E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sıladan Mektup Var-6

Bu haftaki yazımda 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler için aday başvurusu yapan veya adaylık söylentisi olan isimlerin tanıtımını yapacağım. Atatürk’ün “Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim.” sözüne ilaveten aynı özellikleri siyasetçilerde de aramamız gerekmez mi?

AYŞE ŞAHİN
MHP’den teklif yapılmış. 1974 Durağan doğumlu.. Durağan eşrafından Merhum Terzi Muhsin Şahin’in kızı, ilçemiz Avukatlarından Merhum Ali Şahin’in de yeğeni olur. 30 Mart 2014’de yapılan yerel seçimlerde MHP’den Belediye Meclis Üyesi adayı oldu. MHP Belediye Başkanlığını kazanamadı ama Ayşe Şahin ile birlikte 5 Meclis Üyesini içeri sokmayı başardı. Okan Üniversitesi mezunu olan Ayşe Şahin ilçemizde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak mesleğini idame etmektedir.

CEMAL KAAN KAMBUROĞLU
AKP’den Aday Adayı. 12 Mart 1982 yılında Ankara’da dünyaya gelen Cemal Kaan Kamburoğlu, Ankara Ertuğrulgazi İlkokulunu bitirdikten sonra Ankara Kurtuluş Ortaokulu ve bünyesinde bulunan Süper liseden mezun olmuştur. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Maliye Bölümünden mezun olarak eğitim hayatına son noktayı koymuştur. Üniversite yıllarında çeşitli aktiviteler ve projeler içerisinde yer almıştır. 2007 yılında Boyabat’a yerleşerek ticaret hayatına atılmıştır. Ekizoğlu sürücü kursunun sahiplerinden olan Cemal Kaan Kamburoğlu farklı iş sahalarında da boy göstermiştir. 2011 yılında AKP yönetimine seçilerek Ar-Ge Başkanlığı görevini 4 yıl boyunca yerine getirmiştir. Şu anda Boyabat Tiçaret Odası Meclis Üyesidir. Cemal Kaan Kamburoğlu, Evli ve 1 çocuk babasıdır.

HASAN KARA
İYİ PARTİ ‘nin adayı olacağı söylentiler arasında. 1948 yılında Boyabat’ta doğdu. İlkokulu Boyabat’ta, liseyi Çorum İmam Hatip Lisesi'nde ve Yüksekokulu Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olarak eğitim hayatını noktaladı. Hasan Kara, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı liselerde öğretmenlik ve idarecilik, Sağlık Bakanlığı'na bağlı Sağlık meslek liselerinde müdürlük ve daire başkanlığı (Bu dönemde Sinop’un bazı ilçelerinde Sağlık meslek liselerinin açılmasında pay sahibidir.) Ulaştırma ve Tarım bakanlığına bağlı toprak mahsulleri ofisinde Müşavirlik görevlerinde bulundu. 1994-1996 yılları arasında MHP’den aday olarak Belediye başkanlığı, 1999-2004 yıllarında MHP’den aday olarak ikinci defa Boyabat belediye başkanı olmuştur. Hasan Kara, Emekli, evli, iki çocuk babasıdır.

ŞEFİK ÇAKICI
AKP’den Aday Adayı. 12 Aralık 1975’de Boyabat’ta doğan Şefik Çakıcı, Çatpınar Köyü ilkokulundan sonra Mehmet Akif Ersoy Ortaokuluna devam etmiş ve Mehmet Akif Ersoy lisesinden mezun olmuştur. 1995’den bu yana iş hayatındaki çalışmalarını başarıyla sürdüren Şefik Çakıcı halen Boyabat’ta Başak Motorlu Taşıtlar İşletmeciliği ve Sintek Genel Müdürlüğü’nü sürdürmektedir. Milli Gençlik Vakfı Yöneticiliği, Fazilet Partisi Gençlik Kolları Üyeliği, Ak Parti Boyabat İlçe Teşkilatı Üyeliği, Ak Parti Boyabat Gençlik Kolları Başkanlığı, Kent Meclis Yönetim Kurulu Üyeliği, Ak Parti Boyabat İlçe Başkanlığı, Sinop Ticaret Odası Üyeliği yapan Şefik Çakıcı, AK Parti Genel Merkezinin düzenlediği Siyaset Akademisini başarıyla bitirmiştir. Şefik Çakıcı, Evli ve 3 çocuk babasıdır.

ŞÜKRÜ KAYA
MHP’den Aday Adayı. 1 Eylül 1966 yılında Boyabat’ta doğmuştur. İlk-Orta ve Liseyi doğduğu ilçede okumuştur. Askerlik sonrası Basım-Yayım ve siyasete atılan Şükrü Kaya, Yeni düşünce, Ortadoğu Gazetelerinin Sinop Bölge Temsilciliğini ve muhabirliğini yapmıştır. 1990 -1992 yıllarında İstanbul’da Laboratuar Teknisyenliği Bölümünden mezun olarak eğitimine son noktayı koymuştur. MHP Teşkilatının tüm kollarında görev yapmıştır. 1966 yılında Laboratuar Teknisyeni olarak Devlet memurluğuna başlayan Şükrü Kaya, 1999 yılında Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde müdür yardımcılığı görevine atandı. Memurlukta 30 yılını dolduran Şükrü Kaya halen Saraydüzü Toplum Sağlığı Merkezinde Laboratuar Teknisyeni olarak görev yapmaktadır. Şükrü Kaya, Evli üç çocuk babasıdır.

NOT: Parti ve Adaylar Alfabetik sıraya göre düzenleme yapılmıştır.

Değerli Boyabatlılar, adaylar üzerinde yorum yapmak istemiyorum. Nedeni ise düzen o kadar bozuk iken bazı arkadaşların X partiden aday olmalarına halan akıl erdiremiyorum. Benim için Boyabat değil, ülke önemli. Hele hele X Partiye oy vermek mi, bedel olarak ser veririm, oy ise asla.. Adaylar netleşince bu konuda çok yazacağım. Şimdilik adayları tanıtımla yetiniyorum. Herkes kendine yakışanı seçmekle özgür. Ama Atalarımız ‘’Söyle arkadaşını, senin kim olduğunu söyleyeyim.’’ diye boşuna dememiş. Veya ‘’Tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş.’’misali….

Bir sonraki yazımda buluşmak üzere, Hoş kalın, Esen kalın, SAYGILAR...

Hüseyin Cömert

Tarih:29 11 2018 19:49(2617) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: yenimaleli necatı 30 11 2018 20:04
cömerte bravo dostlar. bizler için güzel bir çalışma yaparak aday adaylarını tanıtmış.teşekkür ederiz.

2. Yorum: 1. yorumcuya 30 11 2018 19:46
facebookta fotoğraf paylaşabiliyor. yazı yazabiliyor. ötekileri bilmiyorum.

1. Yorum: biligeyts 30 11 2018 17:52
hüzeyin bey yazınız bilgilendirici ve güzel ancak bir konuda size üzülerek teessüflerimi ileteceğim.şefik başganımın özgeçmişini yazarken mikrosoft ekscel ve wörld kullandığını yazmamışsınız.unutkanlıkmı kötü niyetmi anlamadım.genede tüm iyi niyetimle unuttuğunuzu varsayıyorum.bir adayın civisini yani özgeçmişini yazarken böyle önemli noktalar unutulurmu bilerek yazmadıysanız sizi ayıplıyorum.selamlar


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Bayramlar…


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Doğuca Yaylasına Kar Yağdı


2020 - 1441 Ramazan İmsakiyesi


19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır


Modanız Batsın


BP Ersa Akaryakıt İstasyonundan Kampanya


Lider ve Dava Üzerinde Düşünceler…


Temiz bir dünyaya ihtiyaç var


Boyabat Gazetesi, Bütün Annelerin Gününü Kutlar


İsyan ediyorum


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Haziran ayı ziyaretci sayısı:170362 DtGaNi

* ANASAYFA *