E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sandıktan “Hayır” çıksaydı… Ey YSK 25 milyon boş oy nerede?

Referandum’undan evet değil de hayır çıksaydı mühürsüz oylar, sayısız usulsüzlükler, nedeniyle referandum iptal edilir miydi? iki buçuk milyon mühürsüz zarf ve oy’un kanunen geçersiz olmasına rağmen geçerli sayılması “evet”çilerin bir planı mıydı? Şaibeli 2 milyon 622 bin oy’un vebali ne olacak?

Yüksek Seçim Kurulu’na göre, toplam seçmen sayısız 55 milyon 300 bin, 47 milyon 170 bin kişi oy kullanmış. Evet oy’u 25 milyon 157 bin, Hayır oy’u 23 milyon 770 bin. Geçersiz oy 865 bin yani topladığınız da 2 milyon 622 bin oy var ortada!..

Ayrıca, 74 milyon oy pusulası ve zarfı bastırılmış, 49 milyonu kullanılmış 25 milyon boş oy pusulası nerede?

YSK bu rakamları açıklayamadıkça, hukuken, dinen, insanen, vicdanen Türk milletinin vicdanında yargılanacaktır.

……

Seçim sandığı görevlileri, namusları, şerefleri üzerine tarafsız olacaklarına rağmen yemin etmelerine rağmen, bu kadar usulsüzlüğe göz yumanlar, namus ve vicdanlarını sorgulamalıdır. Dinen demiyorum. Çünkü, Müslüman insan her yönüyle örnek insandır. Hırsızlık, yolsuzluk yapmaz. Yapana da göz yummaz.

Gerçi, bu millet Türkiye Büyük Millet Meclis’i kürsüsünden 80 milyonun gözünün içine bakarak, namusu, şerefi üzerine tarafsızlık ilkesine bağlı kalacağına yemin edenleri de gördü.

Yemin etmek değil verdiği sözü yerine getirmek erdemlik değildir. Her kendini bilen insanın asli görevidir. Hele de Müslüman bir insanın yemin etmesi, söz vermesi Müslüman’lık da tartışılması bile söz konusu olamaz.

Demek ki, balık baştan kokuyormuş.

….

Ön yargı, hisleri ve siyasi olarak Evet’i savunanlar, her sandıkta, her partiden görevli olduğunu bu yüzden hırsızlığın olmadığını iddia ederek vicdanlarını rahatlatanlara “Minareyi çalan kılıfını hazırlar” sözünü hatırlatırım.

Diğer bir konu ise;

Darbeci, vatan haini, terörist dedikleri Fetö’nün önerdiği, Aklını Kiraya Verenlerle, 11 yıl yol yürüyen siyasi iktidar devletin maddi imkanlarını seferber ederek Kutlu Doğum Haftası kutlanmıştı. Bu hainin, önerdiği hafta hala daha Türkiye’nin her yerinde bütün ihtişamı ile kutlanıyor olması insanın beyninde soru işaretleri bırakmıyor mu?

……

Yapılan bu referandumun, dini, insani adil olup olmadığı yorumunu siz saygı değer okuyucularımın vicdanlarına havale ediyorum.

Yorum sizlerin…

Sandık yemini,

"Hiçbir tesir altında kalmaksızın, hiç kimseden korkmadan, seçim sonuçlarının tam ve doğru olarak belirlenmesi için, görevimi kanuna göre doğru olarak yapacağıma namusum, vicdanım ve bütün mukaddesatım üzerine ant içerim."

Tarih:20 04 2017 19:54(476) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
8. Yorum: yapma gurur 24 04 2017 12:56
insan önce hazmedecek ama nerde öyle akıllı insan türkiyede yenil yenil ama yok hile yok file sonuç ayşe gitti tatile evettttttttttttttttttttttt

7. Yorum: recep 23 04 2017 12:16
bunların yazarlarıda sahte oylar mühürlü zarfların birkısmı mühürsüz evet evet.

6. Yorum: hayırcı 21 04 2017 19:59
bu referendum bitti şimdi bir 15 yıl daha omrumuz varsa bekleriz terör bitecek şehitler artık gelmeyecek bugunkuleri saymazsak.

5. Yorum: milat 21 04 2017 18:39
taksici şöyle diyor,tanıdığım ak partili hayır diyecek vs vs örnekmi sayın yazar 30.01.2017 yazısında bir ak partili konuşturuyor şöyle diyordu;abi, aklının bir kenarına yaz, benim referandum tahminim yüzde 35 evet, yüzde 65 hayır çıkacak ! tabi başkası üzerinden yazıyor ama bu yazar efendinin kendi istediği orandı. şimdi ne oldu kaybedince bu zamana kadar her seçimde olduğu gibi kaybedince yaptıkları en iyi işi yapıyorlar itiraz ediyorlar.o kadar oy madem mühürsüz kullanıldı hayırcı partilerden onlarca temsilci varken bir tanesi bile o an niye çıkıp itiraz etmediler imzasız bunlar diye,etmediler çün ki kaybedeceklerini bildikleri için kendilerine mazeret uydurmak için kılıf olacaktı,belkide bu tezgahta kendilerinin planıydı

4. Yorum: misafir06 21 04 2017 13:49
sayın yazar verdiğiniz bilgiler tamamen yanlış ayrıca mühürsüz olduğunu söylediğiniz oyları oturup sizmi saydınız ve onların hepsinin evet olduğunu hangi veriye göre düşünüyor veya nerden biliyorsunuz hangi sandıklarda bu oylar var bunun için elinizde bir tutanak varmı buradan yayınlarmısınız. ayrıca artık şu müslümanlara saldırmayı bırak oturduğun yerde yazı yazma (uydurma taksici sohbetleri olmasın) bir halk arasına gir konuş ve belgenle yazı yaz birde önce evet diyen vatandaşalara saygılı ol ve sonuçları hazmet.

3. Yorum: vatandaş 21 04 2017 11:38
evet.evet,evet,evet evet.evet,evet,evet evet.evet,evet,evet evet.evet,evet,evet evet.evet,evet,evet evet.evet,evet,evet evet.evet,evet,evet evet.evet,evet,evet

2. Yorum: boyabatlı 21 04 2017 11:37
sayın yazar bu iş bitmiştir bu ülke emin ellerde sen merak etme şükür rabbime öyle bir lider varki dünyayı korku sardı biz gürür duyarken sizide korku sardı 100 defa sandığa gidilse herdefasında evetler artarak gelecektir

sizin milletin kararına bile saygınız yok bu yüzden ben sizin yazdığınız şeyleri okumaya bile luzum görmüyorum şünkü kendi yazdıklarınıza kendinizde inanmıyosunuz

1. Yorum: evet 21 04 2017 08:40
bu iş bitti hale pişmanmısın diye sorulmaz devam


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Bu mu vatanseverlik? Eyy Türkiye’yi, sözde şahlandıran Sinop kökenli AKP İstanbul Milletvekili Sinop kökenli AKP Milletvekili Şirin Üna Hani referandumda “EVET” çık Eyy 15 yıldır ülkeyi yöneten Kılıçdaroğl Sandıktan “Hayır” çıksaydı&# İktidarın oy çalmalarını korudu ama YSK’ “EVET” Oy’u vererek ülkenin felaketine o Adalarının işgaline göz yuman, Türkiye’n Türk milleti olup olmadığına seçmen kara Saman, Buğday, Angus ithal eden güçlü Tü Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makam Kılıçdaroğlu, yalan söylüyorsa, liderler Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV̵ Osman'ın keçi ve koyunları da referandum OHAL’de referanduma giden Türkiye& Başkanlık sistemi ülkeyi uçuracaksa, İş Fetö’nün “Başkanlık” p AKParti, seçmen tabanın kafası karışık ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı AKP Hükümeti, Fetö ile barış görüşmeleri Referandumda “HAYIR” diyenler, gerekçel Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği’ni Mec 18 maddenin tek bir maddesi ile beni ikn AKP'liyim ama oyum HAYIR… Yüzde 35 Tehdit… tehdit… yeter artık& Türkiye ' Başkanlık' sistemine geçtiğind 2017 Sonbahar’ında ABD Doları 8 li Başbakan Yıldırım, TBMM’deki oy sa Ülkeyi yönetenlerin derdi ‘başkanlık’ !. Bir garip Darbe Araştırma Komisyon rapor AKP’deki Fetö’cü vekiller yu Ülke sırlarının ele geçmesine izin veren “Kasabımızda İslami usullerle kesi PKK ile 19 müzakere yapan CHP'mi AKP' mi Türkiye’nin Ortadoğu bataklığında Vatandaş dolarını 78 milyon dolara uçak Cumhurbaşkanımız israf mı dedi? Eyy, rabbiyesiz, alınları secdeye varmay 2001 ekonomi krizinde... Doların yükselmesine seviniyorum !... Tümü

Orucu Bozan 10 "Yemek"


Hasta Bezlerine Para Vermeye Son!


Boyabatlının Futbol Aşkı


Hipertansiyon Nedir?


Revize İmar Planı ve Düşündürdükleri


Duyarlı Olmak Ama Neden, Nelere?


İnsan olan, namusunu ve şerefini kurtaranlara minnet duyar


Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapacak?


Çok Önemli Bir Konu


78 Yıllık 23 Nisan Fotoğrafı


Alamancı Öğretmen Yılmaz Yavuz


Erdoğan sandıkla değil, böyle gidecek!


Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Kılıçdaroğlu Teketek'te Boyabat'ı Övdü


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:844700
DtGaNi


* ANASAYFA *