E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Köpekleri Yayladan Kurtaran Başkan Ayhan İnsanlık Dersi Verdi!

Sinop'un Boyabat ilçesinde ölüme terk edildikleri Emirli Yaylası'ndan hayvan severlerin çabaları sonucu belediye tarafından alınan 19 köpek, yerleştirildiği barınakta sağlığına kavuştu. Belediye Başkanı Ayhan; "sokak hayvanlarına bakacak gücü olmayanlar bize haber versin. Biz onlar adına bu görevi üstlenmeye hazırız" dedi.

Boyabat ilçesine bağlı deniz seviyesinden 1300 metre yükseklikteki Emirli Yaylası'nda geçen ay, 19 köpek, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce, ormanlık alana terk edildi. Yiyecek bulmakta zorlanan başıboş köpekler, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan'ın talimatıyla yaylaya çıkan ekipler, köpekleri topladı. 19 köpek, tedavilerinin ardından Tülay Sevgi Erşahin Can Dostları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine yerleştirildi. Burada tedavi ve bakıma alınan köpekler, kısa sürede sağlığına kavuştu.

BAŞKAN AYHAN İNSANLIK DERSİ VERDİ !

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, barınakta ziyaret ettiği hayvanlarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Köpeklerin barınağa yerleştirdiğini belirten Ayhan, Hayvan severlerin uyarmasıyla yaylada ölüme terk edilmiş vaziyette bulduğumuz köpeklerimizi aldık. Onlar bizim misafirimiz. Yaylada bulduğumuzda çok bitkin, aç, susuz ve perişan haldeydiler. Rehabilitasyonları sağlanan hayvanlar sağlığına kavuştu. Kendilerini gayet mutlu hissediyorlar. Yaşanan bu olay gerçekten çok üzücüydü. Umarım kentimizde bu tür olayların bir daha yaşanmaz. Gerçekten bakıma ihtiyaç duyan sokak hayvanlarına bakacak gücü olmayanlar bize haber versin. Biz onlar adına bu görevi üstlenmeye hazırız. Onlarda bir can taşıyor. Onlar, Allah'ın dilsiz kulları. Bizim görev alanımızın içindeymiş, dışındaymış gibi bir ayrımımız olamaz. Sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam edeceğiz dedi.

'ESKİ HALLERİNDEN DAHA İYİLER'

Sinop Belediyesi Veteriner Hekimi Volkan Tuncay da Yayladan aldığımız köpekler zayıftı ve uyuz hastalığı vardı. Biz onlara uyuz tedavisi ve ardından gıda takviyesinde bulunduk. Şuan halleri eski hallerinden daha da iyiler diye konuştu.

Kaynak: Ajans Sinop

Tarih:30 10 2019 11:58(1109) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: fark 05 11 2019 10:39
dünyaya bakış açısı farkını görüyoruz..biri yaylaya birbirini yiyerek ölsün diye terkeder biri şefkatle bakıma alır..cahille insan arasındaki farkı görün artık %70..

6. Yorum: marvin 05 11 2019 08:41
köpeklerin oy hakkı olmadığı için ....... ilgi alanına girmiyo. siyasal islamın kanlı canlı özetisin ....... riyakar, yalancı, kolpacı...

5. Yorum: kahraman 02 11 2019 09:52
sefik baskan uyur atar tutar anca.ha bide ekibine iyi bakar vur patlasın çal oynasın yenikapıda..yazık gerçekten boyabata.

4. Yorum: nerede barınak 31 10 2019 23:05
şefik çakıcı boyabatta hayvan barınağı nerede köpeklere neden sahip cikilmadi seçim vaatleri de barınak vardı yoksa bu vaatler seçimi kazandıktan sonra unutuluyor mu yoksa yalan mıydı...

3. Yorum: boyabatlı 31 10 2019 07:53
allah razı olsun başkanım şefik'in yapmadığını siz yaptınız

2. Yorum: kumluklu veli 30 10 2019 19:52
başkandan allah razı olsun.

1. Yorum: boyabatlı 30 10 2019 16:13
bu barınak boyabata ne zaman yapılacak?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Birileri İçin Rüzgar Tersten Esiyor! Ara Tatil Etkinliklerine Yoğun İlgi Var İrem Derici Boyabat 1868 İçin Sahne Aldı Alime Çok hanımefendi vefat etti Serçelerin Yuvasını Bozanların, Yuvası B İYİ Parti’den çok sert Lütfü Türkkan açı İYİ Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Osm Boyabat'ta Yapılan Ara Tatil Etkinliğini Kayıp Kadını Ormanlık Alanda Jandarma Bu Boyabat'ta Yüzme Bilmeyen Kalmasın Gülüzar İpek hanımefendi vefat etti Hüseyin Cömert’in "Boyabat’ı Kayıp Kedi Şanslı'nın Sahibi Aranıyor Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi 1 Yaşındaki Çocuk Çamaşır Suyu İçti Muhammet Çakır, Boyabat İYİ Parti Gençli Tüm Öğrenciler Ara Tatil Etkinliğine Bek TMVFL Orta Karadeniz Bölgesinde 3. Hafta Rıza Gündüz vefat etti Durağan'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 Yaral “Burası Seyir Kulesinden de Görüle Bu Durumda Hayırsever İş Adamı Devlete B Fadime Başkan hanımefendi vefat etti Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Boyabat 1868 Spor - Görelespor: 1-1 Mehmet Yaylacılı vefat etti Şerife Yılmaz hanımefendi vefat etti İhsan Öztürk, Yüzme Havuzu Kompleksi Müd Çöken Hastane Otoparkında Çözüm Arayışı 17 Yaşındaki Hırsızlık Zanlısı Tutukland Belediyeye Borcu Olanlara Kredi Kartına Bekir Türkmen vefat etti Mesleki yeterlilik belgelendirme çalışma Boyabat TSO'dan yurtdışı iş gezisi 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Etkinliği Barış Ayhan; “Vali ve vekilin eşin Erfelek’te Yolda Bulunan Yaralı Ya “Haber abartılmış“ dedi Kezban Köstek hanımefendi vefat etti TMVFL Orta Karadeniz Bölgesi 3. Hafta Ma Dağda Aç Kalan Ayılar Köye Yiyecek Arama "800'e yakın gazete kapanacak" Dodo Plus Kendisini Sinop Medyasına Tanı Herkes işini ve haddini bilmeli ! Traktör Kazası Bir Can Daha Aldı Sürücülerden Yaya Geçişlerine ve Bazı Ya Otomobil Bisiklete Çarptı 1 Yaralı Enkaz Altında Kalarak Hayatını Kaybeden Dikmen’de Traktörün Altında Kalan Tümü

Saraya Giden CHP’li…


Esed dost mu, düşman mı?


Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER?


Gülüm Züccaciye’de “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası


Osmanlıca


Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir


Osmanlı'da Harf Devrimi Yapma Çalışmaları


Cumhuriyet’e Yazdım


Karbonmonoksit Zehirlenmeleri ve Alınması Gereken Tedbirler


Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Kasım ayı ziyaretci sayısı:422806 DtGaNi

* ANASAYFA *