E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yargı Kararları Neden Uygulanmıyor?

Geçtiğimiz yıllarda görevden alınan çok sayıda okul müdürü mahkeme kararları ile geri görevlerine iade edilirken, Sinop’un Gerze İlçesi İmam Hatip Lisesi Müdürü Şükrü Çetin 3 yıldır göreve geri dönebilmek için mücadele veriyor. Yargı 5 defa Müdürün göreve dönmesi için lehine karar verirken, malesef 3 yıldır verilen bu kararlar uygulanmayarak Gerze İlçesi İmam Hatip Lisesi Müdürü Şükrü Çetin geri görevine iade edilmiyor.

Bu konu hakkında gazetemizi ziyaret ederek Bizimkaradeniz Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü A. Fatih Yılmaz’a açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Sinop Şubesi Başkanı Turgay Şen, bu duruma tepki göstererek, bu hukuksuzluğa biran önce son verilmesini istedi.

Şen yaptığı açıklamasında; “Bir okul müdürü görevden alınıyor ve yargıya başvuruyor. Tam 5 defa, yargı müdürün göreve dönmesi için lehine karar verirken, her defasında da gerekçeyi her insanın anlayacağı şekilde  açıkça yazıyor ve yürütmeyi durduruyor.

Ancak  “yanlış” değil, “keyfi” uygulama ısrarla değişmiyor. Kararlar hiçe sayılarak okul müdürüne defalarca düşük puan veriliyor.

Neden? Başarısız olduğu için mi? Tabiî ki hayır.

Sebebi açık ve net, birilerinin görevde kalmasını sağlamak.

Bu hukuksuzluğun ardında her kim varsa, hesabını kul sormazsa Allah soracaktır.

Hakimlerin kararını tanımamak nasıl bir zihniyetin tezahürüdür?

Mahkeme masraflarını cebinizden mi ödüyorsunuz? Neden Devleti zarara uğratıyorsunuz? Bu paralar milletin vergisi ile ödeniyor. Sinop’ta Devlet yetkilileri bu haksızlığı görmüyor mu?

Unutmayınız! Hukuk bir gün herkese lazım olacaktır.!

Biz bu yanlışlara sebep olanları asla unutmayacağız.” Dedi.

Kaynak: Bizim Karadeniz

Tarih:18 05 2017 12:44(188) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: gy 18 05 2017 22:52
bugun boşanma davası sonucu anneler tarafından babalarına gösterılmeyen çocuklar icra yolu ile babaları ile görüştürülüyor. mahkeme kararını icraya veriniz. icra yolu ile makama geri dönünüz.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Beşiktaş 3. Yıldızı Taktı Boyabat'ta yıldırım düşmesi sonucu 1 kiş Faik Tosunoğlu vefat etti Diyanet'ten hükümeti zor durumda bırakac Gerze Yaykıl'da Trafik Kazası Boyabat'a Şiddetli Yağmur Yağdı Hamide Maden hanımefendi vefat etti Vasfiye Kılıç hanımefendi vefat etti Muharrem Büyükkayıkçı'dan Hatigrafi Serg CHP'li Karadeniz'den Ramazan Ayı Mesajı Boyabat'ta Elektrik Kesintileri İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in Rama Okul Sporları Geleneksel Çocuk Oyunları CHP’li Karadeniz, AKP’nin &# Osman Belovacıklı “Yeniden Adayım& Sabah Saatlerinde Kamyon Otobüse Çarptı Ramazan Gökçe vefat etti Şuayip Demirtaş vefat etti 10. Yıl Dönümü “Akademik Yükseltme Sinop'lu Mübadiller Ata Topraklarını Ziy Esnaf Sanatkarlar ile Medical Park Arası Kadın Sürücü Komşusunu Ezdi! Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğ Engin Altay Yerli Otomobil Soru Önergesi Boyabat’ta Ramazan Pidesine Zam Yo Ahşap Yakma ve Hat Kaligrafi sanat sergi Cengiztopel İlkokulu Şiir Dinletisi Sinop MHP'de görev dağılımı yapıldı Halk Eğitim Merkezi Kermesi Ayancık'ta Yeşil Alan Düzenleme Çalışmal Kim Bunlar ? Hentbol Yıldızlar (Kız / Erkek) Yarı Fin 249 Şehidimiz Anısına, 249 Fidan Torakla KUZKA’nın 100. Yönetim Kurulu Topl Boyabat'ta Revize İmar Planı Yapılıyor “Tübitak 4006 Bilim Fuarı” CHP'li Karadeniz Bakan Sayan'a Engelli M Ali Gör vefat etti Şehri Çetin hanımefendi vefat etti Mehmet Çerik vefat etti Tır ile Hafriyat Kamyonu Çarpıştı Ayrancıoğlu'nun Öğrencileri Karikatürde Yıllar Sonra Buluştular "Sürgün ve Cezalara Karşı" Basın Açıklam Tümü

Orucu Bozan 10 "Yemek"


Hasta Bezlerine Para Vermeye Son!


Boyabatlının Futbol Aşkı


Hipertansiyon Nedir?


Revize İmar Planı ve Düşündürdükleri


Duyarlı Olmak Ama Neden, Nelere?


İnsan olan, namusunu ve şerefini kurtaranlara minnet duyar


Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapacak?


Çok Önemli Bir Konu


78 Yıllık 23 Nisan Fotoğrafı


Alamancı Öğretmen Yılmaz Yavuz


Erdoğan sandıkla değil, böyle gidecek!


Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Kılıçdaroğlu Teketek'te Boyabat'ı Övdü


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:858470
DtGaNi


* ANASAYFA *