E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

İlçemizde İhalelerde Usulsüzlük Yapan Kurum

Deveye boynun eğri demişler. Devede nerem doğru ki demiş.
Sizce bu kurum neresi?

Şimdi sizlere ilçemizde faaliyet gösteren bir sanal haber sitesinde yayımlanan bir yazıyı noktası noktasına paylaşmak istiyorum……

Devletin malı deniz, yemeyen keriz……….

Alımlarda doğrudan temin, bizim ülkemizde her ne kadar bazı kurumlarda kullanılıyor olsa bile ihale usulü değildir; süreklilik arz eden alımlar için kullanılamaz, belirlenmiş olan miktarı aşamaz, yıl içerisinde tekrarlanamaz; yasalara aykırıdır. Şu anda ülkemizin ekonomik sıkıntılarını göz önüne alırsak, ahbap çavuş ilişkisi yaşayarak keyif yapmanın zamanı hiç değildir. Başka bir deyişle avanta, soygun, rüşvet bizi felakete götürür. Halk ile devlet aynı gemide yüzen varlıktır. Devlete verilen zarar halka verilmiştir!

Yaklaşık 3 ay önce Boyabat’ta bir kurumda bu konuyu tespit ettik ve uyarı amaçlı ziyaret ettik. Yasa dışı bir işlem yapıldığını güzel bir dille anlatmaya çalıştık; fakat ne görelim, karşımızda sanki bir duvar, söylediklerimiz geri geliyor. (Bu arada bu yazıyı yazmak için 3 ay beklememin sebebi yanlışlardan dönülür umudu.) Esnaf arkadaşlardan aldığımız şikayetleri bildirdik, konuştuk, anlattık.

Vesselam olacak gibi değil, biz de konuşmamızı bitirdik ve ayrıldık. Şimdi buradan o kamu görevlisine soruyorum: Sizdeki vicdan, inanç ve dürüstlük ahbap çavuş ilişkisi ile mi sınırlı? Herkese, esnafa eşit yaklaşmak bu kadar zor mu? Haksız rekabet sizlere bir şeyler mi sağlıyor? Gazeteci olarak kamu görevi yaptığımızın farkındayız. Kendi adıma özellikle bu konuyu ve buna benzer konuları takip edeceğime söz veriyorum. Hoşça kalın, dostça kalın.

Yazıyı yazan beyefendiye kurumun adı hakkında soru sormayacağız zira konunun takipçisi olacağını beyan ediyor. Her ne kadar kurum hakkında isim belirtilmesede bu konuda sihirbaz olmaya gerek yok, zira leb demeden leblebiyi anlamış olmalıyız. Ayrıca ülkemizdeki medyanın durumu ortada % 90’nı hükümete yakınlığı ile tanınıyor. Bu nedenlede her daim hükümeti alkışlamaktan öte gidemiyorlar. Nedeni ise malum taraf olmazsan, bertaraf oluyorsun. Sonucunda cezaevini boyluyorsun. Görüldüğü gibi bedel ağır. Atalarımızın dediği gibi ‘’Ya bu deveyi güdeceksin, ya da bu diyardan gideceksin.’’ Bu nedenle cesaretinden ve duyarlılığından ötürü bu beyefendiyi kutluyoruz. Temennimiz bu beyefendi gibi düşünen gazetecilerin çoğalmasıdır. Zira ülkemizde bu tür kirli olaylar son zamanlarda fazlası ile görülüyor. Aslında bu konuda dinimiz; ‘’Bu tür olaylar karşısında susan dilsiz şeytandır.’’ diye uyarmıyor mu? Günümüz ne yazık ki; ‘’Bana dokunmayan yılan, bin yıl yaşasın’’ gibi düşünen insanlarla dolu. Ama bir gün sıranın kendilerinede geleceğini unutmasınlar.

Ayrıca bu konuda Boyabat Gazetesi sahibi Hakkı Küçükbaş beyefendiyide unutmayalım. Zira kendileri ilçemizde cesaretli ve onurlu gazeteciliğin öncüsüdür. İlçemizdeki tüm haber sitelerini yakınen takip eden birisiyim. Lakin ülke gerçeklerini yansıtan tek haber sitesi Boyabat Gazetesi diyebilirim. Boyabat Gazetesi'ni tercih etme nedenim de budur. Çünkü bu tür yazıları diğer haber sitelerinin yayımlayacak cesaretlerinin olmayacağını algıladım. Bu nedenlede gazetenin takipcileri huzurunda kendilerine teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız…………….

AKP Genel Başkan yardımcısı Numan Kurtulmuş, “23 Hazirandan sonra gerekirse Allah'tan af diler (tövbe istiğfar), yanlışlarımızdan kurtuluruz.” demiş…..

Farkındaysanız son yıllarda İslam dini dışında yeni bir din daha peydah oldu. Rüşvetin, Hırsızlığın, Yalanın, Adaletsizliğin, Zulmün, Zinanın, İsrafın, İftiranın, Gösterişin (Riya), Kul ve yetim hakkı yemenin, Devlet malı deniz yemeyen keriz mantığının mübah olduğu, ayrıca bu dine göre Cennetin anahtarının bazı kullarda olduğu, Birilerinin peygamber olduğu, Mürşit’in olmadan cennete girilmeyeceği, Çalarsalar çalsınlar ama çalışıyorlar zihniyeti, çalmayan mı var savunması ile hırsıza prim vermek, CHP’ye oy verenlerin dinsiz olduğu gibi söylemler.

Son sözüm Numan Kurtulmuş’a olacak.

İslam dininde kul hakkının tövbesi var mı? Allah ‘’Bana kul hakkı ile gelmeyin’’ demiyor mu? Mübarek bir günde halkın iradesi elinden alınarak Sayın İmamoğlu’nun hakkı gasp edilmedi mi? Sözün bittiği yerdeyiz.

Dipnot: Bir damla ümit serpilsin yüreğinize, bir damla mutluluk dolsun günlerinize.

BEREN……………

Tarih:16 06 2019 16:05(46847) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: dursun koç 17 06 2019 21:11
istanbul seçimleri oy çalındıgı için değil sandık kurullarının usulsuz oluşumundan iptal edildi ama 23 haziranda aynı sandık kurullarıyla seçime gidiliyor.

6. Yorum: beren 17 06 2019 20:57
çarşı yorumuna...bahsettiğiniz konu ile ilgili olarak bir yazı yazıp yayımlamadım.bahsettiğiniz yazı belediye ile boyabat tiçaret odasının paylaşamadıkları ramazan iftar cadırı ile ilgili idi. kişiler arasındaki ilişkiler beni ilgilendirmediği gibi szleri niçin ilgilendirmiş olabilir onuda bilemem. ayrıca yorumunuzda devletin zarara uğratılmasından bahsetmişsiniz. benim bildiğim bir bina 10 tl ye satılıp 5 tl den muamele yapılırsa devlet kandırılmış ve zarara uğratılmış olur. bu nedenle yazdıklarından da pek birşey anlamadım. ayrıca 10 tl ye alıp 5 tl den muamele yapanlarla mücadele etmek daha uygun olanıdır. destek verdiğiniz şefik çakıcı ortağı olduğu 11 katlı binalardaki hissesini kaç paradan göstermiş lütfen araştırırmısınız.

5. Yorum: eli açık 17 06 2019 19:04
ekonomik bağımsızlığı olan gazeteciler daha cesur davranabilirken olamayanları niye olamıyorlar diye eleştirmek kişisel fikrim doğru değil ,eleştirilmesi gereken baskıcı yönetim anlayışıdır korku imparatorluğudur

4. Yorum: gökhan 17 06 2019 15:54
milat madem oy çalındı bunun ispatı nerede? madem çalındı bütün seçim iptal edilseydi tek istanbul büyükşehir belediyesi seçimi neden? artık şu kafanızı bi kaldırın gerçekleri görün...

3. Yorum: çarşı 17 06 2019 14:46
belediye başkanı ile eski cömert oteli alan ticaret odası bşk arasındaki meselenin haberi niye kalktı sayın beren? böyle habercilik ve gazetecilik olurmu ? eski oteli 1000000-(birmilyon )₺ alıp belediye orta çarşı canlanma projesi için istimlak edecek diye 2500000 (ikimilyon beşyüzbin) ₺ olarak tapulandırdığı iddia edilen ticaret odası bşk ile boyabatımız için canla başla çalışan proje üreten sayın bld başkanımızın arasının açıldığı ve hatta bld bşk devleti zarara uğratmaya çalışıldığı için çok kızgın olduğu söyleniyor. düzgün gazetecilik yapın haberi niye kaldırdınız vatandaş gerçekleri öğrenmesin mi yoksa sizin istediklerinizi mi ögrensin?

2. Yorum: beren 17 06 2019 13:27
milat......sende hiç allah korkusu yok mu? hayatın hep yalan mı?imamoğlunun hakkı gasp edilmemiş öylemi biraz ahlaklı ol.. asılsız yorumlar yazarak insanların aklı ile alay etme..... ayrıca yorumlara adını yaz ki okuyucular ile samimi ol.yosa yazdığın yorumlar inandırıcı olmaz, okuyucular sana güvenmez. zaten güvenmiyorlar da....

1. Yorum: milat 17 06 2019 09:09
sayın yazar imamoğlunun hakkı gasp edilmedi birileri imamoğlu kazanması için sandıklarda hile ile oy çaldılar ve bu durum ortaya çıkınca ysk seçimi yeniledi


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *