E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Halkın İradesine Gasp “Kayyum”

19 Ağustos 2019 pazartesi günü ülkemizi yeni bir kaosa sürükleyecek haberle güne başladık. Halkın iradesini gasp edercesine yapılan “Kayyum” atamaları, demokrasiye ve halk iradesine yönelik siyasi bir darbe yapıldı. Seçimle gelen başkanlar kayyum atamaları ile görevlerinden alındı. Millet iradesiyle inatlaşarak hukuksuz uygulamalara geçildi. Diyarbakır, Mardin ve Van’da belediye başkanları görevlerinden alınıp yerlerine kayyum atamaları gerçekleştirildi.

17 yıldır ülkeyi yönetenlerin laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkeleriyle oynayıp, demokrasi dışı politikalarla hem demokrasiye, hem adaleti hem de ekonomiyi yok etmeleri 31 Mart seçimleri sonuçlarıyla yeter diyerek yurttaşlar ders vermişlerdi. Yönetenler seçimleri yok sayan demokrasi dışı davranışla halkın kendilerine oy vermemelerini cezalandırdılar. Bu adayları seçime girmelerine “YSK” izin vermemişmiydi… Sakıncalı olsalardı izin verirmiydi YSK.

Kayyumun ilk icraatı da (Van Belediyesi) makam odasındaki Atatürk fotoğrafını değiştirip Cumhurbaşkanı’nın fotoğrafını asmak oldu. Yine basında yer almıştı. Kayyumların bölgedeki icraatları;

“1 ton 600 kg. fıstıklı kadayıf yemeleri… Yine yüzlerce kahve fincanı takımları göndermeleri, bu fincanların bedelinin 92 bin TL tutarında olması ve 460 ailenin bir aylık masrafını karşılaması… Yine bir kayyumun 2 milyon 127 bin 725 TL harcayarak kendisine lüks bir makam odası yapması.

İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Adana, Bursa barolarının dahil olduğu 30 baro ortak açıklama yaparak kararı kınadı. ”Halk iradesine karşı gerçekleştirilen bu darbe, Türkiye’nin demokrasisine bir yarar sağlamayacaktır. Ayrıca daha önce İstanbul, Ankara ve başka illerde AKP’li belediyelerde uygulandığı üzere; görevden alınan belediye başkanlarının yerine, belediye meclis üyelerinden birinin başkan vekili olarak seçimine olanak vermeden doğrudan kayyum atanması açıkça bir çifte standarttır. Bu hukuka aykırılığı daha da katmerleştirmiştir.” denildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu üç belediye başkanının görevden alınıp yerlerine kayyum atanması ile ilgili olarak; ”Millet iradesine ipotek koymak kimseye bir şey kazandırmaz. Demokraside temel esas,seçimle gelenin seçimle gitmesidir.” dedi. Karamollaoğlu, TRT ekranlarına terörist başı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın çıkartıldığını hatırlatarak; ”TRT’ye de terörist örgütü propagandası yapmaktan kayyum atayacaklar mıdır?” sorusunu yöneltti.

Sonlarken, Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in 21 Ağustos 2019 tarihli “Kayyum” başlıklı makalesinin son bölümüyle bitirmek istiyorum. ”AKP’ye karşı olan herkes gayrimillidir. Suriyeliler Kuvayi Milliyedir. Bu görüşe itiraz eden Türk vatandaşlarının yerine Suriyeliler kayyum olarak atanmalıdır.”

Erdoğan Erkaymaz

Tarih:23 08 2019 11:16(1403) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: aslan 28 08 2019 19:47
her seyi bildigini sanan milat yine sap yemis saman çikarmis?

2. Yorum: gönlübol 25 08 2019 18:11
yazdığım yorumu niye yayınlamıyorsunuz

1. Yorum: milat 23 08 2019 23:39
adam seçşmde gitmiş müracaat etmiş bakmışlar sabıka kaydına engek yok temiz ve adaylı onaylanmış. sonra bu şerefsiz hain askerimize polisimize kurşun sıkan teröristlerin cenazesine,kandile gitmiş orda6 köpeklik yapmış belediye yi terör yuvası yapmış,kendi yerine eş başkana bırakmış devletde hop demiş. neymiş seçilmişmiş. örnek adam memur olmadan sabıka kaydı temiz memur olmuş sonra suç işlemiş ne olacak memuriyetten atılmayacakmı. tabii chp hdp kardeşliği yazar gibi atatürk cü chp sempatizanı olarak bu teröre destek veren başkanlara sahip çıkıp bunu da demokrasi demek düşer


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Işık İnşaat'tan satılık lüks 2+1 ve 3+1 daireler


Tam İNANACAĞIM ama


Diyabet ihmale gelmez!


Şimdi de İran tehlikesi!..


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun


Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu kadar güzel anlatılabilirdi


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


İlim ve Samimiyet


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:764115 DtGaNi

* ANASAYFA *