E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Çocuklarınızın çizdiği resimleri yayımlıyoruz

Çok kıymetli okurlarımız, bildiğiniz gibi okullar 30 Nisan 2020 tarihine kadar kapalı. Koronovirüs tehlikesi nedeniyle çocuklarımız sokağa çıkamıyor. Çocuklarınızın çizdiği resimleri yollayın sitemizde yayınlayalım.
NOT: Çocuklarımızdan resim geldikçe bu paylaşımı üste alacağız.

Boyabat Kalebağı Gezi Yolu ve Mesire Alanı

8 Nisan 2020 - İlk olarak Boyabat eski Belediye başkanı Abdullah Çağlar'ın yapımına başladığı, daha sonra Boyabat eski Belediye başkanları Mehmet Ermiş’inson haline getirdiği Boyabat’ın vazgeçilmez yeri Kalrbağından görüntüler.

Erfelek Belediyesi Maske Dağıtıyor, Boyabat Belediyesi Gül Suyu Sıkıyor


Polis Teşkilatının Kuruluşunun 175. Yıldönümü Boyabat Etkinlikleri

9 Nisan 2020 - Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. Yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri başladı.

Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri

Ülkemizi ve tüm dünyayı saran salgın tehdidi ile ilgili, gerekli önlemler alınarak korunmak mümkündür.

Şanlan: Sinop'ta fabrikalar konusunda önlem alınmalı

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, salgın hastalık koronavirüs nedeniyle bir yandan tedbirler alınırken, diğer taraftan fabrikaların hala faaliyetlerine devam etmesinine anlam veremediklerini ve bunun da büyük tehlike oluşturduğunu söyledi.

Saraydüzü'nde 3 Köy Karantinaya Alındı

8 Nisan 2020 - Saraydüzü ilçe umumi hıfzıssıhha meclisinin 2 Nisan 2020 tarihli kararı gereğince Saraydüzü’nde 3 köy karantinaya alındı.

Hüseyin Selçuk vefat etti

Şadılı Köyünden, İtfayeden emekli Merhum Ahmet Selçuk'un oğlu, Ahmet ve sanayide lastikçi Metin Selçuk'un babası, Oto galerici Telloğ Mustafa Çelik'in kayınbiraderi, Telloğ Levent ve Bülent Çelik'in dayısı, Hüseyin Selçuk vefat etti.

Sinop İl Özel İdaresinden Esnafı Rahatlatacak Karar

Sinop İl Özel İdaresi, kiracısı olan ve koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında faaliyetlerini durduran iş yerlerinden kira talep edilmeyeceğini, pandemi sürecinden ekonomik anlamda olumsuz etkilenen işletmelerin ise kira borçlarına ilişkin ödemelerin erteleneceğini açıkladı.

“Vefa Sağlık Destek Hattı” Faaliyete Geçirildi

Sinop Valiliği Vefa Sosyal Destek hattı bünyesinde Sinop İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Vefa Sağlık Destek Hattı” faaliyete geçirilmiştir.

Sinop'ta ilçeler arası giriş/çıkış 14 gün süreyle kapatıldı

İlimiz sınırları içerisindeki ilçeler arası (toplu taşıma, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş /çıkışların 08.04.2020 saat 24.00’dan itibaren aşağıda belirtilen giriş/çıkış şartlarına uygun şekilde 14 gün süreyle kapatılmasına karar verildi.

Su Geçirmez, Yıkanabilir Tulumlar Hastanemize Teslim Edildi

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası tarafından temin edilen 50 adet su geçirmez, yıkanabilir tulum Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanemize teslim edildi.

Vatandaşa Moral Oldu!

Sinop’ta Kovid-19 salgını mücadelesi kapsamında, Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, vatandaşlara maske dağıttı.

Sinop’ta Kumar Operasyonu: 13 Kİşiye Ceza Yağdı

7 Nisan 2020 - Sinop’ta Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken kahvehanenin açık olduğunu ve içerisinde kumar oynatıldığını tespit eden polis ekipleri 13 kişiye ceza yağdırdı.

“Tamamen yanlış anlaşılma yaşandı”

Sağlıkçılar için tepki çeken yazı asılan sitenin yöneticisi: “Tamamen yanlış anlaşılma yaşandı”

Sinop'ta karantinaya alınan köy sayısı 11 oldu

Sinop Valiliği tarafından yapılan açıklamada: Durağan ilçesinde 3 köyün karantinaya alındığı duyuruldu. Son kararla karantinaya alınan köy sayısı 11 oldu.

Sinop'ta örnek olay: Bakkalın veresiye defterini satın aldı

Sinop'ta bir cami imamı arkadaşlarıyla aralarında topladıkları parayla ihtiyaç sahibi mahalle sakinlerinin bakkala biriken borçlarını ödeyerek veresiye defterini satın aldı.

Bankalara Çağrı

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu; "Bankalara ipe un seriyor. Şirketlerimiz bankalar tarafından “limit bitti” denip başvurusu dahi alınmadan geri çevriliyor. Tüm bankalara sesleniyorum; Bu dönem kâr düşünecek, şirket seçecek dönem değil."

Yeşilırmak Elektrik Perakende Satış Bölgesi İçerisinde Bulunan Karantina Bölgeleri Haricinde Elektrik Faturalandırma Süreçlerine Devam Edilecek


Polis Anne Köpeğe Sahip Çıktı

6 Nisan 2020 - Koronavirüsün yayılmasına karşı alınan önlemler kapsamında, adeta seferberlik gibi hizmet veren Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri bu seferde bir anneyi sevindirdi.

Koranavirüs nedeniyle Sinop'ta 4. ölüm vakası

Salgın hastalık koronavirüs nedeniyle Sinop'ta 4. ölüm vakası gerçekleşti.

Sinop'ta Sağlık çalışanlarına asansör kısıtlaması!

Sinop’un Zeytinlik Mahallesinde bulunan Sinova Sitesi yönetimi tarafından ‘Sağlık çalışanlarının ön asansörleri değil, arka asansörleri kullanmalarını’ şeklinde uyarı yazısı asıldı. Bu paylaşıma dakikalar içerisinde tepki çığ gibi büyüyünce, site yönetimi söz konusu uyarı yazısını kaldırdı.

Bakiye Saraç hanımefendi vefat etti

Merhum İbrahim Saraç'ın kızı, Hasan, Merhum İbrahim ve Mehmet Sezer'in annesi, Faruk Saraç'ın yeğeni, Bakiye Saraç hanımefendi vefat etti.

Ellerinde Eldiven Olsaydı Daha İyi Olurdu

Boyabat Belediyesi Zabıta Ekipleri 6 Nisan 2020 Pazartesi günü Hal Yerinde gerekli tedbirleri alarak, giriş ve çıkışları ayırmış, ayrıca vatandaşlara gerekli uyarıları yaparak maske dağıtmış.

Yüzde 99 dedi

Türkiye’nin en yaşlı nüfusuna sahip Sinop’ta koronavirüs vaka sayısı 30’u aştı.

Şakir Erşahin vefat etti

Yukarı Akpınar Köyünden, Merhum Arif Çavuş’un Şakir Erşahin’in torunu, Bekir Erşahin‘in oğlu, Kastamonu’da Sağlık Görevlisi olarak çalışan, Şakir Erşahin vefat etti.

Onlar da unutulmadı...

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine  yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için yeni bir genelge daha  gönderdi.

Sokağa çıkma yasağına istisnalar getirildi

İçişleri Bakanlığı, corona virüsü salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı getirilen 20 yaş altı gençlerle ilgili ek bir genelge yayınlandı. 18-20 yaş arasında olup, düzenli bir işte çalıştığını sosyal güvenlik belgesiyle ortaya koyanlar ile mevsimlik tarım işçileri, sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

Sinop'ta otomobil denize uçtu

Sinop'ta denize uçan otomobilin sürücüsü kendi imkanlarıyla araçtan çıkarak kurtulmayı başardı.

Hakkı Özboy vefat etti

Darıözü Köyünden, Yenimahallede oturan, Mustafa Özboy'un oğlu, Ali ve Mustafa Özboy'un ağabeyi, Ramazan Özboy'un babası, Hakkı Özboy vefat etti.

Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğünden Duyuru

Değerli Boyabatlı Vatandaşlarımız.
04.04.2020 günü itibari ile.

Boyabat’ta Polis Vatandaş İçin Seferber Oldu

65 yaş üstü vatandaşların kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmamaları konusunda ve Boyabat halkının can ve mal güvenliğinden sorumlu bulunan Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğü Personeli hafta sonu olmasına rağmen harekete geçti.

Boyabat Belediyesi Nerede?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Koronavirüse yönelik açıkladığı tedbirlerin ardından tüm taşıma araçlarında, alışveriş merkezlerinde ve hal yerlerinde maskesiz bulunulmayacağını duyurmasının ardından birçok belediye maske dağıtımı kararı aldıklarını açıkladılar.

Onlar için bir kap yemek, bir kap su

Kedi, köpek ya da kuş, dostlarımızın beslemesi şu günlerde daha da zorlaştı. Şu an bir çoğu karnını doyuramıyor.

20 yaş altına sokağa çıkma yasağı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı geldiğini açıkladı. Erdoğan ayrıca 30 büyükşehir ve Zonguldak'a araç giriş ve çıkışlarının yasaklandığını duyurdu.

Boyabat'ta 3 Köy Koronavirüs Nedeniyle Karantinaya Alındı

Boyabat Umumi Hıfzısıhha Meclisinin 3 Nisan 2020 Cuma günü aldığı karara göre Boyabat'ta 3 köyde Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle karantina kararı alındı.

1000 TL'lik yardımlar hak sahiplerine evlerinde yapılmaktadır

Boyabat Kaymakamlığı; Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında PTT aracılığıyla ödenecek 1000 TL lik yardımlar sosyal mesafe tedbirleri gerekçesiyle 3.4.2020 tarihinden itibaren hak sahiplerine ikametlerinde yapılmaktadır.

Hasan Özboğa vefat etti

Kartaloğlu Köyünden, Hasan ve Adil Özboğa'nın babası, Eski Muhtar, Hasan Özboğa vefat etti.

Prim Ödeme Sürelerinin Ertelenmesi Hakkında Duyuru

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Korona virüs (COVID-19) çok hızlı bir küresel yayılım göstererek neredeyse tüm Dünya ülkelerini etkilemiş ve Dünya Sağlık Örgütünce salgın olarak tanımlanmıştır.

Elektrik ve doğal gaz sayaçları 3 ay okunmayacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, koronavirüs salgını nedeniyle elektrik ve doğal gaz sayaçları, okunamadığı yerlerde 3 ay boyunca okumayacak. Faturalar geçmiş tüketim ortalamalarına göre gönderilecek. Söz konusu uygulama, 3 ay süreyle yürürlükte kalacak.

CHP Sinop İl Başkanı Yüksel'den 'Kayırmacılık' iddiası

CHP Sinop İl Başkanı Avukat İnan Savaş Yüksel yaptığı açıklamada, Boyabat ilçesinde sağlık çalışanları arasında kayırmacılık yapıldığını ileri sürdü.

Sinop’ta ambulans helikopter anne karnından alınan 6 aylık bebek için havalandı


Sinop'ta koronavinüs nedeniyle 3. ölüm vakası

Sinop'ta kononavirüs nedeniyle üçüncü ölüm vakası gerçekleşti.

Keziban Karaca hanımefendi vefat etti

Saadet Ayrancıoğlu, Ayşe Pektaş ve Merhum Hüseyin Karaca'nın annesi, Yakup, Yasemin ve Gülsüm Pektaş, Behiç ve Aşkın Ayrancıoğlu'nun anneannesi, Hatice, Bayram ve Ünal Karaca'nın babaannesi, Keziban Karaca hanımefendi vefat etti.

Boyabat Gençlik Merkezinden Anlamlı Çalışma!

Dünyayı etkisi altına alan COVİD -19 salgını maalesef ülkemizde de hayatımızı ve sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Devletimiz tüm kurumlarıyla bu salgının yayılma hızını en aza indirmek için gereken tüm tedbirlerini almış ve almaya da devam etmektedir.

Yüzde 50 Doluluk Kuralına Uymayan 8 Araca Ceza Uygulandı

2 Nisan 2020 - Dünya’da küresel salgın olarak ilan edilen Koronavirüs tedbirleri kapsamında Boyabat’ta toplu taşıma araçlarında sosyal mesafe ve yüzde 50 doluluk kuralına uymadıkları gerekçesiyle 8 araca işlem yapıldı.

Boyabat Pazarları Kapatıldı

Koronavirüs (Covit-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek adına, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy başkalığında 1 Nisan 2020 Salı günü toplandı. Toplantıda alınan kararlar.

Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy’un Boyabat Halkına Mesajı

Değerli Boyabat’lılar…!

Hasan Dinçer vefat etti

Doğuca Köyünden, araba ile naylon satışı yapan, Hasan Dinçer vefat etti.

2020 Yılı Nisan Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2020 Yılı Nisan Ayı Nöbetçi Eczane Listesi
Eski Haberler

Mal Sahibi, Mülk Sahibi


Korona ve Ortak Akıl


Dörtyol Demsa Market, Adrese Servis Hizmetine Başladı


Biz Senin İçin Burada Kalıyoruz Sende Bizim İçin “Lütfen Evde Kal”


İsyan ediyorum


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Fotoğrafları - 2020 -2


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


İnsan hakları ve engelliler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Nisan ayı ziyaretci sayısı:539127 DtGaNi

* ANASAYFA *