E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yetkililere Teşekkür Ediyoruz

Yüz yılın projesi denilerek inşasına başlanan Boyabat Meydan Projesi'nde yapımı devam eden Kaymakamlık binasında, Boyabat tuğlası kullanılmıyor. Bizde 27 tuğla fabrikasıyla Türkiye tuğla sektörüne yön veren, Boyabat ekonomisinin can simidi tuğla sektörünün ürettiği Boyabat Tuğlasını kullanmadığınız için yetkililere teşekkür ediyoruz.

Proje yüz yılın projesi, ama inşasında Boyabat Tuğlası yok. Yetkililer, 30 milyon liraya (eski parayla 30 Trilyona) mal olacağı açıklanan projeyi yaparken biz Boyabat tuğlası isteriz diyemediniz mi?

Kimse çıkıp böyle binanın inşasında tuğla kullanılmaz diye açıklama yada izahat yapmaya kalkmasın. Tuğla doğallığıyla hem gas betondan, hem de bimsten üstündür. Tuğla sektörünün öncülerinden olan bir ilçede yapılan böylesine muhteşem bir projede tuğla kullanılmaması gerçekten insanın içini acıtıyor.

Buradan bütün yetkililere sesleniyoruz, Boyabat'ın yüz yıllık projesinde tuğla kullanmadığınızı, Boyabatlılara ve Boyabatlı tuğla üreticilerine nasıl açıklayacaksınız?

Bu Boyabat'ta yemek ikram ederken, pirinç pilavı yerine, bulgur pilavı yedirmekten bile daha vahim.

Boyabatlı yetkililer, Boyabat Tuğlasına sahip çıkmaz ise, kim sahip çıkacak?

Tarih:19 06 2017 00:10(1738) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
9. Yorum: önemli 22 06 2017 09:18
unutulmamalıdır ki tuğla bir geri kalmış/eski bir sistem değildir. ham maddesi toprak olduğu ve uzun süreçlerden geçtiği için daha sağlıklı, nefes alan bir yapıya sahiptir. her geçen gün betonlaşan şehirlerimizde gaz beton kullanarak binaların havasız ve sağlıksız yapılar haline getirmekteyiz.

8. Yorum: kazım 21 06 2017 09:21
sayın tuğla fabrika sahipleri neden tuğla kullanılmıyor yutok neden kullanılıyor birincisi kışın sıcak yazın serin oluyor dış cepeye ısı yalıtımı yapılmıyor hem buna kaba sıva yapılmıyor hemde işçilik daha az

7. Yorum: vatandaş 20 06 2017 11:20
benzin vadıda bizmi içtük

6. Yorum: vatandaş 20 06 2017 08:30
acaba hiç düşündünüz mü ? tuğla fabrikaları neden kendini geliştirmiyorlar. piyasa şartlarına göre ürün değişikliği yapmıyorlar. biliyorsunuz ki yıllar önce tomson tuğla fırın tuğlası veya yığma örme tuğla kullanılıyordu. ne oldu kayboldu gitti. çünkü o günün şartlarında ürün gelişimi yapıldı bu günkü tuğla üretildi. a>ynı şekilde bugünkü tuğla da maziye gömülerek yeni ürünler üretilecek. lütfen önce kendimizi sorgulayalım. arge işlemini yapalım. yapmaz iseniz. bugünkü gibi ancak duygu sömürüsü yapım demagoji yapmaktan ileri gidemezsiniz. bırakın bu safsataları da kendinizi geliştirin.

5. Yorum: .... 19 06 2017 18:09
tuğla fabrikası sahipleri biz birazını karşılarız, yaparız, bir tuğla da bizden gibi bir öneriyle gidebilirlerdi veya ihaleyle oluyorsa ihaleye girebilirlerdi.

4. Yorum: hangi kafadasın 19 06 2017 14:11
bugun teknoloji ilerliyor... yeni inşaatlarda tuğla kullanımı mı kaldı..anca kendini yenileyemeyenler kullanıyor.. hadi sizde o fosilleşmiş düşüncelerinizden kurtulun kendinizi geliştirin açın bir gazlı beton briket fabrikası da o zaman niye bizden almıyorsunuz diye konuşun...
bunlarla ugrasacagına eğer sen yiğit isen boyabvatta dönen fırıldakları cesurca doğruca yaz.. işine geldiği gibi haber nyapma.

3. Yorum: vatandaş'a cevap 19 06 2017 12:39
vatandaş yeni göz doktoru gelmiş bir gitte gözünü açsın o kadar yolsuzlukları göremedin de tuğlamı battı gözüne

2. Yorum: vatandaş 19 06 2017 09:18
tuğla olayı nasıldır bilmemde artık laf atacak yer bulamadınız iş tuğlaya kadar düştü he vay halinize

1. Yorum: gürbetci 19 06 2017 07:06
size her şey mustahaktir


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Kurban İbadeti ve Vekalet Yoluyla Kurban İnaltı Mağarası Sinop'un Gözdesi Spor Bilimleri Fakültesi Sportif Perform Ak Sevda 16 Yaşında Kredi kartı kullananlar için önemli duyu Süheyla Taş Toprağa Verildi Boyabat Domatesi Tanıtım Etkinliği Yapıl Tüp Yüklü Kamyonet ile Otomobil Çarpıştı 2017 Sonunda 1000 Haneye Doğalgaz Geliyo Türkeli'de bir günde iki kaza; 6 yaralı MÜSİAD Heyetinden Kudüs'e Anlamlı Ziyare İdari tatil nedir? İdari izin kimleri ka Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren k Süheyla Taş hanımefendi vefat etti Aysun Kandemir hanımefendi vefat etti Boyabat Şehir Mezarlığı'nda Yangın Çıktı Ramazan Özkaya vefat etti Yangın Binerli’yi Seferber Etti Sinop'un Çekirdekçi Teyzesi hayatını kay Ada başında yangın çıktı Sinop Üniversitesi'nde Kayıt Heyecanı Ba En İyi Yönetmen Ödülü Enes Cangül'ün Old Cengiz Tokmak'ın Ak Parti'nin 16. Kurulu Cansu ve Hüseyin Küçük'ün Nikah ile Düğü Susuyorlar, Söyleyemiyorlar CHP'li Karadeniz'den ÖSYM'ye Tepki J. Uzm. Çvş. Şahan Sezer’in Naaşı Sinop Şelale Yolu mu, Eziyet Yolu mu? Doğalgaz Hattı Döşeme Çalışmaları Başlad Seyyid Bilal Hazretleri anıldı ‘FETÖ’nün darbe yapacağını A Kontrolden Çıkan Otomobil Beton Aydınlat Başsavcı Mermerci Görevine Başladı Düğünde Atılan Havai Fişekler Yangına Ne Hacıçaylılar, CHP’li Barış Karadeniz'e Y CHP İlçe Başkanlığı, Yeni İmar Revizyonu Vali İpek, “Tuzak Radarları Bize İ Sorkun Şelaleleri Tescillendi Çatak Şelaleleri ve Kanyonu, Tabiat Park Boyabat'ta Elektrik Kesintileri Ağustos İmam hatip mezunları üniversitede çakıld Bakan Eroğlu'dan "piknik ve çöp" uyarısı Jandarma ve Polis Birlikte Denetlediler Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı 13 Persone Tümü

Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anlamına gelmez.....


Sahibinden Satılık 3+1 Daire - Şükrü Akman


Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız


Egemenlik Duygusu Stratejik Aldatma ve Yanıltma


Haydi Kılıçdaroğlu, şimdi de Sinop'a ADALET için yürü...


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


İstiklal Marşı okunurken dik durulur, konuşulmaz, saygı duyulurdu


Mehter


Toplumların gelişmişliği..


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Bazı Haramlar -1


Ağla memleketim!


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:469079
DtGaNi


* ANASAYFA *