E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sinop İl Temsilciliği 1. Olağan Toplantısı Gerçekleşti

Sinop’ ta, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma Derneği'nce 'EYT Buluşması' gerçekleştirildi. Toplantıya EYT İl Temsilcisi Coşkun Şeker, EYT Basın Danışmanı Aygün Koçak, EYT Yönetim Kurulu üyeleri Erdem Önder, Aydemir Yalçın ve emekli maaşı alabilmek için yaş süresinin dolmasını bekleyen çok sayıda kişi katıldı.

EYT Basın yayın Aygün Koçak konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bizler kesinlikle erken emeklilik değil 1999 yılında 4447 sayılı yasanın geriye doğru işletilmesi sonucu elimizden alınan geciktirilmiş hakkımız olan emekliliğimizi isteyenleriz. 8 Eylül 1999 tarihinden önce SSK, BAĞ-KUR ya da emekli sandığına bağlı olarak çalışma hayatına başlarken emeklilik için iki şart bulunuyordu. Bunlardan biri hizmet yılı diğeri ise prim gün sayısı idi. Bu da kadınlarda 20 yıl (5000 gün) erkeklerde ise 25 yıl (5500) gün olarak belirlenmişti. Amacımız emeklilikte hem yaş hem maaş engeline takılan tüm çalışanların gelecekte rahat ve huzurlu bir hayat sürdürebilmesi için tüm gücümüzle kırmadan, dökmeden, incitmeden siyaset üstü ilkeli ve akılcı bir yöntemle hak arayışımızı çeşitli etkinliklerle duyurmak. Ülkenin yönetiminden sorumlu olan iktidarların, siyasi otoritelerin kamu kurum ve kuruluşlarının sivil toplum örgütleriyle yerel yönetimlerin emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerinin giderilmesinde kayıtsız kalmamalarını ve acilen çözüm üretmelerini istiyoruz. Kim ne derse desin bunu kimseye restleşmek olarak algılamasın ki kimse kimseye düşman değil. Hepimiz bu vatanın evlatlarıyız. Türkiye’ de artık EYT hakkı için tek yürek oldu. A B C parti yok EYT için sadece yasanın geriye ve aleyhte işleyip yarattığı bir halk gaspının iktidar önderliğinde tüm millet meclisinde vekâlet verilen asıl olan milletin derdinin çözülmesi için vekillerin bir araya gelip bu mağduriyeti ortadan kaldırma gibi çok önemli bir görev ve sorumluluk var. Emeklilikte yaşa takılanların Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden talepleri; 1999’ da çıkartılan 4447 sayılı yasanın geriye işletilmenin durdurulması yasanın çıktığı tarihten sonra uygulanması. Bu tarihten önce iş başı yapanların hak kayıplarının telafi edilmesi, beklenen yaş süresince emekli maaşlarımızın düşmesinin engellenmesi, tüm emeklilik sisteminin yeniden ele alınması ve haksızlıkların giderilmesi. Taleplerimiz bunlardır.” dedi.

Önümüzdeki günlerde dernek adına Ankara’ ya gidilip gerekli görüşmelerin yapılacağını belirten yönetim kurulu üyeleri toplantıya son verdi.

Kaynak: Haber57.com.tr

Tarih:04 02 2019 11:00(996) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Yaramaz Aydaş Firarda Sanayi Kavşağınında Trafik Kazası 1 Yara Sinop'ta Uyuşturucu Operasyonu 1 Gözaltı Tarihi Eser Operasyonu Mehmet Kahraman vefat etti Aracınızı Park Ederken Daha Dikkatli Olu Gerze'de Aile Hekimine Saldırı Ekipler Seferber Oldu Nazik İnan hanımefendi vefat etti İpek Nurcihan Utku hanımefendi vefat ett Boyabat Tekke Mevkinde Trafik Kazası 2 Y Boyabat Trafik Işıklarında 2 Araç Çarpış Boyabat 1868 Spor ile 1074 Çankırı Spor Kontrolden Çıkan Elektrikli Motosiklet D Ali Duman vefat etti Otomobil Karşı Şeride Uçtu: 2 Yaralı Boyabat Doğuca Köyü Girişinde Trafik Kaz Yola Çıkan Karacaya Araç Çarptı Kazada Ağır Yaralanan Öğretmen Hayatını Camdan Düşen Bebek Tedavi Altına Alındı Gülşen Gülen hanımefendi vefat etti Bu Kadar Acizmiyiz? Durağan’da Feci Kaza 3 Yaralı 1 Öl Kasten Adam Yaralamadan Tutuklandı Yaşar Uçar vefat etti Ayhan İnce vefat etti Şakir Efe vefat etti İstiklal Marşımız Okunurken Ayağa Kalkma İki Araç Kafa Kafaya Çarpıştı 6 Yaralı Ayancuk Yolunda Trafik Kazası 3 Yaralı Sinop’ta Motosiklet Kazası Tüfekle Ayağından Vurdu, Kaçtı… Elektiriği Olmayan Mahalle Saime Maviş hanımefendi vefat etti Osman Sarıçam vefat etti Boyabat’ta Araç Takla Attı 2 Yaral Boyabatlı genç boğulma tehlikesi geçirdi Kafayı çeken tatilci vekilin arabasına ç Necla Akyıldız hanımefendi vefat etti Sanayi Kavşağında Otomobil Refüje girdi Yıldız Mahallesinde Trafik Kazası 1 Yara Otomobil Orta Refüje Girdi Takla Attı 1 Hüsamettin Atmaca vefat etti Bu Yıl Kurban Derisinin Fiyatları Çok Dü Sürülen İzin Ardından Boyabat Polisi 2 H Boyabat TSO Başkanı Orhan Çakır, Bayram İrfan Erbaş, Kurban Bayramı Mesajı Yayım Topağaç köyünde bir ev alev alev yandı Remzi Yayla vefat etti Tümü

Aile de mi, Okul da mı?


Boyabat Belediyesi Ne Zaman Festival Yapacak?


Kurban Bayramı izlenimleri


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Kaz Dağları’na Sahip Çık!


Siz Var Ya, Siz


Fit/CLUB’tan geleneksel Bayram Kampanyası


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Agustos ayı ziyaretci sayısı:512695 DtGaNi

* ANASAYFA *