E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

İl Bilgilendirme Toplantıları Sona Erdi

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) 2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi (TAG) Mali Destek Programı kapsamında Kastamonu ve Çankırı’da da düzenlenen İl Bilgilendirme Toplantıları Sinop’la sona erdi.

Sinop Valiliği Toplantı Salonu’nda yapılan Sinop Bilgilendirme Toplantısı’na çok sayıda kamu kurum ve kuruluş temsilcisi katıldı.

Turizmde Gelişme İçin Paydaşlar Potansiyellerini Birleştirmeli

Bilgilendirme toplantısında katılımcılara seslenen KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan Genç, sağladığı katma değer ile küresel bir rol üstlenen turizm sektörünün kendi dışında iki katı kadar ekonomi ve istihdam yaratmakta olduğunu ifade ederek, “Tarihi, kültürü ve doğal güzellikleri ile önemli bir turizm destinasyonu olan ülkemize daha fazla katma değer sağlayabilmek için yerel paydaşların kapasitelerini bir araya getirerek destinasyon bazında gelişimi yönetmeleri oldukça önem arz etmedir. Doğru strateji ile yürütülen destinasyonlar kente ve bölgenin kalkınmasına önemli katkı sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Çalışmaları Yürütüyoruz

Dr. Genç, “Ajans olarak Bölgemizin tanıtılması ve turizmin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütmekteyiz. Bu amaçla mali destek programları aracılığıyla KOBİ’lere ve turizm altyapı projelerine destek sağlamaktayız. Ajansımız yeni dönemde benimsenen en az üç yıllık bakış açısını yansıtan “Sonuç Odaklı Program” modeli ile aktif rol üstlenerek bölgenin kalkınmasına yönelik etkisini artırmayı hedefliyoruz. Bu amaca yönelik olarak Ajansımız tarafından Bölge turizminin gelişmesine yönelik “Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Sonuç Odaklı Program” tasarlandı. 26 Kasım 2018 tarihinde ilan ettiğimiz Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı da bu kapsamda hazırlandı. Programın önceliği Bölge turizmi açısından önem arz eden ve program kapsamında belirlenen doğal, kültürel ve tarihi unsurların altyapısının iyileştirilmesidir” dedi.

Konuşmalar sonrasında KUZKA Planlama, Program ve Stratejik Araştırmalar Birim Başkanı Serkan Doğru, “Bütünleşik Turizm Projesi” kapsamında yapılan ve devam eden çalışmalarla ilgili toplantıya katılan kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine bilgi verdi.

Daha sonra KUZKA Program Yönetimi Birimi Uzmanı Mehmet Uğur Serin ise turizm unsurlarının altyapısının iyileştirilmesine yönelik düzenlenen 2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı (TAG) hakkında kamu kurum ve kuruluşu temsilcilerine program hakkında detaylı bilgilendirme yaptı. Serin, sunumunda programın içeriği, bütçesi, hibe desteği tutarları, kapsadığı konular, uygun başvuru sahipleri ile son başvuru tarihlerine ilişkin katılımcılara bilgiler aktardı.

Sinop’ta gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı, katılımcıların programa ilişkin proje fikirlerinin alınması ve sorularının cevaplandırılmasıyla son erdi.

Tarih:06 12 2018 14:25(265) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: gökbörü 07 12 2018 09:17
hiçbir işe yaramayan sırf adam doldurmak için kurulmuş bır kurum kuzka , yandaşlara hıbe vs para dağıtan bır yer ...........ne yapmış bugunekadar


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Gece Yarısı Kuşları Ve Kafesleri Çalan Z Sürpriz olmadı! Boyabat Meydan Projesi’nin İlk Kur MHP İlçe Başkanı Mehmet Fevzi Erdoğan Ad MHP'de yeni bir aday mı var? "Arıcılık" kursu açılacaktır Kadir Günal vefat etti Sinop MHP'de istifa Sündüs Gümüş hanımefendi vefat etti Yaban Keçisi Diye Vatandaşın Keçisini Vu MHP Sinop İl Yönetiminde Revizyon Turan Erkul vefat etti Acil Yardıma Bekleniyorsunuz Süleyman Öztürk vefat etti Bilal Acar vefat etti Bir Çelenk Bile Göndermediler! MHP Genel Başkan Yard. Yaşar Yıldırım, B Mustafa Demircan, İl Genel Meclis Üyesi Haber 57 Gazetesi 18 Yaşında Aydilge Sinop'ta Konser Verdi AYM: Erişim engeli özgürlük ihlali Ali Dalkılıç ve Osman Yıldırım Toprağa V CHP Sinop Belediye Başkanı Adayı Barış A İl Bilgilendirme Toplantıları Sona Erdi Ali Dalkılıç ve Osman Yıldırım’ın Cenaze MHP Durağan İlçe Başkanı Osman Yıldırım Durağan Belediyesi Eski Başkanı Kazada H EYT yine AKP-MHP engeline takıldı Polis Ekipleri 3 Cezaevi Firarisini Yaka Engelsiz bankacılık ve ATM’ler Trafik Kurallarına Uyalım, Uymayanları U Japonya, Sinop’taki nükleer santra TMVFL Orta Karadeniz Bölgesi üçüncü haft Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne Mustafa 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı Kamyonla Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yar Sinop Ayancık Yolunda Kaza: 1 Ölü Sandıktan “Barış” çıktı Kaza Sonrası Kavgayı Polis Yatıştırdı Türkeli’de ölü yunus karaya vurdu Ünzile Büber hanımefendi vefat etti Jandarmadan Kaçak Kazı Yapan Defineciler Şimşirgil'den Ayancık'ta önemli mesajlar Boyabat’ta Çıkan Yangında Konteyne Jandarmadan Avcılara Sıkı Takip Çıkan Yangında Alevlere Boyabat İtfaiyes 2018 Yılı Aralık Ayı Nöbetçi Eczane List ŞEGAL Öğretmeni Mesut Çöklü Vefat Etti Sabiha Akkoca hanımefendi vefat etti Tümü

İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları Boş Bıraktı


İnancın gereği, temelleri, kriterleri


Kent Yönetiminde Kimler Olmalı


Sıladan Mektup Var-7


Engelden uzak erişilebilir hayat mümkün


Hacıçayı ve Boyabat Barajı'ndan Sonbahar Manzaraları


Firmanıza Ücretsiz Mağaza Açıp Ürünlerinizi Satabilirsiniz


Boyabatlı İki Ermeni Balkan Savaşı'nda Esir Düşmüş


17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Aralık ayı ziyaretci sayısı:341858 DtGaNi

* ANASAYFA *