E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Karadeniz: “Emek ve Ekmek İçin, Vatan İçin Kastamonu’dayız”

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Kastamonu’da “Şeker Yürüyüşü”ne katıldı. Karadeniz, “Emek için, ekmek için, vatan için bir aradayız. Şeker vatandır. Vatan satılamaz diyoruz” dedi.

Hükümetin 14 şeker fabrikasını satma kararı sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla kurulan Şeker Komisyonu Kastamonu’da şeker fabrikasında işçiler, çiftçiler ve vatandaşlarla buluştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba koordinasyonunda kurulan Şeker Komisyonu ile birlikte Kastamonu’ya giden CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, CHP’li komisyon üyesi Milletvekilleri Kadim Durmaz, Melike Basmacı, Burcu Köksal, Okan Gaytancıoğlu, Türabi Kayan, Özkan Yalım, Mustafa Tuncer, Nurettin Demir ve Parti Meclisi üyesi Yıldırım Kaya, CHP Kastamonu İl Başkanı Hasan Baltacı, İYİ Parti Kastamonu İl Başkanlığı, Sadet Partisi İl Başkanlığı, Şeker Fabrikaları eski Genel Müdürü Seyit Yücel, Şeker-İş Sendikası, şeker fabrikası, işçiler, şeker pancarı üreticisi çiftçiler ve vatandaşlarla buluşarak, Şeker Fabrikasına "Ağzımızın tadı bozulmasın, Şeker Fabrikamız kapanmasın" yürüyüşünü gerçekleştirdiler.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz yürüyüş sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Karadeniz, AKP hükümetinin kendi eliyle milli ve yerli değer olan şeker pancarı üretimini yıldan yıla yok ettiğini söyledi. “Şimdi şeker fabrikalarını satışa çıkarıyorlar” diyen Karadeniz, şunları ifade etti:

“AKP hükümeti, milli ve yerli değerimiz olan şeker pancarına, şeker fabrikalarına sahip çıkmıyor. Kastamonu’ya geldik, şeker pancarı çiftçimizle, şeker fabrikası işçimizle, kadını erkeği, genciyle yaşlısıyla biz sahip çıkıyoruz. Vatan için ittifak burada kurulmuş durumda. Sadece şeker için değil. Emek için, ekmek için, vatan için bir aradayız. Şeker vatandır. Vatan satılamaz diyoruz” dedi.

Özelleştirme kapsamında bulunan Kastamonu Şeker Fabrikası'nın satılmaması için, şehir merkezinden fabrikaya kadar gerçekleştirilen 20 kilometrelik yürüyüşte "Şeker Fabrikası Kastamonu'dur. Satılamaz!" yazılı pankartlar taşındı, “Şeker Fabrikaları Vatandır, Vatan Satılamaz” sloganları atıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, özelleştirmenin ne demek olduğunu en çok Kastamonuluların bildiğini belirterek, SEKA fabrikasının, Et ve Balık Kurumu’nun, Kendir Fabrikası’nın, süt fabrikasının, yem fabrikasının özelleştirildiğini ya da kapatıldığını söyledi. Ağbaba “Yem fabrikasını kapattık Bulgaristan’dan saman ithal ediyoruz. Et Balık Kurumu’nu kapattık Sırbistan’dan et ithal ediyoruz. SEKA’yı kapattık kağıt ithal ediyoruz. Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi sadece Kastamonu’nun sorunu değil, bütün Türkiye’nin sorunudur” dedi.

CHP İl Başkanı Hasan Baltacı da konuşmasında, şeker fabrikasına sahip çıkılırsa vatana sahip çıkılacağını söyledi. Baltacı, “Şeker, kızlarımızın çeyizi, oğullarımızın düğünü, çocuklarımızın okuması, ninemizin dedemizin hac parası demektir. İktidarın Kastamonu milletvekillerinden biri bu fabrikanın olduğu köyden. İstanbul'da şeker için kulis yapacağına gel mertçe köylülerine fabrikamıza sahip çıkamadım diye söyle” diye konuştu.

Tarih:22 03 2018 19:41(674) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Daylı Kavşağında Trafik Kazası: 2 Yaralı Hükümete yakın anket şirketinden Erdoğan Muhammed ve Yunus Koyun’un Tutukluluk Ha Trafik Kazası 3 Yaralı Sinop'ta 57. Alay Vefa Yürüyüşü Yapılaca Milletimiz Çocuklarına Yaşanacak Bir Tür Yoldan Çıkan Otomobil Takla Atarak Durdu Hemşehrimiz Yaşar Nacı Uğur, Halk Sesi G Durağan ve Boyabat'ta da Ekmeğe Zam Yold CHP’li Karadeniz: Yasaklarla Sinop Recai Bahçe Sinop’a Atandı Maddi Hasarlı Trafik Kazası Oldu Araç Sahibine Sinirlenen Vatandaş Aracın Burada Trafik Kazası Meydana Gelse Sorum Türkiye'de 22 Milyondan Fazla Çocuk Var Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanlığından Te Sinop TSO'da Salim Akbaş dönemi Köy Gibi Yönetiyorlar! Hukuk Ne Yapıyor? “Entrikalı Dolap Komedyası” İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor'un Erk Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası’ndan His MEB’in Performans ve Sınav Dayatmasını K Erken Seçim Tarihinde 24 Haziran 2018 Ya Trafik Kazasında Yaralanan Sürücüyü Ambu Silahtan Çıkan Mermi Sıyırdı Geçti Turizm haftasında S.O.S.'li protesto Sinop'un Kasası Kimlere Emanet ! Saadet Partisi Durağan Kongresini Gerçek Makbule Kalay hanımefendi vefat etti Murat Celep vefat etti Kabaçam mevkinde orman yangını devam edi Sevim Baklacıoğlu hanımefendi vefat etti Motosiklet Kaydı Sürücü Başından Yaralan Hafızlar Yarışabilmek için Yarıştılar CHP OHAL’i Oturarak Protesto Etti! Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğ Okul Sporları Badminton Küçük Kız / Erke Sinopspor Teşekkür Mesajı Polis 3 Kişiyi Gözaltına Aldı Sinopspor BAL'da yola devam! Muhteşem Konsere İlgi Yoğundu Sinop Ülkü Ocakları konserine büyük ilgi Hasan Yavaş vefat etti Abdurrahman Kanber vefat etti Teknisyen Abdurrahman Kanber Trafik Kaza İYİ Parti Boyabat Teşkilatı Basın Açıkla CHP’li Karadeniz: Sinop Turizmi Da Sinop MHP, Bahçeli'yi mecliste ziyaret e İki Genç, İki Farklı Evde Ölü Bulundu Tümü

Darbenin Kötü Kokuları Devam Ediyor


Fitness Club’tan 23 Nisan’a özel %23 indirim fırsatı...


24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından kaçış seçimidir !


İbretle Okuyunuz!


Erfelek'te Öğretmenlere Vefa


Derman Senin Olsun Derdi Bölüşek


Otizm Spektrum Bozukluğu Nedir?


Sosyal Alanlar, Muhbirler


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Karınca'dan mektup var


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Osman Çakır’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Yanık Yüzbaşı


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:925608 DtGaNi

* ANASAYFA *