E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Ülke sırlarının ele geçmesine izin vereni ‘Başkan’ mı yapacağız?

Ülkesinin en mahrem yeri olan “Kozmik Oda” arama izini verene ne denir, kahraman mı vatansever mi? AKP’nin yeni Türkiye’sinin halkı ülke sırlarının çalınmasına onay vereni, asrın, dünya lideri yapıyor… Buda yetmezmiş gibi, yüce Türk milleti şimdi de başkan yapmak için çırpınıyor!...

Dünyanın en geri kalmış, geleneği olmayan, milli duyguları törpülenmiş olan hiçbir ülkede kozmik oda gibi çok gizli bir yerin aranmasına izin verilmez.

Türkiye gibi, milli duyguları, tarihi gelenekleri, dış düşmanların ağızlarını açmış hain emellerine sahip olmak için bin bir planlar hazırlayan ülkemizi parçalamak isteyenlerin ele geçirmek istediği ajanların, casusların yıllarca peşinde koştuğu, askeri gizli savaş planlarının olduğu Kozmik Oda’nın Başbakan’ın onayı ile aranmasına ne denir?..

Türkçe’deki karşılığını ülkesini, milletini samimi düşünen Türk milletine bırakıyorum.

Kozmik Oda, ülkelerin bir anlamda yatak odası, en kutsal mahrem yeridir.

Peki, Kozmik Oda’nın aranmasına izin verenler diğer, yolsuzluk, hırsızlık, 17-25 Aralık gibi yolsuzluk, rüşvet iddiası gibi yargılanmadan kapanıp gidecek mi?

########

Sizlere, FETÖ’nün yargı ayağına ilişkin soruşturmada tutuklanan Kozmik Oda Savcısı Mustafa Bilgili, kozmik odada 2009’da yapılan aramanın dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in bilgisi dahilinde yapıldığını söyledi.

FETÖ'nün yargı ayağına ilişkin soruşturmada tutuklanan Kozmik Oda Savcısı Mustafa Bilgili, kozmik odada 2009'da yapılan aramanın dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in bilgisi dahilinde yapıldığını söyledi. Bilgili, 3. Sulh Ceza Hakimi Ali Ramazan Bilgisiçok'a ifadesinde şu bilgileri verdi:

ARINÇ'A SUİKAST: Olay günü polis arayarak Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast yapılacağına ilişkin ihbarda bulundu. Ben de ihbarı yapan kişinin bulunması ve gerekli araştırmanın yapılarak şüpheli aracın yanına gelen kişilerin gözaltına alınması ve Arınç'a haber verilmesini istedim. Şüpheli askerlerin çalıştığı seferberlik tetkik kurulunda arama yapılmasına karar verdik.

ÜST SEVİYEDE: Dönemin Başsavcısı Hüseyin Boyrazoğlu, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Başbakan Tayyip Erdoğan, Kara Kuvvetleri Komutanı ile görüşmüş. Neticede Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Başbakan Erdoğan'a Seferberlik Bölge Başkanlığı'nda arama yapılmamasını söylemiş. Başbakan arama isteyince, askerlere talimat vermiş. Sonra arama yapıldı. Bunlar dönemin Başsavcısı ile Adalet Bakanı'nın bilgisi dahilindedir.

Savcı Mustafa Bilgili 28 gün ifade verdikten sonra önceki gün tutuklanmıştı.

KRİZ ÇIKTI: Ancak arama yapıldığı sırada son iki odaya girmemize devlet sırrı olduğu gerekçesiyle karşı çıktılar. Burada ancak bir hakimin arama yapabileceği söylendi. Odaları mühürleyip, tutanak tutup çıktık. Hakim karar alıp bu odada bizzat arama yaptı. 20-25 gün sürdü. Buradan bilgisayar imajının alınmasıyla ilgili tartışma çıktı. Alınan imaj örneğinin mahkemeden karar alınana kadar Genelkurmay'da kalmasına karar verildi. Odayı mühürledik.

ERGİN ANLATTI: Daha sonra şüpheliler hakkında teknik takip ve dinleme kararı verildi. Başbuğ'dan sonra göreve gelen Necdet Özel döneminde şüpheli askerlerin hükümeti takip ettiklerine kanaat getirince, Özel ve Erdoğan görüşmüş. Seferberlik Tetkik Kurulu'nun kapatılmasına karar vermişler. Bunu bana Sadullah Ergin aktardı.

Asuman ARANCA/sözcü

İsmail Hakkı Pekin: Kozmik odanın maliyeti

2009 yılının Aralık ayında başlamıştı kozmik oda veya diğer adıyla Bülent Arınç’a suikast davası olarak nitelendirilen kumpas. O yıllarda arka arkaya o kadar çok kumpas hazırlanmıştı ve/veya hazırlanacaktı ki Türkiye Cumhuriyeti’nin omurgası olan Türk Silahlı Kuvvetlerini zayıflatmak için.

Ancak kozmik oda kumpası Türk milletinin bağışıklık sistemini çökertmek ve ülkenin işgalini kolaylaştırmak için özellikle planlanmış bir kumpastır.

Peki önemi nedir kozmik odanın? Söz konusu kozmik oda Özel Kuvvetler Komutanlığına bağlı Seferberlik Tetkik Kurulu’nun Ankara Bölge Başkanlığına aittir. Amaç kozmik odaya girerek oradaki planları, analizleri ve yapılan görevlendirmelerle ilgili belgeleri ele geçirmektir. Ele geçirilen ya da nüfuz edilen bilgi ve belgeler ne için kullanılacaktır. Türkiye üzerinde emelleri olan ülkelerin istihbarat teşkilatlarına verilecektir. Yani yapılan iş alenen casusluktur ve bu maksatla polis, savcı ve mahkeme kullanılmıştır.

Peki kozmik odada saklanan söz konusu planların, analizlerin ve bilgilerin önemi nedir? Seferberlik Tetkik Kurulu neden çok önemlidir? Türkiye bir saldırıyla, işgal ile ya da bir ayaklanma ile karşılaştığında uygulanacak bu planlar ve bilgiler ülke savunması için hayati önemdedir. Böyle bir durumda ülkede mukavemet nasıl sağlanacağı, kimlerin, nasıl örgütleneceği, kimlerin karşı tarafta olacağı, teşkil edilecek birliklerin komutanlarının kim olacağı, silah, teçhizat ve malzemenin nereden ve nasıl alınacağı vb. hususlar yazılıdır bu dokümanlarda. Bu çalışmaların hazırlanmasından ve seferberlik durumunda uygulanmasından Seferberlik Tetkik Dairesi ve ona bağlı bölge başkanlıkları sorumludur.

Aslında yapılan Türkiye’nin savunma sistemini ve halkın mukavemet gücünü çökertmektir. Çünkü FETÖ ele geçiremediği ve kendisine veya taşeronluğunu yaptıkları istihbarat örgütleri ve ülkelere mukavemet edecek, onlara karşı örgütlendirilmiş ve gerektiğinde onların ülkeyi işgal etmeleri durumunda gerilla savaşı yapacak ve son başvurulacak çare olan halkın teşkil ettiği unsurları görev yapamaz hale getirmek veya ortadan kaldırmaktır. Buna harekat alanının hazırlanması denir askeri literatürde. Operasyon yapmayı düşündüğünüz ülke içinde size mukavemet edecek ve size karşı harekat icra edecek, sizi önleyecek unsurları zayıflatmak, bozmak, görev yapamaz hale getirmek veya ortadan kaldırmak için bir çalışma yaparsınız FETÖ’nün Türkiye’de yaptığı budur.

Ne olmuştur peki Kozmik Oda’ya girildikten ve oradaki bilgiler savcı ve TÜBİTAK kanalıyla yabancı istihbarat servislerine ulaştırılmış ve Türkiye’nin nasıl ve kimlerle ülkeyi savunacağı, bunların kullanacağı silahlar, yerleri, komutanları, irtibatları, karşı tarafa geçecek kişiler vb. açığa çıkmış, uygulama im kanı kalmamıştır.

Genel Kurmay Başkanlığı nedendir bilinmez 2103 yılı Aralık ayında Seferberlik Tetkik Dairesi ve ona bağlı bölge başkanlıklarını lağvetmiştir. Türkiye Cumhuriyeti son çare olarak başvuracağı ve işgal durumunda ülkesini savunacağı bir örgütlenmeden yoksun bırakılmıştır. Bu konudaki zaafiyetin nasıl giderileceği düşünülmektedir? Yetkililer ve bu teşkilatı lağvetme kararı verenler bunun hesabını millete vermelidirler.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi ve Türkiye’yi işgal planı karşılaşılacak tehditlere bir örnektir. Bu bakımdan bu önemli teşkilatın ihya edilmesi ve ülke savunmasının halka dayandırılması gerekmektedir. Ülkenin içine düşürüldüğü zaafiyetten bir an önce çıkılmalıdır.

Tarih:21 12 2016 21:46(586) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
6. Yorum: milat 24 12 2016 14:39
el babda destan yazan, pkk yı toprağa gömen bu şanlı ordumuzla gurur duyuyoruz. allah onların kuvvetini artırsın. burda iki yazı karalayıp kendini yazar sanan beyefendi seloda senin gibi chp ile bir olup seni başkan yaptırmayacağız diyordu sende aynı dili kullanıyorsun fakat büyük türk milleti bunun kararını verecek siz ve selo gibiler değil

5. Yorum: gonlubol 23 12 2016 12:29
aslen kardeş zaten kuplerini eskisi gibi dolduramayanlar tepinip karşı çıkıyorlar başkanlığa çünku derenin suyu kesilecek bizim soğacak bir yerimiz yok yarası olan gocunsun

4. Yorum: aslan 22 12 2016 20:40
baskan yapin ve bir yerleriniz sogusun! eyyyyy "gonlubol" kardes ulke batakliga gomuluyor, senin ya zincirlerinden baska kaybedecek hicbir seyin yok? ya da doldurdugun kuplere guveniyorsun?

3. Yorum: gonlubol 22 12 2016 14:58
evet başkan yapacağız en az 100 de 60 la itarazınmı var sayın yazar

2. Yorum: aslan 22 12 2016 12:28
hani birileri bazen, "turkiye'yi muz cumhuriyeti mi sandiniz?" diyorlar da? biz de "hic oyle sey olur mu caniiiiimmm?" diye bu soruyu olumsuzlastiriyoruz ya?

1. Yorum: adamınbiri 22 12 2016 11:10
şimdi bu yazının devamı niteliğinde neler neler yazardım buraya. hem suç teşkil edebilir. hem de çok tepki çeker.
bu yazı mükemmel olmuş. lakin bu yazıdakini göremeyenler ve menfaaati için görmezden gelenler var. allah onlara hidayet versin..


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Sandıktan “Hayır” çıksaydı&# İktidarın oy çalmalarını korudu ama YSK’ “EVET” Oy’u vererek ülkenin felaketine o Adalarının işgaline göz yuman, Türkiye’n Türk milleti olup olmadığına seçmen kara Saman, Buğday, Angus ithal eden güçlü Tü Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makam Kılıçdaroğlu, yalan söylüyorsa, liderler Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV̵ Osman'ın keçi ve koyunları da referandum OHAL’de referanduma giden Türkiye& Başkanlık sistemi ülkeyi uçuracaksa, İş Fetö’nün “Başkanlık” p AKParti, seçmen tabanın kafası karışık ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı AKP Hükümeti, Fetö ile barış görüşmeleri Referandumda “HAYIR” diyenler, gerekçel Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği’ni Mec 18 maddenin tek bir maddesi ile beni ikn AKP'liyim ama oyum HAYIR… Yüzde 35 Tehdit… tehdit… yeter artık& Türkiye ' Başkanlık' sistemine geçtiğind 2017 Sonbahar’ında ABD Doları 8 li Başbakan Yıldırım, TBMM’deki oy sa Ülkeyi yönetenlerin derdi ‘başkanlık’ !. Bir garip Darbe Araştırma Komisyon rapor AKP’deki Fetö’cü vekiller yu Ülke sırlarının ele geçmesine izin veren “Kasabımızda İslami usullerle kesi PKK ile 19 müzakere yapan CHP'mi AKP' mi Türkiye’nin Ortadoğu bataklığında Vatandaş dolarını 78 milyon dolara uçak Cumhurbaşkanımız israf mı dedi? Eyy, rabbiyesiz, alınları secdeye varmay 2001 ekonomi krizinde... Doların yükselmesine seviniyorum !... Tarihin en büyük ekonomik krizi kapıda! Rakka, Musul’u bırak girebiliyorsa IŞİD'in sattığı petrol Erdoğan ailesine Halkın yüzde 70’i başkanlık istiyo Başkanlık işsizliğe, yoksulluğa, yolsuzl AKP en büyük Kürt Partisidir İtibar mı, israf Saray’ı mı? Tümü

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı


Kraliçe Duysa Ödül Verir


Sandıktan “Hayır” çıksaydı… Ey YSK 25 milyon boş oy nerede?


Referandum değerlendirmesi


Referandumdan Önce Ne Demiştik?


Türkler Neden Gök Yeleli Bozkurt'u Sembol Olarak Seçti?


Atatürk Yine Yok


Sevr, Nur, Hira


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


1-7 Nisan Kanser Haftası


Kılıçdaroğlu Teketek'te Boyabat'ı Övdü


Devlet Hastanesi, Nisan 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


Çanakkale Şehitlerine Mektup


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


En içli türkülerdi ıssız köye doğru yayılan…


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


Boyabat'tan Kar Görüntüleri


Fal ve Fala Baktırmak


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:775060
DtGaNi


* ANASAYFA *