E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Seriye Akpınarlı hanımefendi vefat etti

İtfaiyeden emekli Merhum Ömer Akpınarlı'nın hanımı, Mithat, Musa ve Mustafa Akpınarlı'nın annesi, emekli Öğretmen Hüseyin Özdemir'in  kayınvalidesi, Seriye Akpınarlı hanımefendi vefat etti.

Döndü Yılmazer hanımefendi vefat etti

Kurusaray Köyünde oturan, Merhum ormancı Bilal Yılmazer'in hanımı, Sadık, Tufan ve Turan Yılmazer'in annesi, Döndü Yılmazer hanımefendi vefat etti.

Sinop’ta artık trafik lambası var

Türkiye’nin trafik lambası olmayan tek kenti unvanıyla tanınan Sinop, artık o unvanını kaybetti.

Boyabat Panayırı, 942 Yıllıkmış!

17 Ekim 2019 tarihinde CİMER aracılığı ile yaptığımız başvuruya verilen cevaba göre, Boyabat Panayırı, 942 yıllıkmış ve yuvarlama yapılarak 1000 yıllık denmiş. CİMER aracılığı ile sorduğumuz soruyu ve aldığımız cevapları sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat MYO Geleneksel Hamsi Şenliğinde

Boyabat Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Fen Edebiyat Fakültesi Yerleşkesinde gerçekleştirilen Sinop Üniversitesi Geleneksel 6. Hamsi Şenliğine katıldı.

2. Lig Erkek Voleybol Müsabakaları Sona Erdi

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından Sinop Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Üniversitelerarası 2. Lig Erkek Voleybol müsabakaları sona erdi.

İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz Şanlan, Uyardı

Haklının, hakkın, adaletin tesis edileceği günler yakındır. Hiç kimse şu anki üstünlüğüne, bürokratik ve siyasi gücüne güvenerek adaletten şaşıp, haksızdan yana tavır almasın.

Sürücü Kontrolü Kaybedince Otomobil Kanala Düştü

10 Aralık 2019 - Boyabat Çorak Caddesinde seyir halinde bulunan otomobil sürücüsü kontrolü kaybedince araç kanala düştü.

Dörtyol'da Maddi Hasarlı Kaza Oldu

Boyabat Dörtyol Mevkiinde, 10 Aralık 2019 Salı günü gaz tankeri ile otomobil kaza yaptı. Olayda araçlarda maddi hasar meydana geldi. Kısa bir süre ulaşıma kapanan 030 Karayolu, araç sahiplerini anlaşması neticesinde araçların kaldırılmasıyla ulaşıma açıldı.

Boyabat TSO'dan Polonya'ya yurtdışı iş gezisi

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası'ndan shengen bölgesine yurtdışı iş gezisi.

TMVFL Orta Karadeniz Bölgesi 5. hafta maçları hafta sonu oynandı


Fatma Kaygısız hanımefendi vefat etti

Çattepe Köyünden, Merhum Vahdettin Kaygısız'ın hanımı, Ahmet, Hamdi ve Ramazan Kaygısız'ın annesi, Fatma Kaygısız hanımefendi vefat etti.

İhale İptal Edilmiş!

Geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiğimiz, "Bu İhale Usule Uygun mu Yapıldı?" haberi sonrası meydana gelen gelişmeler neticesinde, "Dalgıç Pompa ve Motorların Periyodik Bakım ve Onarımı Hizmet Alımı" ihalesi geriye dönük olarak iptal edilmiş.

Ustalar Kursiyerlerle Buluşuyor Etkinliği

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün "Ustalar Kursiyerlerle Buluşuyor" etkinliği kapsamında Boyabat Halk Eğitimi Merkezi Makina Nakışı Kursiyerleri 1975 yılından bu yana Yorgancılık mesleğini icra eden Nazmi Özbek'i ziyaret ettiler.

Boyabat Belediyesinde Neler Oluyor?

Belediye Banka Kredileri ile mi Ayakta Duruyor?

Trafik Kazası, 5 Yaralı

Boyabat Bengübelen istikametinden Boyabat istikametine seyir halinde bulunan ve yolun karlı olmasından dolayı virajı alamayarak devrilen araçtaki 5 kişi yaralandı. Kazada yaralananlar ambulanslarla hastaneye sevk edildi.

Üniversiteler arası 2. Lig Voleybol Müsabakaları Başladı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 2. Lig Kadın/Erkek Voleybol Müsabakaları Sinop’ta başladı.

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri, Batumi Build 2019 Uluslararası Yapı Fuarını Ziyaret Etti


90 Bin Lira Halkımızın Cebinde Kaldı

Açıkgöz Ticaret’in Mutfak Tüpü’nün 118 lira’dan 75 liraya Pinik Tüp’ün 25 lira’dan 15 liraya indirdiği ‘Boyabat Halkına Özel’ kampanyası 4 Kasım- 4 Aralık tarihleri arasında iki binden fazla mutfak tüpü ve bin beş yüzden fazla piknik tüpü satışıyla sona erdi.

Satılık Çekici ve Dorse

Sahibinden satılık çekici ve dorse.
Ayrıntılı bilgi ve müracaat için 0 532 320 46 89 veya 0 555 687 75 02 nolu telefonları arayabilirsiniz.

Boyabat’ta 4 Kişilik Aile Sobadan Zehirlendi

9 Aralık 2019 Pazartesi günü sabah saatlerinde yaşanan ve Boyabat’ta meydana gelen karbonmonoksit zehirlenmesi sonucunda aynı aileden ikisi çocuk dört kişi hastaneye kaldırıldı.

Cezaevi Firarisi Her Yerde Aranıyor!

Durağan açık cezaevinden bir mahkum firar etti. Polis her yerde onu arıyor.

Osmancık Belediyespor - Boyabat 1868 Spor: 2-2

Bölgesel Amatör Lig’de Sinop temsilcisi Boyabat 1868 Spor, 8 Aralık 2019 Pazar günü Çorum temsilcisi Osmancık Belediyespor ile deplasmanda karşılaştı.

Barış Karadeniz Berkay Akbaş İçin Düzenlenen Etkinliğe katıldı

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Berkay Akbaş merdivenlerini boyadı.

Satu Dodurgalı hanımefendi vefat etti

Orta Çarşı eski esnaflarından Merhum Mehmet Dodurgalı'nın hanımı, nakliyeci Esat ve Mustafa Dodurgalı'nın annesi, Satu Dodurgalı hanımefendi vefat etti.

Medine Kuşcuoğlu hanımefendi vefat etti

Karacaören Köyü muhtarı Ergün ve Ertugrul Kuşcuoğlu'nun annesi, Medine Kuşcuoğlu hanımefendi vefat etti.

Fehmi Türkön vefat etti

Güral Türkön’ün babası, Çarşı esnaflardan Merhum kasap Ali Çapkın’ın damadı, kasap Nihat, Ali ve Merhum Telat Çapkın’ın eniştesi, Fehmi Türkön vefat etti.

Prof. Dr. Özcan Yağcı, Boyabat'ta Konferans Verdi

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası üye eğitimi faaliyetleri kapsamında Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Yağcı'yı konuk etti. İş Hayatında İletişim üzerine yapılan konferansa, Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin yanı sıra resmi kurumlar da katılım sağladı.

Şanlan; “Soydaşlarımızın gördüğü zulme sessiz kalmayalım”

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan; “Doğu Türkistan'da, Irak'ta Suriye'de, Balkanlar'da, Kafkaslar‘da soydaşlarımızın gördüğü zulme sessiz kalmayalım” dedi.

Üniversitesinin İlk Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Sinop Üniversitesinin mevcut durumunun değerlendirilmesi ve gelecek hedeflerinin belirlenmesi amacıyla düzenlenen Sinop Üniversitesi Danışma Kurulu Toplantısı, üniversite, kamu, sanayi ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirdi.

1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası

Ülkemiz başta depremler olmak üzere sel, toprak kayması, çığ düşmesi gibi doğal afetlere sıkça maruz kalmaktadır.

Bedri Akman vefat etti

Çarşak Köyünde oturan, Ahmet, Recep, Adil, Hikmet, İsmail ve İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı Mahmut Akman'ın babası, Bedri Akman vefat etti.

Belediyenin İhalesi Sinop Basınında

Sinop basınının duayen gazetecisi Mustafa Eker, Boyabat Belediyesi tarafından yapılan, "Dalgıç Pompa ve Motorların Periyodik Bakım ve Onarımı Hizmet Alımı" ihalesi ile bir haberi sahibi olduğu "Sinop Şehir Gazetesi"nin 5 Aralık 2019 tarihli nüshasında yayımlamış. Bizde sizinle paylaşıyoruz.

Aşkın Ayrancıoğlu ve Öğrencisi “Birlikte Güzeliz" Sergisinde

Boyabatlı karikatür ve resim sanatçısı, eğitimci Aşkın Ayrancıoğlu ve Yaşar Topçu YBO’lu öğrencisi Aziz Göveli; Bitlis’in Tatvan ilçesinde gerçekleştirilen “Birlikte Güzeliz/81 İl, Öğretmen & Öğrenci” sergisinde eserleriyle Sinop’u temsil ettiler…

PKK’nın Katlettiği Öğrencinin Ailesine 242 Lira Maaş Bağlandı

5 Aralık 2019 - Bombalı saldırıda yaşamını yitiren Sinop’lu Berkay Akbaş’ın anne ve babasına gönderilen yazıda kendilerine 121’er lira maaş bağlandığını bildirdi. SGK, “Teröre bulaşırsanız keseriz.” diye de uyardı.

Polislerin ‘Başıboş İnek’ Mesaisi

Sinop'ta başıboş gezen inek sorununun bir türlü çözülememesi vatandaşların sabrını taşırıyor.

Otomobil Takla Attı, 5 Yaralı

Sinop'ta otomobilin takla atması sonucu araçta bulunan 5 kişi yaralandı.

Otomobil Refüje Çarptı

Sinop'ta sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu refüje çarpan araçtaki 1 kişi yaralandı.

Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü tarafından, bölgemizin iç kesimlerde beklenen kuvvetli buzlanma ve don olayına karşı vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.

Kurs İlanı

Boyabat Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından işaret dili kursu açılacaktır.

“Güvenli Yaşam” Etkinliği

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce yürütülen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında çeşitli etkinlikler yapıldı.

Boyabat Kulesi gibi, Ankapark'ın elektriğide kesildi

Belediyeye maliyeti ile tartışmaların odağındaki proje Ankapark'ın şimdi de elektriği kesildi. Atatürk Orman Çiftliği arazisine yapılan proje 750 milyon dolara mal olmuştu.

Boyabat Karayolları Kar ve Buzla Mücadeleye Hazır

4 Aralık 2019 - Havalar giderek soğuyor. Karayollarında zorlu kış şartları için hazırlıklar tamamlandı. Özellikle kışın yoğun olduğu Dıranaz bölgesi için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Boyabat Gençlik Merkezine Ziyaret

3 Aralık Dünya Engeliler Günü kapsamında Boyabat Gençlik Merkezi ve KYK gönüllü gençleri, Özel Destek Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerini Boyabat Gençlik Merkezinde misafir etti.

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi açıldı


Barış Karadeniz 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü mesajı

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve ülkemizde kadınlara seçme seçilme hakkının verilmesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Hasan Ekizoğlu vefat etti

Yaylacık Köyü eski muhtarı, Hasan Ekizoğlu vefat etti.

Mehmer Kaçmaz vefat etti

Çattepe Köyü, Meytülü mahallesinden, Seyit ve Murat Kaçmaz'ın babası, Mehmet Kaçmaz vefat etti.

İYİ Parti Belediye Meclis Grubu Yazılı Soru Önergesi Verdi

İYİ Parti Belediye Meclis Grubu, 3 Aralık 2019 Salı günü gerçekleşen 2019 Yılı Aralık ayı olağan belediye meclisi toplantısında, belediye başkanlığı tarafından yanıtlanması için yazılı soru önergesi verdi.

Çocuklarda El, Ayak, Ağız Hastalığına Dikkat

El, ayak, ağız hastalığı, ilkbahar ve sonbahar döneminde özellikle 5 yaş altı çocuklarda sık görülen viral bir hastalık olarak karşımıza çıkıyor.
Eski Haberler

Tarih 1919...


Saraya Giden CHP'li Tiyatrosu


Yalan yalnızlığı çağırır


Tokat’ın efsanevi valisi


Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER?


Gülüm Züccaciye’de “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası


Osmanlıca


Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir


Cumhuriyet’e Yazdım


Karbonmonoksit Zehirlenmeleri ve Alınması Gereken Tedbirler


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Aralık ayı ziyaretci sayısı:363533 DtGaNi

* ANASAYFA *