E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Andımız'a AKP, MHP ve HDP engeli

İYİ Parti'nin Danıştay'ın Andımız kararını uygulamayan Milli Eğitim Bakanlığı'na ilişkin verdiği araştırma önergesi AKP, MHP ve HDP oylarıyla reddedildi.

Danıştay'ın Andımız kararına rağmen Milli Eğitim Bakanlığınca kararın uygulanmamasına ilişkin İYİ Parti tarafından Meclis'e verilen araştırma önergesi AKP, MHP ve HDP engeline takıldı.

İYİ Parti’nin Meclis Başkanlığına sunduğu araştırma önergesinde Danıştay’ın kararına ilişkin itirazda bulunan Bakanlığın 30 gün içerisinde kararın uygulanmasına ilişkin Valiliklere yazı göndermesi gerektiğini altını çizildiği gerekçe gösterilirken, “görevin kötüye kullanıldığı” ve “suç ilendiği” vurgulandı.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, tarafından Meclis’e sunulan ve Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Zeki Hakan Sıdalı, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un imzasını taşıyan genelgede şu ifadelere yer verildi:

"Milli Eğitim Bakanlığı, Danıştay’ın Andımızla ilgili vermiş olduğu kararı uygulamamakla, 2577 sayılı İdari Yargılama usulü Kanu’nun 28. Maddesi ile 52. Maddesini ihlal ettiği, Yargının kararları yerine getirilmemiş olup Türk Ceza Kanunu’nun 257. Maddesinde yer alana “Görevi Kötüye Kullanma Suçu” oluşturduğu açıkça ortadadır. Sorunların çözümü için gerekli araştırmaları yapmak üzere Anayasa’nın 98. İçtüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri uyarınca Meclis Araştırmasını arz ederiz."

AKP, MHP VE HDP ENGELİ

Meclis'e sunulan araştırma önergesi ise AKP ve HDP'nin 'ret' MHP'nin ise 'çekimser' oylarıyla reddedildi.

Konuyla ilgili İYİ Parti TBMM Grubu resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Andımız’ın okullarda tekrar okutulmasına dair Danıştay kararının uygulanmaması konusunda verdiğimiz araştırma önergesi; Ak Parti ve Hdp’nin RED, Mhp’nin ÇEKİMSER oyları ile reddedilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Yeniçağ

Tarih:06 02 2019 19:40(1285) Facebook'ta Paylaş

13. Yorum: atsız 07 02 2019 23:19
milat kardes sacmalamıssın her zamankı gibi andımıza akepe ve mhp sezgine kızdıgı icin mi yoksa chp adana adayına kızdıgı icin mi red verdi?hangisi?

12. Yorum: foçalı 07 02 2019 18:27
and ayrı besmele ayrı besmele de gerekli ama hep bir ağızdan söylenmez and toplu söylenir bu arap sevdasından vazgeçin ne şamın şekeri ne arapın kara yüzü.

11. Yorum: engindeniz 07 02 2019 13:19
milliyetçi geçinen oturunca mangalda kül bırakmayan sözde milliyetçileri iyi ve chp milliyetçi değilse size göre pkk ile ortaksa onların istediği türküm doğruyum diye başlayan andımızı milliyetçi siz ve desteklediğiniz meclisteki temsilcileriniz niye karşı çıkıyor sizde kıvırmak için takla üstüne takla atıyorsunuz

10. Yorum: 9 nolu yorumcuya 07 02 2019 12:45
besmele ile arap çocukları okula başlasın. biz türküz, türk gibi yaşamalı, türk gibi düşünmeli, tanrıya türk gibi yakarmalı, türk gibi ölmeliyiz. araplaşmak, din ekseninde geleneklerinden uzaklaşıp arabın kültürüne yaklaşmak, türkün felaketidir, yok oluşudur. tanrı türkü bu aymazlardan korusun.

9. Yorum: birdüşün 07 02 2019 08:48
okula and yerine besmele ile başlanmalı

8. Yorum: vatandaş 07 02 2019 08:24
mhp ne yapmaya çalışıyor anlayan varmı.eyt de çekimser.ek göstergede çekimser y.hizmetli konusunda hayır oyu kullandı .bu mhp ne işe yarayacak allah aşkına söyleyin?

7. Yorum: boyabatlı 07 02 2019 08:14
eyyyt ne oldi kim hdp iş yapıyormuş anladınızmı körmüsünüz cahilmisiniz anlamadım yine gider %60 ı oyu verir akıllanmayız beraat belgesi peşinde koşmaktan gerçeği göremeyen halkım.

6. Yorum: kimin eli kimin cebinde 07 02 2019 08:12
kimin eli kimin cebinde belli değil gibi görünse de türk kelimesinin geçtiği anda kimlerin karşı çıktığı açık seçik görülmekte. madem ki siyaseten karşı çıkıyorsunuz; o zaman ya yargı kararını uygularsınız veya metni beğenmiyorsanız da yeni bir and metni hazırlayıp okutursunuz.
çok mu zor?

5. Yorum: milat 07 02 2019 07:59
chp nin adanada büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterdiği zeydan karalar acaba bu önergeye ne der hani şu belediyenin aracını pkk lı teröristin leşine gönderen,eren erdem denen savaş çıksa irandan yana olurum diyen,devletin sırlarını ifşa eden.sahi birileri kozmik oda mevzunda ak partiyi suçluyorda neden devletin gizli belgelerini fetöcülerle birlikte ifşa eden can dündar eren erdem ikilisinden bahsetmiyor.terörislerin cenazesinde ağlayan ilgezdi hanım ne der andımıza acaba yada apo piçinin avukatı sezgin tanrıkulu.neyse derseniz ki bunların önemi yok o zaman kılıçdaroğlu ne der hani hendek kazan arkadşları varya,tunç soyer gibi onlarca pkk sempatizanı adayı belediye başkanı gösteren kılıçdaroğlu ne der acaba bu yasa teklifine

4. Yorum: boyabatlı 07 02 2019 07:47
iyi partinin ortağı chp ne demiş onu neden yazmadınız, sahi chp nin hdp ile olan ittifakına dair neden haber yapamıyorsunuz gazete yetkilileri zülfi yarinizemi dokunuyor chp hdp ittifakı

3. Yorum: osman 07 02 2019 01:29
hdp madem terörist partisi yargı sende yürütme sende yasama sende çek bir kararname kapat bu partiyi anayasa mahkemesi savcı hakim hayır derse süreceksin açığa alacaksın zaten neden yapmıyorsun?? neden yapmıyorsun biliyorum çünkü onları birileriyle beraber diye uydurma sözler söyleyerek oy topluyorsun

2. Yorum: 11 köy 06 02 2019 20:50
türküm le başlayan andı kaldıran chp ve inönü. destekçide çekimser kalan ıyi parti. takke düştü kel göründü.

1. Yorum: yazık 06 02 2019 19:59
hayır çıkmaz bu ülkeden


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Yaramaz Aydaş Firarda Sanayi Kavşağınında Trafik Kazası 1 Yara Sinop'ta Uyuşturucu Operasyonu 1 Gözaltı Tarihi Eser Operasyonu Mehmet Kahraman vefat etti Aracınızı Park Ederken Daha Dikkatli Olu Gerze'de Aile Hekimine Saldırı Ekipler Seferber Oldu Nazik İnan hanımefendi vefat etti İpek Nurcihan Utku hanımefendi vefat ett Boyabat Tekke Mevkinde Trafik Kazası 2 Y Boyabat Trafik Işıklarında 2 Araç Çarpış Boyabat 1868 Spor ile 1074 Çankırı Spor Kontrolden Çıkan Elektrikli Motosiklet D Ali Duman vefat etti Otomobil Karşı Şeride Uçtu: 2 Yaralı Boyabat Doğuca Köyü Girişinde Trafik Kaz Yola Çıkan Karacaya Araç Çarptı Kazada Ağır Yaralanan Öğretmen Hayatını Camdan Düşen Bebek Tedavi Altına Alındı Gülşen Gülen hanımefendi vefat etti Bu Kadar Acizmiyiz? Durağan’da Feci Kaza 3 Yaralı 1 Öl Kasten Adam Yaralamadan Tutuklandı Yaşar Uçar vefat etti Ayhan İnce vefat etti Şakir Efe vefat etti İstiklal Marşımız Okunurken Ayağa Kalkma İki Araç Kafa Kafaya Çarpıştı 6 Yaralı Ayancuk Yolunda Trafik Kazası 3 Yaralı Sinop’ta Motosiklet Kazası Tüfekle Ayağından Vurdu, Kaçtı… Elektiriği Olmayan Mahalle Saime Maviş hanımefendi vefat etti Osman Sarıçam vefat etti Boyabat’ta Araç Takla Attı 2 Yaral Boyabatlı genç boğulma tehlikesi geçirdi Kafayı çeken tatilci vekilin arabasına ç Necla Akyıldız hanımefendi vefat etti Sanayi Kavşağında Otomobil Refüje girdi Yıldız Mahallesinde Trafik Kazası 1 Yara Otomobil Orta Refüje Girdi Takla Attı 1 Hüsamettin Atmaca vefat etti Bu Yıl Kurban Derisinin Fiyatları Çok Dü Sürülen İzin Ardından Boyabat Polisi 2 H Boyabat TSO Başkanı Orhan Çakır, Bayram İrfan Erbaş, Kurban Bayramı Mesajı Yayım Topağaç köyünde bir ev alev alev yandı Remzi Yayla vefat etti Tümü

Aile de mi, Okul da mı?


Boyabat Belediyesi Ne Zaman Festival Yapacak?


Kurban Bayramı izlenimleri


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Kaz Dağları’na Sahip Çık!


Siz Var Ya, Siz


Fit/CLUB’tan geleneksel Bayram Kampanyası


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Agustos ayı ziyaretci sayısı:513544 DtGaNi

* ANASAYFA *