E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yargı Kararları Neden Uygulanmıyor?

Geçtiğimiz yıllarda görevden alınan çok sayıda okul müdürü mahkeme kararları ile geri görevlerine iade edilirken, Sinop’un Gerze İlçesi İmam Hatip Lisesi Müdürü Şükrü Çetin 3 yıldır göreve geri dönebilmek için mücadele veriyor. Yargı 5 defa Müdürün göreve dönmesi için lehine karar verirken, malesef 3 yıldır verilen bu kararlar uygulanmayarak Gerze İlçesi İmam Hatip Lisesi Müdürü Şükrü Çetin geri görevine iade edilmiyor.

Bu konu hakkında gazetemizi ziyaret ederek Bizimkaradeniz Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü A. Fatih Yılmaz’a açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Sinop Şubesi Başkanı Turgay Şen, bu duruma tepki göstererek, bu hukuksuzluğa biran önce son verilmesini istedi.

Şen yaptığı açıklamasında; “Bir okul müdürü görevden alınıyor ve yargıya başvuruyor. Tam 5 defa, yargı müdürün göreve dönmesi için lehine karar verirken, her defasında da gerekçeyi her insanın anlayacağı şekilde  açıkça yazıyor ve yürütmeyi durduruyor.

Ancak  “yanlış” değil, “keyfi” uygulama ısrarla değişmiyor. Kararlar hiçe sayılarak okul müdürüne defalarca düşük puan veriliyor.

Neden? Başarısız olduğu için mi? Tabiî ki hayır.

Sebebi açık ve net, birilerinin görevde kalmasını sağlamak.

Bu hukuksuzluğun ardında her kim varsa, hesabını kul sormazsa Allah soracaktır.

Hakimlerin kararını tanımamak nasıl bir zihniyetin tezahürüdür?

Mahkeme masraflarını cebinizden mi ödüyorsunuz? Neden Devleti zarara uğratıyorsunuz? Bu paralar milletin vergisi ile ödeniyor. Sinop’ta Devlet yetkilileri bu haksızlığı görmüyor mu?

Unutmayınız! Hukuk bir gün herkese lazım olacaktır.!

Biz bu yanlışlara sebep olanları asla unutmayacağız.” Dedi.

Kaynak: Bizim Karadeniz

Tarih:18 05 2017 12:44(260) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: gy 18 05 2017 22:52
bugun boşanma davası sonucu anneler tarafından babalarına gösterılmeyen çocuklar icra yolu ile babaları ile görüştürülüyor. mahkeme kararını icraya veriniz. icra yolu ile makama geri dönünüz.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Boyabat'ta Elektrik Kesintileri Temmuz 2 Yaşlı Adam Kendini İple Asarak İntihar E CHP’li Karadeniz: Nükleer Santrall Mezarı açılan kadının öldürüldüğü belirl Durağanlı Genç Balkondan Düşerek Hayatın Karadeniz: Deprem Kendini Bir Kez Daha H Kaymakamlardan İl Müftüsü Çelik’e Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Canını Kurtaran Vatandaşa Böyle Sarıldı Öğrencilerimizi Türkiye’nin En Mut "Deve sidiği şifadır" diyen ilahiyatçıya Atatürk’ü Silemezsiniz! Sinop'ta Tarihi Sıva İle Sansürlediler! Durağan Meslek Yüksekokulu’nun Tab Otomobil Bariyerlerde Durdu, Sürücü Kaza Kamyonla Taksi Çarpıştı, Aynı Aileden 1 Sinop'ta Yaşlı Kadın Ölü Bulundu Türkeli Gaziler köyünde ev yangını Üniversite, Sinoplu Kıbrıs Barış Harekât Satılmış Aksoy vefat etti Boyabat Ekinören Köyünde Yangın, Bir Ev Başkan Kılıçaslan'dan Düğüne Davet Aziz Başdemir vefat etti Boyabat Belediyesi Cevap Verdi Şimşirgil’in “Otağ”ı e Sinop Uyuşturucu Operasyonu Gerçekleşti Boyabat Kalesi ve Çırabozan Dehlizi kita Sinop Taşmanlı Köyü'nde Kaza: 1 Yaralı Boyabat Devlet Hastanesi Temmuz Ayı Mesa Ayancık’ta Şehitlerimiz Rahmet ve CHP'li Altay: Kimsenin devlete meydan ok Ayancıklı Zeki Özünlü Kırkpınar ağalığın Otomobil, toprak yığınına çarptı: 1 yara Durağan-Vezirköprü Arasında Maddi Hasarl Yeni Mahalle Çamlık Seyir Tepesi Et Mang Şehri Muslu hanımefendi vefat etti Feyzioğlu: Aladağ Davasının Peşini Bırak Sarıağaççayı Yaylasına Bu Mevsimde Dolu 15 Temmuz Haftası Anma Programı Gerçekle Festivalde Onur Akın Rüzgârı 2017 Yılı Teknik Destek Programı 3. Döne İnşaat Mühendisi Metin Bozkurt Yurt Konu 15 Temmuz Nöbeti Sabah Namazı ve Çorba İ Boyabat 15 Temmuz'u İşte Böyle Geçirdi Tümü

ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin....


Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne kadar sessiz kalacaksın?


Doğup Büyüdüğüm Evimi Satıyorum


Rant ve Oy, İstanbul Sular Altında


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Gerçek sivil toplum anlayışı


15 Temmuz gecesi (II)


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


‘Yerim sizin ‘Milli Mücadele’nizi’ demek serbest mi?


Ders Almasını Bilmek


Doğruysa Çok Büyük Ayıp!


Boyabat Gazetesi ve Küçükbaş Ailesi


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Hacıçayı Köyünden Görüntüler


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:711662
DtGaNi


* ANASAYFA *