E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sinop İl Temsilciliği 1. Olağan Toplantısı Gerçekleşti

Sinop’ ta, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma Derneği'nce 'EYT Buluşması' gerçekleştirildi. Toplantıya EYT İl Temsilcisi Coşkun Şeker, EYT Basın Danışmanı Aygün Koçak, EYT Yönetim Kurulu üyeleri Erdem Önder, Aydemir Yalçın ve emekli maaşı alabilmek için yaş süresinin dolmasını bekleyen çok sayıda kişi katıldı.

EYT Basın yayın Aygün Koçak konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bizler kesinlikle erken emeklilik değil 1999 yılında 4447 sayılı yasanın geriye doğru işletilmesi sonucu elimizden alınan geciktirilmiş hakkımız olan emekliliğimizi isteyenleriz. 8 Eylül 1999 tarihinden önce SSK, BAĞ-KUR ya da emekli sandığına bağlı olarak çalışma hayatına başlarken emeklilik için iki şart bulunuyordu. Bunlardan biri hizmet yılı diğeri ise prim gün sayısı idi. Bu da kadınlarda 20 yıl (5000 gün) erkeklerde ise 25 yıl (5500) gün olarak belirlenmişti. Amacımız emeklilikte hem yaş hem maaş engeline takılan tüm çalışanların gelecekte rahat ve huzurlu bir hayat sürdürebilmesi için tüm gücümüzle kırmadan, dökmeden, incitmeden siyaset üstü ilkeli ve akılcı bir yöntemle hak arayışımızı çeşitli etkinliklerle duyurmak. Ülkenin yönetiminden sorumlu olan iktidarların, siyasi otoritelerin kamu kurum ve kuruluşlarının sivil toplum örgütleriyle yerel yönetimlerin emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerinin giderilmesinde kayıtsız kalmamalarını ve acilen çözüm üretmelerini istiyoruz. Kim ne derse desin bunu kimseye restleşmek olarak algılamasın ki kimse kimseye düşman değil. Hepimiz bu vatanın evlatlarıyız. Türkiye’ de artık EYT hakkı için tek yürek oldu. A B C parti yok EYT için sadece yasanın geriye ve aleyhte işleyip yarattığı bir halk gaspının iktidar önderliğinde tüm millet meclisinde vekâlet verilen asıl olan milletin derdinin çözülmesi için vekillerin bir araya gelip bu mağduriyeti ortadan kaldırma gibi çok önemli bir görev ve sorumluluk var. Emeklilikte yaşa takılanların Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden talepleri; 1999’ da çıkartılan 4447 sayılı yasanın geriye işletilmenin durdurulması yasanın çıktığı tarihten sonra uygulanması. Bu tarihten önce iş başı yapanların hak kayıplarının telafi edilmesi, beklenen yaş süresince emekli maaşlarımızın düşmesinin engellenmesi, tüm emeklilik sisteminin yeniden ele alınması ve haksızlıkların giderilmesi. Taleplerimiz bunlardır.” dedi.

Önümüzdeki günlerde dernek adına Ankara’ ya gidilip gerekli görüşmelerin yapılacağını belirten yönetim kurulu üyeleri toplantıya son verdi.

Kaynak: Haber57.com.tr

Tarih:04 02 2019 11:00(863) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sevgi Evleri TBMM’de ‘Biz Yanıyoruz, Kurtarın’ Türkeli'de Tek Katlı Ahşap Ev Alevlere T İrfan Erbaş, 23 Nisan Mesajı Yayımladı CHP’li Barış Karadeniz’den 2 Boyabat Polisi Yapılan Denetimlerde Didi Boyabat’ta Vurdukları Karacanın Et Boyabat’ın Tansiyonunu ve Şekerini Boyabat Polisinden Kumar Oynayanlara Suç NKP panel ve miting düzenleyecek İzzet Düşkün vefat etti Kaya Cami Hizmet Vermeye Başladı CHP’li Karadeniz; Asla İzin Vermey Tubitak 4006 Bilim Fuarına Davetlisiniz Sinop’un gerçek hikayesi "dut ağac Sabahattin Oğuz vefat etti Sinop Üniversitesi Zirveye Yerleşti Boyabat Gazidere Domatesi Tescillendi Sinop’taki fuhuş operasyonunda iki 100. yıl logosu tartışma yarattı... Benz Yeşilay, tüm Sinop’u sağlık için pedal ç YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Gü Hanife Kiriş hanımefendi vefat etti Akü ve mazot hırsızları enselendi Sinop'ta Fuhuş Operasyonu: 5 Gözaltı Boyabatlı Şampiyon Karikatüristler İzmir İrfan Erbaş, Berat Kandili Mesajı Yayıml Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’i 5 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu Sinop’lu Vatandaş İmkanlarıyla Mıs KUZKA Sinop Girişim Atölyesi Açılıyor Boyabat Anlam Okulları Açılıyor! Gökçeağaçsakızı Köyü Mevkinde Trafik Kaz Ahmet Kılıçaslan’dan Teşekkür̷ Boyabat’ta Bisiklete Biniyorum Projesi Y Boyabat'ta 25 Yıl Sonra MHP Belediye Mec Hedefimiz BAL Ligi... Sinop Üniversitesine 3 Yılda 63 Yeni Pro "TÜRK İşaret Dili" Kursu Açılacaktır ”Boyabat Tanıtım Sunumları” Mahalledeki Onlarca Kediyi Besliyor BTSO İstihdama Yüksek Katkı Sağlayan Üye Boyabat’ta Okul-Esnaf İşbirliği Gülümser Çakır hanımefendi vefat etti İsmail Akter vefat etti Durağan'da Trafik Kazası: 1 Yaralı Beyinden Beyine Satış Eğitimi Şampiyon Boyabat 1868 Spor Oldu Sinop’ta iş kazası: 1 yaralı Tümü

İsmail Efe’nin Sinop tarihi


Tevazu


Aydınlanmanın Işığı Köy Enstitüleri


Oy Verdik Tatlı Dile…


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Satılık Otomobil 57 DT 858


İletişim Yoluyla Dolandırıcılık


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


1-7 Nisan Kanser Haftası


Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa günlerini görür!


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


Yengeç Sepeti Sendromu


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:626897 DtGaNi

* ANASAYFA *