E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

17/25 Aralık’tan sonra MAN dan Haberler

Şu günlerde kendimi pinpon maçı izler gibi hissediyorum. Bize örnek olması gereken yöneticilerimiz birbirlerine mahalle deki komşuların bile söylememesi gereken sözler söylüyorlar. Kahvelerde konuşulan mahalle ağzıyla konuşuyorlar. Hakaretler havada uçuşuyor. Bir vatandaş olarak üzülüyorum. Benim siyasilerim böyle olmamalı. Bu sözleri duyanlarında siyasilere güveni azalıyor.

Bazılarımız da dün söylediğini bugün yalanlayan liderlere bile alkış tutuyorlar. Bu kişileri de anlamak mümkün değil. Dün söylenen bugün farklı söyleniyorsa ya dün söylediği doğrudur ya da bugün ki. Her ikisinin de doğru olması mümkün değil.

Neyin doğru, neyin yanlış olduğuna karar vermekte zor. Söylenen bir sözü, anlatılan bir olayı aynı kişi bile olsa basın farklı yazıyor. Ya da anlatılanların birileri tarafından duyulmaması için yayınlar kesiliyor. Özel televizyonlar bile yapmaması gerekir. Hele hele benim vergim ile ayakta duran TRT benim haber alma özgürlüğümü elimden almamalı.

Bundan dört yıl önce ki Aralık ayında yaşanan 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu ile ilgili bir vatandaş olarak doğru bilgiler almak istiyorum. Man da kurulan şirket hakkında, giden ve gelen paralar hakkında doğru bilgilendirilmek istiyorum.

Zarrab, İranlı bir iş adamı. Daha sonra Türk vatandaşı yapıldı. Neden? Türk vatandaşı olmasından Türkiye’nin çıkarı neydi? Dün çıkarı olacak diye düşünenler, bugün başımıza/başlarına sardıkları bu beladan biz vatandaşlar zarar görmeden kurtulabilecekmiyiz? Hiç zannetmiyorum. Bundan dört yıl önce bile benim ödediğim vergiden el konulan paranın faizi ödendi. Ben ise hastaneye gittiğim zaman, muayene içinde, aldığım ilaç içinde katkı payı ödüyorum. Vergilerimiz buralara gitse daha iyi değil mi?

17/25 Aralık için FETÖ operasyonudur diyorlar. Doğrudur veya yanlıştır demiyorum. Ama merak ediyorum. Yargı gereğini niye yapmadı? O zaman dosyalar niye Sümen altı yapıldı? Dört bakan yüce divana gönderilseydi. Eğer dedikleri gibi suçsuz iseler zaten bir sorun çıkmazdı. Hiç kimsede korkulu rüya görmezdi. Türkiye de zarar.

Fetullah Gülen Hoca Efendi dendiği zaman, şu anki iktidar tarafından aklandığı zaman, ABD de vefat etseydi hükümetin tavrı ne olurdu hiç düşünebiliyor musunuz? Ne istedin de vermedik diyenler, aynı hedefe yürüyoruz diyenler Fetö için anıt mezar yaparlardı kanısındayım.

Fakat, dünde, bugünde fetö diyen rakiplerini fetöcülükle suçluyorlar. Aklım almıyor. Bundan önceki yazımda da sormuştum. Halkbank Genel müdürü suçlu değildiyse neden geri görevine verilmedi? Başka bir bankaya verildi.

ABD de Halkbank’ın avukatları bile genel müdüre Zarrab tarafından rüşvet verildiğini söylemişler. Şimdi ne olacak? Suçsuz olduğunu savunanlar siz ne diyorsunuz bu işe. Şunu diyebilirsiniz. Onların söylediği hepsi yalan. Yersek.

O zaman suçlanan dört bakanımız istifa ettirildi ama iktidar tarafından yüce divana gitmeleri engellendi. Bu bakanlarımız da Zarrab’ı korumak için ellerinden geleni yaptılar. Arkadaşları tarafından yüce divana gitmeleri engellenen bu bakanlar halkın gözünde de suçsuzlar mı acaba? Bu halkın az da olsa gözü açıldı. Yalan konuşanlara artık inanmıyorlar.

İktidarın Zarrab ile ilgili tutum ve davranışını çözemiyorum. Dün hayırsever iş adamı dediklerine bugün ajan diyorlar. Yarın da yanılmışız. Bizi yanıltılar diyebilirler. Yanıltılar derlerse de sen yanılma, gerçekleri gör artık.

17/25 Aralık’tan sonra MAN dan da haberler var. Man nerede, Türkiye’ye uzaklığı ne kadar bilmiyorum. Tek bildiğim burada bir sterline (beş liraya) bir şirket kurulmuş. Kısa zamanda da bu şirket yüklü miktarda dolarlar gönderilmiş, ya da bu şirketten Türkiye’ye gelmiş.

Muhalefet diyor gönderilmiş, iktidar diyor gelmiş. Hangisi doğru? Gelen para kime gelmiş. Türkiye’nin, vatandaş olarak bu benim karım zararım ne? Bilmek istiyorum.

Bilmek istediğim kadar arzuladığım da var. En büyük arzum ve isteğim siyasilerin rakiplerine hakaret etmemeleri. Vatan haini olarak suçlamamalarını istiyorum.

Referandum da hayır diyenlere terörist dendi. Cumhuriyetle yaşıt olan bir partinin liderine, yöneticilerine vatan haini denmesini kabul edemiyorum. Ben mahallemde, köyümde komşularım ile eskiden olduğu gibi yaşamak istiyorum. Bizleri bölmeyin.

Şimdi anlatacağım da fıkra değil, gerçek.

İnönü’nün Pantolonu.

Köyümüzde kurtuluş savaşı gazilerinden Koca Hüseyin (Hüseyin Baltacı) dede vardı. 1960 lı yıların sonlarına doğru ilkokul öğretmenimiz okula çağırır, biz öğrencilere savaş yıllarını anlattırdı. Tam bu yıllarda Adalet Partisinden bir doktor, aklımda kaldığı kadarıyla Nazım İnebeyli milletvekili adayı olmuş. Hüseyin dedenin oğlu seçimde oyu AP ye verelim demiş. Dede de kabul etmiş.

Seçim günü oylarını kullanıp gelirken dede; oğlum sözümü tutamadım der. Oğlu merakla sorar. Dede anlatır. Bize okulda anlattığı gibi.

Oğlum oyumu kullanmak için sandığın başına vardığımda cephe de yırtık pantolonla İnönü’nün savaştığı gözümün önüne geldi. Onun için İnönü’nün partisine verdim der.

Yırtık pantolonla, çarıklarla bu vatanı bize emanet edenlerin, Türkiye Cumhuriyet’ini kuranların kurdukları parti de, parti yöneticilerinin de vatan haini olabileceğine ben inanmıyorum. Yarın sende inanmayacaksın ama inşallah geç kalmazsın.

Mustafa Gürleyen (12 Aralık 2017)

Tarih:11 12 2017 19:00(2662) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: aslan 12 12 2017 23:38
fg'e övgülen yagdiran iktidar siyasilerinin simdilerde, önceden taptiklari cahil cühela takimindan fg'e "tu-kaka" diye dönmeleri ve kendilerine "dönek" diyenleri ve kendilerinin fetöcülük pisligini baskalarina atmaya çalismalari milletimiz tarafindan gorulmesi gerekir. sayet hala bu yolsuzluklarin pesinden gidiliyor ve oylar yine bu pislik etrafinda dönüyorsa ülkemiz insanlarinin bir psikologa gitmeleri gerekmektedir?!

3. Yorum: ilgili 12 12 2017 17:15
rahmetlik dedemde inönü zamanına ben üç kez askerlik yaptı derdi biri vatan için ikisinide 4 yıl angayra çalışarak boğaz tokluğuna bile değil derdi angayraya gitmedinmi damda yatacaksın öküzü ineği mahsülün 4 te üçünü inönüye verecen derdi ya sahi bu inönü zamanına beştecilerde varmış millet bu beştecilerden korkusuna harmanı hasatı gece yaparlarmış sapı samanı saklarlarmış koyununu öküzünü ineğini dağlara yaptığı ahırlarda saklarlarmış demekki senin baltacı deden tahsildarmış galiba benim dedem yalancı saygılar

2. Yorum: boyabatlı 12 12 2017 08:55
tabi ya demokrat partiye oy verenler savaşa gitmedi birtek chp liler cephedeydi. devletimiz halkbankasının o zamanda bu zamanda yanlış bir işlemi olmamamıştır.adam abd den korkusuna kendini abd ye sattıysa ve bugün yalan iftiralarla kendini kurtarmaya çalışıyorsa türkiye cumhuriyetinini suçluyor diye devletimiz suçlumu oluyor. o malum şahıs devleti suçluyor birileride onla birlikte kendi devletini suçlu gösterme çabası altında sonra da millete vatan edebiyatı yapıyor.sayın yazarın chp lideri kılıçdaroğlunu suçlanması zoruna gidiyormuş.rezizdans kraliçesi ilgezdi s.tanrıkulu ile terörist cenazesinde görmez,tama birileri dün fetö ile beraberdi diyelim bugün hainlikleri ortaya çıkınca kılıçdaroğlu ve vekilleri neden fetönün sahte belgeleri ile fötöcülerle kol kola diye sorgulayamaz.tankın üstüne ilk ben çıkacağım darbe olursa dedi,havaalanında tanka selam durup kaçtı şimdide çıkmış pişkin pişkin tank nerdeydi diyor

1. Yorum: boyabatlı 11 12 2017 21:20
17-25 aralıktan sonra çocuğunu kapanan özel okulda okutmaya devam eden boyabatta müdür varmı ?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Engelli ve yaşlı hizmetleri


İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları Boş Bıraktı


İnancın gereği, temelleri, kriterleri


Kent Yönetiminde Kimler Olmalı


Sıladan Mektup Var-7


Hacıçayı ve Boyabat Barajı'ndan Sonbahar Manzaraları


Firmanıza Ücretsiz Mağaza Açıp Ürünlerinizi Satabilirsiniz


Boyabatlı İki Ermeni Balkan Savaşı'nda Esir Düşmüş


17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Aralık ayı ziyaretci sayısı:392580 DtGaNi

* ANASAYFA *