E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Ülkenin, milletin, geleceği, vebal altında kalmamak için AKParti'ye oy vermeyeceğim

Türkiye'nin köklü cemaat üyesi, 24 Haziran'da, ülkemizin, milletin, geleceği, vebal altında kalmamak, Allah’a karşı gelmemek için Akparti'ye oy vermeyeceğim ve verdirmeyeceğim. Ülke ekonomik olarak yangın yeri, hiç kimse önünü göremiyor. AKP ve Erdoğan'a oy vermenin vatana, millete ihanet olduğunu göremeyecek kadar haaşa Allah’ı inkar edecek derecede devam diyorlarsa vebal onların.

….

Cemaat üyesi, okuyan, araştıran, sorgulayan, dini, entellektüel olan bir akrabam beni telefonla aradı. Hal hatır sorduktan sonra, önümüzdeki seçimler hakkında görüşümü sordu. Yorum yapmayacağım. Köşe yazılarımı okuyorsan anlarsın dedim.

Abi, sürekli senin yazılarını okuyorum. Son yazın her şeyi anlatıyor. Tabi anlayana. Köşe yazında, “Yeri göğü yaradan Allah-ü Teala, Allah-ü teala, TEBLİGATI PEYGAMBER’e, ÖLÜMÜ AZRAİL’e, KIYAMETİ İSRAFİL’e, DOĞAYI MİKAİL’e verirken, siz oylarınzla yetkiyi tek adam Erdoğan’a verecek olmanız Allah’a karşı gelmek değil midir?diyorsun daha ne diyeceksin bu millete.

-Senin bu köşe yazını okuyan, Müslüman olan, Allah’ın varlığına birliğine ayetlerine inan hiç bir insan Erdoğan ve AKP'ye oy vermez.

Abi, tüyü bitmemiş yetimin, milletin, vatanın geleceğini düşünerek ve vebal altında kalmamak için Saadet Partisi ve Karamollaoğlu'na oyumu vereceğim ve verdireceğim.

C.Ç: E, sizin cemaat AKP'yi destekleyeceğinin açıklamasına rağmen mi AKP'ye oy vermeyecek misin? Bizim cemaat, vatanın, milletinin geleceğini kendi çıkarlarının üstünde tutan, okuyan, araştıran, sorgulayandır. Ülkenin geleceğinin tehlike olduğunu bilmesine rağmen AKP’ye destek vereceğini zannetmiyorum. Cemaat, destek vereceğiz gibi bir açıklama yapdıysa, iktidarın baskısı ve korkusundandır.

Abi senden bir ricam var, sen benim hangi cemaatten olduğumu biliyorsun. Köşe yazında cemaat ismini vermezsen çok iyi olur. Beni ve cemaati zora sokarsın.

C.Ç: Peki yeğenim söz cemaatin ismini vermem.

....

Diğer bir aynı cemaat üyesi benden yaş olarak büyük, cemaatin okullarında okumuş abi dediğim bir tanıdığım telefonla aradı. Gündem yine seçim. Ülkenin geldiği noktadan şikayet ediyor. Cumhuriyet tarihinde ülke hiç bir zaman bu duruma düşmediğinden uzun uzun bahsetti. Aramızda geçen telefon görüşmesi ise şöyle;

C.Ç: Ya abi, AKParti iktidarını şikayet ediyorsun ama oyunuzu yine veriyorsunuz. Sizin cemaat AKP ve Erdoğan'ı destekleyeceğiz diye açıklamalarda bulunurken, senin şikayet etmeni anlamadım.

-Bizim cemaat geçmiş dönemlerde AKP'ye destek vermiş olabilir ama bu dönem farklı. Ülkenin geleceği söz konusu. Vatanını, milletini düşünen inançlı, inançsız her insan akli selim düşünerek oy'unu AKP ve Erdoğan dışında birine oy'unu kullanacaktır.

C.Ç. Abi, yıllardır içindesin sizin cemaatin oy oranı nedir?

-Net bir rakam söylemem yanlış olur. Fakat, 3 milyona yakın üyesi olduğu söyleniyor.

C.Ç: Abi, Bunun oy yüzdesi 6 civarındadır. ciddi bir rakam.

Bugünkü duruma göre tabi ki ciddi rakam.

C.Ç: Peki, sizin cemaatten AKP ve Erdoğan'a oy gider mi?

-Zannetmiyorum gitmez ve gitmemeli. Bizim cemaatte şöyle bir sistem vardır. Seçimden bir gün önce, hangi siyasi parti ve kişiye oy vereceğimiz mesajla belirtilir. İletişim ağımız güçlüdür. Yani 23 Haziran'da netleşir. AKP ve Erdoğan'a oy gitse bile önemli bir rakam gideceğini zannetmiyorum.

C.Ç: Memleketimiz, milletimiz için hayırlı olur inşallah

Tarih:21 06 2018 21:11(2542) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: 11 köy 22 06 2018 18:54
yiğit muhtaç olmuş kuru soğana bu iktidar in süresi doldu.

2. Yorum: memati 22 06 2018 13:25
yazar bie söz vardır bilirmisin ne şamın şekeri nede arabın yüzü senin oyun lazım deyil boşuna kendini yorma

1. Yorum: gökbörü 22 06 2018 09:02
olay bitmiştir rte ile yola devam , muharrem ince bır yıl once ıstıfa edıp iyi partıye angaje olaydı , açık ara başkan olabılırdı , rte elındekı tüm güçlerle işi çevırdı , amerıka -ingiltere -israıl üçgenınde konsensus sağlandı , başkan rte.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Bir formalite seçim daha ! AK Parti'nin 17'nci yıl marşı Dini bütün AKP iktidarında camiler satıl Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, g Meğer “Başkanlık sistemi; kendin p CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da bir pr 12 milyon Emekli İntibak Yasası mağduruy “Memleket işi gönül işi” öyl AKP'li Belediye Başkanları, meclis üyele Sen, ‘İNADINA’ ülkenin kurum Sen, usulen denetlenen AKP’li başk "Beka için milli karar, Cumhur için isti Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında... "Önce Hangi millet, hangi devlet" AKP‘nin çılgın manavcılık projesin CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa AKP Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik Belediye Başkanı, Muhtar seçimi beka sor Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Tümü

Bir formalite seçim daha !


Çanakkale’ye sesleniş!


Bir daha söyleyin bakayım, EYT köpük müymüş?


Çanakkale mahşeri


Sıladan Mektup Var -28


Beka Sorunu Var Yalanı


14 Mart Dünya Böbrek Günü


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü


Boyabat 31 Mart 2019 Yerel Seçim Aday Listesi


Yengeç Sepeti Sendromu


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:656793 DtGaNi

* ANASAYFA *