E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

İstanbul’da 39 ilçede, İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabatlı hemşerimiz, kendisine yapılan saldırının perde arkasını anlattı

Saldırıya uğrayan İyi Parti Sarıyer İlçe Başkanı Op.Dr. Dr.Cengiz Tamer: “Seçime Gidiyoruz Savaşa Değil!”

Haziran’ın 24’ünde gerçekleşecek ve Türkiye’nin yönetim biçimini değiştirerek ilkBaşkanının belirleneceği seçimlerde şiddet olayları da eksik olmuyor.En son İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı Doç.Dr. Cengiz Tamer, kimliği belirsiz bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

Saldırı sonrasında konuştuğumuz Tamer, saldırganı affettiğini söyleyerek:“Seçime gidiyoruz. Savaşa değil. Bana saldıran kişiyi tanımıyorum. O şahıs da beni tanımıyor.

Niye ya da kimlerin telkinleriyle böyle bir saldırıyı gerçekleştirdi bunu da bilemiyorum. Saldırganın ailesi geldi, çocukları adına özür diledi. Şimdi şikâyetçi olsam ne olacak, affetsem ne olacak? Bu yüzden seçimlere akıl, zeka, zarafet ve halkımıza daha güzel bir hayat sunan programlarla girmeliyiz. Kaba kuvvet ve şiddetle değil” diye konuştu.

Sarıyer İstinye Devlet Hastahanesi’nin uzun yıllar baş hekimliğini yapan Dr.Cengiz Tamer ilçede mütevazi kimliğiyle tanınır.

Herkese yardım elini uzatmasıyla bilinen aynı zamanda Tıp Fakültesi’nde ders de veren Tamer’e, İYİ Parti’nin merak edilen güncel konulara dair programını da sormadan edemedik.

Uğradığı saldırının şokunu henüz üzerinden atamayan Tamer ısrarla seçimlere hazırlandığımızı ve şiddetten uzak durulması gerektiğinin altını çizdi.

Yorgunluğuna rağmen Tamer’e partisinin ekonomi, demokrasi,azınlıklar gibi konulardaki programlarını soru cevap şeklinde sormadan geçemedik. Biz sorduk Dr.Cengiz Tamer samimi bir şekilde yanıtladı:

YOKSULLUKLA MÜCADELE!

Toplumda kesimler arasında gelir çok adaletsiz bir şekilde dağılmış durumda. Bu yüzden refah seviyesinin toplumun tamamını kapsayacak şekilde artması önemli. Aksi takdirde bana yapılan saldırının benzerlerini her yerde herkes yaşayabilir. Gelir dağılımındaki adaletsizlik aynı zamanda toplumsal huzursuzluğunda ana sebebidir.

EKONOMİ DE ALARM!

AK Parti, 16 yıldır yönetimde. İlk beş altı yıl yaptığı icraatlarının içinde iyi olanlar da var. Ne var ki zaman içinde yoruldu yıprandı. Bugün ekonomi ciddi bir çöküşte. Dolar her gün tırmanıyor. Benzin, mazot fiyatları kontrol edilemiyor.Üretim neredeyse durdu.Ülkenin iş adamları paralarını yurtdışına çıkartıyor. Yabancı yatırımcı gelmiyor. Bunların bir sebebi var. Hiç kimse bütün düzenini bozarak yabancı ülkelerde iş yapmak istemez. Bu yüzden toplumun her kesimiyle barışmalıyız, sorunları çözmeliyiz.Üreticinin de çiftçinin de sorunlarını çözülmeli, yetişmiş insan gücünü de ülkeden kaçırtmamalıyız. Ülkeden kaçırttığımız insan kaynağımız aslında bizim üst aklımız.Bu kaynağı kendi ellerimizle yok ediyoruz.

GENÇLER VE ÖN YARGI!

Toplum kamplara bölündü. Başta gençler olmak üzere neredeyse toplumun yarıdan fazlası gelecekten umutsuz ve mutsuz.Yönetici olarak sürekli başkalarını suçlamak yerine, kendimize sormalıyız: “Biz nerede hata yapıyoruz. Neden başta gençler, yatırımcılar, çiftçiler, işçiler, esnaflar olmak üzere bizden kaçıyorlar?”Diye. Bana yapılan saldırıda bir kez daha gördük ki haplanmış beyinleri uyuşturulmuş gençler her şeyi yapar. Umutsuz olan gençlerimiz ile aileleri bugün bir de bu tehlikelerle boğuşuyorlar.Bunlarınneden böyle olduğunu önce kendimize sormalıyız? Sürekli başkalarını suçlamaktan ve bağırmaktan vazgeçmeliyiz.

EĞİTİM!

Doktorlar önce teşhisi koyar ardından da en iyi tedavi yöntemini uygular. Bizim eğitim sistemimizi yeni baştan düzenlememiz gerekiyor. Aklı, sağduyuyu, zekayı, yetenekleri ve güzel ahlakı öne çıkartan bir eğitim anlayışını getirmeliyiz. “Dindar ve Kindar Nesil” yetiştirmek uğruna CumhuriyetleAtatürk ilkelerinden taviz vermemeliyiz.Öbür türlü çocuklarımızı, gençlerimizi kaybetmeye devam edeceğiz. Hatta güzel ahlak, vicdan ve yardımsever merhametli gençler yetiştirmek her şeyin başında gelmeli.Gençler, bizim geleceğimiz. Bu sistemde gençlerimizi görmüyor musunuz ön yargılarımızla, öfkelerimizle üzerlerinde baskı kurarak aynı zamanda geleceklerini de yok ederekkaybediyoruz.

REKABET VE DEMOKRASİ!

İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener ısrarla seçimlere eşit şartlarda hazırlanılması gerektiğini söylüyor. Çok doğru. Bugün dokunulmazlığı olan HDP milletvekilleri hapiste ve seçimlere eşit şartlarda giremiyorlar. Mahkemeler, çabuk sonuçlanmıyor ve insanlar çoğu zaman da suçsuz yere yıllarca hapis yatabiliyorlar. Bu yüzden mağrurlarla mağdurların haksız rekabetine halk karar verecek.

AZINLIKLAR DESTEKLENMELİ!

Gayrimüslim dediğimiz Rum, Ermeni, Yahudi azınlıklarla Alevi yurttaşlarımızın ibadetlerini yaptıkları Cemevleri, Kiliseleri, Havralarının bakım ile onarımları devlet tarafından yapılmalıdır. Aynı zamanda özellikle gayrimüslim vatandaşlarımızın toplumla entegrelerini sağlayan programlar uygulanmalı.Devlet her kesime karşı adil olmalıdır. Camilerimize gösterdiğimiz özeni ülkemizde yaşayan herkesimin ibadet yerlerine göstermeliyiz.

BOP NE DEMEK?

Büyük Ortadoğu Projesi dediğimiz “BOP’un eş başkanıyım” derken galiba pek çoğumuz bunun ne demek olduğunu anlamadı.“Cuma namazını Şam’da Emevi Camii’nde kılacağım” gibi sözlerin uluslar arası ilişkilerde çok yıkıcı olduğunu tahmin edemedik. Bu yüzden evet etrafımızdaki pek çok ülke yakıldı yıkıldı. Ama bu durumda bizim ülkemiz de çok zarar gördü. BOP yeniden gözden geçirilmesi gereken bir konu.

KÜRTLER VE ÇÖZÜM SÜRECİ!

Her seçim döneminde dini yönü ağır basan Doğu ve Güneydoğulu kardeşlerimiz oylarını genelde AK PARTİ’ye verdi. Kürt kimliğini öne çıkartan kardeşlerimiz de HDP’ye. Fakat aldığımız duyumlara göre, İngiltere’de beş gün boyunca birinci turdan çıkacak sonuca göre Kürt oylarının tamamının bir partide toplanacağı yönünde anlaşmalar yapıldığı iddia ediliyor kulislerde.Bunun karşılığında da çözüm sürecinin yeniden gündeme geleceğine dair sözler verildiği rivayetler arasında.Daha fazla demokrasi, adalet, haklarla eşitliklerin ve kaynakların adil dağıtımıyla pek çok sorunun bağırmadan çözüleceğine inanıyoruz. Bir yerde çok bağırılıyorsa ve herkese sürekli parmak sallanıyorsa “Önce ben ne yapıyorum?” diye kendimize sormaktan yanayız.

Gazeteci Yazar Nurten ERTUL

Gündeminiz.com

Tarih:02 06 2018 15:46(2375) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Kıta sahanlığının da Yunanistan’a Yalancı, çalındı, iftira kampanyası, İma İmamoğlu, Cumhur İttifakına teşekkür etm Ege’de 18 Türk adasını Yunan’ın işgaline AKParti 17 yılda, ülke yararına hiç mi g Teşekkürler, Sayın, İçişleri Bakan Yardı Mehmet Ersoy, İmamoğlu Yunan ise, siz Er Kim bu Sandıklardan oy çalan şerefsiz, h AKParti'liler bile İmamoğlu'na çağın Ata Emekli maaşı kesintileri nelerdir? Emeklilere kira, ısınma yardımı yapılabi İSKİ'nin başına, İmamoğlu’mu yoksa Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa g İpotek altındaki Türkiye Cumhuriyet tarihi, iftira, ayrıştırılan Bir formalite seçim daha ! AK Parti'nin 17'nci yıl marşı Dini bütün AKP iktidarında camiler satıl Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, g Meğer “Başkanlık sistemi; kendin p CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da bir pr 12 milyon Emekli İntibak Yasası mağduruy “Memleket işi gönül işi” öyl AKP'li Belediye Başkanları, meclis üyele Sen, ‘İNADINA’ ülkenin kurum Sen, usulen denetlenen AKP’li başk "Beka için milli karar, Cumhur için isti Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında... "Önce Hangi millet, hangi devlet" AKP‘nin çılgın manavcılık projesin CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa AKP Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik Belediye Başkanı, Muhtar seçimi beka sor Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Tümü

Kurban Bayramı izlenimleri


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Boyabat Belediyesi Borç Batağında mı?


Ağaç, Göktepe ve Kaz Dağları


Kaz Dağları’na Sahip Çık!


Siz Var Ya, Siz


Fit/CLUB’tan geleneksel Bayram Kampanyası


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Agustos ayı ziyaretci sayısı:387851 DtGaNi

* ANASAYFA *