E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sokak köpeklerine mobil kısırlaştırma

Boyabat Belediyesi, sokak hayvanları ile ilgili Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sinop Şube Müdürlüğü ile anlaşarak sokak köpeklerinin kısırlaştırılması, aşılanması ve kulak küpelerinin takılmasını mobil kısırlaştırma aracıyla yaptırmaya başlıyor.

Boyabat Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sinop Şube Müdürlüğü ile protokol yaparak, sokak köpeklerinin aşılarını yaptırıp, kısırlaştırmaya başlıyor. Sinop Şube Müdürlüğü 22 Mart Perşembe günü başlayacak olan çalışma ile Boyabat’taki sokak köpeklerini aşılayıp, kulaklarını küpelemeye başlayacak. Ayrıca kısırlaştırma için firmaya ait tam donanımlı Mobil Kısırlaştırma Aracı, belirli günlerde Boyabat’a gelerek kısırlaştırma, aşılama çalışmaları yapacak.

Boyabat Başkanı Şefik Çakıcı sokaklarda, başıboş sahipsiz sokak hayvanlarının da yaşam hakkı olduğunu ve herkesin bu hakka saygılı olmaları gerektiğini söyledi.

Sokak hayvanlarının yaşam hakkının yasalarla güvence altına alındığını belirten Başkan Çakıcı, “Sahipsiz sokak hayvanları sorunu ancak kısırlaştır, aşılat ve yaşat şeklinde uzun vadede çözülecek bir sorundur. Hayvan barınağı bu zincirin olmazsa olmazıdır. Bu konu ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu an itibariyle Mobil Kısırlaştırma merkeziyle sorunu çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Mobil Kısırlaştırma merkezimizde tedavisi tamamlanan köpekler küpeleri takılarak kayıt altına alınacak. Kısırlaştırma ve aşılama işlemlerinin ardından köpekler alındıkları bölgede doğal yaşamına bırakılacak. İmkanı olanların tedavisi yapılan köpekleri sahiplenmesini bekliyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızdan da bizlere destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

Tarih:21 03 2018 19:40(556) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
10. Yorum: eğitim şart 23 03 2018 17:22
boyabat'ta köpeklerin saldırısına uğrayan vatandaş yaralandı.
boyabat ilçesinde köpeklerin saldırısına uğrayan vatandaş başından yaralandı.

olay ilçe merkezi yeni mahallede meydana geldi. edinilen bilgiye göre yolda yürüyen sadettin batur adlı vatandaşa başıboş köpekler saldırdı. kaynak:vitrinhaber.

9. Yorum: komik 23 03 2018 17:04
sen başla istersen şimdiden zıplamaya yakında ulaşırsın aya.))))

8. Yorum: çözüm basit 22 03 2018 23:35
tanıdığım onca kişi içinde şu ana kadar kimse köpek saldırısına uğramadı.sanırım hep sizin tanıdıklarınıza saldırmışlar.hav demesi saldırı değil bu arada. allah bize okuma, okuduğumuzu anlama yeteneği vermiş. ilk ayet bile'oku'dur. siz de bu yeteneği kullanıp az araştırın okuyun.internet elinizin altında.kısaca söyleyeyim çözüm kısırlaştırma. haberdeki gibi mobil değil belediyenin gerçekten işini yapan veterinerleri olacak. düzenli bi şekilde kısırlaştırma yapılacak ve yeni yavrular doğmayıp köpek nüfusu kontrol altına alınacak. boyabat'ta çok geç bile kalındı. şehir halkı ve özellikle köylerdeki insanlar bilinçlendirilecek,köpeklerini bırakmayacaklar merkeze. bi zahmet yemekleri de çöpün yanına bıraktık mı sorun kalmaz.daha çokça şeyler var yapılacak.ama küçücük boyabat'ta tecrit edilmesi gereken onlarca zararlı insan varken hayvanlarla uğraşmak komik. kedisi, köpeği hepsinin yaşamaya hakkı var. sevsek de sevmesek de korksak da birlikte yaşamayı öğreneceğiz başka yolu yok.

7. Yorum: hayvansever 22 03 2018 16:57
6.yorumcu kelime oyunu yapacağına çözüm üret.bak bakalım sokaklara kaç kişi köpek tehlikesi atlatmış.

6. Yorum: hayvansever.. 22 03 2018 15:19
barınak diye bisey yoktur, bakım evi vardır. bakım evleri de ayni bizim hastanelerimiz gibidir. hasta hayvanlar tedavi edilir. ki barınak dediginiz yerin kulübelerle dolu, hayvanların karnı tok, mutlu mesut yasanılan bi yer olduğunu düşünüyorsanız googleda bi araştırmanızı öneririm. araştırmışken insana saldıran sokak köpegi ve insana saldıran insan haberlerine de bakın bakalım hangisi daha fazla ve acımasızca...insanlar bilmiyor belki ama hayvana şiddet ve tecavüz de malesef boyabat'ta var. kısır , karnı tok bir hayvan psikolojik bi travma yaşamamışsa şiddet gibi tecavüz gibi size kesinlikle ve kesinlikle saldırmaz. hırsızlık yapan insanla, aksamlari ickili yerlerde sapıtıp silahlı olay çıkaran insanla, okul cıkışları 9 10 yaşlarındaki çocuklari takip ve taciz eden insanla yaşamaya korkmayan insanlar, bi parça ekmek icin gözünün icine bakan köpeklerden korkuyo, şikayet ediyor...

5. Yorum: hayvansever 22 03 2018 09:18
4.yorumcuya.tabiki her canlının hakkı var.ama başka insanların hayatını tehlikeye atmadığı sürece.bu hayvanların yeri sokak değil barınaktır.

4. Yorum: jonturk 22 03 2018 08:05
boyabat'taki sokak köpekleri tehlikeli değil çaresizdir. çaresiz kaldığında insanoğlu denen mahlukatın ne kadar tehlikeli bir hale dönüştüğünü bir düşünün bakalım. siz de aç, hasta sokaklarda gezseniz, bi de herkes sizi itse kaksa düşünün ne hale gelirdiniz.

3. Yorum: veli 22 03 2018 05:35
okul bahçeleri köpekten geçilmiyor.çocuklarımızı inşallah ısırmazlar.çocuklar hergün korkuyorlar.

2. Yorum: vatandaş 21 03 2018 21:11
sayın başkan hayvanların hakkı var tabiki.beni sokakta kovalama,ısırma hakkı var.

1. Yorum: insan 21 03 2018 21:08
sokaklarda yer alan köpekler insan hayatını tehlikeye atıyor.illaki birinin
köpekler tarafından ısıtılıp ölmesimi lazım.boyabat belediyesi en kısa sürede barınak yapmalı tüm köpekleri toplamalıdır.insanlar bu konuda çok şikayetçi.lütfen herkes bu konuda sesini yükseltsin.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Sinop'un Milletvekili Sayısı Değişmedi Hava Sıcaklıkları Hissedilir Derecede Ar Ülkü Ocakları Sinop 23 Nisan Ulusal Egem Fikriye Lüle hanımefendi vefat etti Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, 23 N Durağan Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Usta Daylı Kavşağında Trafik Kazası: 2 Yaralı Hükümete yakın anket şirketinden Erdoğan Muhammed ve Yunus Koyun’un Tutukluluk Ha Trafik Kazası 3 Yaralı Sinop'ta 57. Alay Vefa Yürüyüşü Yapılaca Milletimiz Çocuklarına Yaşanacak Bir Tür Yoldan Çıkan Otomobil Takla Atarak Durdu Hemşehrimiz Yaşar Nacı Uğur, Halk Sesi G Durağan ve Boyabat'ta da Ekmeğe Zam Yold CHP’li Karadeniz: Yasaklarla Sinop Recai Bahçe Sinop’a Atandı Maddi Hasarlı Trafik Kazası Oldu Araç Sahibine Sinirlenen Vatandaş Aracın Burada Trafik Kazası Meydana Gelse Sorum Türkiye'de 22 Milyondan Fazla Çocuk Var Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanlığından Te Sinop TSO'da Salim Akbaş dönemi Köy Gibi Yönetiyorlar! Hukuk Ne Yapıyor? “Entrikalı Dolap Komedyası” İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor'un Erk Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası’ndan His MEB’in Performans ve Sınav Dayatmasını K Erken Seçim Tarihinde 24 Haziran 2018 Ya Trafik Kazasında Yaralanan Sürücüyü Ambu Silahtan Çıkan Mermi Sıyırdı Geçti Turizm haftasında S.O.S.'li protesto Sinop'un Kasası Kimlere Emanet ! Saadet Partisi Durağan Kongresini Gerçek Makbule Kalay hanımefendi vefat etti Murat Celep vefat etti Kabaçam mevkinde orman yangını devam edi Sevim Baklacıoğlu hanımefendi vefat etti Motosiklet Kaydı Sürücü Başından Yaralan Hafızlar Yarışabilmek için Yarıştılar CHP OHAL’i Oturarak Protesto Etti! Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğ Okul Sporları Badminton Küçük Kız / Erke Sinopspor Teşekkür Mesajı Polis 3 Kişiyi Gözaltına Aldı Sinopspor BAL'da yola devam! Muhteşem Konsere İlgi Yoğundu Sinop Ülkü Ocakları konserine büyük ilgi Tümü

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı


Darbenin Kötü Kokuları Devam Ediyor


Fitness Club’tan 23 Nisan’a özel %23 indirim fırsatı...


24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından kaçış seçimidir !


İbretle Okuyunuz!


Erfelek'te Öğretmenlere Vefa


Derman Senin Olsun Derdi Bölüşek


Otizm Spektrum Bozukluğu Nedir?


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Karınca'dan mektup var


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:966420 DtGaNi

* ANASAYFA *