E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Metal Yorgunluğu ve Seçim Yalanları

Metal Yorgunluğu, Sürekli olarak çalışan veya belirli bir yükün sürekli uygulanması sonucu metal malzemelerin istenilen dayanma özelliğini kaybetmesi olarak açıklanır.

Metalin cinsi ve uygulanan basıncın türüne göre metal yorgunluğunun ortaya çıkış süresi değişebilir.

İnsanları da zamanla “ruh yorgunluğu” sarıyor ve hastalanmadıkları halde eski performanslarını kaybediyorlar. İşte bu duruma metal yorgunluğu deniyor.

İnsanlar sevdikleri bir işe başladıklarında, o işi severek ve olağanüstü çabalarla yaparlar. Büyük taktir toplarlar. İnsanların ilgi ve beğenisini kazanırlar. Her türlü kararı kendi başına yapmaya çalışıyor ve yanlış yapmayacağına inanıyor. Çevresinde ki insanlar onu uyarmak isterse de onu düşman olarak görüyor. En ufak eleştirilere bile tahammül edemez hale geliyor. Çevresindeki insanları çok kolay kırıyor.

Çok çabuk sinirleniyor ve küfredip kalp kırmaktan çekinmiyor. Bu dönemde kişinin egosu büyüyor ve zamanla büyüyen ego “ruh patlamasına” dönüşüyor. Bu kişi artık eski performansını gösteremez duruma geliyor. Çevresindekilerle uğraşmaktan iş yapmaya da vakit kalmıyor. İş yapmamak ve bundan dolayı da eleştirilme insanları daha çok kızdırıyor. Bunun içindir ki büyük şirketler ve bankalar genel müdürlerini 4-5 yılda bir değiştirmeye çalışıyorlar.

Buraya kadar okuduklarınızı google amcadan kopyala yapıştır yaparak aldım. Benim fazla bir emeğim yok. Yukarı da ki yazıyı okuyunca insanın aklına metal yorgunluğu nedeniyle istifa eden, ya da ettirilen belediye başkanları geliyor.

Benim istifamdan muhalefete ekmek çıkmaz diyen, 13 yıl İstanbul Belediye başkanlığı yapan Kadir Topbaş, Ankara, Bursa, Balıkesir, Çorum belediye başkanları gerçekten metal yorgunu muydu?

Eğer bu belediye başkanları geçekten metal yorgunluğu nedeniyle istifa ettirildiyse Ak Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı R. Tayip Erdoğan metal yorgunu değil midir? Genel olarak düşündüğümüzde AKP için de metal yorgunluğu geçerlidir.

Bu günlerde benim merak ettiğim başka bir konu da yalan söylüyorlar konusu. Gerçekten kim yalan söylüyor?

Tarihçi yazar Sinan Meydan’ın dediği gibi Cumhuriyet Tarihi Yalanları var. Bu günlerde de seçim yalanları var. Cumhuriyet Tarihi Yalanları konusunda bilgi sahibi olmak isteyenlere tavsiyem, bu konuda yazılmış 530 ve 640 sayfadan oluşan S. Meydan’ın iki kitabı var. Okuyabilirsiniz.

Seçim yalanlarına gelince, AKP liler dini konulardan dem vurarak seçmenini kandırmaya çalışıyor. Bunlar geçmişte camileri ahır ve depo olarak kullandılar diyorlar. Üstelik Akp Cumhurbaşkanı adayı rakiplerine bunlar yalan konuşuyor diye bağırarak yeri göğü inletiyor.

24 Haziran seçimlerine 18 gün vardı. Seçim çalışması yapan arkadaşların yanına gittim. Biraz sohbet ettik. Oradan geçenlere Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin broşürlerini dağıtan arkadaş gülerek yanımıza geldi.

Broşürleri vermek istediği bir vatandaş almamış ve “elhamdülillah Müslümanım” demiş. Bu arkadaş, “abi bizde Müslümanız, üstelik ben İncil dağıtmıyorum cumhurbaşkanı adayımızın broşürünü dağıtıyorum” dedi.

Bu konu da yazılacak çok şey var ama ben size Sinan Meydan’ın EL-CEVAP adlı kitabından bir örnek vereceğim.

Akp cumhurbaşkanı adayı başbakanlığı döneminde de “İnönü camileri sattı, ahır ve depo olarak kullandı” demiş. Fakat AKP’nin 2002-2013 yılları arasında sattığı ve yıktığı camiile kuran kursu sayısı 16 dır.

(S.Meydan E-Cevap S.276)

Tahminim bu 16 cami ve kuran kursu içinde yer almayan akıbetini merak ettiğim bir cami daha var. İstanbul Gaziosmanpaşa da. Bereç’den Gaziosmanpaşa merkeze doğru giderken solda, merkezden Bereç-Beyazıt yönüne doğru giderken sağda bir tarihi cami vardı. Birkaç yıldır yok. Yıllardır belediye başkanı da Akpli. Bu caminin akıbeti ne?

Yalanlara geleceğim ama bir konuda haklarını teslim etmek lazım. Ak Partililer çok iyi pazarlamacılar. İyi bir pazarlamacı elindeki malın kötü yönlerini saklayıp, iyi yönlerini çok iyi anlatabilmektir.

Bunlar da cumhuriyetin kurduğu fabrikaları önce kötü yönlerini çoğaltarak, daha sonrada halka ballandıra, ballandıra anlatarak sattılar. Şimdi de şeker fabrikalarını satıyorlar zarar ediyor yalanını uydurarak.

2002 yılında iktidar olan Akp genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı, 1992 yılında kurulan Zonguldak Karaelmas Üniversitesini de Isparta Süleyman Demirel Üniversitesini de biz kurduk diyor. Bu yalana inanan şakşakçılar da alkışı koparıyorlar.

Böl parçala yönet mantığı ile Cerrahpaşa’yı üniversite yapmak istiyorlar. Cerrahpaşa Üniversitesini de biz kurduk yalanını da söyleyebilirler.

1954 doğumlu olan R. Tayyip Erdoğan CHP döneminde 75 kişilik okullarda okudum diyor. Yedi yaşında okula başladıysa, 1961 yılında okula gitmiştir. Çok partili hayata 1950 yılında geçildiğine göre 11 yıl sonra başladığı okul nasıl oluyor da CHP dönemi oluyor? Bazı vatandaşlar bu yalana da inanıyor.

Fetö terör örgütü ile mücadelemiz 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi kararlılıkla devam ediyor. Kaçanları da kovalıyoruz diyor ama bu işin siyasi ayağı hala ortaya çıkmadı. Gerçek mücadele edildiği inandırıcı mı?

Söylediklerinin içinde gerçek olanlar da var. Fetö terör örgütünün AKP döneminde büyüdüğünü, aldatıldığını kabul ediyorlar.

Hoca efendi diye yere göğe sığdıramadıkları bu cemaatin açtığı 17 üniversite de Akp döneminde açılmıştır.

Sizi bilmem ama ben merak ediyorum. Bu üniversitelerin açılışında görev almış, Fetullah Gülen ile boy, boy resimleri olan kişilerden 24 Haziran seçiminde milletvekili adayı gösterilen var mı? Bence vardır.

CHP’nin seçim beyannamesinde Fetö ve terörle ilgili bir şey yok. Çünkü bu örgütlerle beraber geziyorlar yalanını söyleyip, bunlarda yalan diz boyu diyebiliyorlar. Bu yalana inanan bazı kişiler, aya dört şeritli yol yapacağım yalanına da inanıyorlar.

Devam ediyorlar. Kazanırlarsa imam hatip okullarında kapatacaklar yalanını söyleyebiliyorlar.

Rakiplerinin hepsine terörist bunlar diyen Ak partililer Dolmabahçe Sarayında görüştükleri kişiler terörist dedikleri kişiler değil mi? Hatta iki kardeşten birinin AKP’den, diğerinin HDP’den aday olmasına ne demeli?

Bir de emeklilere söylenen seçim yalanı var. Her emekliye 1000 TL bayram ikramiyesi vereceğiz dediler. Fakat onda da yalan söylediler. Birçok emekli 1000 TL bayram ikramiyesi alacağım diye hesap yaparken daha düşük ikramiye aldılar.

Bu ikramiyeyi de kendi istekleri ile verdiklerini düşünmüyorum. CHP’nin 2015 seçim bildirgesinde emekliler için kaliteli yaşam diyor ve devam ediyor. “Ramazan ve Kurban Bayramlarında birer maaş ikramiye vereceğiz”

Siz de kendinize şu soruyu sormayacak mısınız? Bugüne kadar verilmeyen ikramiye neden bugün veriliyor? Hem de bir maaş değil. Üstelik birçok emekli için söz verdikleri de değil.

Yazının başlığında da belirttiğim gibi seçim yalanları olabilir ama bu kadar da olamaz. Eski siyasiler, seçmenlerine size iki anahtar vereceğiz. Eviniz de olacak arabanızda olacak. İlçenizi vilayet yapacağız yalanını söyleyebiliyorlardı.

R. Tayyip Erdoğan bir tv programında, cumhurbaşkanının yasa çıkarma yetkisi yok, KHK çıkarma yetkisi var diyor. Cumhurbaşkanı olan kişinin çıkardığı KHK ile yasa çıkana kadar atı alan Üsküdar’ı geçerse ne olacak?

Cumhuriyet ittifakının (AKP-MHP) bu seçimde elle tutulur, gözle görülür bir vaadini göremiyorum. Bana göre üç cumhurbaşkanı adayı var. Muharrem İnce, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu. Hangisinin düşüncesine, vaatlerine inanıyorsanız ona oy verin.

R. Tayyip Erdoğan bu listede niye yok diyen arkadaşlar, bir başbakanın, cumhurbaşkanının sorumluluğu onun emrinde çalışan bakan ve belediye başkanlarından daha fazladır. Emrinde çalışan bakan ve belediye başkanlarında metal yorgunluğu var kendisinde yok mu?

24 Haziran seçimini iyi değerlendirmeniz, son çıkışı kaçırmamanız dileği ile….

Mustafa Gürleyen (10.06.2018)

Tarih:10 06 2018 16:42(2507) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: muammer ergan 11 06 2018 09:34
beş tane olan duyu organını çalıştıran, kendisini esir kabul etmeyen tüm vatansever dostlara selam olsun. yüreğinize sağlık dostum.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Dörtyol Demsa Market, Adrese Servis Hizmetine Başladı


İsyan ediyorum


Üst Üste 3 Gün Alkış


Korona Virüs Ev Cami


Gölge Adam Gözüyle Bir Başka Açıdan Koronavirüs


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Fotoğrafları - 2020 -2


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


İnsan hakları ve engelliler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE




Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz





Mart ayı ziyaretci sayısı:1717059 DtGaNi

* ANASAYFA *