E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Atatürk’e mezarında küfür

Yeni gündemimiz çarşaflı bir kadının Anıtkabir’in önünde çektiği video…

Açıkça provokasyon niteliği taşıyan Video da çarşaflı kadın kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ve küfür ediyor. Anıtkabir’de Atatürk’e hakaret ettiği video görüntüsü sosyal medyada yayınlanmasıyla genç kıza tepkiler yağdı. Video da, ” geldiğim için çok utanıyorum çok ısrar ettikleri için geldim Atatürk’ün zerre kadar sevmiyorum. Türkiye’de Atatürk kurtarmadı. Hani Tayyip sevmeyen Atatürkçüler var ya Atatürk Tayyip’in b.ku bile olamaz.” ifadeleri kullanmış.

Bir eğitimci olarak düşünüyorum Onlara bu farklı Atatürk zihniyetini nerede üretilmiş, hangi dogmalara kurban gitmişler beyinleri böylesine yıkayanlar kimler? Son zamanlarda Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Atatürk’e saldırılarda artış görülmektedir önce Atatürk’ün adının stadyumlardan kaldırdılar, okullarda kitaplardan sevmeye başladılar, heykeller üzerinden Atatürk’ün manevi şahsına çeşitli yerlerde yapılan saygısızlıklar devam etti. Bu hafta da sosyal medya üzerinden küfürlü video… Bu saygısızlığı Artık dur denmeli. Cumhuriyet savcıları inanıyorum ki gereğini yapacaktır.

Acaba bu zat biliyor mudur ki; ”dağılmak da olan İmparatorluğu 41 tarafı düşmanlarla çevrili Anadolu’yu köylerinde Rumların tecavüzüne maruz kalan analarımızın olduğu şehirleri, silah arkadaşları ile bir olup savaşarak kurtardıklarını… Cumhuriyeti kurduklarını özgürlüğüne düşkün Asil Türk milletine en uygun yönetim şeklinin cumhuriyet olduğunu dini kendilerine göre öğreten tekke ve zaviyeleri kapattıklarını. Tevhidi Tedrisat Kanunu çıkararak kız çocuklarının da okuması için önlem aldıklarını… güzel Dinimizi tertemiz Kur’an’dan öğrensinler diye 29 İmam Hatip Okulu ve ilahiyat fakülte açtıklarını… bu zat yaşındayken asgari Okulu bitirmiş Ülkesi de hizmet ediyordu. Sana; başını örterek ahlaki yetişkinliğe ulaştığını zannederek mezarlıkta küfür edileceğini kim öğretti…

Toplum ve özellikle de “ulus” olmak için mutabakat Bunun için de asgari müşterekler de paylaştığımız ortak değerler olmak zorundadır. Bu değerlerden birisi de; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Türkiye Cumhuriyeti ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk olup milletin temsilcilerinden oluşan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çıkardığı 5816 sayılı Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkında kanun ile Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırası, topluma mal olmuş manevi şahsiyeti, alenen yapılan hakaret söylenen küfür tahrik ve testlif içeren söz ve eylemlere karşı özel koruma altına alınmıştır Bu koruma Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin saygınlığını ve Türk milletinin özel önem verdiği bir değerin gözetilmesi amacına hizmet eder.

Bir yerde okumuştum;” Herkes kendi yediğinden ikram eder, kimse özgürlük, tam bağımsızlık, vatan, millet, insanlık, haysiyet der…kimisi; irtica, vurgun, talan, işbirlikçilik, yolsuzluk…. kadınların 2. Sınıf görülmesi taciz, tecavüz, bademleme, vs. O yüzden sahip olduğu değerlere göre yaşamını şekillendirir. Kimse kimseyi sevmek zorunda değildir. ama birazcık saygı… bu zatı bu hale getiren çevreye ve iklime de söylenecek çok söz var…

Bir değerlendirme konusu da bu zat Atatürk’e sövüp sayarken yüzü açık, ama özür dilerken yüzü örtülü… söverken şımarıklığı ve saygısızlığı mensubu olduğu camiaya yaptığı çirkinlikte olabilir. İnsanların değerlerini kutsallarına saygı duymayı öğrenememiş, her kesimden saygısız kınıyorum. Bizim toplumda “mezarda küfür” olmaz.

Kaynak: Ayancık Gazetesi.com

Tarih:24 07 2018 17:42(1867) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: 11 köy 26 07 2018 18:56
iki nolu yorumcu atatürk her hangi bir kimse değil bu ülkenin kurucusu ve önce allahın sonra atatürk 'ün sayesinde bu ülke kuruldu.o hakaret eden cahil beyni yıkanmış.

3. Yorum: iyi haber 25 07 2018 13:19
iyi partinin lideri istifa ediyor boyabat gazetesi haber geregi duymuyor illa bir daha okumayalımmı.

2. Yorum: milat 25 07 2018 08:21
tamam bu olayı tasvip etmiyorum,kimse kimseye ne olursa olsun ,hangi sebebden olursa olsun hakaret küfür etme hakkı tanımaz. lakin kendi mahallenize olunca ortalığı ayağa kaldıranlara suçlu sadece bu mahallede değil. gezi olaylarında topluca koro halinde rte nin ölmüş annesine küfür edenler, seçimlerde gördük izmir de kafayı çekip rte ye küfür edenler.arama motoruna yazın izmir cami cemaatine küfür bakın sabah namazına giden cemaate nasıl küfürler ediliyor.sosyal medyada rte nin çoluğuna çocuğuna ölmüş annesine küfreden zavallılar la dolu sayın yazar bunlara da bir çağrıda bulunun çün ki sizin mahallede temiz değil.

1. Yorum: provokasyonun haberi niçi ... 25 07 2018 07:47
provokasyonun çok net görüldüğü bi video nun haberi niye yapılır ? videonun paylaşımından hemen sonra yakalanarak göz altına alınan bi provokasyonu gördük. video çekilirken farklı yakalandığında ise farklı giyim tarzına sahip yüzünde ise bi ton boya. bi bayanın ağzına yakışmayan kelimeler. provokasyonun görüp amaçlarına ulaşmasına engel olmak yerine niçin çarşaf çarşaf haber yapılarak gündem oluşturulmaya çalışılıyor ?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

ODTÜ’de Kavaklık Direnişi İsraf, Kibir, Şatafat Kaybetti Umut Kaza İBB Başkan Adayları Ortak Yayına Çıktı VIP’iniz Batsın “Mezarım Türkiye’de Olsun, Oda Yeter Ban İnsanlığın Yaşadığı En Korkunç Soykırım Milli Mücadelenin 100. yılı Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba 1 Mayıs işçinin emeğin bayramı Sinop Nükleer Santral İstemiyor Aydınlanmanın Işığı Köy Enstitüleri Kamu Düzenini Koruyan Polis Teşkilatımız “Müller – Anam Anam Ali” Ali Atatürk Diye Bir Adamı Duydun mu? 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Siyasi Etik Sözleşmesi Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu Seçmen Kaydırma Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et! Tarzan Kemal (Kemal Koca) İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları B Asrın Davası Denildi Yüzyılın İftirası Ç 24 Kasımda Hatırlanan Öğretmenlerim 10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Yemen’in Emel’i 95. yılında Cumhuriyet Bayramı’mız İsmet İnönü 134 yaşında 15 Eylül 1928 İstanbul Atatürk Havalimanı Halkbank’ta neler oluyor 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999, Saat Delege savaşları 24 Temmuz Basın Bayramı Atatürk’e mezarında küfür Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanış Liselere geçişte dayatma sistemi “Şehitlerimiz” seksenbir mil Ben yine muhalif olacağım Artık “Kek”lenmeyelim Türkiye'nin Heryerinde "İzmir Marşı" Söy 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba Albay (Öğretmen Şerafettin Yüksel) Erfelek'te Öğretmenlere Vefa Avukatlar Günü Mecliste Kadınlara Sahne Yasağı Tümü

Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


15 Temmuz Destan mı, Kara Gün mü?


Kadın hayattır


Ülkenin gençlerine bak


ODTÜ’de Kavaklık Direnişi


500.000 TL Paranın Aslı Var mı?


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


En uzun gündüzü yaşayacağız


Satılık Otomobil 57 DT 858


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Temmuz ayı ziyaretci sayısı:456107 DtGaNi

* ANASAYFA *