E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Ekmeğe Zam Kapıda mı?

Boyabat'ta üç fırıncı esnafının aldıkları karar sonucu 250 gr ekmek 75 kuruştan satılmaya başladı. Tüketici memnun, ucuz ekmek vatandaşı sevindirdi.

Edinilen bilgiye göre, ekmek zammının yapıldığı ve yeni fiyatın hazır olduğu, fakat fırıncı esnafının kendi aralarında, ekmek satış bayileri konusunda anlaşamadıkları için, üç fırıncı esnafının aldıkları kararla 250 gr ekmek 75 kuruştan sattığı bildirildi. Tüketicilere göre, “Fırıncılar 75 kuruştan ekmek satılabiliyor ise, ekmekçiler 75 kuruş ekmek satmaktan zarar etmiyor demektir, hatta eski fiyat baz alınırsa 50 kuruşun üzerinde kar ediyorlar öyleyse ekmeğe zam yapılmamalıdır.” ve ”Veya bu işe eskisi gibi Boyabat Belediyesinin alternatif olması gerekir.“ diye tepkilerini gösterdi.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:10 01 2019 20:25(1003) Facebook'ta Paylaş

5. Yorum: aslan 12 01 2019 13:05
ilginç? ulkemizdeki ekonomik durum ekmek, sogan ve patates fiyatlarina baglanmis? kars'ta görevliyken yaygin bir hikaye ogrenmistim: yolda ölmus birisine rastlayan bir baskasi ölenin heybesini karistirir ve söyle söylenir: "nan heya, peyvaz heya, khoy heya,,, çima mirra? (ekmek var, sogan var, tuz var, niçin ölmüs?)" not: kürtçe yazilista yanlisim varsa affola... simdilerde ülkemizdeki durumu aynen bu hikayeye benzetiyorum...

4. Yorum: açlar 11 01 2019 23:37
dünyadaki yoksulluğun sebebi fakirlerin doymaması değil zenginlerin gözünün doymamasıdır.

3. Yorum: yenimaleli necati 11 01 2019 12:45
her bir şey zamlandı. zama bile zam geldi. ekmeğede gelebilir.

2. Yorum: gündüz gece 11 01 2019 08:30
anlaşma yakın merak etmeyin

1. Yorum: sinop57 10 01 2019 23:06
çay bahçelerinde küçük bardak çayın bile 1.25 tl olduğu halde ekmeğe zarar etmez demek doğru bir yaklaşım değil, boyabat ilçesindeki fırıncılarının akıl sağlığının noksanlığından kaynaklanıyor. hatta 25 krşda indirebililer. halk daha memnun olsun..


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Gönül Boran: Mücadele sonuç alana kadar Otomobil Kanala Uçtu 3 Yaralı Saraydüzü’nde Jandarma Beratta Tab Sinop'ta 600 mm Bora Füzesi Test Edildi Boyabat Gazetesi 31 Mart Yerel Seçim Ank Erol Baş vefat etti İsmail Okutan vefat etti Sonunda Makam Arabasının Plakası Doğru Ş Boyabat İYİ Parti'den Korkunç İddia Oto Teyp Hırsızlığı!!!! Zekiye Maviş hanımefendi vefat etti Hüseyin Akkuş vefat etti Zekeriya Kurt, Çalışmalarına Devam Ediyo Otomobil Beton Bariyerlere Çarptı: 1 Yar Tuğla Sanayisini Hiçe Saymak Boyabat'a Y Yani bu kadar olur! Boyabat Adliyesinden Kan Bağışına Tam De Şükrü Kaya, Emekçileri Ziyaret Etti Murat Özer, Çamlıca Mahallesi Muhtar Ada CHP Basın Açıklaması Boyabat’ta Sahte Para Yakalandı Zekeriya Kurt, Çalışmalarına Devam Ediyo Şükrü Kaya, Boyabat Gazetesi'ni Ziyaret EYT'liler İstanbul'da buluştu! Hasan Kara, Boyabat Kulesi ile İlgili Aç “Çanakkale Zafer Platosu” Et Evinde Ölü Bulundu Şükrü Kaya, Esnaf Ziyaretinde Bulundu Abdullah Zincirci vefat etti 5 canın bedeli 6 yıl 8 ay hapis! Osman Kara vefat etti Sinop Müsiad Başkanı Cengiz Tokmak'ın Ba İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor; "18 M Şahin Erdoğan, Cumakayalı Köyüne Muhtar EYT Derneği Başkanı Gönül Boran'dan miti Sinop'ta roket ve füze atışı yapılacak Yarışmada Kazandığı Ödülü Mehmetçik Vakf CHP’li Karadeniz, 14 Mart Tıp Bayr Kamu Kurumunu Dolandırmak İddiasıyla 1 K Sinop'ta Trafik Kazası 1 Yaralı Sündüs Nurcan Yavuzlu; "Artık Yenilik ve 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi Kaç De Hasan Kara, Erdal Ertekin'i Ziyaret Etti Şükrü Kaya ziyaretleri devam ediyor Numan Kutulmuş Başkan Çakıcı’ya De Devrilen Tır’daki Eşyalar Yola Saç Polis Uyuşturucu Yakaladı 1 Kişi Tutukla Fatih Gün vefat etti Murat Baltacı vefat etti Tümü

Güzel insan


Bir formalite seçim daha !


Çanakkale’ye sesleniş!


Bir daha söyleyin bakayım, EYT köpük müymüş?


Sıladan Mektup Var -28


Beka Sorunu Var Yalanı


14 Mart Dünya Böbrek Günü


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü


Boyabat 31 Mart 2019 Yerel Seçim Aday Listesi


Yengeç Sepeti Sendromu


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:675278 DtGaNi

* ANASAYFA *