E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sinop İl Temsilciliği 1. Olağan Toplantısı Gerçekleşti

Sinop’ ta, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma Derneği'nce 'EYT Buluşması' gerçekleştirildi. Toplantıya EYT İl Temsilcisi Coşkun Şeker, EYT Basın Danışmanı Aygün Koçak, EYT Yönetim Kurulu üyeleri Erdem Önder, Aydemir Yalçın ve emekli maaşı alabilmek için yaş süresinin dolmasını bekleyen çok sayıda kişi katıldı.

EYT Basın yayın Aygün Koçak konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bizler kesinlikle erken emeklilik değil 1999 yılında 4447 sayılı yasanın geriye doğru işletilmesi sonucu elimizden alınan geciktirilmiş hakkımız olan emekliliğimizi isteyenleriz. 8 Eylül 1999 tarihinden önce SSK, BAĞ-KUR ya da emekli sandığına bağlı olarak çalışma hayatına başlarken emeklilik için iki şart bulunuyordu. Bunlardan biri hizmet yılı diğeri ise prim gün sayısı idi. Bu da kadınlarda 20 yıl (5000 gün) erkeklerde ise 25 yıl (5500) gün olarak belirlenmişti. Amacımız emeklilikte hem yaş hem maaş engeline takılan tüm çalışanların gelecekte rahat ve huzurlu bir hayat sürdürebilmesi için tüm gücümüzle kırmadan, dökmeden, incitmeden siyaset üstü ilkeli ve akılcı bir yöntemle hak arayışımızı çeşitli etkinliklerle duyurmak. Ülkenin yönetiminden sorumlu olan iktidarların, siyasi otoritelerin kamu kurum ve kuruluşlarının sivil toplum örgütleriyle yerel yönetimlerin emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerinin giderilmesinde kayıtsız kalmamalarını ve acilen çözüm üretmelerini istiyoruz. Kim ne derse desin bunu kimseye restleşmek olarak algılamasın ki kimse kimseye düşman değil. Hepimiz bu vatanın evlatlarıyız. Türkiye’ de artık EYT hakkı için tek yürek oldu. A B C parti yok EYT için sadece yasanın geriye ve aleyhte işleyip yarattığı bir halk gaspının iktidar önderliğinde tüm millet meclisinde vekâlet verilen asıl olan milletin derdinin çözülmesi için vekillerin bir araya gelip bu mağduriyeti ortadan kaldırma gibi çok önemli bir görev ve sorumluluk var. Emeklilikte yaşa takılanların Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden talepleri; 1999’ da çıkartılan 4447 sayılı yasanın geriye işletilmenin durdurulması yasanın çıktığı tarihten sonra uygulanması. Bu tarihten önce iş başı yapanların hak kayıplarının telafi edilmesi, beklenen yaş süresince emekli maaşlarımızın düşmesinin engellenmesi, tüm emeklilik sisteminin yeniden ele alınması ve haksızlıkların giderilmesi. Taleplerimiz bunlardır.” dedi.

Önümüzdeki günlerde dernek adına Ankara’ ya gidilip gerekli görüşmelerin yapılacağını belirten yönetim kurulu üyeleri toplantıya son verdi.

Kaynak: Haber57.com.tr

Tarih:04 02 2019 11:00(772) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sinop ve ilçelerinde aday listeleri tesl Trafik Kazası 1 Yaralı Adem Kolazlı, Kumluk Mahallesi muhtar ad Samsun’a Giden Otobüslerin İstikam İbrahim Postaloğlu vefat etti Adem Kayagil, Muhtar Adaylığını Açıkladı Tutuklu Yakınları Karara Tepki Gösterdi CHP’li Karadeniz Çölyak Hastaları İŞKUR’a 34 Kişi Alınacak MHP, Sinop Belediye Başkan adayını geri İt Dalaşı Yıldız Mahallesinde Gergin Anl Bu Kavşak Kazalara Davetiye Çıkarıyor Nimet Öztürk hanımefendi vefat etti Hasan Kara, BOYDEF Gecesine Katıldı E-Devlet’ten milyonlarca kişiyi il Jandarma’dan Uyuşturucu Operasyonu Yangın Binaya Sarmadan Kontrol Altına Al Barış Ayhan Projeleri Görücüye Çıkardı Selanik'ten İki Boyabatlı Sanatçı Geçti& Kaya Camiide Çalışmalar Bitiyor Sinop'ta Yangına TOMA'lı Müdahele Teknoloji Bağımlılığı 7’den 70R Hasan Kara’dan Boyabat Gündem Gaze İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy Taziye Z Sinop Sanayi Kavşağında Trafik Kazası Tepkisi sert oldu! Hasan Kara’dan “Erişilebilir Yanlış Yangın İhbarı Alarma Geçirdi Geçen Yıl 73 Bin 861 Hırsızlık Olayı Yaş Sinop'ta İnek Kurtarma Operasyonu CHP’li Karadeniz'den Usta Öğretici Arife Balcı, Yeni Mahalle Muhtarlığı Ada Olur mu olur! Boyabat CHP'de İl Genel Meclisi Başvurul Vali Köksal Şakalar'dan Boyabat’ta Şehri Tırıl hanımefendi vefat etti İnsanlık, İnek ve Sahibini Teğet Geçti! Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'ne 3 Do Sinop Seyir Tepe'de Sinoplular Gecesi Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Yeşilay Elçileri Projesi Uygulamaya Geçe Tufan Şimşek; "Hep Birlikte Devam Etmeyi Davut Çalhan, DSP’den Belediye Baş Ata Bekir, Kapakları Verecek Yer Buldu CHP’li Barış Karadeniz: Sayın Baka Yarım Asırdır Balıkçılıkla Uğraşan Çift Sinop Amatör Liginde Boyabat 1868 Spor İ Doğalgaz Boyabatlı'nın hakkı Kemaldede Cami Yapımına Başlandı Tümü

Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında...


Siyasi Etik Sözleşmesi


Sevgi elmastan da öte…


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Sıladan Mektup Var -20


Seçim Yalanlarına İnananlara Afiyet Olsun


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


AKP’nin takımı Başakşehir nereye koşuyor?


Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:688193 DtGaNi

* ANASAYFA *