E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Elektiriği Olmayan Mahalle

Çorakyüzü Köyü - Göçerli Mahallesi 1984 yılında elektrikleri, telefonları okulları vardı, mahallede  yaşayan da azaldı, hatta koptu, elektriğin özelleştirilmesi sonrası şimdi karanlıkta yaşıyorlar..

BU ÇAĞDA ELEKTRİKSİZ YAŞIYORLAR!  ÖZELLEŞTİRME(YEDAŞ) ÇARPTI

1984 yılında elektriği olan Durağan ilçesi Çorakyüzü Köyü -Göçerli Mahallesine elektrik idaresinin özelleştirilmesi sonrası YEDAŞ çarptı. 1984 yılında elektriği olan ve mahallede yaz - kış 2 hanenin yaşadığı yaz aylarında sayının 6’ya çıktığı camii dahil 7 abonelik başvurusunun bulunduğu mahalleye elektrik verilmiyor. Her yıl Kurban bayramında gurbettekilerin gelmesi ile şenlenen mahalle görsel güzelliği, tarihi birikimi ile bölgenin özünü koruyabilmiş ender köy yapılarını içinde barındırması ile öne çıkıyor. Her yıl yaklaşık 1000 kişinin katıldığı bayramlaşma yemeği ile mahalleliler gurbetten gelerek ata topraklarında birbirleri ile tanışmanın, kaynaşmanın ve de kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Her yeri tarih kokan ve günümüzde artık kalmayan camii yapısı ile vakif camii statüsünü almış ahşap camii ve mahalle ilgi bekliyor. Bir zamanlar elektrikleri döşenmiş, ışıkları yanan, okulu olan mahalleye şimdi elektrik verilmiyor. Gurbetten gelenlerde “biz mahallemizde babalarımızın atalarımızın evlerinde konaklamak yaşamak, emekli olup gelmek istiyoruz. Yetkililere sesimizi duyuramadık abone olduk, elektrik vermediler. Burda yaşayanları hiçe saydılar. Devlet yaptı, özelleştirme bizi unutttu. Direkleri var ama elektiriğimizi vermeyerek bizi cezalandırıyorlar. Burası mezarlığı, okulu ve camiiisi tarih kokuyor. Mezarlıklarımıza her yıl gelip ziyaret ediyor, dua ediyoruz. Atalarımızın ruhuna yemekler verip onların tüttürdüğü ocaklarda konaklamak geçmişi yad etmek istiyoruz. Bizden bunu esirgiyorlar. Burda yaz kış yaşayan 2 hane camiimize bekçilik, mahallemize gelenlere ev sahipliği yapıyor. Onlarda bu çağda elektriksiz hala lüküs lambaları ile yaşıyor. Yetkililer seyrediyor, YEDAŞ iş yapmıyor, köyünüze dönün diyen iktidar temsilcileri de, bizi yönetenlerde sesimize ses vermiyor. Her platformda 6 yıldır bu sorunu dile getiriyoruz. Kimse ilgilenmiyor! Bir zamanlar elektriğimiz, telefonumuz vardı. O zaman devlet vardı, özelleştirme yoktu şimdi bize sahip çıkacak kimse yok mu?” diyerek seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

BİZ TÜRK VATANDAŞI DEĞİL MİYİZ? 6 SENEDİR KARANLIKTAYIZ!

Çorakyüzü köyüne bağlı olan mahallede yaşayan 1. aza Yaşar Güngör “Işık istiyoruz. Elektirğimiz yok. Önce vardı sonra kestirdiler. Şu anda biz 6 senedir ışıksız duruyoruz. Biz Türk vatandaşı değil miyiz? Burda 6 abone 1 tane camiimiz var. Biz her tarafa ulaştık, her işimiz bitti elektriğimizi alamadık. Aboneliğimizi yaptık verdik, bizim işimizi engelliyorlar. Engelleyeni bilemiyoruz, bizim işimiz olmuyor. Bizim burda tarihi mezarlığımız var kaç yıllık bilmiyoruz. Atalarımızı babalarımız dedelerimiz burda yatıyor. İtsanbul’dan kalkıp geliyor köylümüz ama mezarlığa gidemiyoruz. Yolumuz yok yol bağlantılarımızın yeniden yapılmasını istiyoruz” dedi.

MUSTAFA EKER
ŞEHİR GAZETESİ - ŞEHİR AJANS

Tarih:15 08 2019 13:38(782) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

15 Eylül Dünya Prostat Kanseri Farkındal Gazi'nin tüm sorularını bilen peçeli kad Devlet Hastanesinde Yapılan Yangın Tatbi Çöp Aracına Sıkışan Tiner Kutusu Patladı Kamyonet Traktöre Çarptı: 1 ölü, 3 yaral 13 Eylül Dünya Sepsis Günü Basın Açıklam Kontrolden Çıkan Kamyonet Karşı Şerit Sinop’ta ilk palamutlar tezgahlara Sinop'ta kask denetimleri arttırıldı ! Boyunu Kontrol Ediyorlar Fadime Türkmen hanımefendi vefat etti Yapılan denetimlerde 634 kişinin GBT kay Sinoplulardan Hamsilos Tepkileri Devam E Gülşah’ın Öldüğü Silahlı Kavga Dav YEPAŞ’ta YALIN 6 SİGMA (SİX SİGMA) Doğalgaz Çalışmaları Yeniden Başladı Denizde Kaybolan Gencin Cansız Bedenine İbrahim Külcü vefat etti Satılmış Bozkurt vefat etti Yetkililerden Müthiş Önlem Tarihte İlk Defa, Şimdide B…k Taşı Bağımlılılara Karşı En Güçlü Kalkan Aile Mustafa Kemal Atatürk'ün Emanetine Bizle Fatma Tahmaz hanımefendi vefat etti Ekmek Fiyatında Neler Oluyor? Boyabat’ta Polis’ten Korsan Hazırlık Maçı, Boyabat 1868 spor-İstanbu Ayancık’ta Boğulma Vakası; 1 Kişi Dikmen'de Orman Yangını Boyabat Ak Parti Teşkilatında İlçe Başka Karacaören’de Hızını Kesemeyen Oto Defineciler Kazma Kürek Yakalandı 82 Yaşındaki Vatandaş Ceviz Ağacından Dü Av Tüfeği İle 6 Yaşındaki Kardeşini Vurd Sinop’ta Şiddetli Yağmur Hayatı Ol Şeker; “Hak arama davası için 8 Ey Çatakörencik'te alev alan araç evi yaktı Rahime Özilik hanımefendi vefat etti Boyabat’ta Kubar Esrar İle Yakalan Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, Muhtarla Vehbi Arabacı vefat etti Ömer Savaş vefat etti Döndü Ayrancıgil hanımefendi vefat etti Hidayet Çeri vefat etti Boyabat Anlamö Okulları 2019-2020 Öğreti S. S. Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Derya Balıkçılık Yeni Yerinde Hizmet Ver Gülşah Karaduman’ın öldüğü silahlı Erfelek’te Örtü Yangını Tümü

Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Zil Çaldı, Okullar Açıldı


"İşte cesaret"


30 Ağustos ve Tarihi Günlerde Yaşananlar


Dil nimettir


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Fit/CLUB’tan geleneksel Bayram Kampanyası


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Eylül ayı ziyaretci sayısı:361878 DtGaNi

* ANASAYFA *