E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yetkililere Teşekkür Ediyoruz

Yüz yılın projesi denilerek inşasına başlanan Boyabat Meydan Projesi'nde yapımı devam eden Kaymakamlık binasında, Boyabat tuğlası kullanılmıyor. Bizde 27 tuğla fabrikasıyla Türkiye tuğla sektörüne yön veren, Boyabat ekonomisinin can simidi tuğla sektörünün ürettiği Boyabat Tuğlasını kullanmadığınız için yetkililere teşekkür ediyoruz.

Proje yüz yılın projesi, ama inşasında Boyabat Tuğlası yok. Yetkililer, 30 milyon liraya (eski parayla 30 Trilyona) mal olacağı açıklanan projeyi yaparken biz Boyabat tuğlası isteriz diyemediniz mi?

Kimse çıkıp böyle binanın inşasında tuğla kullanılmaz diye açıklama yada izahat yapmaya kalkmasın. Tuğla doğallığıyla hem gas betondan, hem de bimsten üstündür. Tuğla sektörünün öncülerinden olan bir ilçede yapılan böylesine muhteşem bir projede tuğla kullanılmaması gerçekten insanın içini acıtıyor.

Buradan bütün yetkililere sesleniyoruz, Boyabat'ın yüz yıllık projesinde tuğla kullanmadığınızı, Boyabatlılara ve Boyabatlı tuğla üreticilerine nasıl açıklayacaksınız?

Bu Boyabat'ta yemek ikram ederken, pirinç pilavı yerine, bulgur pilavı yedirmekten bile daha vahim.

Boyabatlı yetkililer, Boyabat Tuğlasına sahip çıkmaz ise, kim sahip çıkacak?

Tarih:19 06 2017 00:10(1607) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
9. Yorum: önemli 22 06 2017 09:18
unutulmamalıdır ki tuğla bir geri kalmış/eski bir sistem değildir. ham maddesi toprak olduğu ve uzun süreçlerden geçtiği için daha sağlıklı, nefes alan bir yapıya sahiptir. her geçen gün betonlaşan şehirlerimizde gaz beton kullanarak binaların havasız ve sağlıksız yapılar haline getirmekteyiz.

8. Yorum: kazım 21 06 2017 09:21
sayın tuğla fabrika sahipleri neden tuğla kullanılmıyor yutok neden kullanılıyor birincisi kışın sıcak yazın serin oluyor dış cepeye ısı yalıtımı yapılmıyor hem buna kaba sıva yapılmıyor hemde işçilik daha az

7. Yorum: vatandaş 20 06 2017 11:20
benzin vadıda bizmi içtük

6. Yorum: vatandaş 20 06 2017 08:30
acaba hiç düşündünüz mü ? tuğla fabrikaları neden kendini geliştirmiyorlar. piyasa şartlarına göre ürün değişikliği yapmıyorlar. biliyorsunuz ki yıllar önce tomson tuğla fırın tuğlası veya yığma örme tuğla kullanılıyordu. ne oldu kayboldu gitti. çünkü o günün şartlarında ürün gelişimi yapıldı bu günkü tuğla üretildi. a>ynı şekilde bugünkü tuğla da maziye gömülerek yeni ürünler üretilecek. lütfen önce kendimizi sorgulayalım. arge işlemini yapalım. yapmaz iseniz. bugünkü gibi ancak duygu sömürüsü yapım demagoji yapmaktan ileri gidemezsiniz. bırakın bu safsataları da kendinizi geliştirin.

5. Yorum: .... 19 06 2017 18:09
tuğla fabrikası sahipleri biz birazını karşılarız, yaparız, bir tuğla da bizden gibi bir öneriyle gidebilirlerdi veya ihaleyle oluyorsa ihaleye girebilirlerdi.

4. Yorum: hangi kafadasın 19 06 2017 14:11
bugun teknoloji ilerliyor... yeni inşaatlarda tuğla kullanımı mı kaldı..anca kendini yenileyemeyenler kullanıyor.. hadi sizde o fosilleşmiş düşüncelerinizden kurtulun kendinizi geliştirin açın bir gazlı beton briket fabrikası da o zaman niye bizden almıyorsunuz diye konuşun...
bunlarla ugrasacagına eğer sen yiğit isen boyabvatta dönen fırıldakları cesurca doğruca yaz.. işine geldiği gibi haber nyapma.

3. Yorum: vatandaş'a cevap 19 06 2017 12:39
vatandaş yeni göz doktoru gelmiş bir gitte gözünü açsın o kadar yolsuzlukları göremedin de tuğlamı battı gözüne

2. Yorum: vatandaş 19 06 2017 09:18
tuğla olayı nasıldır bilmemde artık laf atacak yer bulamadınız iş tuğlaya kadar düştü he vay halinize

1. Yorum: gürbetci 19 06 2017 07:06
size her şey mustahaktir


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Boyabat'ta Elektrik Kesintileri Haziran CHP'li Karadeniz Terörü Lenetledi Dikmenli Üstteğmen Şehit Oldu! CHP’li Karadeniz'den Atatürk’ İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in Rama Başkan Kılıçaslan'ın Ramazan Bayramı Mes TDV Sinop Şubesi İhtiyaç Sahiplerini Unu CHP Sinop Milletvekili Karadeniz: Esnafı Sakarya Caddesi trafiğe açıldı Makbule Genç hanımefendi vefat etti Boyabat Ayancık Kavşağında Trafik Kazası Virajı Alamayan Araç Kaza Yaptı: 4 Yaral Dut Ağacından Düştü, Hastanelik OlduR Boyabat’a Gelmekte Olan Otomobil K Sinop'tan Adalet Yürüyüşüne Büyük Katılı CHP’li Karadenzi: KÖYDES Ödeneğini Hentbolculardan Büyük Başarı….. CHP Milletvekili Karadeniz, Sinop'taki İ Tüm Karadeniz İlleri Kültür Turizm Derne ANSSİAD yeni bir döneme perde açıyor YEDAŞ Ramazan Bayramı’nda da Görev Sinop Gençlik Merkezinde Kod Adı 2023 Pr Yıldız Mahallesinde Kaza Yapan Otomobil Alanna İslamiyeti seçti 13 yaşındaki çocuk elektrik akımına kapı Şaşırtan İddia! CHP Milletvekili Karadeniz, Bakan Yardım Ramazan Bayramı Hava Durumu Raporu Bayram öncesi emekli maaşı müjdesi Sinoplu Profesör son yolculuğuna uğurlan CHP’li Karadeniz: Adalet Yürüyüşüm Aşkın Ayrancıoğlu ve Öğrencilerine Ulusl Gerzeli Doğacılar Boyabat'tan Geçti “İnşallah hapiste ölür “ Sinop en uzun gününü yaşayacak Mehmet Ersoy İçişleri Bakanlığı Bakan Ya CHP’li Karadeniz'den Rabia Heykeli Gerze'ye Gelen Tatilciler Kaza Yaptı CHP’li Karadeniz: OHAL, İşe Başlay SİAD Sinop'a çıkarma yapacak İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in Kadi Sündüs Demirel hanımefendi vefat etti Ayancıklı Prof. Dr. Sedat Demircan Hayat Sıddıka Türksever hanımefendi vefat etti Tümü

Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dünya lideri


Günlük Olaylar


Uyanmak için okumaya mecburuz!


Dilek Güzellik Salonu Yeni Yerine Taşındı


Çığırtkanlar, Güven ve Umut


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Evet Fetö Bir Terör Örgütüdür


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Adalet Damatların Temelidir


Sultan Aziz Nasıl Katledildi?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Bugün de Maziden Gidelim Dedik...


Tükenmeyen su kaynağı ZEMZEM


78 Yıllık 23 Nisan Fotoğrafı


Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


Eyvah ! Stres mi ?


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:758996
DtGaNi


* ANASAYFA *