E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Türkiye Başkanlık, idam ile oyalanırken, tarihin en büyük ekonomik krizi kapıda!

Dolardaki bir kuruşluk oynama, Türk şirketlerine ve ülkeye verdiği zarar 2 milyar 100 milyon lira Özel şirketlerin döviz borçları hızla artıyor. Döviz kurundaki yükseliş dış borç yükünü 60 milyar liranın üzerinde artırdı. Kurdaki her yüzde 10’luk artış 10 milyar dolarlık kayıp demek.

Ekonomistlere göre böyle giderse üretim duracak, iflaslar ve işsizlik artacak.

Özel sektörün dış borcu 300 milyar dolara yaklaşırken, kur riski ise 210 milyar doları aştı.

Türkiye’nin 2003 yılından beri sürekli bir büyüyen cari açık 13 yılda birikimli cari açığın 490 milyar dolar ile yurt içi hasılanın yüzde 60’ını aştı.

Böyle giderse Türkiye tarihinin en kötü ekonomik krizini yaşayabilir.

AKP iktidara geldiği 2002 yılında Türkiye’nin cari açığı 18 milyar dolar iken 14 yılda 200 milyar dolara çıkardı.

Yok pahasına sattığı 145 kamu kuruluşundan elde ettiği 60 milyar dolar gelir hariç

Nereye mi gitti?

Faize, lüks kiralama araçlarına, cemaatlere…

Sonuç olarak, üretmeden tüketen TÜRKİYE yarattı.

#####

Batı'nın "hasta adam" olarak nitelediği Osmanlı 19'uncu yüzyılın ikinci yarısında ''Özellikle, Berlin Antlaşması sonrası Osmanlı devleti yakın takibe alınmış ve bu dönemde birtakım komiteler gizli cemiyetler silahlı isyan ve başkaldırılarıyla hazırlık aşamalarını tamamlamışlardı.

Tarih tekerürden ibarettir.

Batılılar şimdi de Türkiye’ye “Hasta adam” diyorlar !...

Dünya çapında yayın yapan haber dergisi Newsveek, Türkiye'nin büyümek için petrol ve doğalgaza değil, kredilere bağımlı olduğu vurgulanırken,"Türkiye şu an yaşam destek ünitesine bağlı. Fiş, Erdoğan'ın elinde."ifadeleri kullanıldı.

Tarih:14 11 2016 21:45(691) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
5. Yorum: ahmet balcıoğlu 16 11 2016 14:16
yazarlık vatandaşı iyiye güzele yönlendirmekle olur. senin gibi hayali,felaket tellalliği ile olmaz.hayalcilerin son nesli siz olacaksınız.

4. Yorum: sayınyazara 16 11 2016 12:55
sayın yazar..!
deveye dikennn.........
sen istediğin kadar konuş, bizim halkımız dikenisever.
boşveeeeer....!
gidebildiği yerekadar

3. Yorum: foçalı 15 11 2016 14:37
işsizlik hat safhada şehit hemen hergün var zengin fakir arasındaki uçurum çok arttı ortalık fetö gibi din tüccarları ile dolu bir tane markası olmayan bir ülke sadece tüketim toplumu eğitim bilimselliği bıraktı arap eğitimi haline geldi ordu dağıtıldı başkanlık gelmesine az kaldı gelince türkiyem uçacak hepinize iyi uykular...

2. Yorum: misafir57 15 11 2016 08:41
yazar efendi bir önceki yazında tutumadı şimdi yine sallamışsın ecevit cumuhurbaşkanı bana anayası kaitabı fırlattı dediğin bütün piyasalar altüst oldu bankalar battı faizler %1000 leri gördü dolar fırladı şimdi sen kalkmışsın akp yi suçluyorsun o kadar cahil ve takıntılısınki akp bir önceki hükümetin halt yemesini temizledi memurun birikenlerini ödedi batık bankaların borçlarını ödedi ımf ye ödeme yaptı ha ayrıca özelleştirmeyi sonuna kadar savunuyorum çalışmayan devlet memeurlarına bir ders oluyor. sende artık doğruları yaz yalan yanlış uygurma takıntılı yazıları bırak.

1. Yorum: öz olmak 15 11 2016 07:23
eğer kendi ülkeme senin bakış açınla bakarsam 12 senedir batıyor kendi bakış açıma bakarsan 12 sene sonra sahip olamadığım şeylere sahibim demek ki yazmak dğgil yaşamak lazım


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makam Kılıçdaroğlu, yalan söylüyorsa, liderler Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV̵ Osman'ın keçi ve koyunları da referandum OHAL’de referanduma giden Türkiye& Başkanlık sistemi ülkeyi uçuracaksa, İş Fetö’nün “Başkanlık” p AKParti, seçmen tabanın kafası karışık ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı AKP Hükümeti, Fetö ile barış görüşmeleri Referandumda “HAYIR” diyenler, gerekçel Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği’ni Mec 18 maddenin tek bir maddesi ile beni ikn AKP'liyim ama oyum HAYIR… Yüzde 35 Tehdit… tehdit… yeter artık& Türkiye ' Başkanlık' sistemine geçtiğind 2017 Sonbahar’ında ABD Doları 8 li Başbakan Yıldırım, TBMM’deki oy sa Ülkeyi yönetenlerin derdi ‘başkanlık’ !. Bir garip Darbe Araştırma Komisyon rapor AKP’deki Fetö’cü vekiller yu Ülke sırlarının ele geçmesine izin veren “Kasabımızda İslami usullerle kesi PKK ile 19 müzakere yapan CHP'mi AKP' mi Türkiye’nin Ortadoğu bataklığında Vatandaş dolarını 78 milyon dolara uçak Cumhurbaşkanımız israf mı dedi? Eyy, rabbiyesiz, alınları secdeye varmay 2001 ekonomi krizinde... Doların yükselmesine seviniyorum !... Tarihin en büyük ekonomik krizi kapıda! Rakka, Musul’u bırak girebiliyorsa IŞİD'in sattığı petrol Erdoğan ailesine Halkın yüzde 70’i başkanlık istiyo Başkanlık işsizliğe, yoksulluğa, yolsuzl AKP en büyük Kürt Partisidir İtibar mı, israf Saray’ı mı? Borcunu cami satarak ödeyen AKP'li Beled Kızılkaya, askerin görevi ölmek. Bunun i İnsanlık tarihinin en büyük devrimcisi H Ülkenin yeraltı kaynaklarını satmak zafe Lozan'ı bırak, 17 adayı Yunanistan'a nas Neyiniz yerli ve milli? Tümü

Çocuk donundaki seçim sandığı!..


Büyük Adam Olduğumu Bir Kez Daha Kanıtladım


Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makamınıza hiç yakışmadı !..


Kime Kimlere Güvenilir?


Kızılderililerden 20 Şeref Yasası


Dil Kırma


Evet mi? Hayır mı?


Çanakkale Destanı - Boyabatlı Mustafa


Çanakkale Şehitlerine Mektup


Yaşlılara Saygı Haftası


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


En içli türkülerdi ıssız köye doğru yayılan…


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


Devlet Hastanesi, Mart 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


Boyabat'tan Kar Görüntüleri


Fal ve Fala Baktırmak


2016 Raporu


Yaşar Topçu YBO'nun Öğretmenler gününe özgü hazırlamış olduğu klip


AK Parti’de erken seçim sinyali var (mı?)


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:904369
DtGaNi


* ANASAYFA *