E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat’ın ‘HUZUR’u kaçtı!

2013’ te çoğunluğu Boyabat toprak sanayii iş adamlarından oluşan 17 kurucu üye tarafından kurulan Huzurevi yaptırma ve yaşatma derneği’ başlattığı Huzurevi projesi ‘HUZUR’ bulmadı.

2016 yılına kadar plan ve projeleri tamamlanan yarısı hazineden, yarısı ormandan alınarak 10 dönüm arsası temin edilen 'HUZUREVİ’ projesi çürümeye terk edildi. 2016 yılında dönemin Sinop valisi Kemal Cirit, İçişleri bakan yardımcısı Mehmet Ersoy, AKP Milletvekili Nazım Maviş, CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz, ilçe kaymakamı ile Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü, çevre ilçe belediye başkan ve kaymakamları kalabalık bir halk topluluğu huzurunda temeli atılan ‘HUZUREVİ’nde huzursuzluk hakim.

Tören ve sonrasında huzurevi çalışmalarını yakından takip eden dönemin kaymakamı Bilal Bozdemir’in tayininin çıkmasından sonra bir daha yüzüne bakılmayan huzurevine atılan 60 tona yakın demir ve temel çürüme riski ile karşı karşıya….

Boyabat Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin katkılarıyla yapımına başlanan 90 yataklı Boyabat Huzurevi’nin temelinin atılmasından sonra çalışmaların durması üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Huzurevi Genel Müdürlüğü Mühendislerinin ile birlikte Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Sinop Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Melih Keleş, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Hüseyin Matuk, Boyabat Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ziya Yılmaz ve heyeti Ağustos 2019 yılında yerinde incelemelerde bulunmuştu. Çakıcı burada yaptığı açıklamada; ” Boyabat Yaşlı Bakım ve Huzurevi projemizi yerinde inceledik Huzurevi Boyabat’a huzur verecek” açıklaması ile huzurevinin takipçisi olacağı sinyallerini vermişti.

Aradan aylar geçmesine rağmen bir çalışma ya da bir proje ile kamuoyunun karşısına çıkılmazken çürümeye terk edilen ‘HUZUREVİ’nin temelinde huzur kalmadı. Boyabat kamuoyu büyük bir gösterişle temeli atılan ve reklamı yapılan HUZUREVİ’nin çürümeye terk edilmesi sonrası BOYABAT’A HUZUR GELECEKTİ, ‘HUZUR’UMUZ KAÇTI!’ diyerek sorumluların ve yetkililerin bir an önce gerekli çalışmaları yapmalarını istediler.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:14 02 2020 14:09(2466) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Emeklilerin bayram ikramiyeleri kaldırıl Sinop'ta teşvik süresi uzatıldı Gerze Güne Yangınla Uyandı Satılmış Köseoğlu vefat etti Hanönü’nde 125 Kişi, Arkadaşlarına Ayşe Keleş hanımefendi vefat etti Ahmet Dönmez vefat etti Ünzüle Özdemir hanımefendi vefat etti Gençler Arası Şiir Okuma İlçe Finali Yap Makbule Tolu hanımefendi vefat etti Ortaokullar Arası "Hayalimdeki Halı" Res Trafik Güvenliği Toplantısı Yapıldı Muzaffer Kasab vefat etti Boyabat'ta Pastane İmalathanesi Yandı Yere batsın sizin insanlığınız! Sinop Yeşile Sahip Çıkabilecek mi? Bu Besinler Ağız ve Diş Sağlığımızı Bozu Fırat Yılmaz Çakıroğlu Anıldı Boyabat Otogarı Karanlığa Gömüldü İş Adamından Cumhurbaşkanına Zehir Zembe Fatma Boğa hanımefendi vefat etti Gülizar Mert hanımefendi vefat etti Sinop’un Merkezindeki Tek Mesire Alanı S Mehmet Öksüz vefat etti Osman Orhanoğlu vefat etti Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Otomobi Sinop'ta filmleri aratmayan kovalamaca Sinop için TOKİ kura tarihleri belli old Kamyon ile otomobil çarpıştı: 4 yaralı Türkeli'de ahşap ev alevlere teslim oldu Beyza Nur Arabacı hanımefendi vefat etti Boyabat OSB Toplantısı yapıldı Boyabatlı Genç Çizerlerin Eserleri Porte Hamdi Çoban vefat etti Burak Kaya vefat etti Kezban Koç hanımefendi vefat etti Halil Özgökçe vefat etti Boyabatlı Asker Burak Kaya Hayatını Kayb Durağan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı Türkiye, çok kısa bir sürede seçime gitm Sinop Erfelek'te maç ardından olay çıktı Sorunlarına Çözüm Bekliyor, Başkan İstan CHP Sinop Kongresinde Yüksel güven tazel Ayşe Betül Aslan hanımefendi vefat etti Dörtyol'da Dikkat Çeken Bina Tadilatı Sö Eski Boyabat-Kargı Yolunda Heyelan Oldu Boyabat Anlam Okulu Öğrencileri Kuşları Boyabat’ın ‘HUZUR’u ka Gazeteciye Beraat, İddiaların Araştırılm Tümü

KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *