E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Barış Karadeniz, Yarı Yıl Tatili Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divan Üyesi Barış Karadeniz eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesinin ardından yayınladığı mesajla öğrencileri tebrik etti. Karadeniz mesajında;

Aşkın Ayrancıoğlu Uluslararası Yarışmada Jüri Üyesi

Boyabatlı karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu 4. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nda jüri üyesi. Geçtiğimiz yıl Yeşilay’ın 3. Kez düzenlediği uluslararası yarışmanın “Büyük Ödül”ünü kazanan Aşkın Ayrancıoğlu bu yılki yarışmanın jüri üyeliğine seçildi.

Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanı Ali Koca Basın Açıklaması

Saygıdeğer Hemşehrilerim...

Boyabat'a yeni ilköğretim okulu yapılacak

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odasının girişimleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) destekleriyle ilçemizde yapılacak 24 derslikli yeni ilköğretim okulu için son etüt çalışmaları tamamlandı.

Bu Nasıl Yönetmelik Boyabatlı Minik Bebek Samsun’a Böyle Gitti

15 Ocak 2019 Çarşamba günü 6 aylık minik çocuğun Boyabat Devlet Hastanesi’nden Samsun 19 Mayıs Tıp Fakültesi Hastanesi’ne böyle gittiği iddia edildi.

O Habere Boyabat Kaymakamlığından Açıklama Geldi

14 Ocak 2020 tarihinde gazetenizde çıkan haberler üzerine İlçemiz Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlileri ve Boyabat Belediyesinin ortak çalışmaları sonucunda aile ile iletişime geçilerek gerekli incelemeler yapılmıştır.

Boyabat’ta Evsiz Kalan Aileye Devlet Sahip Çıktı

Boyabat’ta 14 Ocak 2020 Salı günü gerçekleşen, anne ve kız çocuğunun sokakta kalması ile ilgili olayda önemli gelişmeler yaşandı.

Halim Yel vefat etti

Ören Köyünde oturan, Kemal Yel’in babası, eski muhtar, Halim Yel vefat etti.

“HAYALİMDEKİ HALI” Resim Yarışması

GÜNEL HALI, Boyabat'ta 5-6-7-8 sınıflar arası gençlerimizin hayal güçlerinin geleneksel sanatlarımızla ilişkilendirip özendirmek ve aynı zamanda destek için; “HAYALİMDEKİ HALI” adlı Resim Yarışması düzenledi.

Memnune Yılmaz hanımefendi vefat etti

Ilıca Köyünden, Atilla, Nuray ve Adnan Yılmaz'ın annesi, Ilıca Köyü eski muhtarı Şaban Yiğit'in ablası, Dr. Rıdvan Yiğit'in halası, Memnune Yılmaz hanımefendi vefat etti.

73. Verem Eğitim ve Propoganda Haftası

Tüberküloz (verem); Mycobacterium tuberculosis’in neden olduğu insandan insana hava yoluyla bulaşan, öncelikle akciğerlerde olmak üzere tüm organlarda görülebilen bulaşıcı bir hastalıktır.

Boyabat İİBF'de Lisansüstü Eğitim İmkanı

Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Lisansüstü Eğitim imkanı sunuluyor.

Boyabat Belediyesi Beyaz Masadan Küstahça Açıklama…

14 Ocak 2019 Salı günü sabah saatlerinde evinden icra yoluyla tahliye edildiğini öğrendiğimiz ve haber merkezleri olarak yaşanan bu dramı görüntülemek için adreste aldığımız görüntülerle Boyabat sesi, boyabat gazetesi ve boyabat haber gazetesi olarak her zaman olduğu gibi bir tarafsızlık içinde yaptığımız...

Seyir Halinde Karşısına Birden Domuz Çıktı

Sinop’tan Gerze istikametine doğru seyir halinde olan araç domuza çarptı.

Sare Ünal hanımefendi vefat etti

Esentepe Mahallesinde oturan, Yiğren Yeni Camili Köyünden Merhum Ali Akça'nın kızı, TEİAŞ'ta çalışan Hüsnü Ünal'ın hanımı, Sare Ünal hanımefendi vefat etti.

Mehmet Efe vefat etti

Yazı Köyü eski muhtarı İsa Efe'nin babası, Mehmet Efe vefat etti.

Ayşe Kızıler hanımefendi vefat etti

Dodurga Köyünden, Seyit Kızıler'in hanımı, Ayşe Kızıler hanımefendi vefat etti.

Kışın Ortasında Anne Kız Eşyaları İle Sokağa Atıldılar

14 Ocak 2019 Küçük kızıyla Boyabat’ta yaşamını sürdürmeye çalışan kadına evlerinden tahliye kararı çıkınca eşyalarla birlikte sokakta kaldılar.

Mehmet Sözcü vefat etti

Bektaş Köyünden, Sudi Sözcü'nün babası, Mustafa Alkan'nın kayınpederi, Mehmet Sözcü vefat etti.

Trafik Kazası 81 Yaşındaki Traktör Sürücüsü Ağır Yaralı

13 Ocak 2019 - Boyabat Osman köyü mevkinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi ağır yaralandı.

Satılık Çekici ve Dorse

Sahibinden satılık çekici ve dorse.
Ayrıntılı bilgi ve müracaat için 0 532 320 46 89 veya 0 555 687 75 02 nolu telefonları arayabilirsiniz.

Marka şehir, Güçlü Başkanın Belediyesinde Neler Oluyor?

Marka şehir, Güçlü Başkan, Boyabat belediye başkanı, Boyabat belediyesine ilkleri yaşatmaya mı başladı? Boyabat belediyesi olarak tarihte ilk defa banka kredi kullanan belediye, şimdide elektrik idaresi ile mi sorun yaşamaya başladı?

Stadyum Caddesinde Tutuşan Baca Korkuttu

12 Ocak 2019 Pazar günü sabah saatlerinde neredeyse Boyabat’ın en fazla dairesi bulunan apartmanının bacası tutuştuşunca itfaiye alarma geçti.

Umre Ödüllü Bilgi Yarışmasının Tanıtımı Yapıldı

Üniversite öğrencileri arası düzenlenen “Umre Ödüllü Bilgi Yarışması” nın tanıtımı Sinop Üniversitesi fakültelerinde stand açılarak yapıldı.

Recep Kuş vefat etti

Karacören Köyünde oturan, Paşalıoğlu Köyünden, Recep Kuş vefat etti.

Evcil hayvan sahiplerini sevindiren karar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni yönetmeliğe göre, evcil hayvanlar, özel kafes şartıyla yolcunun kucağında veya oturduğu koltuğun önünde de taşınabilecek.

Boyabat Yerel Basını Gençlik Merkezinde Buluştu…

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu, ilçemizde faaliyet gösteren gazetecileri Gençlik Merkezinde ağıladı.

2020 Yılı Hac Heyecanı Başlıyor

Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan 2 milyon 298 bin 800 hacı adayının heyecanla beklediği 2020 Hac kuraları çekildi. Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik yaptığı açıklamada;

Necati Çelik vefat etti

Çamlıca Mahallesinde oturan, Şinasi ve Hüsnü Çelik'in babası, Erkeç Köyünden, Telloğun, Necati Çelik vefat etti.

Cinayet Zanlısı Tutuklandı

9 Ocak 2019 Perşembe günü gecenin ilerleyen saatlerinde av tüfeği ile arkadaşı Yaşar Gümüş'ü çıkan tartışma sonrası vuran H.K. Boyabat İlçe Jandarma ekipleri tarafından Boyabat Adliyesi'nde hakim karşısına çıkarıldı.

Sinop Üniversitersi Rektörü 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı Yayımladı


Boyabat Emniyetinde Yeni Yılın İlk Huzur Toplantısı Yapıldı

9 Ocak 2020 - Saat 14.00 Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğü 2020 yılınan ilk huzur toplantısında gündeme aile içi şiddeti ele aldı. Son yıllarda artan aile içi şiddetin önlenebilmesi ve sık sık sorun yaşayan aileler için yapılması gerekenler masaya yatırıldı.

Ayten Çilden hanımefendi vefat etti

Enginekin Köyünden, Merhum Selahattin Çilden'in hanımı, Belediyeden emekli Mustafa Erdal ve Terzi Recep Erdal'ın ablası, Ayten Çilden hanımefendi vefat etti.

SGC’den, ”10 Ocak İdareciler Günü” Kutlaması

Sinop Gazeteciler Cemiyeti (SGC) Yönetim Kurulu, “10 Ocak İdareciler Günü” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Yaşar Gümüş vefat etti

Kayaboğazı Köyünden, Çamlıca Mahallesinde oturan Sabahattin Gümüş'ün oğlu, Karayollarında çalışan Mehmet Gümüş'ün kardeşi, Oto tamircisi, Yaşar Gümüş vefat etti.

Boyabat’ta Cinayet

9 Ocak 2020 - Boyabat’ta gecenin ilerleyen saatlerinde alkol alan 2 arkadaşın sohbeti cinayetle son buldu.

Ocak Ayı Serviks Kanseri (Rahim Ağzı Kanseri) Farkındalık Ayı

Rahim ağzı kanseri, dünyada kadınlarda meme kanseri ve kalın bağırsak kanserinden sonra üçüncü sıklıkta görülürken, ülkemizde onuncu sıradadır. Rahim ağzı kanserinin nedeni tamamen aydınlatılmış ve önlenebilen tek kanserdir.

Gerze Sel Felaketinin Eşiğinden Döndü

Gece saatlerinde başlayan yağışın sabah saatlerinde artmasının ardından yaşanan yoğun yağış sebebiyle bazı evleri su bastı.

Ömer Yaman vefat etti

Emekli öğretmen Veysel Yaman, Keseköy İmam hatibi Mesut Yaman, Celal, Ahmet ve Meftun Yaman'ın babası, Ömer Yaman vefat etti.

İhbar Asılsız Çıktı

6 Ocak 2020 Pazartesi akşam saatlerinde yangın ihbarı alan Boyabat İtfaiye ekipleri trafik akışındaki yavaşlığa rağmen Yıldız Mahallesi, Ay Sokakta verilen adrese en kısa sürede gittiler.

Alp Bozkurt vefat etti

Karayollarından emekli, Olcay Bozkurt'un babası, Alp Bozkurt vefat etti.

Hakan Erdoğan vefat etti

Cuma Kayalı Köyü, Gürlen Mahallesinden, Selim Erdoğan’ın oğlu, Şahin Erdoğan'ın yeğeni, Hakan Erdoğan vefat etti.

Hüseyin Vural vefat etti

Muratlı Köyünden, Kumluk Mahallesinde oturan, Devlet hastanesinden emekli Mehmet Vural ve Kadostro müdürlüğü personellerinden Osman Vural'ın babası, Orta çarşı esnaflarından, zahireci, Hafız, Hüseyin Vural vefat etti.

Başkan, Bu Ağaçlarda mı Riskli? Nereye Gitti Bu Ağaçlar?

Boyabat Belediyesine ait ve Boyabat Kalesi eteklerinde bulunan, yeşillik olduğu için gezi yolu olarak kullanılan Kalebağı yolunda yapılan katliam diyebileceğimiz bu çalışma sessiz sedasız yapıldı. Peki, nereye gitti onlarca ağaç?

2020 “BİLGE TONYUKUK” YILI

UNESCO tarafından alınan kararla; Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Özbekistan ve Türkiye‘nin desteğiyle 2020 yılı, “Bilge Tonyukuk” Abidesinin dikilişinin 1300. yıl dönümü olarak kutlanacak.

Bekçiler kimlik sorabiliyor mu? Mahkeme kararı

"Bekçiler kimlik sorabiliyor mu?" sorusu Google'da en çok aratılan ifadelerden biri olurken, İzmir’in ardından bekçilerin kimlik sorma yetkisi ile ilgili bir mahkeme kararı da Mardin’de verildi.

Döndü Turhan hanımefendi vefat etti

Darıözü Köyünden, Orta çarşı esnaflarından, Derici Mustafa Turhan'ın gelini, Ali Turhan'ın hanımı, Muhammet Turhan'ın annesi, Döndü Turhan hanımefendi vefat etti.

Safiye Güneş hanımefendi vefat etti

Eski şoförlerden Merhum Rasim Güneş'in hanımı, Ali Güneş'in annesi, Safiye Güneş hanımefendi vefat etti.

"Kırmızı Gezegenin Beyaz Perileri"

Sinop İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Antre Sanat Merkezi katkıları ile çocuklara ağız ve diş sağlığının önemini aşılamak, diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak, diş çürükleri oluştuğunda neler yapılacağı ve...

YEDAŞ’ta Hedef ‘Sıfır Atık’

YEDAŞ, Çevre ve Şehircilik bakanlığının başlatmış olduğu sıfır atık projesinden ilham alarak, plastik bardak kullanımından cam sürahi ve cam bardak kullanımına geçip 3 yılda ortalama 5 ton geri dönüşüm yaparak çevremize vermiş olduğu olumsuz etkileri ortadan kaldırdı.

Havva Bozkurt hanımefendi vefat etti

Yiğren Bölüklü Köyünden, Mahir ve Abbas Bozkurt'un annesi, Şerafettin ve Seyit Bozkurt'un yengesi, İnşaat mühendisi Metin ve Çetin Bozkurt'un teyzesi, Merhum Kazım Bozkurt'un hanımı, Havva Bozkurt hanımefendi vefat etti.
Eski Haberler

Tam İNANACAĞIM ama


Diyabet ihmale gelmez!


Şimdi de İran tehlikesi!..


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun


Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu kadar güzel anlatılabilirdi


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


NUNCO'dan Yılbaşına Özel


İlim ve Samimiyet


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:449766 DtGaNi

* ANASAYFA *