E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Aşkın Ayrancıoğlu’na Uluslararası “Büyük Ödül”

"Bağımlılıklara Karşı Sporun Önleyici Etkisi" ana temasıyla bu yıl 3'üncüsü düzenlenen ve 51 ülkeden 414 sanatçının, 787 karikatürle katıldığı Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması'nda “Büyük Ödül”ü kazanan Boyabatlı dünyaca ünlü karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu ödülünü aldı…

Yeşilay tarafından alkol, uyuşturucu madde, tütün ve teknoloji bağımlılığına karşı uluslararası kamuoyunun dikkatini çekmek ve bu konuda düşünmelerini sağlamak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinliğin ödül töreni, İstanbul’da Yeşilay Genel Merkezi’nin de yer aldığı Sepetçiler Kasrı'nda gerçekleştirildi. Aşkın Ayrancıoğlu’na 15.000 TL’lik para ödülü ve plaketini Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk verdi.

Yarışmaya ABD, Brezilya, Meksika, Endonezya, Rusya, Çin ile Avrupa ve Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere çok sayıda ülke sanatçıları başvurdu. Sanatçıların, eserlerinde" Bağımlılıklara karşı sporun önleyici etkisi" ana temasını ön plana çıkararak uyuşturucu madde, tütün, alkol, teknoloji ve kumar bağımlılığı gibi alt başlıkların yanı sıra bağımlılıkların insana ve topluma verdiği zararlara değinmeleri hedeflendi.

Yeşilay Genel Başkanı Mücahit Öztürk, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Yeşilay'ın temel hedefinin her türlü bağımlılıkla mücadele olduğuna dikkati çekerek, "Bunu yaparken sanatın bütün alanlarını değerlendirmeye çalışıyoruz. Burada karikatürün özel bir önemi var çünkü verilen mesajlar adına bizim açımızdan çok önemli. Bir karikatüre baktığımızda aslında herkes kendi bireysel anlamlarını çıkarıyor. Bu da bir mesajın zihinlere kazınabilmesi açısından oldukça önemlidir." dedi.

Yarışmada Büyük Ödül’e karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu’nun eseri değer görülürken, Başarı ödülleri ise Brezilya'dan Cladio Antonio Gomez, Küba'dan Brady Izquierdo Rodriguez, Türkiye'den Satılmış Akın, İran'dan Khodayar Naroei ve Amir Khaleghi'ye verildi.

Ödül töreni, toplu fotoğraf çekiminin ardından ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserlerin incelenmesiyle sona erdi.

Tarih:25 06 2019 14:47(710) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: barış 27 06 2019 15:56
aşkın hocamın ve öğrencilerinin başarasına boyabat sessiz kalmıştır.

2. Yorum: zeki 26 06 2019 10:09
aşkın beyi tebrik ediyorum.celal bey sizide canı gönülden destekliyorum.

1. Yorum: celalkaradeli 26 06 2019 07:54
ey sinop ey boyabat.uluslar arası bilinen tanınan bir sanatçımız var.bizden başka herkes biliyor tanıyor.böyle önemli bir değere karşı anlıyamadığım garip bir sessizlik var.yetiştirdiği öğrenciler meydanda uluslar arası başarılar meydanda sadece biz sinoplular ve sinop bürokrasisini göremiyorum.ne dersiniz yanlış mı düşünüyorum...


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Türk ve Küçükbaş Aileleri Teşekkür Mesaj Gazeteciye tuhaf soru Cahit Başoğlu vefat etti Sanayi Kavşağında Trafik Kazası Yaykıl'da Kaza 1 Ölü, 3 Yaralı Kendi Silahı İle İntihar Etti Sinop İYİ Parti'de Şanlan dönemi Minibüsün çarptığı panelvan araç apartma Orduköyü Mevkiin'de Kaza Yıldız Mahallesinde İntihar Girişimi Huriye Akteke hanımefendi vefat etti Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, İstanbul M Rektör Dalgın’dan 15 Temmuz Mesajı Satu Aktaş hanımefendi vefat etti 15 Temmuzun 3. Yıldönümünde; Unutmadık, Hüseyin Demir vefat etti Ahmet Şimşirgil'den Rektörlük Açıklaması 30 Metreden Denize Düştü Adı öne çıktı! Şelalelerde Mahsur Kalan Ailenin İmdadın Ne pankartmış yahu! Ümit Besen&Pamela Konseri İptal Edildi Sinop'ta Motosiklet Kazası: 1 Yaralı Sinop'ta Motosiklet Kazası: 1 Yaralı KUZKA, 2019 Yılı Mali Destek Programı Ba Halil Açıkgöz vefat etti Sinopspor'un Kopyası Yoktur Döndü Solmaz hanımefendi vefat etti İmzalayanlar arasında Türkiye'de dahil b Emine Maraz hanımefendi vefat etti Vali bey; O bilgi yanlışmış ! İbrahim Ekiz vefat etti Fadime Uzun hanımefendi vefat etti Burak Sevinç ve Algı Eke’yi Nasips Yine plaj yine hedef Suriyeliler Kontrolsüz Depolanan Çöplüğe Giren İnek Motorsiklet Sürücüsü Yaralandı Selahattin Arabacı vefat etti Sinoplular federasyonunda dev kadro Karadeniz’den Yaşlı ve Muhtaçlara Durağan'da Trafik Kazası: 5 Yaralı Boyabat-Durağan Yolunda Trafik Kazası Müjdeli Haber Geldi Cenaze Yolunda Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı Kayalıklardan Düşen Bir Çocuk Hayatını K Ramazan Kaygusuz vefat etti “Sağlıkta Şiddete Hayır” Sinop Üniversitersi Rektörü “Yılın Ümit Besen ve Pamela Tarihi Sinop Cezaev Tümü

Kadın hayattır


Ülkenin gençlerine bak


ODTÜ’de Kavaklık Direnişi


500.000 TL Paranın Aslı Var mı?


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Topal ördek mi? Hayır


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


En uzun gündüzü yaşayacağız


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


Satılık Otomobil 57 DT 858


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Temmuz ayı ziyaretci sayısı:429359 DtGaNi

* ANASAYFA *