E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sizin Oyunuza İhtiyacımız Yok

Yasak Bölge yazısını birçok yerde görmüşünüzdür. Özellikle askeri bölgelerde. Çünkü askeri bölgelere elini kolunu sallayarak girilecek yerler değildir, giremezsiniz.

Yıllar önce Atatürk iki orduya ihtiyacımız olduğunu söylemiş. Bu iki ordudan biri silahlı ordu, yani askeriyemiz. Vatanı dış güçlere karşı korumak için, ikinci orduda halkı aydınlatacak ilim ve irfan ordusu.

Askeriyemizin kozmik odasına kadar girildikten sonra yasak neyimiz kaldı ki. Yasak olması gerekenler şeffaf, şeffaf olması gerekenler maalesef değil.

AKP genel başkanı R. Tayyip Erdoğan mart ayında yapılacak yerel seçimler için on bir maddelik bir manifesto açıkladı. Bunlardan bir tanesi “Tasarruf ve şeffaflık”

Ben bir vatandaş olarak merak ediyorum. Askeri bilgilerimiz gizli olması gerekirken Askeri Tank Fabrikamız katarlılara neyin karşılığı veriliyor? Kesinlikle özelleştirilmemesi gerekir ama yine de özelleştirilecekse ihale nasıl yapıldı bu konuda şeffaf olunacak mısınız? Şeffaf olunması gerekmez mi?

Şu ilin veya şu ilçenin belediye başkanlığı diye ayırmıyorum. Sözüm tüm belediyelere. Eğer bir belediye başkanı tekrar aday gösterilmiş ise kendisi için, gösterilmemiş ise partisinin adayının tekrar seçilebilmesi için, seçmeninin de gönül rahatlığı ile tekrar oy verebilmesi için mali durumunu açıklayabilirler mi? Şeffaf olalım.

Çok zor bir şey olmasa gerek. Görev yaptığım süre içinde belediyemizin geliri bu kadar oldu. 31 Aralık 2018 itibarı ile kasamızda bu kadar var, ya da bu kadar borcumuz var. Birçok belediyenin de bu açıklamayı yapabileceklerine inanmıyorum.

İkinci ordumuz olan, halkı aydınlatacak ilim ve irfan ordunuzun da iyi olduğuna inanmıyorum. Son yıllarda her milli eğitim bakanı değiştiğinde program değişti. Öğrencilerimizin yarın için bir program yapmaları bile elinden alındı. Çünkü bir yıl sonra hangi program ile karşılaşacaklarını, hangi sistemle sınava gireceklerini bile önceden kestiremiyorlar.

Bu durumdan faydalananlar sistemi oturtmaya değil, kafa karıştırmaya bakıyorlar. Siyasi geleceklerini bu durumda garanti edebiliyorlar.

AKP eski enerji bakanı Taner Yıldız “kültür seviyesi yüksek yöre ve bölgelerden biz oyalamıyoruz. Bize cahil halk lazım.” Demedi mi?

Okuma alışkanlığımız yok denecek kadar az. Fakat sosyal medyayı okuduğumuz zaman herkes her konunu uzmanı. Hakaret içermeden yazanlara bir sözüm yok.

Araştırmadan söylenenlere inanmış olabilir. Çünkü seçim çalışmaları çok abartılarak yapılıyor. Abartılarak da olsa eskiden seçim vaatlerinde bulunanlar; fabrika kuracağız, çiftçinin sorunlarını çözeceğiz, yaşam kalitenizi yükselteceğiz, beldenizi ilçe, ilçenizi il yapacağız derlermiş.

Şimdi ne diyorlar? Din elden gidiyor, türbanlı bacımızın üstüne işediler, bize oy vermeyenler vatan hainidir, kafirdir, fetöcüdür, teröristtir diyorlar.

Bu söylenenlerin hangisi doğru, hangisi yanlış, hangisi mantıklı sizler karar vereceksiniz. Belki Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde elinizi vicdanınıza koyarak oy verirseniz çocuklarınızın geleceğini yönlendirebilirsiniz.

AKP genel başkanı HDP ile iş birliği yapanlar teröristtir diyor. Bu doğrudur, ya da yanlıştır demiyorum. Fakat şu soruyu sormak hakkım. Eğer bu parti teröristse hükümet niye gereğini yapmıyor?

Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye bir söz var ya. Bu cümledeki arkadaşın yerine kardeşini yazıp AKP ile HDP den milletvekili adayı olan kaç kardeş var biliyormusunuz? Benim bildiğim dört kardeş var.

Fetö terör örgütünden olan Mehmet Dişli görevlerine kim tarafından atandı? Halk olarak biz atamadık. Esas önemli olan fötecü olan Mehmet Dişli’nin kardeşini Hollanda’ya büyükelçi olarak kim atadı? Ülkemizde büyükelçilik yapabilecek başka kimse kalmadıysa söylenecek söz yok.

Hani HDP ile iş birliği yapanlar, bunlara oy verenler teröristtir diyorlar ya, bundan önce yapılan genel seçimde Sinop genelinde % 1.53 yani iki binden fazla seçmen HDP ye oy vermiş. Sinop ve ilçelerinde ki AKP belediye başkan adayları bu kişilerin oyunu bize vermesinler de nereye verirlerse versinler, teröristlerin oyunu istemiyoruz diyebilecekler mi?

Türkiye sınırları içinde ki tüm vatandaşın güvenliğini sağlamak hükümetin görevidir. Bunu da güçlü bir silahlı ordu ve neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bu halka anlatacak, bu halkı aydınlatacak ilim ve irfan ordusunu güçlendirmekle olur.

Bu hükümetin silahlı ordumuzu da, ilim ve irfan ordumuzu da olması gereken yere çıkartmayı bırak çok aşağılara düşürdüğü kanısındayım.

Tekrar soruyorum. Tüm belediye başkan adayları belediyenizin maddi durumunu, kar veya zararını açıklar mısınız?

İki, biz beldemizde, mahallemizde karpuz gibi ortadan ikiye bölünmüş olarak yaşamak istemiyoruz. Bir parti eğer mecliste yasal olarak temsi ediliyorsa seçmenini terörist olarak nitelendirmeyin. Ne yapılması gerekiyorsa hükümet olarak gereğini yapın.

Bu seçime yalnız AKP ile CHP girmiyor. Toplam on üç parti giriyor. Hangi parti sizin oyunuza ihtiyacımız yok diyebiliyor.

Mart ayında yapılacak olan yerel seçimde ülkemize hayırlı olacak kişileri seçmeniz dileğimle…

Mustafa Gürleyen (05.02.2019)

Tarih:05 02 2019 21:01(2023) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: boyabatlı 06 02 2019 08:31
unuttuğunuz bişey daha var ben demedim düşünmedim bile (beraat) belgesi de var utanmadan bunuda dediler töbe töbe.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

24 Kasımda Hatırlanan Öğretmenlerim


Yağmur Tekstil İşçi


Acı Reçete


Çocuklar ve hayvanlar


Sinop Basınını Rahatsız Eden Olay


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1442


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Kasım ayı ziyaretci sayısı:1399301 DtGaNi
* ANASAYFA *