E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

VIP’iniz Batsın

VIP açılımı “Very Important Person” yani “çok önemli kişi’dir. Türkçe olarak VIP sözcüğü ne tam olarak karşılık gelen bir sözcük olmasa da anlamca “elit” kelimesi kabul edebiliriz. Bir ünlü, devletin önemli mevkilerinde kişiler değerli davetliler ve önemli kişilere herhangi bir nedenden dolayı yapılan özel muamele veya sunulan ayrıcalıktır VIP. VIP olan kişilere normalin dışında Comfort servisi sunulur veya normal kişilerin elde edemeyeceği imtiyazlar tanınır.

5 Haziran’da CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu-Giresun Havalimanı’nda VIP salonuna alınmaması yeni gündemimiz oldu. İstanbul’un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Imamoğlu’nun Ordu’daki CHP’li vekil ile birlikte VIP salonuna alınmamasının yankıları sürerken Ordu Valisi’nin dava açması VIP krizinin uzamasına hukuki sürecin başlaması gündemi tazelemiştir.

Konuyla ilgili İmamoğlu; “Milletvekilimizle birlikte uçağa binecektik. Vali bey VIP bölümüne talimat vermiş. Gider onur kapıdan da bineriz. Vali bey devlet adamlığını yapamadı. Mitingimiz konusunda da il başkanımızın verdiği bilgiye göre “erken kessinler, yoksa müdahale ederiz” demiş. Vali devlet adamı değilmiş yani sadece Ordu’da koltuk işgal eden biriymiş. Biz gider her kapıdan gireriz” demiş.

Kamu Türk Basınında da yerini aldı Fatih Altaylı “VIP midir, ÇÜK müdür her ne ise “başlıklı yazısında; ” Benim de birkaç kez Vip’ten geçmişteyim vardır. Bazen bakanlarla ya da milletvekilleri ile davetli olarak bir seyahate Gideceğimiz zaman önceden Uyarilırız, “Beyefendi ile birlikte VIP salonundan geçiş yapacaksınız” diye. Ne fark var derseniz farkı su. Abartılı dekore edilmiş bir kaç oda Odaların ortasında gelen yolcuların checkin denilen uçağa biniş işlemlerini yapan bir banko. Birde odâlara çay servisi. Vallahi de billahi de uçağa normal yoldan binmeyi tercih ederim. Vatandaş gibi” yazısının devamında; “Abuk sabuk herkes oradadır. Herkes kendince önemlidir. Bakın yemin ediyorum, Metresini VIPden uçağa bindiren milletvekili görmüşlüğüm vardir.”

Yazar Abdülkadir Selvi “VIP’i kimler kullanmış, seçim nereye gidiyor?” Başlıklı yazısının bir bölümünde; “Eğer İmamoğlu VIP ten geçmek istiyorsa müsaade edilseydi ne olurdu? Türkiye’ye abd’den mahkeme huzurunda zor durumda bırakan Reza Zarrab’ın eşi şarkıcı Ebru Gündeş bile kullanıyorsa, Ekrem İmamoğlu’nun yaşlı annesinin hürmetine VIP kullanılmasına izin verilemez miydi? Yoksa Zarrab’dan daha mi tehlikeli?”

Sosyal medyada yayınlanan görüntüler düşüyor. İmamoğlu krizi yatıştırmak için CHP Milletvekili Seyit Torun’a “gel şuradan biz gidelim, vatandaş gibi gidelim, kurban olayim” diyor. Polislerle konuşuyor onlara “Allah’a emanet olun” diyor. Herkesin ortak düşüncesi; “Sinirleri alınmış adam” İmamoğlu’nun bu kadar üzerine gidilmeli. VIP’leriniz, saraylarınız, kibiriniz batsın az kaldi 23 Haziranda “Her şey çok güzel olacak”…

Kaynak: Ayancık Gazetesi

Tarih:13 06 2019 09:42(1443) Facebook'ta Paylaş

6. Yorum: milat 14 06 2019 14:09
rte ye yıllarca küfredersiniz ki bunu gezi parkında gördük,duvarlara zulum 1453 te başladı diyenlerle koro halinde yaptınız. küfür etmekte olduğu gibi yalanı doğru gibi konuşmakta pek mahirsiniz sonrada ne var bunda vali ayıp etti ile kendinizi savunursunuz. o vali muşta pkk ili kelle koltukta mücadele eden ve en ağır darbeyi indiren valimiz. valiliğin önüne pkk bir ton patlayıcı ile süikast düzenlediği hdp ve pkk nın ölümle tehdit ettiği fakat korkusuzca dik duran bir valimizdir. pkk saldırır,hdp saldırır şimdi seçim ortağınızdan sonra saldırma sırası chp nin bel.baş.adayınamı geldi.belkide olay bilinçli provokeedildi birilerine karşı şirin görünmek için

5. Yorum: misafir 14 06 2019 09:07
aslan rumuzlu ve benzerleri siz gözünüzle kulağınızla duyduğunuzu bile yalan olarak görüyorsanız sizin vay halinize o zaman herkes her önüne gelene küfür etsin hakaret etsin galiba siz bundan zevk alıyorsunuz. buda tercih meselesi.

4. Yorum: aslan 13 06 2019 18:51
yazara kizacaginiza, gerçek gorevi yerine havalimani kahyaligina soyunup "çok ünlü kisi" salonunun kullanimiyla ilgilenen vali efendiyi elestirmeniz daha dogru olacaktir. bu kapidan ne kadar ilgisiz kimselerin geçtigini bizler ve sizler de biliyorsunuz. sinirlendigi bir zata "g*t" diyen rahmetli can yücel mahkemede yargica "hakim bey bizim oralarda "g*te g*t denir" demis! ayrica bugunlerde, ufacik bir açik bulup e. imamoglu'nu (güya) karalamaya çalismalari hiçbir ise yaramayacaktir, hatirlatirim!!!

3. Yorum: aslan 13 06 2019 18:37
"milat", "dadas" ve benzerleri... yazara kizmaniz yerine, shavalimaninin kahyaligina soyunup gereksiz yere yalan-dolanla suni tartisma yaratmaya kalkan valiye

2. Yorum: dadaş 13 06 2019 13:18
sayın yazar, sen bence yazarlığı bırak, hala körü körüne savunmaya çalışıyorsun, konunun etrafından dolanıp cümleleri uzatarak konuyu hafifletmeye çalışıyorsun. fatih portakal bile imamoğlu'nun valiye hakaret ettiğini kabul ediyor, heryerde sesli görüntüler var. sen git önce seçimlerde pkk'nın siyasi uzantısı hdp ile ittifak yapan, selahattin demirtaş'ın çizgisini beğenen belediye başkan ve cumhurbaşkanı adayları, ypg terör örgütü değildir diyen parti genel başkanları, türkiye akdeniz'de doğalgaz ve petrol araması yapmamalıdır diyen parti sözcüleri eleştir de göreyim.

1. Yorum: milat 13 06 2019 10:28
o zaman niye yalan konuşuyor ben it demedim basit dedim diye sayın yazar. istanbu la belediye başkanı olacak bir adam devletin valisine her ne olursa olsun it diyebilir mi. trt göstermedi beni dedi yalan, it demedim dedi görüntüler var yalan,binali yıldırım soruları istedi dedi yalan olduğu muhatapları tarafından açıklama yapıldı. chp genel müdürü ve istanbul adayı merak ediyorum bu kadar yalanı art arda nasıl söyleyebiliyorlar ve bu yalanlar ortaya çıkınca nasıl bu kadar pişkin olabiliyorlar millete karşı


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Işık İnşaat'tan satılık lüks 2+1 ve 3+1 daireler


Tam İNANACAĞIM ama


Diyabet ihmale gelmez!


Şimdi de İran tehlikesi!..


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun


Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu kadar güzel anlatılabilirdi


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


İlim ve Samimiyet


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:741435 DtGaNi

* ANASAYFA *