E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Yeni Türkiye’de neden benzinin litresi 12 lira, dolar…

Anonim Şirketi zihniyeti ile yönetilen AKP’nin Yeni Türkiye’sinde dövize endeksli benzin 12 lira dolar ise aynı seviyelerde olmak zorunda. Çünkü Türkiye'nin sorunlarının çözümüne yönelik ciddi bir adım henüz atılmadı. Atılacak gibi de görünmüyor.

Özellikle dövizdeki bu kadar büyük bir devalüasyon Türk ekonomisini ileriki günlerde gerçekten ciddi bir bataklığa doğru sürükleyecektir.

Şu anda benzinin litresi 7 lira. Bu fiyat bir süre sonra 9, 10, 11, hatta 12 liraya kadar çıkmak zorunda.

Dövizdeki artışın ekonomiye olumsuz etkisi şu an için yansımadı ama yansıyacaktır. Bu Eylül ayından sonra olacak.

Ortada çok ciddi bir beceriksizlik var. Şu ana kadar alınan tedbirler, dünyadaki bütün ekonomistler tarafından saçma sapan bulunuyor.

Aradan 100 gün geçti, 24 Haziran Genel Seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 100 günlük programı da fos çıktı.

Artık şuna çok iyi alışmamız lazım; biz Türkiye olarak çok uzun yıllar 5, hatta on yıllara varan bir sürede kriz yaşayacağız.

…..

Ayrıca, dövizin yükselişini dış güçlerin yaptığına kargalar bile güler. Bu millet ileri ki yıllarda banahak verecektir.

Keşke ben haklı çıkmasam.

….

Üretim yerine tüketim ekonomisi uygulandığı sürece dövizdeki yangının sönmeyeceğini herkes biliyor, 16 yıldır ülkeyi yönetenler bilmiyor…

…..

Hani Kamu İktisadi Kuruluşları devletin sırtında kanburdu?

Cumhuriyetin kazanımlarını mirasyediler gibi ne varsa satan AKP zihniyeti, KİT’lerin sayısı özelleştirmeler sonucu 19’a düşerken, borçları 47 milyar 3oo milyon dolar oldu. Yanlış politikalar sonucu KİT’lerin bankalara olan borçları altı yılda on kat arttı

….

AKP’nin iktidarda bulunduğu sürede kamu sektörü hızla üretimden çekildi. 101 kuruluşta bulunan kamu payları ile 10 liman, 85 elektrik santrali, 40 işletme, 11 otel/sosyal tesis, 3 bin 631 taşınmaz, 37 maden sahası, 3 gemi, 6 bin 808 kalem makine-teçhizat, 155 adet isim hakkı/marka ve araç muayene hizmetlerini özelleştirildi. 2018 yılına 320 kamu varlığının satışı hedefiyle başlayan iktidarın bilinçli politikaları sonucu KİT’lerin yüzde 6,2 olan milli gelire katkısı yüzde 1’in altına indi.

Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan borçlar, personel sayısının 653 binden 106 bine düşmesine karşın arttı. 2017’de 185 milyon lira olan borç tutarı 2018’de prim aflarına karşın 216 milyon lira oldu.

Böylelikle 39.1 milyarı iç, 8.1 milyarı dış borç olmak üzere KİT’lerin ve özelleştirme programındaki kuruluşların borç toplamı 47.3 milyar lira oldu.

Türkiye her ay 19 milyar dolarlık ithalat yapmak zorunda. Merkez Bankası döviz rezervi 2arında0 milyar dolar civarında, 2018 Eylül ayında dış borç ödemesi 7 milyar, Ekim ayında ise 10 milyar dolar…!

Tarih:30 08 2018 14:33(1427) Facebook'ta Paylaş

9. Yorum: boyabatlı 03 09 2018 09:11
aslan bak namkör değil nankör bide feto şerefsizine biat edenlere söyle bu lafları .anladın?

8. Yorum: tarafsız 02 09 2018 22:51
aslan rumuzlu bey, anlaşılan 15 temmuz'u tam anlayamamışsın. o darbe girişimini, bu iktidara gerekli uyarılar yapılmasına rağmen neden önlenmedi. 2.5 şehirde darbe girişimi mi olur? ekonomik krizi de fetö'ye bağladınız ya pes doğrusu.

7. Yorum: aslan 02 09 2018 16:20
hala ve asla anlayamayacaginiz vede istesenizde anlamayacaginiz 15 temmuzun ne oldugu , nicin yapildigi ve hala niye devam ettigidir,
önce anlamaniz gerekenot 15 temmuzun devamidir bu kriz ve dalgalar, 15 temmuz basarili olsaydi şu anda işgal edilmiş surıye misali tepemize bombalar yağiyor olacak ve birakin harcamaya parayi yemeye ekmek bulamayacaktiniz , şimdide kalkmiş yok ekonomi şoyleydi dolar 7 lira oldu yok ekonomik olarak batmişiz yok bugun şehit varmiş , tabiki olacak çünki ciddi bir savaşin içindeyiz 15 temmuz darbesi basarili olsaydi 82 milyonun 50 milyonunu katledecekler geri kalanida self sefalet ne idüğü belirsiz bir şekilde kahrolup gidecekti ,
butun bunlarin gordugunuz halde dile getiremeyecek kadar namkorsunuz başkada bi şey demeye hackett yok zaten

6. Yorum: düzelecek 31 08 2018 15:58
valla bu anlatılanlar,yani bilinen ama bilinmek istemeyen gerçekler % 50 nufusun umrun da deil. hayırlı olsun türkiyem sonun da süper ekonomistler tarafından yönetiliyoruz vede yönettiriliyoruz.helal olsun valla allah allah ile işi götürenlere. :((

5. Yorum: hee hee 31 08 2018 15:09
bu kadar çok göçmeni doldurun sonrada ekonominin batışını izleyin ülke yol geçen hanı oldu bakın bugün üç tane şehit var gene laf çok icraat yok.

4. Yorum: gökbörü 31 08 2018 14:08
dünyada tek bır gerçek vardır lıyakat olmadan , sadece yandaş olup bıat edenlerı bır yerlere getirip , akıldan bılımden uzak stratejılerle ulke yonetılırse bunlar olur , bedelını halk oder , yazık çok yazık

3. Yorum:

2. Yorum: milat 31 08 2018 12:51
...............

1. Yorum: boyabatlı 31 08 2018 08:21
eyyyyyyyyt yazar bey türkiye uçacak demedilermi halka bak nasıl uçuyor zamlarla siz boşa yoruluyorsunuz bu yazıları yazarken kimse inanmıyor varsa yoksa dış güç ne dış gücü kardeşim resmen kriz var anlayın artık üretemiyoruz sadece tüketiyoruz bunu adı batıyoruz .


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Tümü

Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Sıladan Mektup Var- 13


Sosyal medya hesapları


Kalebağı’nda Yazın Bulamayacağınız Görüntüler


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:709509 DtGaNi

* ANASAYFA *