E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Engelli Vatandaşlarımız İçin 141 Adet Tekerlekli Sandalye ve Hasta Yatağı Getirildi

Beyaz Ay Derneği Almanya Iserhlon Şubesi ve Ayancık Türkiye Sakatlar Derneğinin Ayancık Belediyesi ve Ayancık Kaymakamlığı iş birliğinde yürüttüğü projeyle engelli bireylere yönelik yardım amaçlı tekerlekli sandalye ve hasta yatakları getirildi.

Ayancık Olimpik Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen teslim törenine, Ayancık Belediyesi Başkan Vekili Erden Ekim, Belediye Başkan Yardımcısı A. Adil Akın ve Beyaz Ay Derneği Almanya Iserhlon Şube Başkanı Vedat Özçelik yanı sıra Sinop, Türkeli, Çatalzeytin ve Ayancık Sakatlar Derneği yönetimleri ile kamu kurum ve kuruluşlarımızın müdürleri katıldı.

“Özverili Çalışmalarla Malzemelerimizi İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıyoruz”

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere, tekerlekli sandalye ve hasta yataklarını Ayancık’a getirilmesinde büyük emeği olan Beyaz ay Derneği Almanya Isherlon Şube Başkanı Vedat Özçelik, teslim töreni için Almanya’dan Ayancık’a gelerek teslim törenine katıldı. Bu ve bunun gibi çalışmalarla engelli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmayı hedeflediklerini belirten Özçelik, “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da tüm samimiyet ve gayretle engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşımızla birlikte olmaya ve elimizden geldiğince hayırsever vatandaşlarımızı harekete geçirerek destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Dernek Başkanlarıyla her zaman irtibat halinde olduklarını söyleyen Özçelik, konuşmasını Beyaz Ay Derneği olarak ihtiyaç duyulan her durumda her platformda bizler orada olacağız diyerek sonlandırdı.

“Her Sağlıklı Birey Aslında Bir Engelli Adayıdır”

Belediye Başkanı Ayhan Ergün’ün bir program nedeniyle Ankara’da olmasından dolayı teslim törenine, Belediye Başkan Vekili Sayın Erdem Ekim ile katılan Ayancık Belediye Başkan Yardımcısı A. Adil Akın; “Her sağlıklı birey aslında bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımızla yakından ilgilenmek ve maddi manevi onların yanında olmak öncelikle bir insanlık görevidir. Bu bilinçle hareket ederek ve bu konuda çalışmalar yaparak engelli bireylerimizin topluma adaptasyonu sağlanmalı, özgüveni yüksek ve toplumun her kademesinde kendine yer bulmuş bireyler olarak hayatlarına devam etmeleri sağlanmalıdır. Bu yardım projesinin hayata geçirilmesinde büyük katkı ve fedakârlıkları olduğuna yakinen şahitlik ettiğim Beyaz Ay Derneği Iserhlon Şube Başkanımız Sayın Vedat Özçelik beye ve şahsının nezdinde tüm yönetimi ve hayırsever vatandaşlarımıza ve Sakatlar Derneği Başkanımız Sayın Erhan Yaşar kardeşime ve yönetimine engelli kardeşlerimiz ve Belediye Başkanlığımız adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Uzun bir uğraş sonrasında engelli ailelerimize dağıtılmak üzere, malzemelerin Ayancık’a getirme mutluluğunu yaşadığını söyleyen Türkiye Sakatlar Derneği Ayancık Şube Başkanı Erhan Yaşar,  gece gündüz demeden nerde ihtiyaç sahibi vatandaşımız varsa en kısa sürede imkanlarımız dahilinde yardımcı olmaya çalışacaklarını belirtti. Yaşar, konu ile ilgili şunları kaydetti, “Malzemelerin tarafımıza ulaştırılmasında yakinen gece gündüz irtibatta olduğum ve bu törene katılabilmek için Almanya’dan gelerek aramızda bulunan değerli büyüğüm başkanım Vedat Özçelik ve başkanımızın yanında bulunarak gerekli desteğini veren gurbetçi vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yine malzemelerimizin temininde ve her zaman desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Çağlayan Kaya, her zaman engeller paylaşıldıkça yok olur diyen, derneğimiz ve tüm engelli kardeşlerimizin bütün ilgisiyle yanında olan belediye başkanımız Ayhan Ergün’ e teşekkür ediyorum.”

Projeyle tekerlekli sandalye, hasta yatağı, hasta wc’si, yürüme cihazı olmak üzere 141 adet malzemenin geldiğini belirten Yaşar, malzemeleri ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasının yanı sıra, Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ, Bandırma, Amasya, Kütahya, Bolu şubelerine, Çatalzeytin Engelliler Derneği, Sinop Sakatlar Derneği ve Türkeli Engelliler Derneği’ndeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını ifade etti.

Tarih:10 11 2017 20:22(294) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi mi? Sev Sinopspor Şarkışla’dan Beraberlikl Çöp Polemiği, Hız Kesmedi Katı Yakıt Satıcılar Derneği Başkanı: Kö Akşam Saatlerinde Apartmanda Baca Tutuşt Sinoplular Her Ay Kabakçı Konağında Bir Sinop Üniversitesi Rektörü Küresel Katıl Hüseyin Kocaoğlu vefat etti Karaçaygöleti Köyü Derneği Sinop Tanıtım Türk Büro-Sen Sinop'ta bir araya geldi Boyabat'ta Memurların Mesai Saatleri Değ Kontrolden Çıkan Araç Takla Attı: 2 Yara Cemile Dayıbaş hanımefendi vefat etti Döndü Dilek hanımefendi vefat etti Başkan Çakıcı Temsili Uçakla Tur Attı İyi Parti Gerze İlçe Başkanı Belli Oldu Tüp alev aldı… Korkulan olmadıR Jandarmadan silah ve uyuşturucu operasyo Sinop İş Dünyası Türkiye Sahnesinde Adnan Altun vefat etti Kezban Bacak hanımefendi vefat etti BOTAŞ, Boyabat Doğalgazı için çelik boru Boyabat’ta 12 Noktaya “Mobes Belgelerini Aldılar Tünelde hız cezasına '1 km makul' iptali Sinop İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Erşan at Ayşe Özgül hanımefendi vefat etti Boyabat Dörtyolda Motosiklet Kazası: 1 H Sahipsiz Hayvanlar Sahipsiz Kalmayacak! Yılmaz Şanlan, İYİ PARTİ Sinop Kurucu Me Örnek Almak Lazım Değil mi? Fakat…. Kırklareli müftü yardımcısından Atatürk& Yaşlılar Evi Tamamlanıyor Kamyon devrildi: 1 ağır yaralı Sinop KYK‘dan Mübadele Derneğine Z "Gerze Kafese Alınamaz" Alaaddin Akkuş vefat etti Lütfiye Yayla hanımefendi vefat etti Selma Alaslan hanımefendi vefat etti Marketçi ile hırsız karşılaşınca... Yerli arabaya Erbakan adı verilsin ve ar Özel Eğitim Kursu Başlıyor Açık Öğretim Lisesi ve Ortaokulu ders ki Kestiği ağaç üstüne düşen adam öldü Sorunlu Alt Geçitte Problem Çözülüyor Meryem Kara hanımefendi vefat etti Adliye Çevresinde Emniyet Tedbirleri Zir “Doğa Katliamına ”Dur Demek Kız İmam Hatip Lisesi 10 Atatürk'ün 79. Tümü

Ali Çakar Ticaret PETLAS Bayii


Cehaletin de bir sınırı var! İdam fetvalarını Dürrizâde vermiştir!


AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz söylemleri kabak tadı verdi


TEOG Öldü, Yeni sistem mi? Her an Değişebilir


Boyabat Büyüyor (vintır iz kaming)


Sinoplular’ın gelecek vizyonu ve tanıtım etkinlikleri


Sırıtarak Kimlik Değiştiren Fırıldaklar


DİYABET / Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı)


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Banka kapısı önüne çamurlu meslerini bırakan teyze...


Kim Ne Kadar Gavur?


Haykırış -II


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:688540 DtGaNi

* ANASAYFA *