E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Devlet Bahçeli'ye Hayati Sorular

Ülkeyi yönetenler her gün mutluluk nutukları atıyor. Zaman zaman düşünüyorum; acaba biz başka bir ülkede mi yaşıyoruz? İktidar böyle de, muhalefete ne demeli?

Nazar değmesin, muhalefet partileri de kendi iç sorunlarıyla uğraşıyorlar. Soruyorum; bu ülkenin geleceği ile ilgili kaygıları nasıl çözüp, yok edeceksiniz? Alışılmış bir söz vardır; biz geldik gidiyoruz da çocuklarımız ve torunlarımız ne olacak? Çocuklarımız ve torunlarımız için karanlık bir geleceğin kaygılarını bize yaşatmayınız.

Yeni Anayasa, başkanlık ve dokunulmazlıklar derken işler giderek daha zorlaşacak ve derinleşecek. Ekonomi, işsizlik ve iflaslardan hiç mi haberiniz yok? Sık sık meydanlarda “milletim” diyorsunuz ama millete hiç kulak vermiyorsunuz.

Sayın Bahçeli; siz bu ülkeye akademisyen ve siyasetçi olarak hizmetler verdiniz. Bu koltuk sevdası asla geçmişinize zarar vermemeli. MHP kongresini yapın ve Türkiye'nin önünü açın. “Sayın Bahçeli kongreden korkuyor” dedirtmeyin. Çevrenizdekileri dinlemeyin ve kong-reyi mutlaka toplayın. Gönlümden geçeni sorarsanız, aday olmayıp “İKİNCİ BAŞBUĞ” olmanızdır. Yine söylüyorum, bu davranışınız Türk demokrasisinin önünü açacak ve deprem etkisi yapacaktır. Böylelikle, Türk siyasetinde dengeler değiştiği gibi, AKP'nin de tek başına iktidarı son bulacaktır.

DEVLET BAHÇELİ'YE HAYATİ SORULAR

Sayın Bahçeli, kamuoyu sizden şu soruların cevabını bekliyor…

– Uzun yıllardır genel başkanlık yaptığınız MHP'de 1 Kasım seçimlerinde aldığınız sonuçtan memnun musunuz? Partiniz siyasi “DİYET” yaparak mı eriyor, yoksa Allah korusun kötü hastalığa mı yakalandı?

– Muhalifler, orta oyunu oynuyor dediniz. Orta oyunu bu kadar kalabalıklarla mı oynanıyor ! ?

– Geçen haftaki grup toplantısını bitirirken, yüz ifadenizdeki yumuşama doğrusu biz izleyenleri çok etkiledi. Her zaman ki sert tavrınız yoktu, bu değişimin sebebi neydi?

– Kurultayla ilgili yargı kararlarında iddia edildiği gibi AKP desteği var mı?

– Demokratik bir ülkede seçime girecek rakip adaylara parti disiplini uygulanır mı? Bu sizin demokrasi anlayışınızla örtüşüyor mu?

– “Ülkücü hareketten gelmek önemli” dediniz. Meydanlarda toplanan ve yönetim karşıtı slogan atan topluluklar ülkücü değil miydi?

– Size bunca yıl “istifa” diye bağırıldığını hatırlıyor musunuz? Lider kendi ülküdaşlarının sesini dinleyip, değerlendirmez mi?

– Sayın Koray Aydın için “ülkücü hareketten geliyor” diyorsunuz. Yıllardır sırt sırta siyaset yaptığınız diğer üç aday ülkücü kökenli değilse, nasıl partide bulunmalarına izin verdiniz?

– Sayın Akşener, yakın zamanda mı paralelci oldu, yoksa geçmişten beri paralelciydi de, yeni mi haberiniz oldu?

* Artık bu paralel lafından da gına geldi. Bu laf öyle hale geldi ki, bazı siyasi partilere can simidi mi oldu?

Sayın Bahçeli; kongreyi yapmayıp “2018 yılına kadar kalacağım” derseniz, Türk halkı da ünlü Yemen türküsünün sözlerini değiştirip; böyle mi söylemeli?

BURASI HUŞTUR, YOLU YOKUŞTUR “GELEN GİTMİYOR” ACEP NE İŞTİR?

Son söz: İnsanlar, sizi eskisi gibi kullanamadıklarında değiştiğinizi söylerler.
Friedrich Nietzsche

Tarih:24 05 2016 15:21(876) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: milat 25 05 2016 08:28
bu gibi adamlarda gazeteci olmuş ya pes doğrusu ! neymiş bahçeli gidince ak parti iktidardan düşecekmiş, ya yazar efendi akşener gelincemi olacak bu,yüzde ellinin üzerine çıkmış bir partiyi ülkücü kimliği olmayan mitingde bir türk kadınına asla yakışmayan bir tavır içinde kocasını binlerce kişinin içinde azarlayan bu kadınmı mhp yi uçuracak şaşarım size.parelel mevzunda bu yapı öyle sinsi bir şekilde hareket ediyorki bunlarda takiyye serbest,süreti haktan gibi görünürler lakin hiçte öyle değiller,meral hanıma destek çıkan,maddi yardımlarda bulunan paralelciler geçenki mitingde görüntülere bakın görürsünüz.öyle bir algı yapıyorlarki bahçeli giderse ak parti iktidardan düşecekmiş.ayrıca paralel yapının enson foyaları ortaya çıkana kadar,ergenekon paralel yapı,f tipi yapılanma gülene hakaret edenler şimdi sus pus olmuş her şeyi niye paralele bağlıyorsunuz diyor zamanında her şeyi paralele bağlarken hiç siniriniz bozulmuyordu yazar efendi


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin....


Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne kadar sessiz kalacaksın?


Doğup Büyüdüğüm Evimi Satıyorum


Rant ve Oy, İstanbul Sular Altında


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Gerçek sivil toplum anlayışı


15 Temmuz gecesi (II)


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


‘Yerim sizin ‘Milli Mücadele’nizi’ demek serbest mi?


Ders Almasını Bilmek


Doğruysa Çok Büyük Ayıp!


Boyabat Gazetesi ve Küçükbaş Ailesi


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Hacıçayı Köyünden Görüntüler


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:741630
DtGaNi


* ANASAYFA *