E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Yeni Türkiye’de neden benzinin litresi 12 lira, dolar…

Anonim Şirketi zihniyeti ile yönetilen AKP’nin Yeni Türkiye’sinde dövize endeksli benzin 12 lira dolar ise aynı seviyelerde olmak zorunda. Çünkü Türkiye'nin sorunlarının çözümüne yönelik ciddi bir adım henüz atılmadı. Atılacak gibi de görünmüyor.

Özellikle dövizdeki bu kadar büyük bir devalüasyon Türk ekonomisini ileriki günlerde gerçekten ciddi bir bataklığa doğru sürükleyecektir.

Şu anda benzinin litresi 7 lira. Bu fiyat bir süre sonra 9, 10, 11, hatta 12 liraya kadar çıkmak zorunda.

Dövizdeki artışın ekonomiye olumsuz etkisi şu an için yansımadı ama yansıyacaktır. Bu Eylül ayından sonra olacak.

Ortada çok ciddi bir beceriksizlik var. Şu ana kadar alınan tedbirler, dünyadaki bütün ekonomistler tarafından saçma sapan bulunuyor.

Aradan 100 gün geçti, 24 Haziran Genel Seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 100 günlük programı da fos çıktı.

Artık şuna çok iyi alışmamız lazım; biz Türkiye olarak çok uzun yıllar 5, hatta on yıllara varan bir sürede kriz yaşayacağız.

…..

Ayrıca, dövizin yükselişini dış güçlerin yaptığına kargalar bile güler. Bu millet ileri ki yıllarda banahak verecektir.

Keşke ben haklı çıkmasam.

….

Üretim yerine tüketim ekonomisi uygulandığı sürece dövizdeki yangının sönmeyeceğini herkes biliyor, 16 yıldır ülkeyi yönetenler bilmiyor…

…..

Hani Kamu İktisadi Kuruluşları devletin sırtında kanburdu?

Cumhuriyetin kazanımlarını mirasyediler gibi ne varsa satan AKP zihniyeti, KİT’lerin sayısı özelleştirmeler sonucu 19’a düşerken, borçları 47 milyar 3oo milyon dolar oldu. Yanlış politikalar sonucu KİT’lerin bankalara olan borçları altı yılda on kat arttı

….

AKP’nin iktidarda bulunduğu sürede kamu sektörü hızla üretimden çekildi. 101 kuruluşta bulunan kamu payları ile 10 liman, 85 elektrik santrali, 40 işletme, 11 otel/sosyal tesis, 3 bin 631 taşınmaz, 37 maden sahası, 3 gemi, 6 bin 808 kalem makine-teçhizat, 155 adet isim hakkı/marka ve araç muayene hizmetlerini özelleştirildi. 2018 yılına 320 kamu varlığının satışı hedefiyle başlayan iktidarın bilinçli politikaları sonucu KİT’lerin yüzde 6,2 olan milli gelire katkısı yüzde 1’in altına indi.

Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan borçlar, personel sayısının 653 binden 106 bine düşmesine karşın arttı. 2017’de 185 milyon lira olan borç tutarı 2018’de prim aflarına karşın 216 milyon lira oldu.

Böylelikle 39.1 milyarı iç, 8.1 milyarı dış borç olmak üzere KİT’lerin ve özelleştirme programındaki kuruluşların borç toplamı 47.3 milyar lira oldu.

Türkiye her ay 19 milyar dolarlık ithalat yapmak zorunda. Merkez Bankası döviz rezervi 2arında0 milyar dolar civarında, 2018 Eylül ayında dış borç ödemesi 7 milyar, Ekim ayında ise 10 milyar dolar…!

Tarih:30 08 2018 14:33(1855) Facebook'ta Paylaş

9. Yorum: boyabatlı 03 09 2018 09:11
aslan bak namkör değil nankör bide feto şerefsizine biat edenlere söyle bu lafları .anladın?

8. Yorum: tarafsız 02 09 2018 22:51
aslan rumuzlu bey, anlaşılan 15 temmuz'u tam anlayamamışsın. o darbe girişimini, bu iktidara gerekli uyarılar yapılmasına rağmen neden önlenmedi. 2.5 şehirde darbe girişimi mi olur? ekonomik krizi de fetö'ye bağladınız ya pes doğrusu.

7. Yorum: aslan 02 09 2018 16:20
hala ve asla anlayamayacaginiz vede istesenizde anlamayacaginiz 15 temmuzun ne oldugu , nicin yapildigi ve hala niye devam ettigidir,
önce anlamaniz gerekenot 15 temmuzun devamidir bu kriz ve dalgalar, 15 temmuz basarili olsaydi şu anda işgal edilmiş surıye misali tepemize bombalar yağiyor olacak ve birakin harcamaya parayi yemeye ekmek bulamayacaktiniz , şimdide kalkmiş yok ekonomi şoyleydi dolar 7 lira oldu yok ekonomik olarak batmişiz yok bugun şehit varmiş , tabiki olacak çünki ciddi bir savaşin içindeyiz 15 temmuz darbesi basarili olsaydi 82 milyonun 50 milyonunu katledecekler geri kalanida self sefalet ne idüğü belirsiz bir şekilde kahrolup gidecekti ,
butun bunlarin gordugunuz halde dile getiremeyecek kadar namkorsunuz başkada bi şey demeye hackett yok zaten

6. Yorum: düzelecek 31 08 2018 15:58
valla bu anlatılanlar,yani bilinen ama bilinmek istemeyen gerçekler % 50 nufusun umrun da deil. hayırlı olsun türkiyem sonun da süper ekonomistler tarafından yönetiliyoruz vede yönettiriliyoruz.helal olsun valla allah allah ile işi götürenlere. :((

5. Yorum: hee hee 31 08 2018 15:09
bu kadar çok göçmeni doldurun sonrada ekonominin batışını izleyin ülke yol geçen hanı oldu bakın bugün üç tane şehit var gene laf çok icraat yok.

4. Yorum: gökbörü 31 08 2018 14:08
dünyada tek bır gerçek vardır lıyakat olmadan , sadece yandaş olup bıat edenlerı bır yerlere getirip , akıldan bılımden uzak stratejılerle ulke yonetılırse bunlar olur , bedelını halk oder , yazık çok yazık

3. Yorum:

2. Yorum: milat 31 08 2018 12:51
...............

1. Yorum: boyabatlı 31 08 2018 08:21
eyyyyyyyyt yazar bey türkiye uçacak demedilermi halka bak nasıl uçuyor zamlarla siz boşa yoruluyorsunuz bu yazıları yazarken kimse inanmıyor varsa yoksa dış güç ne dış gücü kardeşim resmen kriz var anlayın artık üretemiyoruz sadece tüketiyoruz bunu adı batıyoruz .


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Yalancı, çalındı, iftira kampanyası, İma İmamoğlu, Cumhur İttifakına teşekkür etm Ege’de 18 Türk adasını Yunan’ın işgaline AKParti 17 yılda, ülke yararına hiç mi g Teşekkürler, Sayın, İçişleri Bakan Yardı Mehmet Ersoy, İmamoğlu Yunan ise, siz Er Kim bu Sandıklardan oy çalan şerefsiz, h AKParti'liler bile İmamoğlu'na çağın Ata Emekli maaşı kesintileri nelerdir? Emeklilere kira, ısınma yardımı yapılabi İSKİ'nin başına, İmamoğlu’mu yoksa Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa g İpotek altındaki Türkiye Cumhuriyet tarihi, iftira, ayrıştırılan Bir formalite seçim daha ! AK Parti'nin 17'nci yıl marşı Dini bütün AKP iktidarında camiler satıl Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, g Meğer “Başkanlık sistemi; kendin p CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da bir pr 12 milyon Emekli İntibak Yasası mağduruy “Memleket işi gönül işi” öyl AKP'li Belediye Başkanları, meclis üyele Sen, ‘İNADINA’ ülkenin kurum Sen, usulen denetlenen AKP’li başk "Beka için milli karar, Cumhur için isti Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında... "Önce Hangi millet, hangi devlet" AKP‘nin çılgın manavcılık projesin CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa AKP Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik Belediye Başkanı, Muhtar seçimi beka sor Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin Tümü

Yalancı, çalındı, iftira kampanyası, İmamoğlu’na rekor kırdırdı


Tam çılgın Türk!


Yazıklar Olsun! Bunları da Yazacak Bir "Yiğit" Arıyorum…


İlçemizde Ekmek Zamlanmış


En uzun gündüzü yaşayacağız


İBB Başkan Adayları Ortak Yayına Çıktı


Eğitim ve 23 Haziran Seçimi


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


Satılık Otomobil 57 DT 858


1-7 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıklarının Önlenmesi Haftası


Bayramlık


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:618622 DtGaNi

* ANASAYFA *