Yayın Tarihi:08 07 2019 02:32(48882)

500.000 TL Paranın Aslı Var mı?

Bir kurumunveya bir kişinin kredi olarak çektiği bu meblağın
sonhaftalarda yapılan bir eylemde harcandığı iddia ediliyor.

Bueyleme etkinlik yada faaliyette diyebilirsiniz. Genelde kurumlar etkinlikdüzenler ama bütcesi yüksek rakamları bulmaz. Son günlerdekurumlarında böyle bir etkinlik düzenlediğini hatırlamıyorum.Bu nedenle ilk aklımıza gelen İstanbul seçimidir. Malum ülkenindört bir yanından İstanbul’a seçmen taşımaları oldu.İlçemizde bu hizmette büyük pay sahibidir.

AKP’liseçmenlerin birkaç otobüsle İstanbul’a nakledildiğini yerelhaber sitelerinde gördük okuduk. Bu arada CHP ilçe teşkilatıdaboş durmadı. Onlarda sandıklarda görev almaları içinteşkilattan onlarca insan gönderdiler. Yukarıda bahse konu olanpara bu esnada harcanmış olabilir mi. Ama kimler tarafından onudabilemiyoruz. Neyse birgün olur çıkar kokusu.

Buarada AKP İstanbul adayı Binali Yıldırım’a destek vermek içinBoyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’nında İstanbul' çalışmaya gittiğiniduyuralım. İyiki de gitmiş yoksa fark 1.000.000 ‘nu aşabilirdi.Sahi Maruf köylü Sülayman dayıyı da gördümü ki. Vesselammübarek adam. Duasını almadan geri dönmek olur mu? Ama şu birgerçek ki Sinop’luların ikamet ettiği ilçelerde AKP kazandı.Bu nedenle Sinop’lu olmak bir ayrıcalıktır diyeceğim amma lakin39 ilçesi bulunan İstanbul’da Sinop’lu belediye başkanı yok.Oturdu mu da mangalda kül bırakmazlar. Şu kadar dernek var nüfusoranına göre 5. sıradayız ama......

Seçimibırakıp birazda geçime bakalım

Yakınbir zamana kadar cadde ve sokakları temizleyen temizlik işçilerivardı. Hayırdır ne oldu acaba son günleri göremez oldukta. Çöpkonteynerleri leş gibi kokuyor. Etraf çöpten geçilmiyor. Cadde vesokaklar süpürülmüyor. Sivrisineklere karşı önlem alınmıyor.Abad şehre yakışmayan hareket bunlar.

Merakettiğim konulardan biride

BoyabatBelediyesinde kaç adet kiralık araç var. Eğer kiralık araç varise bunlara aylık ne kadar ödeme yapılıyor. Veya Belediyeninborcu yok diye telaffuz edilirken bu araçlar niçin kiralanıyor.Borçu olmayan bir belediyenin araç kiralaması mantıken uygun mu?Ayrıca her bayramda araç filosuna yeni iki araç eklenirdi. Aynıhizmeti ne yazık ki bu bayramda göremedik. Yoksa ekonomide birsıkıntı mı var?

Ayrıca

İş-Kurişçi alımlarında nahoş işlerin döndüğü iddia ediliyor.

Sahibirde Seyir Kulesi işletmeye açıldıktan sonra ilçede turistsayıdında artış yaşanacakmış. Gerçi millet açlıktan hacetini yapamıyor.Duyduğumuza göre Sinop merkez de bomboş diyorlar. Artık Sinop'un esnafı bir birini kazıklar. Sonraki aylarda göreceğiz bu milletin halini.

Akaryakıta% 15
Şekere %15
Çaya %16
Elektriğe %15
Doğalgaza %15 zam ypılırken,
Temmuz ayı memur ve emekli maaşı zammı % 5-6zam yapıldı.

Tarihtekerrür edebilir

SamsunAtakum Belediye Başkanı hemşerimiz olur. Resmen bir enkazdevraldığını söylüyor. Mazbatayı aldığı ertesi günü hacizşoku ile karşı karşıya kaldı. Neyi tutsa elinde kalıyor.Yaptığı incelemelerin tümünde yolsuzluk çıkıyor. Bu gibisiyüzlerce var. Medyadan duyuyor işitiyoruz. Bu nedenle olası birerken seçimde ayar çekilecek belediyelerden biride BoyabatBelediyesi olabilir. Zira görünen köy kılavuz istemiyor.

İlçemizdebir temizlik aracı vardı. Bu aralar görünmüyor. İstanbulbelediyesine ait olduğu için geri gönderildiği iddia ediliyor…

Vay be….

BEREN

Facebook'ta Paylaş
3. Yorum: ali osman 22 07 2019 05:39
ben doğma büyüme istanbul'luyum boyabat da 7 sene yaşadım. istanbul halkı boyabat'lılardan daha uyanık işine gelmedimi tekmeyi basar babasının oğlu olsa affetmez . ama bizim boyabat'lılar hiç uyanık değil .

ayrıca sizene kardeşim istanbul belediye seçiminden. istanbul çok pahalı memleket ekonomik daralma en çok bizi vurdu

2. Yorum: misafir 10 07 2019 17:35
bende sinop belediyesinde izmir belediyesinde eskişehir belediyesinde kaç adet kiralık araç var çok merak ediyorum
chp büyükşehir 11 il 10 ilçe 191 iyi parti 18 ilçe belediye kazandı hangi yüzlerce haberden bahsediyorsunuz bu belediyelerin hepsi daha önce akp demiydi de chp nin eline geçti yüzlerce belediyede yolsuzluk var diyorsunuz hesap süper çamur at izi kalsın.

1. Yorum: mustafa gündem 09 07 2019 02:13
akp hukumetinin belediye başk. devrolunan hemen hemen tum beledıyelerde assayukarı aynı görüntü var, bu ifşa etmeyenlerse yandaşlar, 17 sene boyunca sömürdüler devleti halk olarak helal etmiyoruz...


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)
Beni Unut

Sıcak ve Nemli Havanın Etkileri


Başkan Kara'nın ilk İcraatı: Suya zam!


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Belediye İçerisinde İç Çatışma


Boyabat Gazetesi 19. Yaşında


2024 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2024)


Şafak Akça yazdı: Yaşasın Tatil!


Doğayı Korumaya Mecburuz!


Doğru Bildiğimiz Yolda


Siyaset Kazanı Yerel Seçim 4- Mart 2024


2024 - 1445 Ramazan İmsakiyesi


Boyabat'ın 2023 yılı nüfusu belli oldu


Mutlu Yıllar


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Vergi Bağlandı


Sallım Çorba


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:

324261


Tasarım:DtGaNi