E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Osmanlı Devleti Diyerek Geriye Dönüş Yapmak İsteyen Bazı Boyabatlılara..............

1- Öncelikle biz Boyabatlılar Osman Bey'in soyundan gelme değiliz, biz Selçuklu soyundan gelmeyiz....

2- Osmanlı Devleti 1299 yılında kurulmuş olabilir ama, ilçemiz Boyabat Osmanlı hakimiyetine 1461 yılında geçmiştir...

3- Osmanlı Devleti 622 yıl hüküm sürmüştür, ancak ilçemiz Boyabat, Osmanlı idaresinde 461 yıl kalmıştır. İstanbul bile Boyabat'tan 8 yıl fazla, 469 yıl Osmanlı idaresinde kalmıştır.

4- Ayrıca ilçemiz Boyabat'ın Osmanlı idaresine girmesi bir savaş neticesinde olmamış, Candaroğulları Beyliğine bağlı ilçemizin anahtarı Fatih Sultan Mehmet'e verilmiştir. Yani şunu demek istiyorum. Soy olarak ilçemiz deforme olmamıştır.

5- Boyabat'ta 461 yıl hüküm süren Osmanlı'nın Hürremşah Köyü'nde bulunan cami dışında bir tane eserine rastlayamazsınız..

6- O zaman Durağan ve Saraydüzü Boyabat'a bağlı olduğu için ilçemiz sınırlarından geçen ülkemizin en uzun akarsuyu olan Kızılırmak üzerinde bir adet köprü yokken, Balkan ülkelerinde yüzlerce köprüye rastlayabilirisiniz.

7- Zira ilçemiz Koçak Köyü, İspiroğlu Mevkiinde, Gökırmak üzerinde bulunan Mareşal Fevzi Çakmak Köprüsü dahi 1931 yılında yapılmıştır.

8- İnönü İlkokulu, Eski Kız Meslek Lisesi ve Dulupınar İlkokulu ve o zaman Hastane olarak yapılan, şimdiki Askerlik Şubesi 1924 yılında yapılmıştır...

9- Osmanlı Devleti, Anadoluyu sömürmüş, yatırımlarını hep batıya yapmıştır...

10- Osmanlıda sanayi ve bilim sıfır olduğu gibi, tarım ürünlerinin bir çoğu ithal ediliyordu.....

Yazdıklarımın aksini ispat edecek varsa çıksın karşıma..

Not: Yazdıklarımdan ötürü kimse beni Osmanlı düşmanı diyerek yargılayamaz. Zira büyük dedem Osmanlı paşasıdır ve ben de onun torunuyum.

Saygılar

Hüseyin Cömert


Boyabat Gazetesi Notu: Hüseyin Cömert'ten izin alarak bir bilgide biz ekledik. 1402 Ankara Savaşı'nı Emir Timur karşısında, Yıldırım Bayezid, yani Osmanlılar kaybetti. Ancak biz Boyabatlılar olarak, Ankara Savaşı'nda Emir Timur'un ordusunda yer aldığımız için bu savaşı kazandık.

Bu bilgiyi, tarihi gerçeği bilmenizi ve Ankara Savaşı'nı kaybettik zan etmemenizi sağlamak için paylaştık.

Tarih:01 05 2017 22:49(2562) Facebook'ta Paylaş

23. Yorum: paşa 05 05 2017 10:04
dedem osmanlı paşasıydı diyorsunuz. kimdi o paşa merak ediyorum. mahmut paşa mı, hüseyin avni paşa mı yoksa fuat paşa mı?

22. Yorum: mustafa çiftçi 04 05 2017 22:37
ha anenin sulale lakabi (osmanoglu onu biliyorum lakin yanliş anlasilmasin lakabiniz padisahla ayni sulalde degil yani âliosmanoglu degil ha baba sulaleniz i bilmiyloruz onu da yazar san sevinirim

21. Yorum: mustafa çiftçi 04 05 2017 22:29
candaroglu ve isfendiyar oglu da kayida türktür osmanliselcuk lu nun devamindaki devlet tir ki candaroglu beyligi fatih sultan mehmed in dayisi dir her iki devlette destur daim olan devlet tir huseyin comert abim in dedesi hangi sulaleden dir lakab i nedir ki dededesinin osmanli paşasi oldugunu beyan ediyor ama paşanin ismi ve sülale lakabini yazmamis

20. Yorum: milat 03 05 2017 11:39
işte böyle düzgünce yazsanız hakaret ve rencide edici kelimeler kullanmasanız daha iyi değilmi arkadaşım. böyle seviyesizlik bana bişey kaybettirmez sen bana yalama demenle ben öyle olduğum anlamına gelmiyor sadece bu senin seviyeni ortaya koyuyor. ayrıca ne mütahitim,nede ak partinin lütfuyla bi yerlere gelen biriyim, ak partiyle hiç işim olmamıştır çünkü ak parinin kaymak tabakasından kümelenmiş bir guruptan bize sıra gelmez. kısacası ak partiyle bi işim yok bizim sevdamız bu ülke,devlet, bayrak,ezan için recep tayyip erdoğan (rte) sevdası

19. Yorum: milat-1 03 05 2017 09:38
ayrıca böyle hakaret içeren yorumları yayınladığınız için bu suça sizde ortaksınız boyabatgazetesi yetkilileri. "lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız." yazıp arkasıdanda "yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir." deyip hiç bir denetim yopmadan burda insanlara hakaret yorumlanını yayınlamakta sizin ayıbınz,bilinçli olarak işinize gelmeyen size göre muhalif olan yorumcuları aşağılayan hakaret edenlere göz yumuyorsunuz

18. Yorum: milat 03 05 2017 09:28
3. yorumcu bozuk plak gibi aynı yerdesin hep aynı laflar birde geçmişten günümüze gel bugün pkk hendeklere gömüldü,fetönün inlerine girildi darmadağın edildi,deaşı hiç sorma onlarda fırat kalkanıyla pkk gibi toprağın altında.devletimiz içte dışta bu kadar hainle mücadele ederken eskiyi bırakıp bugün yapılanlara bakıp devletin yanında olamayanlar,hala devletimizi kötüleyip referandumda avrupayı arkasına alıp terörist sevicisi chp ile fetö, pkk bir olup aynı istikametde yürüyenler bana yalama diyorsun ya hadsiz asıl sen kendine bak. bahçeli yi tanımayanların kime yalamalık yaptığını çok iyi biliyoruz hadi işine bak, burada güya fetö düşmanlığı yapıyor gibi görünüp şimdi feto ile aynı projede ve fetönün parlattıklarının arkasından gidiyorsunuz

17. Yorum: milat kardeşe3 03 05 2017 08:20
neyse kardeş, konuşacak çok şey varda birazını da başka haberlere saklayalım.
önceki yorumlarımda kullandığım 'yalama' lafı yüzünden senden tekrar özür dileyerek bu haberdeki yorumlarımı biririyorum.
değerli boyabatlı hemşehrilerime saygılarımla

16. Yorum: milat kardeşe2 03 05 2017 08:04
mesela,
doğuyu çok iyi bilen bir boyabatlı olarak doğuya ençok yatırımı akp yaptı diyebilirim fakat özellikle açılım sürecinde muhattab alınanların ülkeyi getirdikleri durum ortadayken yine yanlışı yanlışla düzeltmeye çalışmanın yani 'hepimiz şiivanperveriz' lafları ve barzaninin karşılanmasındaki bezparçası rezaletinin açıklaması yoktur sanırım.
fetöcu alçaklara gelince;
her meslekte her mevkide her alanda fetöcu varken herne hikmetse milletvekillerinde ve bürokraside olmaması sencede düşündürücü değilmi? öyleki bu şerrefsizler yüzünden bir sürü masum vatandaşımızda mağdur edildi malına mülküne kayyum atandı bu durumu içine sindiremeyip intihar eden bile olmuşken 1tane bakanın vekilin fetöcu olmayışı düşündürücüdür.

15. Yorum: milat kardeşe 03 05 2017 07:56
milat kardeş,
hayata rengarenk tozpembe bakmana hak veriyorum.
neden mi;
kim olduğunu bilmiyorum fakat muhtemelen partiden nemalanan bir mütahit yada partisayesinde biryerlere gelmiş bir devlet memurusun. ne olursan ol fakat şunu bilmelisin ki hayat senin pencerenden baktığın hayat değil. yani herkesin altında beyazpassatlar yok herkesin işigücü tıkırında değil. yani herkes senin baktığın gözle bakamıyor hayata.
sana karşı ilk üç yorumumda 'yalama' lafım ağır olmuş özür dilerim.
fakat kardeş bence sen bahsettiğin olaylara objektif bak çünkü bahsettiğin konuların başlangıçtaki niyeti senin gördüğün gibiydi fakat amaç çok daha başka yerlere gitti.

14. Yorum: uzaklardan 03 05 2017 00:42
sen kabul etme hüseyin biz osmanlı torunuyoz.sen kimin torunuysan torunusun bize ne.sonuçta aynı toprağa gideceğiz.o zaman görürsün kim kimmiş

13. Yorum: ggg 02 05 2017 22:58
9. yorumcuya. gayet doğru yazmış, osmanlı yıllardır fetih politikası izlemiş kozmopolit bi imparatorluktur. birçok uygarlığı bünyesinde bulundurur biz boyabatlılarda candaroğulları beyliğine bağlıyken fetih olmamız sebebiyle osmanlıya katılmışız candaroğulları selçuklu beyliğidir. hüseyin beyin tepkisi tüm türklerin kendini osmanlı zannetmesine.

12. Yorum: 3.yorumcudan yalamaya 3 02 05 2017 22:34
o iş tamam kandırıldık deyip sıyrıldık sandınız
sizden olmayanı biraz muhalif olanı ^^ooo bu fetöcu pkklı^^ deyip yaftaladınız kayyum atadınız ocağını söndürdünüz malını mülkünütalan edip çoluğunu çocuğunu aç sefil bıraktınız (sözüm fetöcu olmayıp fetöcu damgası yiyen şahıslara) korku hegemonyası yaratıp halkı ssindirmeye yürüdünüz.
ama unuttuğunuz şey;
kurban olduğum yaradan'ın da bir hesabı vardır ve onun hesabına sual sorulmaz. ahirette de bu dünyada da herkes yaptığı kötülüğün cezasını çekecek inşallah (tıpkı birzamanlar kralız diye gezen şerrefsiz fetöculargibi) allah sağ elin hakkını sol ele bırakmaz.
kim ki menfaati çıkarı için halkı yanlış yönlendirmeye kalkıyorsa allah onu firavundan beter etsin inşallah
milat; gözüm dersine biraz daha çalış halen yetersizsin...

11. Yorum: 3.yorumcudan yalamaya 2 02 05 2017 22:26
öcalan şerefsizine vekilleriniz sayın dedi. imralıyı neredeyse halk kahramanı ilan edip kürtlerin temsilcisi olarak lanse ettiniz. hdp ile kankardeşi olup kolkola diyarbakırda şivanperverli konser verdiniz.
bak gözüm;
ben ülkücüyüm fakat başbuğun ülkücüsü. bahçeli benim nazarımda yok hükmündedir. tanımıyorum.
yaalan iftira çamuratma sizin biyerlerinizde yuva yapmış öyleki çıkarlarınız çatışmadan önce kankardeşi olduğunuz şerrefsiz fetö sayesinde sizden olmayanı fetöcu diye hemen kopyala yapıştır çamur atıp karalayabiliyorsunuz. oysaki düne kadar fetödan selam getirmeyeni işe almıyordunuz.
fakat tıpanın sıkışınca kandırıldık deyip işin içinden çıkıverdiniz ee etrafta sizden çıkarı olan şak şakçılar da size çanak tutunca o iş tamam sandınız.

10. Yorum: 3.yorumcudan yalamaya 02 05 2017 22:17
milat,
sen hayatında doğuya gittinmi??
yada sen hangi ülkenin pkksından bahsediyorsun??
bre gözüm yine bir sürü boş laf etmişsinde hiç dolmabahçeden imralıdan bahsetmemişsin. hdpnin pkknın kürtlerin temsilcisiymiş gibi kürtlerin önüne atanlardan bahsetmemişsin.haburdaki hakimler savcılar fetöcuydu diyorsun bre gafil o hakimleri savcıları chp veya mhp mi hükümetti de oraya yolladı?
o hendekler kazılırken nerdeydi önlemesi gerekenler? balyoz dediniz ergenekon dediniz devletin şerefli subaylarını görevden attınız içeri attınız ve fetöcu şerrefsizlerin önünü açtınız onları kendi elinizle ordunun en yüksek makamlarına getirdiniz.
emniyetin en üst noktalarını kendi elinizle teslim ettiniz ''salya sümükağlayıp gel hocam hasretinle kavrulduk ne istedinde vermedik'' dediniz

9. Yorum: fahri boyabatlı 02 05 2017 19:02
hüseyin cömert ve benden önceki yorumcular; sizin yaptığınız hesaplara göre osmanlı imparatorluğu yani koskoca imparatorluk yalnızca söğüt ve çevresinden ibaret. zira üç kıtaya birden hükmeden imparatorluk bir anda üç kıtada birden kurulmadı. ayrıca yazının başlığıyla içeriği alkasız. başlıkla içeriği birleştirirsek sizinde canaroğlu beyliğine geri dönelim isteinde olduğunuz zannedilebilir. azıcık mantık hüseyin bey azıcık mantık

8. Yorum: milat-2 02 05 2017 14:10
osmanlı selçuklu tartışmalarına gelirsek ben büyük hun imparatoruğuyum, göktürküm,uygurum,karahanlıyım,büyük selçuklu impr. ben osmanlıyım.atam oğuz ve 24 boyundanım. mete handa atamdır,selçuk beyde,tuğrul çağrı beylerde,büyük komutan alp arslanda atamdır,ertuğrul beyde,osmangazide atamdır,fatih yavuz kanuni de abdülhamit handa,atatürkte atamdır. biz soyumuzu neslimizi inkar edenlerden değiliz elhamdülillah ve sevgimizde hiç biri arasında ayrım yapmam 3 yorumcu arkadaş bilmem anlatabildimmi

7. Yorum: milat 02 05 2017 13:58
sonuç itibari ile ne fetö nede devletin kadife elini uzattığı pkk hainliklerinden vazgeçmemiştir,lakin süreç sonunda kürt halkı gerçekleri daha net görmüş ve pkk ya olan desteğini çekmiş bugün pkk ya katılım nerdeyse bitme noktasına gelmiş ve bölge halkı devletine güvenmiş ve yanında olmuştur. devletimizde bu süreçten sonra gereğini yerine getirmiş nus ile uslanmayanın hakkı kötektir diyerek gerek fetö ye gerek te pkk ya dhkp-c ye hadlerini bildirmiş ve kazdıkları hendeklere gömmüştür.son 21 ayda 10 binde fazla pkk lı gebertilmiş,fetönün inlerine girilmiş,abd nin avrupanın kurduğu deaş denen sözde islamcı gibi gösterilmeye çalışılan ancak islamla uzaktan yakından ilgisi olmayan deaş fırat kalkanı operasyonu ile toprağa gömmüştür.hiç bir hükümlülüğü olmadığı halde pkk dhkp-c gibi teröristlerin cenazelerinde ağıt yakan chp ye tek laf edemeyenler bugün dün hatalar yapıldı ama bugün helal olsun devletimize pkk-fetö-deaş toprağa gömdü diyememeliride çok manidar

6. Yorum: milat 02 05 2017 13:37
3 yorumcu o yalama sözünüzü kem söz sahibine aittir diyerek aynıyla size iade ediyorum. yıllardır devletimiz düşmanı hain terör örgütü pkk kürt halkı üzerinde kürtce şarkı söylemeniz bile yasak,devlet kürtlere baskı yapıyor,haklarınızı bizim mücadelemiz sayesinde kazanıyorsunuz gibi sebeblerle destek bulmaya çalışıyordu. devlet icra makamı olarak bu sorunu çözmek için pkk nın elindeki bu propagandaları bertaraf etmek için bir açılım süreci başlattı,devletin tüm bu iyi niyetlerini bertaraf etmek çin örneğin habur dediğiniz olayda oraya giden savcıların fetöden tutuklandığını,kck içindeki mit elemanların fötö eliyle deşifre edildiği,süreç içinde hendekler kazılırken fetöden doğuya sürülenlerin görmemezden gelmesi gibi bütün hainliklere rağmen devlet kadife elini uzatmış ve silahları bırakmalarını ülkeyi terk etmelerini istemiştir.

5. Yorum: ggg 02 05 2017 11:14
hüseyin bey bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. ben partizan olmamakla birlikte akparti seçmeniyim yalnız ben boyabattaki akparti siyasilerini hiç sevmiyorum tayyip erdoğan sayesinde oy veriyorum. ve yaptığınız kimi haberleri mantıklı buluyorum. ama şu bilgiler için emeğine sağlık aydınlandık

4. Yorum: boyabat 02 05 2017 11:00
deden kimdi nerde ne zaman paşalık yapmıştı sayı cömert

3. Yorum: eyy!!! 02 05 2017 09:32
aga bu emir timur paralelcimiydi? pkklımıydı? neden osssmanlıya kafa tuttu?
latifeyi bir kenara bırakıp konuya dönecek olursak;
1- milat denen yalamanın bu konu ile ilgili yorumu önem teşkil ediyor. bekliyoruz.
2- emirtimur bankasyanın açılışında varmıydı? bankasyada parası varmıydı?
3- emir timur, osssmanlıyı yenmeden önce haburda pkklıları davulzurna ile karşıladımı?
4- yoksa o da şivanperver miydi?
5- eyyy!! şenolgüneş sen bu takımı şampiyon yapamayacaksın, yaptırmayacağız!!
hüseyin bey,
öncelikle sizi yürekten kutluyorum fakat sen gel vazgeç bu sevdadan bu millet kandırılmayı seviyor ve doğru konuşanı 9 köyden kovarlar.

2. Yorum: gürbet kuşu 02 05 2017 08:33
sayın cömert
abaca büyük cami olarak bildiğim cami ne zaman yapıldı kim yaptırdı
yakın tarihi binaları çok iyi biliyorsunda hükümet konağı karşındaki
atatürk büstü ne zaman yapıldı ve ne zaman yıklıdı tarih verebilirsen
aydınlanmış oluruz. kim nasıl ne şekil orası imara açıldı bu konuda bilgi
verirsen memnun oluruz.

1. Yorum: hüseyin cömert 02 05 2017 08:22
biz osmanoğlu (osmanlı) torunuyuz diyen
boyabat'lılar
biz boyabat'lılar osman bey'in torunları değil
candaroğlu beyliğinin kurucusu şemşeddin yaman candar'ın torunlarıyız
tarih ile yüzleştiriyorum
candaroğulları (isfendiyaroğulları) beyliği (1292 – 1461)

candaroğulları beyliğinin kurucusu: şemseddin yaman candar

candaroğulları beyliğinin başkenti: eflani (1292-1309), kastamonu (1309-1398), sinop (1398-1461)

candaroğulları beyliğinin hakim olduğu şehirler: kastamonu ve sinop çevresi

not:osmanlı devletinin temelleri 1299 yılında bilecik/söğüt dominiç yaylasında osman bey tarafından atıldı.boyabat ise1461 yılında fatih sultan mehmet tarafından osmanlı topraklarına katıldı


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Sıladan Mektup Var- 13


Sosyal medya hesapları


Kalebağı’nda Yazın Bulamayacağınız Görüntüler


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:710205 DtGaNi

* ANASAYFA *