E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Ülkenin yeraltı kaynaklarını satmak zafer mi?

AKP dönemi olan 2006-2008’de yüzde 2 vergi karşılığı 40 bini aşkın ruhsat veren iktidar, 4 bin maden sahasını satttı. Madenlerin Yüzde 19’u yabancıya geçti. Yabancıların ülkemizde sahip olduğu maden alanı 150 bin kilometre kare.

AKP dönemi olan 2006-2008’de yüzde 2 vergi karşılığı 40 bini aşkın ruhsat veren iktidar, 4 bin maden sahasını satttı. Madenlerin Yüzde 19’u yabancıya geçti. Yabancıların ülkemizde sahip olduğu maden alanı 150 bin kilometre kare.

Sayın Cumhurbaşkanım, yapacağınız ilk muhtarlar toplantısında yabancılara kaç bin maden ruhsatı verdiğinizi de anlatacakmısınız?

Sayın Cumhurbaşkanım, hala daha bu ülkede, ülkesinin milli değerlerine sınırsız bağlı, sizin RTE’leştiremediğiniz milyonların var olduğunu unutmayın !...

Diğer bir konu ise, hergün şehitlerin gelmesini, 14 yıldır bu ülkeyi yönetenleri eleştirmeyelim mi? İsyan etmeyelim mi?

AKP iktidarında Ege’deki 17 Türk adasını Yunanistan’a nasıl verildiğini sormayalım mı?

Günümüzde, AKP’lilerin yere göğe sığdıramadığı ikinci Abdülhamit döneminde Osmanlı en büyük toprak kaybını verdiğini bilmiyorlar mı?

Tabi Türk tarihini bilmeyen toplum nereden bilecek ki?

Ülkenin Cumhurbaşkanı kitapların özetini okursa vatandaş ne yapar ?

Demekki, bazı zihniyet göre, toprak kaybeden iktidarlar, ülkeyi yönetenler KAHRAMAN, dünya lideri oluyor !...

Bu arada, AKP’nin yeni Türkiye’sinde iktidara muhalif olan herkes Fetö’cü !...

Akıllarını kiraya vermis bazı kişiler özel mesajla AKP iktidarını ve Cumhurbaşkanımızı eleştirdiğim için beni hapis ile tehdit ediyor. Bu vatanın, milletin çıkarları için hapiste yatarız, gerekirse tankın, topun üzerine de çıkarız.

Bir Celil Cengiz Çolak hapise girer, binlerce, Celil Cengiz ÇOLAK gelir. Bu böyle biline….

Unutmayın ki; ANAYASA’nın her Türk vatandaşına verdiği, sorma, sorgulama hakkımı kullanarak sıradan bir vatandaş olarak köşemde yazdığımı.

Gazetecilik ilkeleri gereği her gazeteci, köşe yazarı siyasi iktidarlara muhaliftir. Şayet olmuyorsa, günümüz gazetecileri gibi yandaş olur.

Ayrıca,akıllı bir siyasi iktidar, eleştiren yazarların fikirlerinden faydalanmasını bilendir.

Madenler ile ilgili Kaynaklar ise şöyle;

Kapanın elinde kaldı

Özellikle altın için Türkiye’ye akın eden yabancılar kelimenin tam anlamıyla maden buldu!

İşte şanslı yabancılar:

* Fronteer Eurasia: Cayman Adaları’ndan geldi, Kuzeydoğu Anadolu’da 3.5 milyon onsluk altın rezervi buldu.

* Ariana: İngiliz şirket Artvin’de arama yapmak üzere 19 ruhsat aldı. Mardin Kızıltepe ve Balıkesir Sındırgı da onun...

* Stratex: ABD’li şirket, Uşak ve Kütahya arasında altın buldu. Çanakkale ve Eskişehir’de de arıyor.

* Kuzey Truva Madencilik: Kanadalı Teck Comico’nun desteklediği Fronteer firmasına ait. 6 noktada arama yapıyor.

* Yeni Anadolu Madencilik: Yüzde 99’u Amerikan sermayeli şirket.

Türkiye’nin üstü bitti sıra altında!..

Yeraltı kaynaklarımızın üzerinde büyük bir yabancı hakimiyeti var. Sahip oldukları maden alanı 150 bin kilometrekare.

Haber: Sümeyra YILMAZ

Türkiye için stratejik öneme sahip yeraltı kaynakları AKP iktidarı döneminde hızla özelleştirilmeye başlandı. Özelleştirme politikalarından yer üstündeki fabrikalar ve kurumların ardından yeraltı da nasibini alıyor. Özellikle 2004 yılında çıkarılan maden kanunu ile yabancı sermayenin önü açılmış oldu. 2007 itibariyle Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı ortaklı şirketlerin sayısı 143.

Türkiye’deki maden sahalarına aldıkları arama-işletme ruhsatları ile sahip olan şirketler için yeni bir fırsat daha doğdu. Maden İşleri Genel Müdürlüğü 5 bin 576 ihalenin ardından şimdi de 4 bin civarında sahanın özelleştirilmesine hazırlanıyor. Yapılacak ihale ile 75 ilde madencilik yapma hakkı özel şirketlerin eline geçecek. Arama ve işletme verilecek şirketlerin büyük çoğunluğunun ise yine yabancı şirketler olacağı tahmin ediliyor.

Bor’u da ele geçirdiler

1.9 milyon hektar arazinin özelleştirileceği ihalelerde altın, kurşun, mermer, krom, gibi birçok maden sahası yer alıyor. Yabancıların Türkiye madenleri üzerindeki hakimiyeti rakamlara döküldüğünde çok açık bir şekilde görülüyor. Yabancıların Türkiye’de sahip oldukları maden alanı 150 bin kilometrekare alanı kapsıyor. Bu alan Türkiye yüzölçümü’nün yüzde 19’una tekabül ediyor.

Türkiye’nin Dünya rezervinin yüzde 70’ine sahip olduğu bor madeni üzerinde ise yabancı şirketlerin çalışmaları sürüyor. İşleme hakkı Eti Maden İşletmelerine ait bor madeni ile ilgili kanun değişikliği hazırlıkları olduğu da iddia ediliyor. Yapılan hazırlıklarla bor madeninin de yabancıların kullanımına açılmasının sağlanacağı söyleniyor.

Ülkeye akın ettiler

AKP iktidarının hazırladığı 2004’te yürürlüğe giren ve adeta “Madencilik sektöründe sömürgecilik” döneminin başlamasını sağlayan 5177 Sayılı Yeni Maden Yasası ve bazı yasalarda yapılan değişiklikler ile yabancı şirketler maden ruhsatı almak için adeta Türkiye’ye akın etti.

Sadece 2006-2008 yıllarında verilen ruhsat miktarı 40 bin 193. Yasa ile yer altı zenginlikleri sadece yüzde 2 vergi karşılığında yabancı sermayeli ve yerli şirketlere açılırken, zenginleştirme işleminin ülkede yapılması halinde devlet payı yüzde 1’e çekildi. Son dönemde ise AKP iktidarının yaşanan kriz için hazırladığını söylediği teşvik sisteminde maden şirketine büyük teşvik verilmesi planlanıyor. AKP’nin uyguladığı bu politikalar sonucu Türkiye yabancı şirketler için kar sahası haline gelirken alternatifi olmayan kaynaklarımız yabancı sermayenin insafına bırakılıyor.

Altın için ülkemize akın

Dünyada en çok rağbet gören altın madeni için de yabancılar Türkiye’ye akın ediyor. Son dönemde yabancı şirketler altın sahalarına ilgi gösteriyor. Büyük tartışma yaşanan ve mahkemeler tarafından kapatılma kararı verilen birçok altın madeni bulunmakta. Türkiye’de altın alında faaliyet gösteren yabancı şirketler şöyle:

Fronteer Eurasia: Cayman Adaları’ndan gelen şirket, Kuzeydoğu Anadolu’da yaptığı altın arama çalışmalarında 3.5 milyon onsluk altın rezervi buldu.

Ariana: İngiliz şirket Artvin’de arama yapmak 19 arama ruhsatı aldı. Mardin Kızıltepe ve Balıkesir Sındırgı’da toplam bin 820 kilometrekare alanda altın arama çalışmalarını yürütüyor.

Odyssey: Tavşanlı’da altın arama çalışmaları yürütüyor. İngiliz Ariana ile bu bölgede işbirliğine gitti.

Stratex: ABD’li şirket, Uşak ve Kütahya arasında bulunan Murat Dağı’nda altın buldu. Şirket ayrıca Konya İnlice, Çanakkale Dikmen, Belen Ergama üçgeni ile Eskişehir Muratdere’de de altın arama çalışmlarını sürdürüyor.

Tüprag Madencilik: Kanadalı Eldorado Gold madencilik şirketinin Türkiye temsilcisinin 5 adet altın arama ruhsatı bulunuyor. Uşak’ın Eşme İlçesindeki Kışladağ altın madeninde üretime devam ediyor.

Teck Cominco: Kanadalı maden şirketi Kaz Dağları’nda başta Balıkesir İvrindi, Havran, Balya ve Çanakkale Ezine olmak üzere

7 mevkide çalışma yürütüyor. Şirketin aynı zamanda Artvin Cerrattepe’de işletmesi bulunuyor.

Pregold Madencilik: 4 adet altın arama ruhsatı bulunuyor. Mali ve Gana’da aramalar yapan şirketin sahibi Goldaş.

Galata Madencilik: Firma Ariana Madencilik’le çalışıyor. En büyük hissedarları bir İngiliz şirket.

Doğu Truva Madencilik: Teck Cominco’nun desteklediği Fronteer’e ait firmanın Çanakkale Bayramiç’te 1 arama sahası bulunuyor.

Kuzey Truva Madencilik: Kanadalı Teck Comico’nun desteklediği Fronteer firmasına ait. 6 noktada arama yapıyor. Hepsinin işletme ruhsatı var.

Türkiye dünyadaki bor madeni rezervinin yüzde 70’ine sahip. Geleceğin madeni olarak kabul edilen borun yakın bir zamanda petrolün yerini alacağı ifade ediliyor. Türkiye’de bor madeni çıkaran çok sayıda yabancı şirket var.

Anadolu’yu karış karış kazıyorlar

Yabancı şirketler, ülkemizin dört bir tarafında maden yatakları bulmak için çaba sarf ediyor. İktidardan da büyük desket alan büyük sermayeli yabancı şirketlerle yerli firmaların rekabeti imkansız. İşte Türkiye’de maden sahaların sahip ünlü uluslararası şirketlerden bir kaçı:

Rio Tinto: Ünlü Yahudi dolar milyarderi Rothschild Ailesi‘ne ait Rio Tinto’nun işlettiği bor, boraks ve bor tuz yatakları Balıkesir, Susurluk, Bandırma, Balya, Sultançayırı bölgesinde. Ankara, Eryaman, Sincan, Güdül, Kazan, Beypazarı ve Eskişehir-Sivrihisar yöresi trona (doğal soda) ve bor maden sahalarına sahip. Bu alan yaklaşık 450-500 kilometrekare büyüklüğünde.

Anatolia Minerals Şirketi: Sivas, Malatya ve Tunceli ile Ovacık bölgesindeki altın, gümüş ve bakır yataklarını işletmekte. Bu alanlar Gümüşhane, Artvin ve Kayseri’ye kadar uzanan 700-750 kilometrekare. Bu şirketin Adana Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçelerini kapsayan sahalarda elde ettiği çinko madeni işletme ruhsatı 700 kilometrekareden büyük. Ayrıca Yozgat Boğazlıyan, Yenipazar ve Sarıkaya’da, bir bu kadar bakır madeni işletme ruhsatına sahip.

Odyssey Resources: Ordu-Fatsa ve Zaviköy bölgesinde bulunan altın, gümüş, çinko ve bakır madenleriyle ilgili 250 kilometrekarelik bir alanın ruhsatına sahip.

Eldorado Gold Şirketi: Kanadalı şirket; Uşak-Eşme Banaz Katrancılar köyü ile Kütahya- Gediz İlçesi Murat Dağı eteklerinde işletme ruhsatına sahip. Aynı şirket İzmir Efem Çukuru bölgesindeki altın madeni yataklarının işletmesini de aldı.

Tapu ve Kadastro eski Genel Müdür Yardımcısı Orhan Özkaya, Türkiye’nin madenlerinin yabancı şirketlerin eline geçtiğini ve özellikle geleceğin madeni olarak kabul edilen ve dünya rezervinin yüzde 70’ine sahip olduğu bor madeninin de yabancılara verileceğini söyledi. Özkaya, şunları dile getidi: “Türkiye’nin madenleri bizim elimizden çıkmaktadır. Son maden yasası ile Türkiye madenlerinin tamamı yabancı şirketlerin ve Angloamerikan şirketlerin eline geçmiştir. Madenlerin bu durumu Türkiye’ye gelecekte madenler konusunda çok sıkıntı yaşatacak.”

Kaynakların alternatifi yok

Maden Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Torun, maden kaynaklarının alternatifi olmadığını belirterek, Türkiye’ye son yıllarda giren yabancılar daha çok altın madenleri başta olmak üzere, krom, nitel madenlerine ciddi yatırımlar yaptılar ve yasalarda bunlara göre değiştirildi” dedi. AKP döneminde özelleştirme ve yabancılaşmanın hızla arttığına vurgu yapan Torun, “Türkiye madenlerini hammadde olarak ihraç ediyor. Üretiyoruz, hamallığını yapıyoruz, çıkarıyoruz ve hammadde olarak çok ucuz fiyatlarla madenlerimizi yurtdışına satıyoruz” ifadesini kullandı.

Yabancı ortaklığı olan yüzlerce firma

Türkiye’de maden arama ruhsatına sahip yabancı ya da yabancı ortaklı yüzlerce şirket var. Türk firmaları büyük sermayeli yabancı şirketlerle rekabet edemediği için onlarla ortak olma yoluna gidiyor. Çevre ve Orman Bakanlığı’nın verilerine göre 6 Aralık 2007 tarihi itibariyle Ruhsat almış olan yabancı ortaklı şirketlerin bazıları şöyle:

ATS Denizcilik, ACW Naturel Stone, Afyon Çimento, Ageangold Madencilik, Akçansa, Akdeniz Mineral, Akdeniz Resouurces, Akros Çimento, Albuck Madencilik, Aldridge Mineral, Anadolu Endüstri Mineralleri, Ankara Xınchende Madencilik, Ans Aporeor Natural, Astro Madencilik, Atam Hazır Beton,

Bastaş Başkent Çimento, Baştaş Hazır Beton, Bay-Taş madencilik, Beykrom, Bg-Taş Madencilik, Birlik Madencilik, BPB Gypsum Üretim, Brokmer Madencilik, C. Tes. Madencilik, Calmag Kalsine Manyezit, Chit Shing Mermer, Cimpor Yitibaş, Delta Maden ve Mineral, Denizli Çimento, Desen Mermer, Dinar Marbleü,

DKS Bakır ve Krom, Doğu Truva, Doğu Akdeniz mineralleri, EBX Madencilik, Ege Metal, Element Madencilik, Elit Madencilik, Ephesus Doğal Taşlar madencilik, Etiler Madencilik, Eurasia Madencilik, Ferrocam Madencilik, Fiandri Madencilik, Galata Madencilik, Galena Mineral, Gordion Madencilik,

Harborlite Aegean Mineral, Harmoni Kimya Maden, Hatay Madencilik, Hitusa Madencilik, IDC Madencilik, IMC Madencilik, IMGI İnt. Marble and Granite,İzmir Çimento, Kars Çimento, Kayamer Madencilik, Koca Beton Agrega Madencilik, Konya Çimento, Koza Altın İşletmeleri, Kurudere Madencilik,

Kuzey Truva Madencilik, Lafarge Aslan Çimento, Lafarge Çatı Çözümleri, Latife Türk Madencilik, Latomia Madencilik, Likya Minelco Madencilik, Magnesif AŞ, Mareks Mermer, Marmara Madencilik, Mas Mermer, MCC-İzm Krom, Newmont Altın Madencilik, Öztüre Kimtaş, Pabalık Madencilik,

Pagoda Madencilik, Parkmer Madencilik, Rok Mermer, S&B Endüstri, Saim Budin Madencilik, Sandıklı Mermer, Sardes Nikel Madencilik, Saren Maden, Sat&Co Madencilik, Strateks Madencilik,Süd-Chemie (TR) Madencilik, Timm Endüstri mineralleri, Travertine Bros Doğal Madencilik,

Tunçmer Maden, Turkuaz Madencilik, Turmin Madencilik, Tüprag Metal Madencilik, Üniversal Çimento, Vatan Madencilik, Westpark Madencilik.

YENİÇAĞ

"Efendiler; Türkiye’yi bu tuttuğu hastalıklı yollardan tükenişe ve yok olmaya sevk eden bu vadiden kurtarabilmek için bütün alimlerin keşfedebildikleri bir hakikat vardır...

O da Türkiye’nin fikir hayatını yeni bir imanla istila etmek lazımdır. Milleti düştüğü felaket çıkmazından kurtarabilmek için millete benliğini tanıtarak, haysiyetini tanıtarak hayat ve bağımsızlığını kurtarmak için uğraşmaya kabiliyetli olduğunu anlatmakta yeni bir maneviyatın gelişmesi lazım geliyordu. Bu maneviyat ise hükümet teorisinin değiştirilmesi ile mümkün olabilir.

Görünüşteki cephe, doğrudan doğruya ordumuzun düşman karşısında göstermiş olduğu cepheden ibarettir. Bu görünüşteki cephe, ordu cephesinin sarsılması, değişmesi, mağlup olması, çözülmesi hiç bir vakitte bir milletî ve bir memleketi mahvedemez.

Bunun hiçbir ehemiyeti yoktur. Asıl ehemmiyete sahip olan ve asıl memleketi temelinden yıkan ve halkını esir eden, dahili cephelerin düşmesidir. İşte bu hakikate bizden ziyade vakıf olan düşmanlarımız ki, başta en alçak düşman olan..

İngiliz,, asıl bu cepheyi yıkmak için iki üç seneden beri ve asırlardan beri mesai sarf etmektedir. Malûmu âliniz, bizim eski Osmanlı tabirimizce ‘Kale içinden yıkılır’; işte düşmanlarımız, bizi içimizden yıkmaya çalışıyorlar.

Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden içerideki cephenin suskunluğudur.

Tarih:04 10 2016 22:59(880) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
10. Yorum: aslan 12 10 2016 11:50
ulkeyi "babalar gibi satan" adem'lerden birisi bugun öldü!

9. Yorum: aslan 09 10 2016 18:10
"misafir57"; zahmet edip yazdiklarin yazarin belirttiklerini curutmuyor. ben inaniyorum yazarin tum yazdiklarinin tumune.itiraz ediyorsan kendisi ile dogrudan gorus ve bizi de bilgilendir. ayni gun icinde bes kez yalan soyleyenlerden olma lutfen!!!

8. Yorum: misafir57 06 10 2016 16:07
3. yorumcu sözlerini sana iade ediyorum kendini çok iyi ifade etmişsin. birde seviyesiz yorumunda "yazarın yazdıklarını çürüt" demişsin bu yazı yeni çağ gazetesinin 13.09.2009 tarihli internet sayfasında yayınlanan yazıdır yazar kendi araştırmadığı için bu gazeteden yazıyı kopyalamış yazılanların kulaktan dolma olduğuna bir örnek vereyim tüprag yeni kurulan bir maden şirketi değildir akp dende önce bu ülkede iş yapıyorlar "tüprag türkiye'de metalik maden aramaları ve işletmeciliği yapmak için 1986 yılında kurulmuş ve bugüne kadar aldığı yüzlerce maden arama ruhsatında arama yapmıştır" bu cümle tüpragın internet sitesinden alınmıştır. basit bir araştırma ile yazarın sadece akp hükümetini karalamak için bu yazıyı 7 yıl sonra yeni gibi servis etmesinden anlaşılabilir. yazar cengiz çolak hükümede muhalif olabilirsin akp yandaşıda olma ama dürüst ol çamur atma yalan yanlış 7-8 yıllık gazete küpürlerini burda ben araştırdım yazdım diğe çıkma..

7. Yorum: erkan34 06 10 2016 15:47
satmadığı ne kaldı ki

6. Yorum: aslan 06 10 2016 15:36
1 ve 4 nolu yorumcular; baskalarina camur (3 harfli kelime yerine camur dedim) at izi kalsin dusunceniz hala gecerli... ama okuyanlar yazarin yazdiklarini cok iyi anliyorlar, siz bir yerlerinizi yerlere vursaniz da bosuna...

5. Yorum: ömer 06 10 2016 12:30
akp liler için vatanı satmak zafer milli değerleri peşkeşçekmek zafer, apo denen piçi muhatap almak zafer feto denen vatan haini ile zamanında işbirliği yapmak zafer velhasıl menfaatleri çakışana kadar her şey zafer ha doğruları söyleyincede şakşakcılar devreye girer ve başlarlar hakaret veküfre

4. Yorum: milat 05 10 2016 12:51
misafir57 yorumcu arkadaş boşuna kendini yorma onları yazamaz, fetöyü yazamaz, kılıçoaroğlunun bahçelinin deyimiyle su kaynatıp çonta yaktığını, tvlere çıkıp bunların tv neden kapatıyorsunuz, pkk nın kanalı imc tv neden kapatılıyor der onu savunur vekilleri pkk cenazelerinde fakat bunları yazmaya muktedir değil kendisi ancak 2 yazı öncesinde olduğu gibi "başka ülkeler de bulunan tünelleri koyarak halkı aldatmaktan başka ne yaptı?" diye yalan iftiralarla ak partiye saldırmayı bilir.

3. Yorum: misafir 57 ye 05 10 2016 12:23
eleştirmek güzel ama yazarın yazdıklarını çürütebilirsen güzel kulaktan dolma laflarla deil.yazarın yazdıklarını araştır ve bunlar doğru deil işte kanun diyebiliyorsan adamsın yoksa gerisi patates

2. Yorum: dünya ya bakış 05 10 2016 12:20
millete parayı basıyor insanlar susuyor ve konuşanada mani oluyorlar çevrede kötülüyorlar bilgi yok sıfır cebine girdiği paraya bakan insan topluluğu 10 yıl sonrasını hesaplamıyor.herşey yabancı ve büyük firmaların yerliye yer yok.ilçe başkanı na ve milletvekiline yap yalakalık kap işi devam et ne olursa olsun çok da önemli deil.eşini çocuğunu işe koymuş işini düzeltmiş aklınca sonrasının önemi yok herkes kendi cebine bakıyor bir gün herkesin çeşmesi kesilince eyvah diyecekler ama çok geç.paranın köleleri.

1. Yorum: misafir57 05 10 2016 10:46
sayın yazar sizin bu düşmanlığınız neden neden bu kadar saldırgan ve yanlış bilgilerle insanları yanıltıyorsunuz size bir kaç sorum var
1- siz vergi veriyormusunuz vergi veriyorsanız dekontlarınız
2- bu kininiz neden
3- hangi siyasi parti üyesisiniz
4- akp ve cumuhurbaşkanın 15 temmuz dik duruşu ve sonrasındaki halk desteği bir sonraki seçimlerde de başarılı olacaklarını gösterdiği için mi bu kadar saldırganlaştınız
5- hdp gibi bir partinin belediyenin yaptıklarını yazmıyorsunuz
6- chp çok temiz bir partimidir chp li üyelerin pkk cenazelerinde gitmelerini neden yazmıyorsunuz.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Darbeler ve 15 Temmuz


ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin....


Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne kadar sessiz kalacaksın?


Doğup Büyüdüğüm Evimi Satıyorum


Rant ve Oy, İstanbul Sular Altında


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


15 Temmuz gecesi (II)


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


‘Yerim sizin ‘Milli Mücadele’nizi’ demek serbest mi?


Ders Almasını Bilmek


Doğruysa Çok Büyük Ayıp!


Boyabat Gazetesi ve Küçükbaş Ailesi


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Hacıçayı Köyünden Görüntüler


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:749805
DtGaNi


* ANASAYFA *