E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
  

Sen, hala ‘inadına’ usulen denetlenen AKP’li başkan adayına oy’unu ver !...

Oy’unu denetlenen, halkına hesap verebilen, belediye başkan adayına mı, yoksa usulen denetlenen 5 bin 222 AKP’li belediyede yolsuzluk, usülsüzlük tespit edilen, dini, insani vicdanın rahat olacaksa iktidarın adayına adayına verirsin karar senin…

Devletin kurumları tarafından usulen denetlenen AKP’li belediye başkan adaylarına mı, sürekli denetlenen halkına hesap veren muhalefet partilerinin belediye başkan adaylarına mı?

Vatandaş, SAYIŞTAY’ın, İç İşleri Bakanlığı’nın denetlemediği AKP’li Belediye Başkan adaylarına hala oy mu verecek? Muhalefetteki belediyelerin devlet kurumları tarafından yılın 12 ayı denetlenirken iktidarın belediyelerinin usulen denetlendiği bir dönem de karar seçmenindir. !

SAYIŞTAY 2017 yılında 5 bin 222 AKP’li belediye de yolsuzluk ve usülsüzlük tespit ediyor. Devletin ilgili kurumları her nedense gerekeni yapmıyorsa…

Şayet, bir siyasi muhalefet partisinin belediyesinde en ufak usulsüzlük olunca devletin kurumları anında harekete geçiyor ve gereğini yapıyor.

....

Unutmayın ki!

Oy verdiğin siyasi parti ve kişilerin başarısına, başarısızlığına, yolsuzluğuna, hırsızlığına, usülsüzlüğüne kefil oluyorsunuz.

Benden söylemesi;

AKP’li Belediye Başkanları milletten aldıkları iradeye sadık kalamaz ve uygulayamazlar. Saray ne talimat verirse onu uygular.

AKP’li Belediyeler’in neden denetlenmediğinden bir kaç örnek vereyim sizlere, AKP’li Balıkkesir Belediyesi’nin SAYIŞTAY raporlarına yansıdığı kadar 61 milyon, ya yansımayan ! İstanbu Sancaktepe Belediyesi 900 trilyon borcundan hacizli. Ankara, parsel parsel satılmış, İstanbul ise yazmaya gerek yok.

AKP’li belediyelerinin usulen, hatta denetlenmediği iddiaları ise; Birgün Gazetesi’nden Burcu Cansu’nun haberi şöyle;

“SAYIŞTAY’da hukuk dışı işlemlerin üzeri örtülüyor” diyen Sayıştay Başdenetçisi Burcu Kozba’nın kuruma hakaret ettiği ve savunma sınırını aştığı öne sürülerek memurluktan çıkarıldığı öğrenildi.

Sayıştay Başdenetçisi Burcu Kozba’nın memuriyetten çıkarılmasına yol açan gelişmeler özlük hakları için açtığı davayla başladı. Kozba, yaklaşık 10 yıl önce zorlu sınav süreçlerinin ardından işe girdi ve denetçi adaylığı tamamlanmadan kurumdan çıkartıldı. Açtığı dava sonucu işe iade edilen Kozba, tekrarlanan denetçilik sınavında başarılı oldu. Ancak bu kez de özlük haklarının tam olarak ödenmemesi sorunu ile karşılaştı ve 12. İdare Mahkemesi’ne dava açtı.

Birgün'den Burcu Cansu'nun haberine göre, mahkeme sürecinde Sayıştay’ı temsilen duruşmaya katılan görevlinin yalan beyanda bulunduğunu söylediği için Kozba hakkında disiplin soruşturması başlatıldı. Hakarette bulunduğu gerekçesiyle ‘bir yıl kademe ilerlemesi’ cezası verildi.

SAVUNMASINA SORUŞTURMA AÇILDI

Kozba, bu ceza üzerine tekrar mahkemeye başvurdu. Soruşturma Kurulu’nun raporuna ilişkin mahkemeye gönderdiği savunmasında Kozba, şunları ifade etti: “Sırf bana disiplin cezası verilebilmesi için mevzuat hükümlerinin ve etik değerlerin bu kadar ayaklar altına alınmış olması beni üzdü. Soruşturma sürecinde görülen bazı hukuka aykırılıklar tespit ettim. Bu belgelerin doğrulukları konusunda tereddütlerim olsa da resmi belge. Hak arama hürriyetim çiğnendi. Kurumda daha önce yapılmış olan ve hali hazırda yapılmakta olan hukuk ve etik dışı işlemlerin üzeri örtülmek istenmekte.”

Savunmasında Kozba, denetim raporlarında yer alan hükümet uygulamalarına ilişkin eleştirel tespitlerin ardından kendi isteğiyle görevden ayrıldığı iddia edilen Denetim İşlerinden Sorumlu eski Başkan Yardımcısı Fikret Çöker’in de sürecin içinde olduğunu öne sürerek onu da suçladı. Kozba’nın, bu savunması da kurum tarafından hakaret sayıldı ve hakkında tekrar disiplin soruşturması açıldı.

Kozba “Savunma yapma sınırını aştığını” ve bir yıl kademe ilerlemesinin durdurulmasına neden olan disiplin suçunu tekrar işlediği iddiasıyla memurluktan çıkartıldı.

Özet olarak; Dünyanın en geri kalmış ülkesinin seçmeni , hiç bir siyasi partiye, ülke gerçeklerini görmesine yaşamasına rağmen ınadına oy vermez. Yeni Türkiye bunu da gördü. AKP’liler her seçim döneminde olduğu gibi bu dönemde de siz yine “İNADINA AKP’YE OY VERİN”

Tabi, dini ve insani inancın eksik değilse!

Tarih:28 02 2019 11:06(1203) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: kızılırmak 19 03 2019 13:35
sn yazar..inanın sizin yazıları okurken hiç mi araştırma yapmıyor diye düşünüyorum.5222 ak partili belediye demişsiniz.oysa:
türkiyede
30....büyükşehir
51....il
922...ilçe
var ei insaf diyorum..
ayrıca
32105 mahalle
18306 köy
var
hep masabaşı yazıyorsunuz ve hep seçmeni suçluyorsunuz..bir kezde adad gibi muhalefet yapamayan..önüne 3-5 keçi versen güdemeyecek kişilere yönlendirip..
asrın lideri ve ülkeme 25 senedir iyi kötü hizmet eden taş üstüne taş koyan lider erdoğan a oy verenleri küçümsüyorsunuz.lütfen önce saygı.

3. Yorum: 11 köy 28 02 2019 18:44
evet vereceğiz niye mi çünkü dometes biber patlıcan kuyruklar unda varlıklılar şubat soğuğunda bekliyor onlar daha çok beklesin sürünsünler diye verecegim

2. Yorum: boyabat 28 02 2019 13:43
muhalefet partilerininde başta olduğu dönemleri gördü bu millet kimseyi böyle kandıramazsınız maden yolsuzluk var bu seçim zamanındamı aklınıza geliyo genele yayın dürüstlüğünüzüde uğraşın yolsuzlukla...

1. Yorum: milat 28 02 2019 13:11
birisi sayın yazara şunu hatırlatsın ak parti türkiyedeki belediyelerin hepsini kazanmış olsa bile 5 bin 222 ak partili li belediye olmaz çünki türkiyede o kadar baladiye yok.tüm belediyelerin sayısı yanılmıyorsam 1397.ne kullanıyorsunuzda bu rakamları buluyorsunuz anlamadım gitti. chp ve ortağı hdp li belediyelerimi verelim sayın yazar ? chp-hdp belediyelerde yolsuzluk olmuyormu ? battal ilgezdiler rezidantlar, çankaya belediye başkanı muzaffer eryılmaz ne demişti hatırlarsanız bıktım bu yamyamlardan .kılıçdaroğlu hatırlayın sarıgülün yolsuzluk dosyası önünde poz veriyordu.murat haznedar,yada hamdi sedefci vs vs.doğudakiler ne yapsın peki sayın yazar ak partiye vermeyip hdp li leremi versin hdp li belediyelerdemi yolsuzluk yapmaz


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Kıta sahanlığının da Yunanistan’a Yalancı, çalındı, iftira kampanyası, İma İmamoğlu, Cumhur İttifakına teşekkür etm Ege’de 18 Türk adasını Yunan’ın işgaline AKParti 17 yılda, ülke yararına hiç mi g Teşekkürler, Sayın, İçişleri Bakan Yardı Mehmet Ersoy, İmamoğlu Yunan ise, siz Er Kim bu Sandıklardan oy çalan şerefsiz, h AKParti'liler bile İmamoğlu'na çağın Ata Emekli maaşı kesintileri nelerdir? Emeklilere kira, ısınma yardımı yapılabi İSKİ'nin başına, İmamoğlu’mu yoksa Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa g İpotek altındaki Türkiye Cumhuriyet tarihi, iftira, ayrıştırılan Bir formalite seçim daha ! AK Parti'nin 17'nci yıl marşı Dini bütün AKP iktidarında camiler satıl Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, g Meğer “Başkanlık sistemi; kendin p CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da bir pr 12 milyon Emekli İntibak Yasası mağduruy “Memleket işi gönül işi” öyl AKP'li Belediye Başkanları, meclis üyele Sen, ‘İNADINA’ ülkenin kurum Sen, usulen denetlenen AKP’li başk "Beka için milli karar, Cumhur için isti Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında... "Önce Hangi millet, hangi devlet" AKP‘nin çılgın manavcılık projesin CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa AKP Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik Belediye Başkanı, Muhtar seçimi beka sor Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Tümü

Kurban Bayramı izlenimleri


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Boyabat Belediyesi Borç Batağında mı?


Ağaç, Göktepe ve Kaz Dağları


Kaz Dağları’na Sahip Çık!


Siz Var Ya, Siz


Fit/CLUB’tan geleneksel Bayram Kampanyası


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Agustos ayı ziyaretci sayısı:387716 DtGaNi

* ANASAYFA *