E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Vatandaş Ekmek Mağduriyetine Acil Çözüm Bekliyor

1 Temmuz 2018 Boyabat’ta hafta sonu uygulanan nöbetçi fırın uygulaması vatandaşı iyice çileden çıkardı. Uzun süredir uygulanan nöbetçi fırın uygulaması dışarıdan gelen gurbetçi vatandaşlar tarafından hafta sonunu ekmek çilesine dönüştürüyor.

Vatandaş Mağdur Edilmesin…

Özellikle vatandaşın tekli ekmek konusunda mağdur edilmeyecek açıklamasından sonra kalabalık olmayan ailelerin ekmek israfına yol açmasına neden olan ikili ekmek ise olayın farklı bir boyutu görünüyor. Fırıncı esnafının tekli ekmek konusunda duyarlı olacağı açıklaması bugün fiyasko ile sonuçlanmadı mı?

2. Ekmek Almak Zorunda Değiliz

Özellikle yaz aylarında gurbetçi vatandaşların akın ettiği bölgemizde fırıncı esnafının hafta sonu tatil uygulamasından yakınan ve tekli ekmek bulamayan vatandaşlar” Boyabat Belediyemiz tekrar ekmek işini yapması gerekir. Belediyemiz ekmekte sigorta konumundaydı”, “Bir ekmek almak istiyoruz, zorla iki ekmek almaya mecbur ediliyoruz.”, “Ekmek aramak zorunda bırakılmayalım, bir çözüm bulunsun”, “Resmen zorbalık bu, yetkililer acilen müdahale etmelidir”, “komşunun tavuklarını besliyoruz” ve ”Esnaf Odası Başkanı nerede?” şeklinde yakınmalarda bulundular.

Kamuoyu adına yetkililere soruyoruz..

Fırıncı esnafının hafta sonu mu önemlidir? Vatandaşın mağdur edilmemesi mi? Ticari işletme olan fırıncı esnafı aynı zamanda kamu yararına çalışmıyor mu? Büyük ulusan marketlerin hafta sonu için vatandaşın mağdur edilmemesi için dışarıdan ekmek getirmesi gerekmez mi?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:01 07 2018 20:21(875) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
9. Yorum: kamil kamil 05 07 2018 11:54
7 numaralı eski fırıncı kardeşim fırıncılık her ne kadar bir hizmet sektörü ise de ticarettir. bir kazanç kapısıdır. bir de rekabet olmalıdır. vatandaş mağdur olmasın diye hayrına falan ekmek üretilmiyor. para kazanmasınlar bak 1 gün ekmek çıkıyor mu? hikayeden konuşma önce istersen tüketici haklarını oku tüketici ve rekabet diye bir şey var. işkembeden atma fırıncı ekmek yetiştiremiyor muş onun için ikili ekmek çıkıyorlar mış o para kazanın sorunu işçi yok muş istanbul'a neden göç veriyoruz. öyleyse hafta sonu tüm esnaf kapatsın diğer esnafların tatile ihtiyacı yok mu?

8. Yorum: başkan kim 03 07 2018 21:35
sayın gırbetçiler esnaf odası başkanı kim biliyprmusunuz bn söleyim bir fırıncı esnafı kimi kimi şikaywt edceksin

7. Yorum: eski fırıncı 03 07 2018 20:42
fırın elemanları çalışıyor da fırıncı mı açmıyor vatandaş gelsin bir hafta sonu da çalışsın bakalım ekmek nasıl üretiliyor nasıl meydana geliyor fırıncı nında tatil hakkı var unutulmasın bir hamur 7 saatte meydana geliyor vatandaşımız madur olmasın diye çıkarıyor boyabat fırıncıları.

6. Yorum: tüketici 03 07 2018 18:04
evet hafta sonu nöbetçi fırınlar çiftli ekmek çıkartıyolar bunu belediye denetlemiyormu içi hamur çiğ zor yeniliyor yazık bu millete bu şekilde ekmek yedirenlere bakkala sordum bakkallarda şikayetçi ama yapacak bişey yok adamlar böyle ekmek çıkartıyorlar fırsatçılık diyor dileğimiz belediyenin işe el atması tekli ekmek çıkartılması nöbetçi fırın yetiştiremez ise fazla fırın nöbetçi kalsın.

5. Yorum: gündüz gece 03 07 2018 17:29
keşke imalathaneler denetlense

4. Yorum: ekmek 03 07 2018 13:53
tekli olsun çiftli olsun fark etmiyor, millete hamur yediriyorlar. önce ekmek kalitesi yükseltin. ekmekten tiksindirdiler insanı.

3. Yorum: sörf 02 07 2018 23:24
doymuşlar doymuş, aynısını bende yaşadım,adam hem neyapıyor biliyormusunuz,ekmegi hepside çiftli dbu arada dolaba koyuyor gidiyor sen para bozduracağım yok kapının altından para atacağım diye uğraşdur zaten evde tv.izlerken karnını kasıyarak kameradan senide izliyor lanet olsun insanlık bitmiş ya tövbeler olsun
mecbur ikili ekmeği alacaksın

2. Yorum: mustafa 02 07 2018 15:48
bayram da tatilde geliyoruz boyabata mahellelerde ekmek arıyoruz haftasonu gene öyle ..belediye eskiden ekmek yapardı rekabet olurdu..odalardanmı kaynaklanır bilmem ama serbest rekabet ye yok..ama bizler gurbetten gelirken boyabat’ta bayramlarda ekmek bulamayacağımızı bildiğimiz için daha gelişmiş hanönünden taşköprüden geçerken alıyoruz.. ama bu iş boyabat ta problem..

1. Yorum: hshsje 02 07 2018 11:25
bu çiftli ekmek işi gerçekten rezillik.
her ekmeğin yarısı israf oluyor.

artık bu işin suyu çıktı.
acilen çözüme girilmesi gerekiyor.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Çıkan Yangında Alevler Sıçramadan Müdaha Yeşil Reçeteyle Satılması Gereken İlaçla Resmi gazete artık sadece Dijital'de CHP Durağan Eğitim ve Öğretim Yılı Basın Miyerser Erkan hanımefendi vefat etti Hakemler ve Gözlemciler Derneği 2018/201 Sinoplu'ya Bağımsızlık Yakışır Dedi ve A Trafik Denetimleri Sıklaştı Okul Servisl Fatma Mühibe Özokçu hanımefendi vefat et İş Adamının Desteklediği 24 Derslik Okul Kentin Kaderi Oldu! KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eği Barış Karadeniz'den Eğitim Öğretim Yılı Erfelek İlçesinde Narkotik ve Piskotrop Pakistanlı Kaçakları İstanbul Diye Sinop Tarım aracı devrildi: 1 yaralı Direk mi Lazım Oldu Bir Tarafınıza, Ne İ Sinop İtfaiye Müdürülüğü - Bizim İçin He Trafik Ekipleri Emniyet Kemeri Denetimin Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Günü ASİLDER Genel Başkanı Kenan Güllü Mesaj İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Şan Üç Aydır Temizlenmediği İddia Edildi İYİ Parti Sinop İl Başkanlığına Hasan As Boyabat Haber Gazetesi'nden, Boyabat Med CHP’li Karadeniz Ekonomi İçin Saha Avrupa'nın En Şişman Ülkesi Türkiye Oldu Mustafa Menteş vefat etti Mustafa Çakır vefat etti Kastamonu'da Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağ Jandarma Her Zaman Halkımızın Yanında Hareket Halindeki Dolmuş Alev Aldı Boyabat Emniyeti Okul Giriş ve Çıkışları Safiye Erdem hanımefendi vefat etti Şaziye Demircan hanımefendi vefat etti Abdullah Eraslan vefat etti Hasan Yıldız vefat etti Polis Ekipleri “Huzur ve Güven" ve Yakalandılar… Çerçiler Durağan arasında traktör devril İzzet Güler vefat etti Sinop Mübadele Derneğinden Belediye Başk Huzur ve Güven Uygulaması 2 Ayrı Noktada Dünyada 750 Milyon Kişi Okuma Yazma Bilm Vali Şakalar Mübadele Derneğine İade-i Z Turcahan Özcan hanımefendi vefat etti Aşkın Ayrancıoğlu'nun Karikatür Kitabı İ Hasan Yücel vefat etti Sinop'un İlk Bayan Müftü Yardımcısı Göre Tümü

Boyabat Kalesini Gezelim mi?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor


Eğitim-Öğretim


15 Eylül 1928


A’dan Z’ye Şarbon…


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Hiç Bir Şey Kolay Kazanılmadı!..


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Dolardan Bana Ne


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Çok Mu Zor?


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:747945 DtGaNi

* ANASAYFA *