E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Başkandan Bir Örnek Davranış Daha

Ocak 2019’dan itibaren ücretlenen naylon poşet uygulamasının ardından Belediye Başkanı Osman Belovacıklı doğada dönüşebilen Kese Kağıdı uygulamasını hayata soktu.

İnsan sağlığına zararlı olan naylon poşet uygulamasının ücretlenmesiyle başlayan uygulama kısa zaman sonra tamamen yasaklanacak. Bu doğrultuda vatandaşlarımızın ve esnafın mağduriyetini önlemek adına girişimde bulunan Başkan Belovacıklı kese kağıdı ve bez çanta uygulamasını hayata geçirdi.

İlk olarak Gerze'de ki bütün ekmek fırınlarını tek tek dolaşarak hayırlı işler dileyen Başkan Bekovacıklı daha sonra, Belediyenin yaptırdığı kese kağıtlarını dağıttı. Vatandaşlara ekmek verilirken kese kağıtlarında verilmesi gerektiğini belirten Başkan Belovacıklı’ya esnafın ve vatandaşın ilgisi yoğun olurken fırınların satış noktalarına da dağıtım gerçekleşti.

Gerçekleştirdiği ziyarette esnafla ve vatandaşla sohbet eden Başkan Belovacıklı yaptığı açıklamada; “Hepimizin bildiği üzere naylon poşet doğada dönüşmeyen ve insan sağlığına zarar veren maddeydi.Bu doğrultuda ülke genelinde uygulanan politikayla birlikte bizlerde kese kağıdı ve bez çanta yaptırdık.Fırıncı esnafına ve satış noktalarına dağıttığımız kese kağıtlarının desteklenmesi hususunda da esnafımıza gerekli kaktıyı sağlayacağız.Önümüzde ki günlerde bastırdığımız bez çantaları da vatandaşlarımıza dağıtacağız.Oldukça kullanışlı olan bez çantalarla birlikte vatandaşımız pazar alışverişini de kolaylıkla sağlayacak.” dedi.

Tarih:05 02 2019 11:54(1029) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: tebrikler 07 02 2019 08:16
ben chp li değilim. ama adam çalışıyor. bizimkiler gibi boş işlerle meşgul olmuyor. bizim beyefendiler oyuncak peşinde.

2. Yorum: bozkurt 05 02 2019 23:39
fransa da eyfel kulesi ankarada ata kule boyabatta 57 metrelik kule 🐾🐾㈆
2;

1. Yorum: boyabatlı 05 02 2019 16:53
olsun kese kağıdını kaç kişi kullanacak.bizim başkan tüm boyabatlıların her gün kullanacağı hatta üstünden hiç inmeyecegi toplum yararı kulenin kendisi gibi çok yüksek olan manidar büyük kule yaptı. diğerleri olsada olur olmasada. yolda köpek görsen yolunu değiştirirsin ama kule olmasa nasıl çıkacaksın yükseğe.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sinop ve ilçelerinde aday listeleri tesl Trafik Kazası 1 Yaralı Adem Kolazlı, Kumluk Mahallesi muhtar ad Samsun’a Giden Otobüslerin İstikam İbrahim Postaloğlu vefat etti Adem Kayagil, Muhtar Adaylığını Açıkladı Tutuklu Yakınları Karara Tepki Gösterdi CHP’li Karadeniz Çölyak Hastaları İŞKUR’a 34 Kişi Alınacak MHP, Sinop Belediye Başkan adayını geri İt Dalaşı Yıldız Mahallesinde Gergin Anl Bu Kavşak Kazalara Davetiye Çıkarıyor Nimet Öztürk hanımefendi vefat etti Hasan Kara, BOYDEF Gecesine Katıldı E-Devlet’ten milyonlarca kişiyi il Jandarma’dan Uyuşturucu Operasyonu Yangın Binaya Sarmadan Kontrol Altına Al Barış Ayhan Projeleri Görücüye Çıkardı Selanik'ten İki Boyabatlı Sanatçı Geçti& Kaya Camiide Çalışmalar Bitiyor Sinop'ta Yangına TOMA'lı Müdahele Teknoloji Bağımlılığı 7’den 70R Hasan Kara’dan Boyabat Gündem Gaze İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy Taziye Z Sinop Sanayi Kavşağında Trafik Kazası Tepkisi sert oldu! Hasan Kara’dan “Erişilebilir Yanlış Yangın İhbarı Alarma Geçirdi Geçen Yıl 73 Bin 861 Hırsızlık Olayı Yaş Sinop'ta İnek Kurtarma Operasyonu CHP’li Karadeniz'den Usta Öğretici Arife Balcı, Yeni Mahalle Muhtarlığı Ada Olur mu olur! Boyabat CHP'de İl Genel Meclisi Başvurul Vali Köksal Şakalar'dan Boyabat’ta Şehri Tırıl hanımefendi vefat etti İnsanlık, İnek ve Sahibini Teğet Geçti! Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'ne 3 Do Sinop Seyir Tepe'de Sinoplular Gecesi Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Yeşilay Elçileri Projesi Uygulamaya Geçe Tufan Şimşek; "Hep Birlikte Devam Etmeyi Davut Çalhan, DSP’den Belediye Baş Ata Bekir, Kapakları Verecek Yer Buldu CHP’li Barış Karadeniz: Sayın Baka Yarım Asırdır Balıkçılıkla Uğraşan Çift Sinop Amatör Liginde Boyabat 1868 Spor İ Doğalgaz Boyabatlı'nın hakkı Kemaldede Cami Yapımına Başlandı Tümü

Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında...


Siyasi Etik Sözleşmesi


Sevgi elmastan da öte…


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Sıladan Mektup Var -20


Seçim Yalanlarına İnananlara Afiyet Olsun


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


AKP’nin takımı Başakşehir nereye koşuyor?


Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:689359 DtGaNi

* ANASAYFA *