E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

AKP’li seçmen 24 Haziran’da, yine mi AKP’ye oy verecek?

İşsiz, emekli, işçi, köylü, memur, işsizlikten, yoksulluktan kendisini yakan, bir milyona yakın kepenk kapatan esnaf AKP’li seçmen, sandık başına gittiğinde vicdanı ile baş başa kaldığında, çocuklarının, torunlarının geleceğini saman ithal eden bir ülke haline getiren AKP’ye sandıkta hesap sormayacak mı?

….

Türkiye’nin ekonomik, sosyal, kültürel ne halde olduğunu, dini, insani, manevi bütün değerleri olan, ülkesinin milletinin çıkarlarını düşünen kim hangi vicdanla AKP’ye oy verecektir?

….

AKP’nin bir-iki köprü, viyadük, her yıl onarıma ihtiyaç duyan duble yollar, bazı havaalanları, bazı hastaneler, çok katlı binalar, ortaokul kalitesine bile ulaşamayan güya üniversiteler ve bir kaçak saray yapıtılar diye tekrar AKP’ye oy mu verecekler?

….

Lisansı bize ait olmayan, montajını yaptığımız silahları, insansız hava araçlarını, biz yapıyoruz yıllardır söyledikleri yalanlarına inan, yabancı şirketlerin YAP-İŞLET-DEVRET sistemi ile yapılan köprülerden geçmediği halde para ödeyenler mi oy verecek?

Yok pahasına satılan, şeker fabrikalarında çalışan işçiler, pancar üreticileri, nakliyeciler sektördeki yaklaşık 6 milyon insan oy verirken AKP iktidarının yoksulluğa mahkum ettiğini düşünmeyerek mi AKP’ye oy verecek?

……

Yüzde 70 hasta garantili şehir hastanelerine, 6 ay sonrasına tedavi randevusu verilen hastalar mı oy verecek?

16 yıllık iktidarları döneminde 14 kez eğitim programı değiştiren, nitelikli, niteliksiz diye ikiye ayırdıkları lise öğrencilerinin velileri mi AKP’ye oy verecek?

….

AKP milletvekili adayları, seçmeninden hangi yüzle oy isteyecek?

…..

Resmi rakamlara göre; 6 milyon 200 bin işsiz, atanamayan öğretmenler mi oy verecek?

…..

Döviz kurlarının artması nedeniyle gıda ürünlerine A’dan Z’ye yüzde 30 zam yaparken, emekliye yüzde 3 zammı reva gören iktidara emekli hala daha oy mu verecektir?

Neyse,

Pazar günü, benimde üyesi bulunduğum iş adamları derneğinin genel kuruluna katıldım.

Genel kurul başlamadan önce, orta, büyük ölçekli iş adamları ile sohbet etme imkanım oldu. Genel de genel kurula katılanların çoğunu tanırım ve kimin hangi siyasi görüşten olduğunu aşağı yukarı bilirim. Sohbetimiz sırasında, ülke ekonomisinin iyi gitmediğinden dolayı önlerini göremediklerini, dövizin aşırı artması karşısında çaresiz kaldıklarını, işçi çıkarmak zorunda kaldıklarından dert yanıyorlardı.

Hiç birinin ağzını deyim yerindeyse bıçak açmıyor du.Yine de, nezaket ve milletvekilliğine saygılarından dolayı genel kurula katılan iktidar temsilcilerine saygıda kusur etmiyorlar, vekilim, vekilim diye etraflarında dört dönüyorlar, hatıra fotoğrafı çektiriyorlardı. Ama, ülkenin içinde bulunduğu ekonomi çıkmazından kan ağlıyorlardı.

…..

Derneğin kuruluş yıllarından bu tarafa tanıdığım bir arkadaş ile sohbet ederken, “TÜRK MİLLETİ’NİN CANI YANMADADIĞI SÜRECE BAZI ALIŞKANLIKLARINDAN VAZ GEÇEMEZ” şu anda canları yandı hem de ciddi bir şekilde, çoğu iflas noktasına geldi. Sandık başına gittiklerinde OYLARINI AKP’ye vereceklerini zannetmiyorum.” Diyordu.

Genel kurulda, siyasi partilerin milletvekili adaylarına söz verdiler. Kendilerini tanıttılar. Projelerinden neden milletvekili aday adayı olduklarını kendi usluplarınca antlattılar. İyi de alkış aldılar.

….

Nezaketen olsa gerek ki, genel kurula katılan hiçbir davetli, vekil aday adaylarına “HANGİ VEKİLLİKTEN BAHSEDİYORSUNUZ. YETKİLERİ ELİNDEN ALINMIŞ. TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECİSİ (TBMM) İRADESİNİ TEK ADAMA VERENDEN VEKİL Mİ OLUR. SEN BENİM VEKİLİM DEĞİLSİN LİDERİNİN VEKİLİSİN diyemedi!

….

Derneğin Genel kurulunda çok uzun yıllardır tanıdığım AKP’li eski milletvekili merhabalaştığım ve hal hatır sorduğumda, “ tebessüm ederek Celil bey şu köşe yazılarına biraz ara ver” sözlerine karşılık, “Bu ülkede birileri yazması gerekir veya kral çıplak demesi lazım. İktidarlara Ahmet gelir, Mehmet gider. Biz sizinle, düğünde, bayramda, cenazede, dernek etkinliklerinde yine beraberiz sayın vekilim” diye cevap verdim.

Sözünü ettiğim AKP’li vekilimin TBMM’de olduğu yıllarda, eleştirmenin de çözüm üretmek düşüncesiyle saygı çerçevesinde, memleket, millet adına ağır eleştirel yazılar kaleme almıştım. Allah için, sadece bana YA CELİL BEY BENİ TANIMIYORMUSUN” siteminde bulunarak, hoşgörüde bulunması ise, kendisine yakışan bir davranış olduğunu halen daha taktir ederim.

….

Sayın eski AKP’li vekilimin benim köşe yazılarımı okuyor ve yakından takip ettiği için kendisine teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.

Tarih:01 05 2018 22:21(1326) Facebook'ta Paylaş

12. Yorum: foçalı 06 05 2018 15:02
kim bu iktidarı eleştirirse ona fetocu veya pkk li diye itham ederek elestiriden kurtulma yoluna gidiyorlar.

11. Yorum: boyabatlı 04 05 2018 19:53
kimi istersin osmanlı ya hakaret eden ecdad düşmanlarını mı, yoksa ip i amerika'da piyonları mı?

10. Yorum: 11 köy 04 05 2018 11:04
yeter artık 16 senedir değiştirme zamanı geldi yolun sonu göründü herzaman yüzde otuzla alıp gidiyordu şimdi da alıp kaçanmı

9. Yorum: milat 04 05 2018 07:56
müfterisiniz sayın yazar devletimizin son yıllarda silah sanayinde ki gelişmeleri dünyada gıbta ederken,israili abd si avrupası türkiyenin bu gelişmesinden rahatsız olurken içeride sizin gibi lerde neden rahatsız oluyor anlamış değilim sayın yazar. devletimizin gücüyle övünemeyenin vatan millet sevgisinden şüphe ederim.o yüzden yine yeniden rte diyoruz

8. Yorum: boyabatlı 03 05 2018 15:42
herzaman oyumuz ak partiye ve recep tayyip erdoğana bunu böyle bil sayın yazar

7. Yorum: hamdullah 02 05 2018 12:21
sevgili yazar akp değil ak parti olarak yazmadığın müddetçe bu yazılarını okumayız!!!

6. Yorum: gökbörü 02 05 2018 11:07
bu seçimle ilgili son değerlendirmem şudur :rte yoktan yere başkanlık sistemıne geçerek kendi ayağına sıkmıştır.kumar atmıştır.hıç gerek yoktu aslında 3 donem daha en kötü %30 kemık oyla başbakandı vs. ama şimdi yuzde 50 almak kolay değil , zaten ikinci tura kalırsa bır anda sıyasetın dışında da kalabılır cumhurbaşkanı, ulke için hayırlısı olsun ama çıkan sonuç yıne kaos ortamı yaratabılır!!!!!!!!!!!

5. Yorum: 11 köy 02 05 2018 10:31
ülkemiz için en iyi si ne ise o olsun.

4. Yorum: gökbörü 02 05 2018 10:01
bir tahmınde ben yapıyorum ve noktayı koyuyorum :rte cumhbur ittifakı:%52, karşı ittifak:%48 olay bitmiştir.

3. Yorum: gökbörü 02 05 2018 09:28
bu sefer zor olacak ama it ürür kervan yıne yürür , onu devırebılecek tek ısım tam mutabakat olsaydı gül idi , oda olmadığına göre rte başkandır.

2. Yorum: vatandaş 02 05 2018 09:23
evet emekliye ikramiye verilebiliyormuş deyilmi inşallah vekil okuyordur.işçiye ikramiye var.inşallah vekil okuyordur.taşeron işçilere ikramiye var inşallah vekil okuyordur.eeeeeee.memura niye ikramiye yok memur üvey evlatmı sayın vekilim niye sesiniz çıkmıyor memur çok zor durumda emekli oldumuda maaşlar yarı yrıya kesiliyor neden çözüm hiç bulunmadı 16.yıldır alın size soru hadi cevap verin?

1. Yorum: memati 02 05 2018 08:15
sanamı soracağız kime oy vereceğimizi ak partiye verecez sen çatla patla


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Tümü

Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Sıladan Mektup Var- 13


Sosyal medya hesapları


Kalebağı’nda Yazın Bulamayacağınız Görüntüler


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:681157 DtGaNi

* ANASAYFA *