E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Almanya'da Katledilen Genç Kadın Gerze'de Toprağa Verildi

Gerzeli Esra Kaya (26) Almanya’nın Gelsenkirchen şehrinde, Fas asıllı Alman erkek arkadaşı Samir Benalia (35) tarafından öldürüldü. Çelik’in cenazesi, Lise Caddesi’ndeki evinin önünde alınan helallikten sonra, öğle namazına müteakip ilçemiz Ahde Vefa Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Uyuşturucu bağımlısı olduğu öğrenilen Benalia’nın, iddialara göre uzun süredir Kaya’ya şiddet uyguladığı söyleniyordu. Sert bir cisimle başına vurularak öldürülen genç kadından haber alamayan ablası, bir komşusuyla birlikte evine gitti. Yatağında kanlar içinde bulunan Kaya’nın erkek arkadaşı tarafından öldürüldüğü tespit edildi.

7 yaşında bir de çocuğu olduğu öğrenilen Çelik’i öldüren zanlının hala yakalanamadığı ifade edildi. Alman polisinin her yerde aradığı zanlı Benalia’nın 1,72 boyunda, kısa ve siyah saçlı olduğu belirtildi.

Mum yaktılar, çiçek bıraktılar

Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Gelsenkirchen kentinde bulunan Kaya’nın evi, sevenleri tarafından ziyaretçi akınına uğradı. Ölümünün gerçekleştiği yatak odasının önüne mumlar konulurken, sevenleri ve yakınları da çiçek bırakarak genç kadının ölümünü andı.

Gerze’ye getirildi

Almanya’da 3 Ağustos sabahı katledilen Kaya’nın naaşı, havayoluyla Sinop’a getirildi. Bugün öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından, genç kadının naaşı ilçemiz Ahde Vefa Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Belediye’den anons

Adet olduğu üzere, vefat eden her kişi için ölüm anonsu yayımlayan Gerze Belediyesi’nin bu sefer ki anonsu ise farklı oldu. Normalde vefat edenin akrabalarını saydıktan sonra “vefat etmiştir” şeklinde anonsu bağlayan Gerze Belediyesi, kadına şiddete dikkat çekmek adına bu sefer ki anonsunda farklı bir yol izledi. Verilen anonsta “Esra Kaya Almanya’da yaşarken kadına şiddete maruz kalarak hayatını kaybetmiştir” sözlerine yer verildi.

Kaynak: Kaan TÖNGELCİ / Gerze'nin Sesi

Tarih:05 08 2017 23:38(734) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: emre gezer 07 08 2017 09:15
soyadı kaya mı çelik mi şimdi? önce yaptığınız haberi kopyalarken bir okusanız*?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Panayırı Devam Ediyor Yerel Basın Destek Bekliyor Örnek vatandaş! Aynı yerde bir günde iki kaza Büyükkızık Köyü'ndeki Mezar Türk Tarihin Ayşe Şahin, MHP Kadın Kolları Başkanı Ol Suna Ekiz Boyabat Adliye Personeli ile Y Mutlu Şehrin Mutlu İneği! Boyabat Haber Gazetesi Okuyucu Rekoruna Açık Öğretim Lisesi 2017/1 Ders Seçme İş Fair Play Kervanı Sinop’tan Geçti Haberden Sonra Atatürk Büstü Hemen Yerin Aşkın Ayrancıoğlu'nun Eserleri Her Yerde Sokak Hayvanlarına Duyarlı Davranış Vandallar İşbaşında CHP’li Barış Karadeniz: Atık Ekono Utandıran Manzara Hasan Akbey vefat etti CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz M Boyabat’ta Kaçak Tütün ve Sigara E Çakarlı araçların geçiş üstünlükleri ipt Erdoğan'ın Türkçülük sözlerine Özdağ ve Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkçülük yapmak Okul müdürü kütüphaneyi mescide çevirdi Remzi Kargın vefat etti Sinop İŞKUR İşverenlerin İhtiyaçlarını T Kentin Kurumları Tek Tek Alarm Veriyor! Boyabat Aydınlanıyor Saime Bozkurt hanımefendi vefat etti Yaz saati uygulamasının yıllık bilançosu Can’dan Sinopspor’a Annesiz Kalan Yavru Köpeklere Vatandaş S Otomobil Alevler İçinde Kaldı Kadınlar Arasındaki Tartışma Kavgaya Dön YÖK'ün açıklamasından deneme kitabı çıka Sinop yolunda kaza; 1 ölü, 3 yaralı Küllüğü Boşaltırken Arabayı Devirdi STK’lardan Mübedele Derneğine Ziya Hasan Kara, yeni kurulacak partinin il b Sinop'ta Ölüm Yolu 1.5 Ayda 3 Can Aldı İl Jandarma Komutanı Albay Halil Altınta Seriye Başak hanımefendi vefat etti Annesiz Kalan 7 Yavru Köpek Ortada Kaldı Sinop Üniversitesi Öğrencilerinden Şehit Tümü

Kiralık Daire


Panayıra Götürmedi


Ne mutlu Türküm diyene...


Hüseyin Cömert Farkı


AKP Genel Başkanı sen kim misin ?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Sinopta Kilise-Haç Sembolü-Diyojen Sevicileri..!


Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Maskeli Fırıldaklar


Yanlış, herkes için yanlıştır!


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


“Selam” üzerine bir derleme


Sonbaharın Sesi…


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:690186
DtGaNi


* ANASAYFA *