E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

6 yaşındaki Ata, sesini duyurmaya çalışıyor

İki yıldır mavi kapak toplayan çocuk engelli bir vatandaşımız için topladığı mavi kapaklar ile tekerlekli bir sandalye almak istiyor.

Gerze'de ikamet eden Ata Bekir Çakır , henüz 6 yaşında. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için onlara umut olmak için gittiği her yerde, her evde mavi kapak topluyor. 2 yıldır topladığı kapakları biriktiren minik Ata, çevresindeki insanlara da örnek olmaya devam ediyor. Ata’yı örnek alan mahalledeki vatandaşlarda topladığı mavi kapakları kendisine teslim ediyor.

Bir engelliye umut olmak adına onlara biraz daha hayatı yaşanabilir hale getirmek için bulduğu her kapağı aldığını söyleyen Minik Ata’nın babası Sezgin Çakır ‘’mavi kapakları toplamak tamamen çocuğumun fikri, bir engelli vatandaşımıza yardımcı olabilirsek ne mutlu bize. Bunu kendim ve oğlum bir görev olarak kabullendik. Oğluma neden topluyorsun diye çevreden soranlara ise oğlum ’ engelli bir vatandaş için tekerlekli sandalye almaya çalıyorum’ cevabını vermekte. 2 yıldır topladığımız kapakları nereye vereceğimizi bilmiyoruz sesimizi duysunlar istiyoruz’’ şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

Engellilerin hayatını kolaylaştıracak tekerlekli sandalye için kapak toplamaya devam eden ve seslerini duyurmaya çalışan minik Ata ve babası kapakları verecek birileri ya da bir kurum aramakta.

Sizlerde evinizdeki mavi kapakları biriktirerek engelli vatandaşlarımıza destek olmak adına umut olabilirsiniz.

Kaynak: Gerzenin Sesi

Tarih:07 02 2019 11:49(1183) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: eczane fatih 10 02 2019 09:48
helal olsun sana be çocukk

1. Yorum: isimsiz 08 02 2019 08:18
aferim sana çocuk...
bu yaşta bu vicdana ve bu düşünceye sahipsin.
"insan 7 sinde ne ise 70 inde de o dur" derler ya, işte sende 70 ine de kadar bu vicdanınla daha çok iyilik yaparsın.
bu arada siyasi bir haber olsa, altına bin tane yorum yazar millet.
bu habere bir tebrik mesajı yazmayı es geçmiş bu millet.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sevgi Evleri TBMM’de ‘Biz Yanıyoruz, Kurtarın’ Türkeli'de Tek Katlı Ahşap Ev Alevlere T İrfan Erbaş, 23 Nisan Mesajı Yayımladı CHP’li Barış Karadeniz’den 2 Boyabat Polisi Yapılan Denetimlerde Didi Boyabat’ta Vurdukları Karacanın Et Boyabat’ın Tansiyonunu ve Şekerini Boyabat Polisinden Kumar Oynayanlara Suç NKP panel ve miting düzenleyecek İzzet Düşkün vefat etti Kaya Cami Hizmet Vermeye Başladı CHP’li Karadeniz; Asla İzin Vermey Tubitak 4006 Bilim Fuarına Davetlisiniz Sinop’un gerçek hikayesi "dut ağac Sabahattin Oğuz vefat etti Sinop Üniversitesi Zirveye Yerleşti Boyabat Gazidere Domatesi Tescillendi Sinop’taki fuhuş operasyonunda iki 100. yıl logosu tartışma yarattı... Benz Yeşilay, tüm Sinop’u sağlık için pedal ç YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Gü Hanife Kiriş hanımefendi vefat etti Akü ve mazot hırsızları enselendi Sinop'ta Fuhuş Operasyonu: 5 Gözaltı Boyabatlı Şampiyon Karikatüristler İzmir İrfan Erbaş, Berat Kandili Mesajı Yayıml Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’i 5 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu Sinop’lu Vatandaş İmkanlarıyla Mıs KUZKA Sinop Girişim Atölyesi Açılıyor Boyabat Anlam Okulları Açılıyor! Gökçeağaçsakızı Köyü Mevkinde Trafik Kaz Ahmet Kılıçaslan’dan Teşekkür̷ Boyabat’ta Bisiklete Biniyorum Projesi Y Boyabat'ta 25 Yıl Sonra MHP Belediye Mec Hedefimiz BAL Ligi... Sinop Üniversitesine 3 Yılda 63 Yeni Pro "TÜRK İşaret Dili" Kursu Açılacaktır ”Boyabat Tanıtım Sunumları” Mahalledeki Onlarca Kediyi Besliyor BTSO İstihdama Yüksek Katkı Sağlayan Üye Boyabat’ta Okul-Esnaf İşbirliği Gülümser Çakır hanımefendi vefat etti İsmail Akter vefat etti Durağan'da Trafik Kazası: 1 Yaralı Beyinden Beyine Satış Eğitimi Şampiyon Boyabat 1868 Spor Oldu Sinop’ta iş kazası: 1 yaralı Tümü

İsmail Efe’nin Sinop tarihi


Tevazu


Aydınlanmanın Işığı Köy Enstitüleri


Oy Verdik Tatlı Dile…


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Satılık Otomobil 57 DT 858


İletişim Yoluyla Dolandırıcılık


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


1-7 Nisan Kanser Haftası


Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa günlerini görür!


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


Yengeç Sepeti Sendromu


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:627343 DtGaNi

* ANASAYFA *