E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Herkes Kaşık Yapar Lakin Sapını Yapamazmış

Defalarca yazdık çizdik. Doğalgaz çalışmaları başladığı vakit ilçenin cadde ve sokaklarının köstebek yuvasına dönüşeceğini, bu nedenle kaldırım yenilemeleri, kilit taşlarının sökülüp sıcak asfalt veya kaplama yapılmaması için……

Sakalımız olmadığı için dinletemedik. Sadece yetkililere mi? Hayır….

Siyasi olarakda halka yıllarca bir şeyler anlatmak istedik lakin çenemizi yormaktan ileri gidemedik.

Tahminim on yıl önceydi. Yetkililerin ilçemize doğalgaz geliyor dediklerinde. On yıl aynı tırıvırıyı dinledik durduk be.. Biz dinlemeden yorulduk, onlar dinletmekten yorulmadı. Derken koskoca bir on yılı devirdik. Tabi bu arada komşu ilçeler doğalgazı çoktan kullanmaya başlamıştı bile.

Atalarımız ’’Taşıma su ile değirmen dönmez’’ desede vallahi Taşköprü ilçesi yıllarca taşıma doğalgaz ile ilçenin ısıtmasını sağladı. Vezirköprü ilçesi 7-8 senedir doğalgaz kullanıyor. Bizim yarı nüfusumuza sahip olmayan Gümüşhacıköy 3-4 yıldır doğalgaz kullanıyor. Hem de belediye kendi bütçesi ile ilçeye bu hizmeti getirdi.

Derken……..

Şu günlerde doğalgaz çat kapı evlerimize girmek üzere. Üç sene sürecekmiş, olsun on sene bekledik, üç sene daha beklesek ne yazar. Yazar derken aslında yazar tabii. Zira doğalgazı görmeden toprak ile buluşan nice insanlarımız oldu. Onların vebalini kim verecek. Veya kömür dumanı ile iflas eden çiğerlerin sahiplerinin çektikleri çile……

Ayrıca;

İlçemize doğalgazın çok geç gelmesi siyasiler için bir ayıp olması gerekirken bunu şova çevirmek akıllara durgunluk. Bu konuda fazla laf söylemeyeceğim. Zira bu kişiler hala halk arasına çıkıyorsa sorun büyük demektir.

Gelelim sadede;

İlçemizde doğalgaz çalışmaları başladı. Tabi bu arada her yer köstebek yuvasına da dönüşmeye başladı. Önümüzdeki aylarda da yağışlar başlayacak. Yani bizleri zor günler bekliyor. Bu konu hakkında asla sözüm olmayacak. Çünkü yapılması gerekenler yapılıyor. Toplum olarakta saygı duymalıyız. Siyasi malzeme yapmakta ilçeye bir ihanettir. Ama gerçek bir ihanet varki ben ondan bahsedeceğim.

Arkadaşlar;

Son beş yıl içerisinde ilçemize ne kadar kilit taşı döşendi. Ne kadar sıcak asfalt veya kaplama yapıldı. Bunlar yapılırken kaç bin adet kilit taşı Boyabat çöplüğüne atıldı. Onlar bu çalışmaları yaptıkça bizde eleştirmekten geri kalmadık. Zira haklıydık ve zamanda bizi haklı çıkardı.

Evet…Her sokak ve caddede asfaltlar kırılıyor, kilit taşları sökülüp atılıyor neticede çukurlar oluşuyor.

Soruyoruz yetkililere;

1- Doğalgazın geleceği beş yıl önceden belli değil miydi?

2- Neden o zaman sokak ve caddelerede kaldırım ve kilit taşı yenilemeleri yaptınız?

Son söz…

Bunun adı belediyecilik değil. Bunun adı devletçilik değil. Düpedüz halka şirin görünmek.. Tabi bana ve benim gibi düşünenlere değil. Sizin gibilere bırak oy günahımı dahi vermem. Başarılı yetkili az para ile çok iş yapandır. Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘’Ben sporcunun zeki ve ahlaklısını severim’’ dediği gibi… Bende az para ile çok iş yapanı severim.

SAYGILAR

HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:15 08 2020 14:03(23224) Facebook'ta Paylaş

6. Yorum: analiz 17 08 2020 10:11
şehir içi yollara beton asfalt dökülürken, cömert'in "madem ilçeye doğalgaz getireceğiz diyorsunuz, o halde yeniden kazılacak yollara bile bile niçin beton asfalt döküyorsunuz?" diye yazdığını dün gibi hatırlıyorum.

5. Yorum: boyabatlı şakır 16 08 2020 10:23
desenize ilerki sureclerde dogalgazcilar petek ve kombiciler köşeyi dönecek dostlar.

4. Yorum: ali dayi 15 08 2020 22:20
belediyenin yaptigi bosa masraflari sorgulamalilar. vatandaslarin verdigi vergileri hunharca harcamamalilar, hesap vermeliler halka.

3. Yorum: evet 15 08 2020 20:49
reklam panosuna ne kadar ücret ödendi bilmeyiz neyin karşılığıdır hiç bilmeyiz kuleye ne ödendi bunuda bilmemiz mümkün değil unutulan ilahi adalet var sayın cömert ona sığının ve bekleyin göreceksiz herşey iyi olacak

2. Yorum: hüseyin cömert 15 08 2020 17:02
bu kurumlardan biride boyabat belediyesi...kule yapmaya para var, seyir teras yapmaya para var. ama halan türkiye genelinde kurum binası olmayan tek belediye olma özelliğini koruyor. ne kira veriyor o da gizemli..şimdi birileri diyecek ki belediye binası yapıldı. yok ya....boyabat kaymakamlığının dağıttığı son kitapçıkta o alan hükümet binası olarak geçmektedir. neyse biz diğer lüzumsuz harçamalara geçelim.. ençok merak ettiğim konulardan biride değeri olmayan reklam panolarına asılan kendi reklamları..yedi yılda ne kadar üçret ödendi acaba bu kağıt parçalarına.. ya kiralık araçlara ne demeli...arkadaş senin 7-8 milyon tl ye yaptırdığın kule ye ödediğin para ile 15-20 araç alırım be... ve araç kirasıda ödemem.sahi yapılan bu kule ne işe yarıyor. bayramdan bayrama ışıkları yanıyor diğer günleri ortada yok.gün gelecek boyabat belediyesi boyabat belediyesi boyabat halkının elinde kalacak göreceksiniz

1. Yorum: hüseyin cömert 15 08 2020 16:47
çok zenginiz diyerek hunnarca harcama yaparak sonrasında madur duruma düşen çok aile biliyoruz. devlette bir aile gibidir. kaynaklarını sağlıklı kullanamazsan diğer devletlere muhtaç kalırsın. aynen günümüzde olduğumuz gibi. birileri hükümeti başarılı görsede lakin dışa bağlı bir devlet olduk. tl nin diğer para birimleri karşısında değer kaybetmesi bunun en bariz örneğidir.balık baştan kokmuş. kazanma hırsı gözleri kör etmiş duygular kör olmuş.kurumlarda denetim yok. yetkilililer tek başına hareket ediyor.cezai karşılığı olmadığı gibi bu konuda korunuyor ve kollanılıyorlar.sen yeterki kazan kurumun bütçesi taban yapmış hatta borç batağına saplanmış önemi yok.boz yap tahtası vardır. yaparsın ikinci bir oyun için tekrar bozarsın..maalesef kurumlarımız bu şekil çalışıyor.kır yap tekrar kır tekrar yap


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *