E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Boyabat Domates Festivali

Boyabat Belediyesi tarafından bu yıl 2.’si düzenlenecek olan Domates festivalinde Aroma ve Koku-Ağırlık-Şekil ve Renk olarak farklı kategorilerde yarışma düzenlenecek.

Boyabat Belediyesi ve Boyabat Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen festivalde, üreticiler ürünlerini sergileyerek dereceye girebilmek için mücadele edecek. Aroma,koku,ağırlık,şekil ve renk olarak farklı kategorilerde yarışacak adaylar dereceye girmeleri halinde çaşitli hediyeler alacaklar. Festival 17 Ağustos Cuma günü saat 14:00 'da Kemaldede Cami yanında yapılacak. Yarışmaya başvurmak isteyen adaylar Belediye Başkanlığına direkt başvuru yapabildikleri gibi köy muhtarlığına da başvuruda bulunabilecek.

Tarih:02 08 2018 20:13(1304) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
7. Yorum: piriçci 08 08 2018 16:26
domates festivali çok iyi olmuş geçen yılki kayıtlara göre boyabattan 4925 ton yani 197 tır boyabat dışına domates satışı yapılmış ayrıca ihracatı var kayıtlarda olmayanda olabilir.boyabat domatisini destekleyen belediyemize çok teşekkür.ya şaka şaka millet boyabata halyerine pazarına her hafta belki en az 150/200 ton domates dışardan geliyor.boyabatta tuğla festivali anlarım çeltik pirinç festivali anlarımda bu domatis festivali ne oluyor.ayrıca festivalin anlamıda ayrı o çok büyük organizasyon gerektirir.neyin kafasını taşıyor veya neyin kafasını taşıyorsunuz.saygılar

6. Yorum: festivalciler 07 08 2018 15:21
bunlar festivali nasıl bir şey zannediyorlar? tamam vizyonsuzluklarıyla, bilgisizlikleriyle ve kültürsüzlükleriyle kendileri gülünç duruma düşüyorlar da ilçeye yazık oluyor. boyabat bu kadarını hak etmiyor.

5. Yorum: sörf 06 08 2018 19:58
byceza bunlar bilen adamlar,olumsuzluk ve vizyonsuzluk tavan yapmış bunlarda

4. Yorum: byceza57 04 08 2018 22:14
burada amaç domates çokluğu değilki arkadaşlar amaç koy domateslerinin lezzeti ve bunu yaygınlaştırmak organik ürün yelpazesini çoğaltmak bence güzel bir olay pirinç için de yapılırsa boyabat için tanıtım kapasitesi yükselir emeği geçenlere teşekkürler

3. Yorum: 11 köy 03 08 2018 19:54
evet kaç kilo domates üretiliyor ki festival i var ankara ayaş çok meşhur ama ordada yok sanırım festival birde çanakkalede de üretim çok.

2. Yorum: soru 03 08 2018 10:08
boyabat'ta ne kadar domates üretim miktarı var...
festival olacak kadar var mı?
yada bu domateslerin işlendiği bir fabrika tesis mevcut mudur....
pirinç festivali olsa anlayacağım...
bu konuda bir cevap yazan olsun...
gerçekten domates üretimi ne kadar?
iç piyasaya ne kadar?
ihracatı ne kadar?
festival komitesi başkanı bir açıklama yapsın...
ben bilmiyorum? mesala

1. Yorum: halktan 03 08 2018 07:10
geçen seneki gibi domates katliamı yapılmaz umarım.yapılmasın da..


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Yılmaz Boyab Kist Hidatik Hastalığı için bilgilendirm Türkeli'de Polonya asıllı kadın Müslüman Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Ap Boyabat –Kastamonu Yolunda Kamyon Tıra Ç Bagaja Koyduğu Semaver İtfaiyeyi Alarma Mustafa Çoban vefat etti Boyabat’ta Ekipler Kontrollerini S Sinop Üniversitesinden ABD’nin Yap Sinop'ta boğulma: 1 ölü Bedensel Engelli Aracına Otomobil Çarptı Görevinden İstifa Etti BDDK'dan banka kartlarına ve kredi kartl Mustafa Köstek vefat etti Ramazan Erdoğan vefat etti Bir Rezalette Bürnük Mesire Alanından Ahilik Geleneği Boyabat'ta Yaşatılacak Gerze'de Tır ile otomobil çarpıştı Tatil dönüşü kaza Karadeniz Bölge İstişare Toplantısı TOBB İnsaf yok mu sizde? Nedir Bu Rezalet? Hayvan Pazarında Kurban Bayramı İçin Haz Boyabat Doğalgazı İsale Hattında İncelem Ülkemiz İçin Birlikte Hareket Etmeliyiz Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur MHP Sinop İl Başkanı Fahri Ulusoy'un Döv Kuzu Kelle Kebaba Vatandaşlar Yoğun İlgi Yesari Baba türbesinin içler acısı hali Gazeteci Uysal’ın acı günü Şebeke Suyu Patladı Şehir İçinde 3 Araç Birbirine Girdi Define Aramak İçin Şantiye Kurmuşlar Adem Çilek, Milli Eğitim Bakanlığı Müşav Boyabat Sinop Yolu Üzümlü Mevkinde Trafi Ayrancıoğlu'na İkisi “Dünya Üçüncülüğü” 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi'ndeki Sinop NKP'den referandum önerisine tepki İkinci El Araç Alım Satımı Yapan işletme İlk Yardım Kursu Başlıyor Balkan Türklerinden Sinop Valisine Ziyar Mehmet Ersoy, İçişleri Bakan Yardımcısı Sinop Belediye Başkanı’ndan nüklee Asfaltta Oluşan Hasarlı Yerleri Sıfır Ha ZTSO Başkanı Demir’den, Başkan Orh Poşetler ücretli olacak Sinop-Boyabat yolunda kaza 7 yaralı Kaza kurbanı anne oğul toprağa verildi Ad. Men Bul. 2. Sıraya Araç Park Edenler Boyabat Polisinden Kumar Operasyonu Tümü

Fitness Club Geleneksel Bayram İndirim başlıyor!


Sinop Emniyeti Kurban Bayramı Öncesi Uyardı


Mesele Dolar Artışı Değil Arkadaş - Öz Eleştiri Zamanı


15 Temmuz Öncesi Sonrası


Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABD’nin yükselttiğine inanmıyor!


Çok Mu Zor?


Delege savaşları


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:609353 DtGaNi

* ANASAYFA *