E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

İşgal edilen adaların ardından, kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?

Yunanistan’ın Ege’de 18 Türk adasının işgaline göz yumduktan sonra, 92 bin kilometre karelik Türk kıta sahanlığı da Yunanistan’a terk edildi. Türkiye’nin toprakları işgal edilirken, yeni Türkiye’nin, milliyetçileri, ulusalcıları, vatanseverleri üç maymunu oynuyor. “Görmedim, duymadım bilmiyorum” Vatan toprakları Yunanistan tarafından işgal edildi iddiasına iktidar suskun, muhalefetten cılız bir ses.

İktidarın, Yunan işgali iddialarına suskunluğu kabul etmek değil midir?

Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısında Ege’deki Türk adalarının işgal edildiği yönündeki konuşması ise ülkenin yoğun gündeminde kaybolup gidiyor.

Bu ülkenin, sözde milliyetçi, vatansever, ulusalcı, siyasi parti liderleri, sivil toplum kurumları, köşe yazarlarının gündemleri ise başka…!

İktidara biat etmiş, deve kuşu gibi başlarını kuma gömmüş yazılı ve görsel medya kuruluşları, yazarları, çizerleri korkularından ve çıkarlarından dolayı adaların işgalini Türkiye gündemine getirmekten neden çekinirler?

Sayıları on parmağı geçmeyen, vatanını, milletini kayıtsız, şartsız seven, baskılara rağmen köşe yazarları yazmış olsalar da gündem oluşturamıyor.

Vatan toprakları işgal edilmesine rağmen üzerlerine ölü toprağı serilmiş, iktidara kayıtsız şartsız teslim olan, Lozan ve Sevr anlaşmasını bilmeyen vatandaşlar ise, Adaların, Lozan’da Yunanistan’a verildiğini söylemeleri ise…

Lozan antlaşması: “Yunanistan’ın işgal ettiği adalarda silahlandırma, yapılaşma yapılamaz” diyor

Yunanistan ise, İşgal ettiği adalardan mermer çıkartıyor, 5 bin Yunan askeri ile üs kuruyor!

Bugün Türk adalarını işgal eden Yunanistan yarın, İzmir’i, Aydın’ı işgal ederse yine mi sessiz kalınacaktır?

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım, yıllardır Ege’deki Türk adalarının Yunanistan’ın işgal ettiğini söylemesine rağmen AKParti iktidarı, Yalım’ın iddialarını yalanlamıyor.

Her konuda açık oturum yapan televizyon kanalları her nedense işgal edilen adalar hakkında sessiz kalmaları düşündürücü değil mi?

Yüzlerce, vatan, millet adına kurulmuş sivil toplum kurumlarının adaların işgalini protesto etmemeleri, kamuoyu oluşturmamaları, sessiz kalmaları…!

Yeni Türkiye’de, Halide Adıb Adıvar gibi vatan kahramanın çıkması için İstanbul’u Yunan, İngiliz, Fransız’ların işgal etmesini mi bekliyor?

Tarih, Türk Milleti, Türk adalarının işgaline göz yuman iktidarı, siyasileri bunlara oy vererek destekleyenleri, sessiz kalanları affetmeyecek.

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım’ın Yeniçağ Gazetesi’ndeki haberi ise şöyle;

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım, Ege'de terk edilen 18 Türk adasının ardından 92 bin kilometrekarelik Türk Kıta Sahanlığının da Yunanistan'a terk edildiğini açıkladı.Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım, Ege'de yaşanan Yunan işgaline yaşanan yeni bir gelişmeyi gündeme getirdi.

Yunanistan'ın işgal ettiği 18 Türk adasının ardındanTürk Kıta Sahanlığının da Yunanistan'a terk edildiğini belirtti.Gazeteci Zahide Uçar'ın haberine göre Yalım'ın açıklamaları şu şekilde:"Yunanistan, 2015 yılında Taşoz Adası Türk Karasularında İsrail ile birlikte petrol çıkarmaya başladı. Yunanistan ve İsrail, her gün 3823 varil Türk petrolünü çalıyor.

Bölgede 111 Milyon varil petrol rezervi var. Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetleri bu hırsızlığın cevabını veremiyor. Yunanistan 1987 yılında aynı bölgede petrol aramak istediğinde, Özal Hükümeti donanmayı Taşoz Adası’na göndererek Yunanistan’ın petrol arama girişimini engellemişti.

""KITA SAHANLIĞI DA YUNANİSTAN'A TERK EDİLDİ"

"Türk Dışişleri Bakanlığı’nın Birleşmiş Milletler’e gönderdiği resmi mektupta Doğu Akdeniz’deki 9 boylamlık Kıta Sahanlığımız 5 boylam doğuya çekilerek 4 boylama indirildi. Bölgede bulunan 5 Türk Adası ile 92 bin kilometrekarelik Türk Kıta Sahanlığı Yunanistan’a terk edildi. Bu son derece vahim bir durum. Bakanlık Önümüzdeki aylarda Girit güneyi Türk Kıta Sahanlığı’nda petrol araması planlanan Amerikan Exxon Mobil ile ortağı Qatar Petroleum şirketlerinin önünü açtı.

""DÖNÜŞ YAPAN YAPAN OLMADI"

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere çok yere başvuru yaptığını yalnız dönüş alamadığını belirten Yalım, sözlerine şöyle devam etti:"Ege Denizi’nde işgal edilen adalarımız ile ilgili olarak görsel ve yazılı basın üzerinden Milletimiz ile paylaştığım bütün bilgi ve belgeleri devlet kurumları ile paylaştım. Ancak hiçbir kurum benimle temasa geçmedi. Başta Tayyip Erdoğan olmak üzere işgalden sorumlu olan yetkililer yazı ve haberlerimi tekzip etmedi, edemedi."

Kaynak Yeniçağ: 18 adanın ardından kıta sahanlığı da Yunanistan'a bırakıldı

Tarih:28 06 2019 11:43(423) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: 11 köy 28 06 2019 14:31
sayın yazar türkiye beş milyon a yaklaşan göçmen istilası altında ve süreklide geliyor. benden başka kimse burda eleştirmiyor ege adaları mi kaldı türki ye gidiyor allah korusun.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Kıta sahanlığının da Yunanistan’a Yalancı, çalındı, iftira kampanyası, İma İmamoğlu, Cumhur İttifakına teşekkür etm Ege’de 18 Türk adasını Yunan’ın işgaline AKParti 17 yılda, ülke yararına hiç mi g Teşekkürler, Sayın, İçişleri Bakan Yardı Mehmet Ersoy, İmamoğlu Yunan ise, siz Er Kim bu Sandıklardan oy çalan şerefsiz, h AKParti'liler bile İmamoğlu'na çağın Ata Emekli maaşı kesintileri nelerdir? Emeklilere kira, ısınma yardımı yapılabi İSKİ'nin başına, İmamoğlu’mu yoksa Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa g İpotek altındaki Türkiye Cumhuriyet tarihi, iftira, ayrıştırılan Bir formalite seçim daha ! AK Parti'nin 17'nci yıl marşı Dini bütün AKP iktidarında camiler satıl Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, g Meğer “Başkanlık sistemi; kendin p CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da bir pr 12 milyon Emekli İntibak Yasası mağduruy “Memleket işi gönül işi” öyl AKP'li Belediye Başkanları, meclis üyele Sen, ‘İNADINA’ ülkenin kurum Sen, usulen denetlenen AKP’li başk "Beka için milli karar, Cumhur için isti Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında... "Önce Hangi millet, hangi devlet" AKP‘nin çılgın manavcılık projesin CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa AKP Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik Belediye Başkanı, Muhtar seçimi beka sor Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Tümü

Kadın hayattır


Ülkenin gençlerine bak


ODTÜ’de Kavaklık Direnişi


500.000 TL Paranın Aslı Var mı?


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Topal ördek mi? Hayır


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


En uzun gündüzü yaşayacağız


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


Satılık Otomobil 57 DT 858


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Temmuz ayı ziyaretci sayısı:430244 DtGaNi

* ANASAYFA *