E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Tarihi eserleri yurt dışına kaçıran cemaatlerin terör örgütlerinden ne farkları vardır?

Cemaatler, Türkiye’nin tarihi eserlerini yurt dışına kaçırıyor. Devlet in ilgili kurumları bilmiyor mu? Bunlara kim göz yumuyor veya yol veriyor? Birkaç tonluk lahit mezarlar yurtdışına nasıl kaçırılıyor? Bu ülkeye ihanet eden cemaatlerin terör örgütlerinden ne farkı var?

Tarihi eserleri yurtdışına kaçırmak vatana ihanet değildir de nedir? Türkiye’nin tarihi ören yerlerini köstebek yuvasına çevirdiler. Ondan sonra da, din, iman fetvaları veriyorlar. Tarihi eser kaçırmak hırsızlık değil midir?

Bundan önceki Yahudiler’in Türkiye’de 72 tarikat kurduk köşe yazımdan sonra özel numaradan bir okuyucum telefon beni aradı. Genelde, özel numaradan arayanları açmam. Fakat, ısrarla üst üste araması sonucu cevap vermek zorunda kaldım.

Aramızda geçen telefon görüşmesi şöyle,

C.Ç: Adınız nedir, kimsiniz? Telefonumu nereden buldunuz?

-Uzun zamandır köşe yazılarınızı takip ediyorum. Sizin de benim gibi Ülkesini, milletini sınırsız seven bir vatanseverim.

C.Ç: Konu nedir?

-Tarikatlatlarla ilgili köşe yazınızı okudum.

C.ÇTeşekkür ederim.

-Şayet, cemaatlerden korkmaz, gerçekten vatanseversen, delikanlıysan benim söyleyeceklerimi de yazarsın !

C.Ç: Beyefendi bunun delikanlılıkla, vatanseverlikle ne alakası var?

-Türkiye’deki tarikatların en büyük gelir kaynakları tarihi eserleri yurtdışına kaçırmaktır. Devlet cemaatlerin gelirlerini ne kadarını denetliyor? Sahte makbuzlarla milleti kandırıyorlar.

C.Ç: Bu sizin iddianız? Belgesi var mı?

-Devletin ilgili birimleri isterse, belgelerine, hangi tarikatın tarihi eserleri yurt dışına kaçırdığını bulur.

C.Ç: Sen nereden biliyorsun tarihi eser kaçırdıklarını?

-Orasını karıştırma !

C.Ç: Neden delikanlı normal numaradan aramıyorsunuz da özel telefon numarasından arıyorsunuz? Kusura bakmayın ama bana çok inandırıcı gelmiyor?

-Tarihi eser kaçakçılığı yapan tarikatlar, devletten daha güçlüdür dünyanın her ülkesinde teşkilatları var iğne deliğine de girseniz bulurlar.

Celil bey, ben bu iddialarım konusunda bir tek sizi aramadım. Türkiye’nin ünlü cesur kalemlerini de aradım. Bazıları ile konuştum, bazıları telefonuma cevap vermediler. Ama hiçbir yerde gündeme getirilmedi.

C.Ç: Belki de onlara da benim gibi sizin iddialarınız inandırıcı gelmedi.

  • Siz bilirsiniz ama ben yine de anlatacağım. Öyle bir sistem kurmuşlar ki, alıcı, satıcı bir birini görmüyor ve tanımıyor. Eskiden lahit mezarların fotoğrafları çekilip gönderiliyordu. Daha sonra CD’leri günümüzde ise cep telefonundan videosu çekip gönderiliyor. O şebekenin aralarında arkelog tarihçiler inceledikten sonra, kral mezarı mı, içinde kıymetli tarihi eşyalar var mı kararını verdikten sonra satıcıyla temasa geçiliyor.

C.Ç: Peki bir kral mezarının fiyatı nedir?

-Lahit kral mezarı ise milyon dolar !

C.Ç: Kusura bakmayın ama Bana biraz abartı gibi geldi. Fotograf veya video üzerinden tarihi eserin fiyat nasıl belirlenebilir?

-Her lahit mezarın bir fiyatı vardır. Lahit mezarların üzerinde ve yanlarında figürlerden hangi tarihe ait olduğunu, kral veya zengin mi, içinde ne kadar kıymetli eşyanın olabileceğini tespit edebiliyorlar. Özellikle lahitin kapağı açılmamış ve üzerindeki figürleri zarar verilmemiş olmasın dikkat ediyorlar.

C.Ç; Tonlarca ağırlıktaki lahit nasıl yurtdışına kaçırabilir ki büyük bir organizasyon gerektirmez mi?

Onlar için 3-4 tonluk lahiti kaçırmak bir şey değildir. Duruma göre, kara, hava, deniz yolunu kullanıyorlar. Yeter ki aradıkları lahit olsun.

C.Ç: Satıcılara ödeme nasıl yapılıyor?

-Lahit kamyona yüklendikten sonra, maskeli kişiler tarafından orada dolar olarak ödenir. Çok gizlilik içinde yürütürler, en fazla üç kişi bilir.

C.Ç: Lahit mezarı satanlar, kimlere sattıklarını bilmez mi?

- Hayır bilmezler. lahiti teslim almaya gidenler maskelidir, taşıyan kamyonun plakası sahtedir. Birkaç kilometre uzaklaştıktan sonra plaka değiştirildikten sonra yoluna devam eder. İhbar edilmediği sürece yakalanma şansı hiç yoktur.

C.Ç: Sizden çok özür dilerim ama bu sizin anlattıklarınız bana komplo teorisi gibi geldi.

- Ben bu ülkenin vatansever evladı olarak ihbarda bulunuyorum. Gerisi, emniyetin ve istihbarat birimlerinin görevidir.

C.Ç: Peki ben size nasıl ulaşabilirim.

-Bana ulaşamazsınız. Gerektiği zaman ben sizi ararım.

Yaklaşık 20 yıl önce, definecilerle ilgili üç günlük yazı dizisi hazırladığım sırada, özel numaradan arayan bey gibilerden çok palavralar dinlemiştim. O tarih de bile lahit mezarların yurt dışına kaçırıldığını iddia ettiklerini hatırlayınca köşe yazısı yazma gereğini duydum.

Belki, ilgili kurumlar bu iddiaları dikkate alır inşallah

GÜNÜN SÖZÜ: “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.”

Tarih:22 03 2018 14:12(1303) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Tümü

Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Sıladan Mektup Var- 13


Sosyal medya hesapları


Kalebağı’nda Yazın Bulamayacağınız Görüntüler


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:710276 DtGaNi

* ANASAYFA *