E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Engelli Vatandaşlarımız İçin 141 Adet Tekerlekli Sandalye ve Hasta Yatağı Getirildi

Beyaz Ay Derneği Almanya Iserhlon Şubesi ve Ayancık Türkiye Sakatlar Derneğinin Ayancık Belediyesi ve Ayancık Kaymakamlığı iş birliğinde yürüttüğü projeyle engelli bireylere yönelik yardım amaçlı tekerlekli sandalye ve hasta yatakları getirildi.

Ayancık Olimpik Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen teslim törenine, Ayancık Belediyesi Başkan Vekili Erden Ekim, Belediye Başkan Yardımcısı A. Adil Akın ve Beyaz Ay Derneği Almanya Iserhlon Şube Başkanı Vedat Özçelik yanı sıra Sinop, Türkeli, Çatalzeytin ve Ayancık Sakatlar Derneği yönetimleri ile kamu kurum ve kuruluşlarımızın müdürleri katıldı.

“Özverili Çalışmalarla Malzemelerimizi İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıyoruz”

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere, tekerlekli sandalye ve hasta yataklarını Ayancık’a getirilmesinde büyük emeği olan Beyaz ay Derneği Almanya Isherlon Şube Başkanı Vedat Özçelik, teslim töreni için Almanya’dan Ayancık’a gelerek teslim törenine katıldı. Bu ve bunun gibi çalışmalarla engelli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmayı hedeflediklerini belirten Özçelik, “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da tüm samimiyet ve gayretle engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşımızla birlikte olmaya ve elimizden geldiğince hayırsever vatandaşlarımızı harekete geçirerek destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Dernek Başkanlarıyla her zaman irtibat halinde olduklarını söyleyen Özçelik, konuşmasını Beyaz Ay Derneği olarak ihtiyaç duyulan her durumda her platformda bizler orada olacağız diyerek sonlandırdı.

“Her Sağlıklı Birey Aslında Bir Engelli Adayıdır”

Belediye Başkanı Ayhan Ergün’ün bir program nedeniyle Ankara’da olmasından dolayı teslim törenine, Belediye Başkan Vekili Sayın Erdem Ekim ile katılan Ayancık Belediye Başkan Yardımcısı A. Adil Akın; “Her sağlıklı birey aslında bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımızla yakından ilgilenmek ve maddi manevi onların yanında olmak öncelikle bir insanlık görevidir. Bu bilinçle hareket ederek ve bu konuda çalışmalar yaparak engelli bireylerimizin topluma adaptasyonu sağlanmalı, özgüveni yüksek ve toplumun her kademesinde kendine yer bulmuş bireyler olarak hayatlarına devam etmeleri sağlanmalıdır. Bu yardım projesinin hayata geçirilmesinde büyük katkı ve fedakârlıkları olduğuna yakinen şahitlik ettiğim Beyaz Ay Derneği Iserhlon Şube Başkanımız Sayın Vedat Özçelik beye ve şahsının nezdinde tüm yönetimi ve hayırsever vatandaşlarımıza ve Sakatlar Derneği Başkanımız Sayın Erhan Yaşar kardeşime ve yönetimine engelli kardeşlerimiz ve Belediye Başkanlığımız adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Uzun bir uğraş sonrasında engelli ailelerimize dağıtılmak üzere, malzemelerin Ayancık’a getirme mutluluğunu yaşadığını söyleyen Türkiye Sakatlar Derneği Ayancık Şube Başkanı Erhan Yaşar,  gece gündüz demeden nerde ihtiyaç sahibi vatandaşımız varsa en kısa sürede imkanlarımız dahilinde yardımcı olmaya çalışacaklarını belirtti. Yaşar, konu ile ilgili şunları kaydetti, “Malzemelerin tarafımıza ulaştırılmasında yakinen gece gündüz irtibatta olduğum ve bu törene katılabilmek için Almanya’dan gelerek aramızda bulunan değerli büyüğüm başkanım Vedat Özçelik ve başkanımızın yanında bulunarak gerekli desteğini veren gurbetçi vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yine malzemelerimizin temininde ve her zaman desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Çağlayan Kaya, her zaman engeller paylaşıldıkça yok olur diyen, derneğimiz ve tüm engelli kardeşlerimizin bütün ilgisiyle yanında olan belediye başkanımız Ayhan Ergün’ e teşekkür ediyorum.”

Projeyle tekerlekli sandalye, hasta yatağı, hasta wc’si, yürüme cihazı olmak üzere 141 adet malzemenin geldiğini belirten Yaşar, malzemeleri ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasının yanı sıra, Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ, Bandırma, Amasya, Kütahya, Bolu şubelerine, Çatalzeytin Engelliler Derneği, Sinop Sakatlar Derneği ve Türkeli Engelliler Derneği’ndeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını ifade etti.

Tarih:10 11 2017 20:22(610) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Heyelan Yolu Trafiğe Kapattı Yaşar Topçu YBO’lu Irmak'a Ulusal Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanlığına ad Türkiye ilk kez ‘özgür olmayanR AK Parti İlçe Teşkilatından Ziyaret Açık Bilgileri Değil Üye İsimlerini İsti Başkan Feyzullah Öztürk Pazarda Esnaflar Prof. Şimşirgil'den ilginç çıkış: Türk o Ayancık İlçesi 2 Adet Yeni Mendirek Kaza Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Trafikte ''Akıllı Tutanak'' Dönemi Başla Objektiflere böyle takıldılar! Hayati Tehlikesi Devam Ediyor Mehmet Salih Tokatlı vefat etti Süleyman Mutlu: Arabuluculuk İş Dünyasın Döndü Aydoğan hanımefendi vefat etti SONAR: "AKP düşüyor, İYİ Parti yükselmey Bu ne cüret? Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu Esnaf Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Hal E Boyabat Huzurevi inşaatı canlandırılacak Sinop Spor Yine Hüsrana Uğradı Haydar Gündoğdu ile Yola Devam Talihsizliğin böylesi... 6 aydır çalışma CHP Durağan ilçe yönetimi Boyabat Barajı CHP'li Barış Karadeniz'den Sinopspor'a d Kezban Gür hanımefendi vefat etti Ali Koru vefat etti Nuri Türk vefat etti Ahmet Kansız vefat etti Boyabatlı Sanatçı Yusuf İslam Aslan Küçük Sanayi Sitesindeki Dostlarımız Balıklar Sahile Vurdu! Havalimanı Kavşağı'nda Trafik Kazası Başkan Derici’den İYİ Partiye ziyaret Ormana Daldı Şükrü Baş Pazar Esnafını Gezdi Çiğ Köfte Neden MHP’yi Bıraktık? CHP’li Karadeniz: Nükleer Santral Şadi Gündüz vefat etti Kayıp Köpek Yerini Bildirene Ödül Verile Bölgemiz, Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkis Ayancık Modern Bir Kapalı Pazar Yerine K Gazeteciler Serhat Özşahin'i Ziyaret Ett Avrupa’nın kalorifer bacası olmaya Öğrencilerin Dikkatine AÖF Sınavlarında Ağaçtan Kedi Kurtarma Operasyonu! Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesine 20 Ki Tümü

Devlet Ciddiyeti İçte ve Dışta Sarsılırken


Uyuşturucu Bölüm Bir


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


Bir Durağanlıyı Sığdıramadılar!


Dünya Çalışan Gazeteciler Günü


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Ümit Ettiklerimiz Gelecek


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:817205 DtGaNi

* ANASAYFA *