E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

6 yaşındaki Ata, sesini duyurmaya çalışıyor

İki yıldır mavi kapak toplayan çocuk engelli bir vatandaşımız için topladığı mavi kapaklar ile tekerlekli bir sandalye almak istiyor.

Gerze'de ikamet eden Ata Bekir Çakır , henüz 6 yaşında. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için onlara umut olmak için gittiği her yerde, her evde mavi kapak topluyor. 2 yıldır topladığı kapakları biriktiren minik Ata, çevresindeki insanlara da örnek olmaya devam ediyor. Ata’yı örnek alan mahalledeki vatandaşlarda topladığı mavi kapakları kendisine teslim ediyor.

Bir engelliye umut olmak adına onlara biraz daha hayatı yaşanabilir hale getirmek için bulduğu her kapağı aldığını söyleyen Minik Ata’nın babası Sezgin Çakır ‘’mavi kapakları toplamak tamamen çocuğumun fikri, bir engelli vatandaşımıza yardımcı olabilirsek ne mutlu bize. Bunu kendim ve oğlum bir görev olarak kabullendik. Oğluma neden topluyorsun diye çevreden soranlara ise oğlum ’ engelli bir vatandaş için tekerlekli sandalye almaya çalıyorum’ cevabını vermekte. 2 yıldır topladığımız kapakları nereye vereceğimizi bilmiyoruz sesimizi duysunlar istiyoruz’’ şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

Engellilerin hayatını kolaylaştıracak tekerlekli sandalye için kapak toplamaya devam eden ve seslerini duyurmaya çalışan minik Ata ve babası kapakları verecek birileri ya da bir kurum aramakta.

Sizlerde evinizdeki mavi kapakları biriktirerek engelli vatandaşlarımıza destek olmak adına umut olabilirsiniz.

Kaynak: Gerzenin Sesi

Tarih:07 02 2019 11:49(1101) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: eczane fatih 10 02 2019 09:48
helal olsun sana be çocukk

1. Yorum: isimsiz 08 02 2019 08:18
aferim sana çocuk...
bu yaşta bu vicdana ve bu düşünceye sahipsin.
"insan 7 sinde ne ise 70 inde de o dur" derler ya, işte sende 70 ine de kadar bu vicdanınla daha çok iyilik yaparsın.
bu arada siyasi bir haber olsa, altına bin tane yorum yazar millet.
bu habere bir tebrik mesajı yazmayı es geçmiş bu millet.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sinop ve ilçelerinde aday listeleri tesl Trafik Kazası 1 Yaralı Adem Kolazlı, Kumluk Mahallesi muhtar ad Samsun’a Giden Otobüslerin İstikam İbrahim Postaloğlu vefat etti Adem Kayagil, Muhtar Adaylığını Açıkladı Tutuklu Yakınları Karara Tepki Gösterdi CHP’li Karadeniz Çölyak Hastaları İŞKUR’a 34 Kişi Alınacak MHP, Sinop Belediye Başkan adayını geri İt Dalaşı Yıldız Mahallesinde Gergin Anl Bu Kavşak Kazalara Davetiye Çıkarıyor Nimet Öztürk hanımefendi vefat etti Hasan Kara, BOYDEF Gecesine Katıldı E-Devlet’ten milyonlarca kişiyi il Jandarma’dan Uyuşturucu Operasyonu Yangın Binaya Sarmadan Kontrol Altına Al Barış Ayhan Projeleri Görücüye Çıkardı Selanik'ten İki Boyabatlı Sanatçı Geçti& Kaya Camiide Çalışmalar Bitiyor Sinop'ta Yangına TOMA'lı Müdahele Teknoloji Bağımlılığı 7’den 70R Hasan Kara’dan Boyabat Gündem Gaze İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy Taziye Z Sinop Sanayi Kavşağında Trafik Kazası Tepkisi sert oldu! Hasan Kara’dan “Erişilebilir Yanlış Yangın İhbarı Alarma Geçirdi Geçen Yıl 73 Bin 861 Hırsızlık Olayı Yaş Sinop'ta İnek Kurtarma Operasyonu CHP’li Karadeniz'den Usta Öğretici Arife Balcı, Yeni Mahalle Muhtarlığı Ada Olur mu olur! Boyabat CHP'de İl Genel Meclisi Başvurul Vali Köksal Şakalar'dan Boyabat’ta Şehri Tırıl hanımefendi vefat etti İnsanlık, İnek ve Sahibini Teğet Geçti! Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'ne 3 Do Sinop Seyir Tepe'de Sinoplular Gecesi Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Yeşilay Elçileri Projesi Uygulamaya Geçe Tufan Şimşek; "Hep Birlikte Devam Etmeyi Davut Çalhan, DSP’den Belediye Baş Ata Bekir, Kapakları Verecek Yer Buldu CHP’li Barış Karadeniz: Sayın Baka Yarım Asırdır Balıkçılıkla Uğraşan Çift Sinop Amatör Liginde Boyabat 1868 Spor İ Doğalgaz Boyabatlı'nın hakkı Kemaldede Cami Yapımına Başlandı Tümü

Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında...


Siyasi Etik Sözleşmesi


Sevgi elmastan da öte…


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Sıladan Mektup Var -20


Seçim Yalanlarına İnananlara Afiyet Olsun


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


AKP’nin takımı Başakşehir nereye koşuyor?


Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:688898 DtGaNi

* ANASAYFA *