E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

"Liderleri halk yaratır"

Fatsa, o eski 12 Eylül öncesi imajıyla bildiğimiz Fatsa değil. Tipik bir Karadeniz şehri olan ilçede bütün Türkiye'de olduğu gibi Türkiye'nin gidişatını tehlikeli bulan herkes bir umut ışığı arıyor ve o ışığın Meral Akşener ile birlikte MHP'de olduğunu düşünüyor. Bu sebeple Meral Akşener'in akşam saatlerindeki mitingine hemen her kesimden ve her partiden vatandaşlar katıldı.

Gece Fatsa'da Fanizan adlı ve bungalov meşe evlerinden oluşan, bir koru içindeki otelde kaldık. Fatsa'ya yolu düşenler uğramadan geçmesin... Yalnız çok katlı binalar, ilçenin doğal siluetini tamamen değiştirmiş...

***

Ertesi sabah Sinop'a doğru yola çıktık. Terme'de, 19 Mayıs'ta, Akyaka'da, Gerze'de toplanan vatandaşlara hitaben konuşup yolunadevam etti.

Tabii bu arada MHP'de bir değişim olmadan bir de baskın seçim olursa, AKP'nin rejimi değiştirecek büyük bir güce ulaşacağından da endişe ediliyor...

***

Sinop'a geçen Akşener, burada da halka hitap etti. Sinop'ta iki üst kurul delegesi var. Sinop'a vardığımızda Antik Otel'in sahile sıfır çay bahçesinde tanıştığım Halil Dilek Özcan, MHP'nin Sinop'taki tek belediye başkanı... Türkeli İlçesi Belediye Başkanı ve üst kurul delegesi olan Özcan, "Biz üst kurul delegesi olarak, sürecin başında İstanbul'a giderek Meral Hanım için imza verdik. Sözün kısası, liderleri halk yaratır. Halk bizim içimizden bir kişiyi lider haline getirdi. Bize de onu desteklemek düşer" dedi.

Diğer delege Hasan Aslan da "Kurultay için imza vermiştik. 19 Haziran'daki tüzük kurultayında ve sonrasında da gerekeni yapacağız" diyerek net konuştu.

Meral Akşener'e destek beyan ettiği için görevden alınan MHP Sinop Eski İl Başkanı Ceyhan Demir, birkaç gün önce parti binası önünde yaptığı açıklamada "Ülkeye adalet ve hukuk getirmek isteyenler, öncelikle bu demokrasi değerlerine kendileri inanmalı ve gereğini yapmalıdır" demişti...

Demir, 1 Kasım'daki seçimlerin MHP açısından büyük bir oy kaybıyla sonuçlandığını, milletvekili sayısında ciddi düşüş yaşandığını belirterek tüm bunları içlerine sindiremediklerini, bu sebeple il ve ilçe teşkilat mensuplarının ve bütün ülkücülerin ayağa kalkarak, genel kurul çağrısı yaptığını hatırlatmıştı.

Sinop İl Başkanı'nın görevden alınmasının ardından karara tepki gösteren Ayancık, Boyabat ve Gerze ilçe yönetimleri de toplu olarak istifa etmişti. Boyabat'ın eski belediye başkanı Hasan Kara da Akşener'i destekliyor...

***

Sinop'ta MHP, 7 Haziran seçimlerinde yüzde 17 oy almışken bu oran 1 Kasım'da yüzde 8.7'ye düşmüştü. AKP ise 7 Haziran'da yüzde 47.5 oy almışken 1 Kasım'da oylarını yüzde 56'ye çıkarmıştı. CHP ise oylarını yüzde 28.7'den yüzde 29.8'e yükseltmişti. Bu rakamlar da gösteriyor ki MHP'nin, seçim akşamından itibaren izlediği politika, kendi seçmeninden destek görmedi. Tepki oyları ise AKP'ye aktı.

***

Akşener, son kurultay gezileri sırasında Samsun'a sık sık geldiğini hatırlattı. Nitekim akşam da Bafra ilçesinde bir salon toplantısında konuştu. Bafra İlçe Başkanı Hüseyin Acar, Meral Akşener için imza vermişti Samsun'da 17 delege var. Başlangıçta "14-3" olur deniliyordu. Yani 14 Akşener, 3 Bahçeli.. Şimdi ise iki delegenin daha Akşener'e destek bildirdiği söyleniyor.

Görünen o ki karar, seçmen adına partinin sahibi olan üst kurul delegelerine kaldığı anda MHP, kendi iç meselesini çözmüş olacak ve ülke meseleleri için ağırlığını koymaya başlayacak.

Bu arada Akşener'in Sinop mitingi tek kelimeyle muhteşemdi. "Sinop Sinop olalı böyle coşkulu miting görmedi" diyenler az değildi...

Haber: Yeniçağ

Tarih:02 06 2016 16:35(1127) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
5. Yorum: halk tanesi 06 06 2016 07:52
insanoğlunun yarattığı ile allahın yarattığı arasında fark vardır. allah yoktan var ederken insan var olanı ortaya çıkarır yada geliştirir.öyle her yarattım diyen her küfür kelamı eden kafir olmaz bu kelimeyi kullananın niyetine bakarsın ne manada kullandığına bakarsın bir de imanına bakarsın imanına delil varsa zaten sıkıntı yoktur. sallamayın dinden çıkmasına sebeb olabilirmiş sizin yaptığınız ne.

4. Yorum: ahmettt 03 06 2016 15:49
yaratır demek insanın dinden bile çıkmasına sebep olabilir saygılar

3. Yorum: milat 03 06 2016 13:48
bunlar böyledir 2. yorumu yazan arkadaşım onuncu yıl marşında -on yılda onbeş milyon genç yarattık her yaştanan- derler,yaratmak kelimesi allahın sıfatıdır ve hiç kimse bunu kullanamaz, bu söz allaha şirk koşmaktır.

2. Yorum: hâşâ 03 06 2016 08:48
her şeyi yaratan allah'tır. insan sadece var olanı keşfeder. onu da yine allah'ın kendisine verdiği akılla.

1. Yorum: inşallah 03 06 2016 07:59
eğer sinop mhp kökenli bir mitingte bu coşkuu yaşadıysa, bundan sonta çook şeyin değişeceğinin işaretidir bu...
vatana millete ve memleketime hayırlı olsun.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dünya lideri


Günlük Olaylar


Uyanmak için okumaya mecburuz!


Dilek Güzellik Salonu Yeni Yerine Taşındı


Çığırtkanlar, Güven ve Umut


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Evet Fetö Bir Terör Örgütüdür


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Adalet Damatların Temelidir


Sultan Aziz Nasıl Katledildi?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Bugün de Maziden Gidelim Dedik...


Tükenmeyen su kaynağı ZEMZEM


78 Yıllık 23 Nisan Fotoğrafı


Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


Eyvah ! Stres mi ?


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:758880
DtGaNi


* ANASAYFA *