E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Andımız'a AKP, MHP ve HDP engeli

İYİ Parti'nin Danıştay'ın Andımız kararını uygulamayan Milli Eğitim Bakanlığı'na ilişkin verdiği araştırma önergesi AKP, MHP ve HDP oylarıyla reddedildi.

Danıştay'ın Andımız kararına rağmen Milli Eğitim Bakanlığınca kararın uygulanmamasına ilişkin İYİ Parti tarafından Meclis'e verilen araştırma önergesi AKP, MHP ve HDP engeline takıldı.

İYİ Parti’nin Meclis Başkanlığına sunduğu araştırma önergesinde Danıştay’ın kararına ilişkin itirazda bulunan Bakanlığın 30 gün içerisinde kararın uygulanmasına ilişkin Valiliklere yazı göndermesi gerektiğini altını çizildiği gerekçe gösterilirken, “görevin kötüye kullanıldığı” ve “suç ilendiği” vurgulandı.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, tarafından Meclis’e sunulan ve Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Zeki Hakan Sıdalı, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un imzasını taşıyan genelgede şu ifadelere yer verildi:

"Milli Eğitim Bakanlığı, Danıştay’ın Andımızla ilgili vermiş olduğu kararı uygulamamakla, 2577 sayılı İdari Yargılama usulü Kanu’nun 28. Maddesi ile 52. Maddesini ihlal ettiği, Yargının kararları yerine getirilmemiş olup Türk Ceza Kanunu’nun 257. Maddesinde yer alana “Görevi Kötüye Kullanma Suçu” oluşturduğu açıkça ortadadır. Sorunların çözümü için gerekli araştırmaları yapmak üzere Anayasa’nın 98. İçtüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri uyarınca Meclis Araştırmasını arz ederiz."

AKP, MHP VE HDP ENGELİ

Meclis'e sunulan araştırma önergesi ise AKP ve HDP'nin 'ret' MHP'nin ise 'çekimser' oylarıyla reddedildi.

Konuyla ilgili İYİ Parti TBMM Grubu resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Andımız’ın okullarda tekrar okutulmasına dair Danıştay kararının uygulanmaması konusunda verdiğimiz araştırma önergesi; Ak Parti ve Hdp’nin RED, Mhp’nin ÇEKİMSER oyları ile reddedilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Yeniçağ

Tarih:06 02 2019 19:40(997) Facebook'ta Paylaş

13. Yorum: atsız 07 02 2019 23:19
milat kardes sacmalamıssın her zamankı gibi andımıza akepe ve mhp sezgine kızdıgı icin mi yoksa chp adana adayına kızdıgı icin mi red verdi?hangisi?

12. Yorum: foçalı 07 02 2019 18:27
and ayrı besmele ayrı besmele de gerekli ama hep bir ağızdan söylenmez and toplu söylenir bu arap sevdasından vazgeçin ne şamın şekeri ne arapın kara yüzü.

11. Yorum: engindeniz 07 02 2019 13:19
milliyetçi geçinen oturunca mangalda kül bırakmayan sözde milliyetçileri iyi ve chp milliyetçi değilse size göre pkk ile ortaksa onların istediği türküm doğruyum diye başlayan andımızı milliyetçi siz ve desteklediğiniz meclisteki temsilcileriniz niye karşı çıkıyor sizde kıvırmak için takla üstüne takla atıyorsunuz

10. Yorum: 9 nolu yorumcuya 07 02 2019 12:45
besmele ile arap çocukları okula başlasın. biz türküz, türk gibi yaşamalı, türk gibi düşünmeli, tanrıya türk gibi yakarmalı, türk gibi ölmeliyiz. araplaşmak, din ekseninde geleneklerinden uzaklaşıp arabın kültürüne yaklaşmak, türkün felaketidir, yok oluşudur. tanrı türkü bu aymazlardan korusun.

9. Yorum: birdüşün 07 02 2019 08:48
okula and yerine besmele ile başlanmalı

8. Yorum: vatandaş 07 02 2019 08:24
mhp ne yapmaya çalışıyor anlayan varmı.eyt de çekimser.ek göstergede çekimser y.hizmetli konusunda hayır oyu kullandı .bu mhp ne işe yarayacak allah aşkına söyleyin?

7. Yorum: boyabatlı 07 02 2019 08:14
eyyyt ne oldi kim hdp iş yapıyormuş anladınızmı körmüsünüz cahilmisiniz anlamadım yine gider %60 ı oyu verir akıllanmayız beraat belgesi peşinde koşmaktan gerçeği göremeyen halkım.

6. Yorum: kimin eli kimin cebinde 07 02 2019 08:12
kimin eli kimin cebinde belli değil gibi görünse de türk kelimesinin geçtiği anda kimlerin karşı çıktığı açık seçik görülmekte. madem ki siyaseten karşı çıkıyorsunuz; o zaman ya yargı kararını uygularsınız veya metni beğenmiyorsanız da yeni bir and metni hazırlayıp okutursunuz.
çok mu zor?

5. Yorum: milat 07 02 2019 07:59
chp nin adanada büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterdiği zeydan karalar acaba bu önergeye ne der hani şu belediyenin aracını pkk lı teröristin leşine gönderen,eren erdem denen savaş çıksa irandan yana olurum diyen,devletin sırlarını ifşa eden.sahi birileri kozmik oda mevzunda ak partiyi suçluyorda neden devletin gizli belgelerini fetöcülerle birlikte ifşa eden can dündar eren erdem ikilisinden bahsetmiyor.terörislerin cenazesinde ağlayan ilgezdi hanım ne der andımıza acaba yada apo piçinin avukatı sezgin tanrıkulu.neyse derseniz ki bunların önemi yok o zaman kılıçdaroğlu ne der hani hendek kazan arkadşları varya,tunç soyer gibi onlarca pkk sempatizanı adayı belediye başkanı gösteren kılıçdaroğlu ne der acaba bu yasa teklifine

4. Yorum: boyabatlı 07 02 2019 07:47
iyi partinin ortağı chp ne demiş onu neden yazmadınız, sahi chp nin hdp ile olan ittifakına dair neden haber yapamıyorsunuz gazete yetkilileri zülfi yarinizemi dokunuyor chp hdp ittifakı

3. Yorum: osman 07 02 2019 01:29
hdp madem terörist partisi yargı sende yürütme sende yasama sende çek bir kararname kapat bu partiyi anayasa mahkemesi savcı hakim hayır derse süreceksin açığa alacaksın zaten neden yapmıyorsun?? neden yapmıyorsun biliyorum çünkü onları birileriyle beraber diye uydurma sözler söyleyerek oy topluyorsun

2. Yorum: 11 köy 06 02 2019 20:50
türküm le başlayan andı kaldıran chp ve inönü. destekçide çekimser kalan ıyi parti. takke düştü kel göründü.

1. Yorum: yazık 06 02 2019 19:59
hayır çıkmaz bu ülkeden


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sinop ve ilçelerinde aday listeleri tesl Trafik Kazası 1 Yaralı Adem Kolazlı, Kumluk Mahallesi muhtar ad Samsun’a Giden Otobüslerin İstikam İbrahim Postaloğlu vefat etti Adem Kayagil, Muhtar Adaylığını Açıkladı Tutuklu Yakınları Karara Tepki Gösterdi CHP’li Karadeniz Çölyak Hastaları İŞKUR’a 34 Kişi Alınacak MHP, Sinop Belediye Başkan adayını geri İt Dalaşı Yıldız Mahallesinde Gergin Anl Bu Kavşak Kazalara Davetiye Çıkarıyor Nimet Öztürk hanımefendi vefat etti Hasan Kara, BOYDEF Gecesine Katıldı E-Devlet’ten milyonlarca kişiyi il Jandarma’dan Uyuşturucu Operasyonu Yangın Binaya Sarmadan Kontrol Altına Al Barış Ayhan Projeleri Görücüye Çıkardı Selanik'ten İki Boyabatlı Sanatçı Geçti& Kaya Camiide Çalışmalar Bitiyor Sinop'ta Yangına TOMA'lı Müdahele Teknoloji Bağımlılığı 7’den 70R Hasan Kara’dan Boyabat Gündem Gaze İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy Taziye Z Sinop Sanayi Kavşağında Trafik Kazası Tepkisi sert oldu! Hasan Kara’dan “Erişilebilir Yanlış Yangın İhbarı Alarma Geçirdi Geçen Yıl 73 Bin 861 Hırsızlık Olayı Yaş Sinop'ta İnek Kurtarma Operasyonu CHP’li Karadeniz'den Usta Öğretici Arife Balcı, Yeni Mahalle Muhtarlığı Ada Olur mu olur! Boyabat CHP'de İl Genel Meclisi Başvurul Vali Köksal Şakalar'dan Boyabat’ta Şehri Tırıl hanımefendi vefat etti İnsanlık, İnek ve Sahibini Teğet Geçti! Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'ne 3 Do Sinop Seyir Tepe'de Sinoplular Gecesi Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Yeşilay Elçileri Projesi Uygulamaya Geçe Tufan Şimşek; "Hep Birlikte Devam Etmeyi Davut Çalhan, DSP’den Belediye Baş Ata Bekir, Kapakları Verecek Yer Buldu CHP’li Barış Karadeniz: Sayın Baka Yarım Asırdır Balıkçılıkla Uğraşan Çift Sinop Amatör Liginde Boyabat 1868 Spor İ Doğalgaz Boyabatlı'nın hakkı Kemaldede Cami Yapımına Başlandı Tümü

Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında...


Siyasi Etik Sözleşmesi


Sevgi elmastan da öte…


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Sıladan Mektup Var -20


Seçim Yalanlarına İnananlara Afiyet Olsun


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


AKP’nin takımı Başakşehir nereye koşuyor?


Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:690242 DtGaNi

* ANASAYFA *