E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

6 yaşındaki Ata, sesini duyurmaya çalışıyor

İki yıldır mavi kapak toplayan çocuk engelli bir vatandaşımız için topladığı mavi kapaklar ile tekerlekli bir sandalye almak istiyor.

Gerze'de ikamet eden Ata Bekir Çakır , henüz 6 yaşında. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için onlara umut olmak için gittiği her yerde, her evde mavi kapak topluyor. 2 yıldır topladığı kapakları biriktiren minik Ata, çevresindeki insanlara da örnek olmaya devam ediyor. Ata’yı örnek alan mahalledeki vatandaşlarda topladığı mavi kapakları kendisine teslim ediyor.

Bir engelliye umut olmak adına onlara biraz daha hayatı yaşanabilir hale getirmek için bulduğu her kapağı aldığını söyleyen Minik Ata’nın babası Sezgin Çakır ‘’mavi kapakları toplamak tamamen çocuğumun fikri, bir engelli vatandaşımıza yardımcı olabilirsek ne mutlu bize. Bunu kendim ve oğlum bir görev olarak kabullendik. Oğluma neden topluyorsun diye çevreden soranlara ise oğlum ’ engelli bir vatandaş için tekerlekli sandalye almaya çalıyorum’ cevabını vermekte. 2 yıldır topladığımız kapakları nereye vereceğimizi bilmiyoruz sesimizi duysunlar istiyoruz’’ şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

Engellilerin hayatını kolaylaştıracak tekerlekli sandalye için kapak toplamaya devam eden ve seslerini duyurmaya çalışan minik Ata ve babası kapakları verecek birileri ya da bir kurum aramakta.

Sizlerde evinizdeki mavi kapakları biriktirerek engelli vatandaşlarımıza destek olmak adına umut olabilirsiniz.

Kaynak: Gerzenin Sesi

Tarih:07 02 2019 11:49(1287) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: eczane fatih 10 02 2019 09:48
helal olsun sana be çocukk

1. Yorum: isimsiz 08 02 2019 08:18
aferim sana çocuk...
bu yaşta bu vicdana ve bu düşünceye sahipsin.
"insan 7 sinde ne ise 70 inde de o dur" derler ya, işte sende 70 ine de kadar bu vicdanınla daha çok iyilik yaparsın.
bu arada siyasi bir haber olsa, altına bin tane yorum yazar millet.
bu habere bir tebrik mesajı yazmayı es geçmiş bu millet.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Yaramaz Aydaş Firarda Sanayi Kavşağınında Trafik Kazası 1 Yara Sinop'ta Uyuşturucu Operasyonu 1 Gözaltı Tarihi Eser Operasyonu Mehmet Kahraman vefat etti Aracınızı Park Ederken Daha Dikkatli Olu Gerze'de Aile Hekimine Saldırı Ekipler Seferber Oldu Nazik İnan hanımefendi vefat etti İpek Nurcihan Utku hanımefendi vefat ett Boyabat Tekke Mevkinde Trafik Kazası 2 Y Boyabat Trafik Işıklarında 2 Araç Çarpış Boyabat 1868 Spor ile 1074 Çankırı Spor Kontrolden Çıkan Elektrikli Motosiklet D Ali Duman vefat etti Otomobil Karşı Şeride Uçtu: 2 Yaralı Boyabat Doğuca Köyü Girişinde Trafik Kaz Yola Çıkan Karacaya Araç Çarptı Kazada Ağır Yaralanan Öğretmen Hayatını Camdan Düşen Bebek Tedavi Altına Alındı Gülşen Gülen hanımefendi vefat etti Bu Kadar Acizmiyiz? Durağan’da Feci Kaza 3 Yaralı 1 Öl Kasten Adam Yaralamadan Tutuklandı Yaşar Uçar vefat etti Ayhan İnce vefat etti Şakir Efe vefat etti İstiklal Marşımız Okunurken Ayağa Kalkma İki Araç Kafa Kafaya Çarpıştı 6 Yaralı Ayancuk Yolunda Trafik Kazası 3 Yaralı Sinop’ta Motosiklet Kazası Tüfekle Ayağından Vurdu, Kaçtı… Elektiriği Olmayan Mahalle Saime Maviş hanımefendi vefat etti Osman Sarıçam vefat etti Boyabat’ta Araç Takla Attı 2 Yaral Boyabatlı genç boğulma tehlikesi geçirdi Kafayı çeken tatilci vekilin arabasına ç Necla Akyıldız hanımefendi vefat etti Sanayi Kavşağında Otomobil Refüje girdi Yıldız Mahallesinde Trafik Kazası 1 Yara Otomobil Orta Refüje Girdi Takla Attı 1 Hüsamettin Atmaca vefat etti Bu Yıl Kurban Derisinin Fiyatları Çok Dü Sürülen İzin Ardından Boyabat Polisi 2 H Boyabat TSO Başkanı Orhan Çakır, Bayram İrfan Erbaş, Kurban Bayramı Mesajı Yayım Topağaç köyünde bir ev alev alev yandı Remzi Yayla vefat etti Tümü

Aile de mi, Okul da mı?


Boyabat Belediyesi Ne Zaman Festival Yapacak?


Kurban Bayramı izlenimleri


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Kaz Dağları’na Sahip Çık!


Siz Var Ya, Siz


Fit/CLUB’tan geleneksel Bayram Kampanyası


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Agustos ayı ziyaretci sayısı:512953 DtGaNi

* ANASAYFA *