E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Boyabat'ta Revize İmar Planı Yapılıyor

Boyabat'ta revize imar planı yapılıyor. Boyabat'ın tamamının imar planı değişiyor. Değişiklik ile ilgili planlar Belediyede 24 Nisan 2017 tarihinde ilana çıktı.  Değişikliğe 30 gün içerisinde itiraz edilmesi gerekiyor.

Boyabat Belediyesi'nin İller Bankası'na yaptırmış olduğu, Revize İmar Planı, Boyabat'ta mevcut binalar ve arsalarda kapsamlı imar değişikliğine sebep oluyor.

Revize imar değişikliği nedeniyle bir çok arsanın ve binanın imar durumu, bina ve arsa sahibinin aleyhine değişiyor. Yürülükte olan imar planında yol ve komşu parselden çekme yapılarak, inşaat alanı belli oluyordu. Ayrıca binaların mevcut imar durumunda, kat yüksekliği belliydi ve emsal uygulanıyordu.

Yeni yapılan Revize İmar Planı'nda ise, TAKS(Taban alanı katsayısı) ve KAKS(Kat alanı katsayısı) oranına göre inşaat yapılacaktır. Bu durum bina yapılmamış arsa veya yeniden yapılacak binalarda, taban oturumu, kat sayısında azalmaya ve bu nedenle daha küçük işyeri ve daha az daire yapılmasına neden olmakta, bu da vatandaşın haksızlığa uğramasına ve adaletsizliğe neden olmaktadır.

Revize İmar Planı'ndan dolayı Boyabat'ta bir çok arsa ve binada meydana gelen haksızlık ve adaletsizliğin giderilmesi için, arsa ve bina sahibi vatandaşların, 30 günlük itiraz sürecini kaçırmadan, Boyabat Belediye Başkanlığına 24 Mayıs 2017 tarihine kadar yazılı dilekçe ile itiraz etmeleri gerekmektedir. İtiraz etmeyenlerin daha sonra hak talep etmeleri mümkün olmayacaktır.

Konu hakkında bilgi aldığımız imar ile ilgili bilgi sahibi yetkililer; "Boyabat'ın 1/5000 ölçeğinde Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçeğinde İmar Planı, 10 yıl önce komple yeniden yapılmıştı. Şimdi 10 yıl sonra aynı planın tamamen yeniden yapılması, pek fazla uygulanan bir metod değildir. Acaba bu yeni Revize İmar Planı yapılmasının sebebi nedir, yeni imar planı yapılırken, Nazım İmar Planı ve halihazır imar haritalarının dikkate alınması gerekirken, bu özenin gösterilmediği, sanki yeni bir şehir kuruluyormuş gibi bir imar planı yapmanın gerekçesini ve mantığını anlayabilmiş değiliz." dediler.

Boyabat Gazetesi olarak, vatandaşlarımızı ve hemşehrilerimizi hak kaybına uğramamaları için uyarıyoruz.

Tarih:10 05 2017 16:51(3814) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
13. Yorum: uzaklardan 24 05 2017 22:19
artık bunların gitme zamanı kesinlikle geldi.kavurmacıyıda alın gidin

12. Yorum: mazlum 23 05 2017 08:49
1)önceden 5.6.11. kat yapılan yerlere şimdi 2.3.4. kat yapılmasına izin verilecek hak kaybına uğnanılacaksa,
2)birilerinin binalarını kurtarmaya yönelikse,
3)bu fikri ortaya atanların bunlardan menfaati,çıkar temini varsa,
4)yöneticiler bu haksızlığı bilip,duyup,imzayı attıysa,
allah onları bu dünyada ve öteki alemde rezil etsin.insan içine çıkarmesın.eğer ıslah olacaklarsada ıslah etsin.amin.amin.amin.

11. Yorum: bnlar 18 05 2017 13:58
körler sağırlar birbirini ağırlar heryer beton nereye kadar

10. Yorum: esentepe mah 14 05 2017 20:30
arsa aldım 3 kat öntarafalar 5 altı katönceden yapılmış 5 6 kat binalar var neden biim arsalar aynı yerde 6 kat olmuyor arsaları imar yaparken çokküçük oluyor bizede haklar verilsin mütahitte girmiyor acilen imar değişikliği yapılmalıdır yöneticilere ve belediye başkanın acilen el atması lazım

9. Yorum: gurbetçi 13 05 2017 22:56
planı bursa'da yayınlarsanız seviniriz gurbette olanlar var lütfen

8. Yorum: ahmettt 12 05 2017 00:12
hak yiyenler için yaşasın cehennem

7. Yorum: allahsız müslümanlik 11 05 2017 23:10
yıllarca birikimimizi evimize harcadık yok yapı denetim yok belediye yok komşu şunu dedi sonuç beş para etmez bir tuğla yığını oldu şimdi bu yasa kim için ha allah belasını versin bir böyle münafık düzenin

6. Yorum: hüseyin cömert 11 05 2017 17:17
aradan yıllar geçti halan yol açılacak...oradan yol açılmayacağını aslında bizde biliyorduk..ama kimler için yandaşlar için zaten o dönemde verilen demeç birilerine korku verip ihalede yandaşları rakipsiz bırakma tuzağıydı ve başarılıda oldular.bugün görüyoruz ki inşaat yapılması için orası yıkılıyor.muamma hemde ne muamma,,,hani iki bina arasında boşluk var ya orası ne olacak acaba.yemin ediyorum ihale döneminde orası buraya dahil değildi. imar durumu için gittiğimizde belediye yetkilileri bize öyle söyledi... bu kişiler mehmet ermişe ne verdi bilemeyiz. ama y.... k........ın bazı belgeler için neler verdiğini çok iyi biliyoruz...
ayrıca 2. yorumcu arkadaşa..
belediye bin sefer imar değişikliğiyapsa o binaları yine kurtaramaz..o binaların kurtulması için yasa değişikliği yapılması gerekir.yasalarıda belediye yapamadığına göre birileri .....alır
peki belediye başkanı şefik çakıcı sağlıklı mı?
hayır..
sonu felaket diyorum..
saygılar

5. Yorum: hüseyin cömert 11 05 2017 17:04
değerli boyabatlılar
sizlere şu anda yıkılmakta olan özel idare binasından bahsedeceğim..
orası 2005 yılında ihale edildi, çokta taliplisi vardı. ama dönemin belediye başkanı mehmet ermiş oranın ihale arifesinde boyabat sesi gazetesinde şöyle bir demeç verdi.oraya kimse niyetlenmesin ben oradan yol geçirteceğim gibi sözler beyan etti. gazete küpürü elimdeydi bulamadım fakat boyabat sesi matbaasından temin edebilirsiniz.bu haberden dolayı millet ihaleye girmeye korktu. ama birileri hariç. kim mi bunlar?mehmet ermişin yandaşları y,,,,,,k......, o..... ş....,i..... ç....., n...e.....ne hikmetse bunlar korkmadı ve ihaleye girdi..kardeşimde dönemin valisine birşeyler anlatabilmek için ihaleye girdi..elindeki belgeleri gösterdi ama nafile..ihaleye başka giren olmadığı için ihale bu beylerde kaldı

4. Yorum: abc 11 05 2017 15:02
çok geç kalınmış bir imar revizyonu. aslında 10 sene önce mehmet ermiş döneminde hazırlanan imar da yapılması gerekiyormuş. bu saatten sonra mevcut yerlerin değil de yen'i yapılaşmaya açılacak yerler icin düşünmek lazım. belediyenin yen'i bir mahallle imara açması gerekiyor.

3. Yorum: çok geç 11 05 2017 08:30
sağlıklı, yaşanacak bir şehir için gerekiyorsa böyle bir şeyin en az 10 yıl önce yapılması gerekli idi. şimdi yeni bina yapacak kaç arsa kaldı, her taraf doldu.ayrıca bundan sonra uygulanacak ve haberde olduğu gibi kısıtlamalara gidilecekse, bundan önceki yapılanlarla kıyaslandığında sonra yapacaklara haksızlık edilmiş, öncekilere rant sağlanmış oluyor, ortaya çıkan durum bu olur.

2. Yorum: baybilen 10 05 2017 22:47
bu imar değişikliği acaba yüksek binalar icin mi yapıldı. fakirden al zengine ver.

1. Yorum: esentepe 10 05 2017 22:26
benim gibi bir çok kişi yıllarca çalışıp biriktirdiğimiz paralar ile bir arsa aldık fakat durumumuz olmadığı icin inşaat yapmadık şimdi burada en yüksek oyu veren bir mahalle sakini olarak haksızlığa uğradık umarım yetkililer bu karardan iptal eder yoksa benim gibi birçok kişi uğradığımız haksızlığı sandıkta görüşürüz


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Bunlar resmen bizim! Kayseri Mantısı ile Sinop Mantısı Karşıl 2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması S Sinop Hayaller Tiyatrosu Sezona Hazır Sinop'ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Çalışmalar Devam Ediyor Fatih Özçelik güven tazeledi Emre Gökmen'in durumu ciddiyetini koruyo Birinci Sınıf Öğrencilerine Yönelik Uyum Boyabat Belediyesi Nereye Taşınacak? O sektörde çalışanlar için flaş talep! Albay Çetinkaya serbest! O Artık Çok İyi Boyabat Orman İşletmesi Aynı Zamanda 2 Y Boyabat’ta 2’si Tutuklu 42 S Polisin Yürüttüğü Operasyonda Yakalananl Kerkük Türk'tür, Türk Kalacaktır! Şehri Dündar hanımefendi vefat etti Sinop Taşmanlı Göletinde balık ölümleri Sinop Üniversitesinden URAP Başarısı Boyabat'ta Karasinek İstilası "Bundan böyle AKP'ye oy vermeyeceğiz" Gaziantep GapPlast Plastik, Hammedde ve Dikmen-Durağan Yolu Tamamlanıyor Sinop Emniyet Müdürlüğü Boyabat’ta Sinop Üniversitesinden Uluslararası Alan Müjde, 46 İşçi Alınacak Meclis Tuvaletlerine gelen yasağa tepki Sinopspor 3-0 mağlup oldu Lise Mezunlarına Yönelik DYK Başlıyor Sizin Reklamlarınız mı, Vatandaşın Can v "Kim bana FETÖ'cü diyorsa; oğlu, damadı CHP'den erken seçim açıklaması Başkan Aral’dan Alaçam Belediye Başkanın Türk Ocağı Basın açıklaması Her Dört Üniversite Mezunundan Biri İşsi 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı.. Hep var !!! Minik Karatecilerden Büyük Başarı Altay: Cumhurbaşkanı’nın genel lis CHP’li Barış Karadeniz Mor Beyazlı Olur mu olur !!! Yeni Eğitim Öğretim Yılını Ağır Tehdit v Özel Boyabat Duru Anaokulu Açıldı Tümü

Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesidir


Diplomalı Cahiller, Diplomasız Muktedirler


Boyabat Nasıl Soyuluyor


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Rezaleti


“Selam” üzerine bir derleme


İlber Ortaylı:Türkiyeli diye bir ırk yoktur, Türk vardır


Sonbaharın Sesi…


Yaylaoğlu Tuğla Eleman


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:674096
DtGaNi


* ANASAYFA *