E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat Halkını Bilerek mi Zehirliyorsunuz?

Hava kirliliği denince yetkilerin ağzından çıkan ilk cümle "Doğalgaz geliyor" oluyor.

Son günlerde, yıllardır olduğu gibi Boyabat Belediyesine ait çöplükten çıkarak yayılan dumanlar rüzgarında etkisi ile Boyabat’ın bir çok köşesinde pis bir koku halinde yayılıyor.

Yanan çöpten çıkan dumanın içinde bulunan bilmediğimiz zehirli maddeler vatandaşların sağlığını tehlikeye atıyor. Halk sağlığını hiçe sayarak aylardır, yıllardır yakılan çöplerin dumanı Boyabat Gazidere köyü istikametine ve çevre köylere zarar verirken, son birkaç haftadır kuzey batıdan gelen rüzgarın (Karayel) etkisi ile Boyabat merkezde de hissedilmeye başladı. Dumanla beraber yayılan kötü kokudan rahatsız olan vatandaşlar, çevrelerine bakarak kokunun nereden geldiğini merak etmeye başladı.

Kamuoyu adına soruyoruz…

Boyabat Türkiye’nin en pis havasını soluduğu manşetleri uluslararası haber ajanlarında yer alıyor. Türkiye’nin her yerinde ulusal, bölgesel ve yerel gazetelerinde yayınlanıyor.

Boyabat’ta ciddi anlamda kalp, damar, kanser ve çeşitli hastalıklar oluşurken, çöplüğü bu şekilde kullanmak, hangi mantığa uyuyor?

Tüm uyarılara rağmen hala çöpleri yakmak, kasten halk sağlını tehlikeye atmak, halk sağlığına zarar verdiği halde bilerek çöpleri yakmak suç değil mi?

İnsanlar yıllardır sizlerin katı atık ve bertaraf tesis hikayelerinizle avunmuyor mu. Sıkışınca hemen katı atık ve bertaraf tesisini veya doğalgazı gündeme getiriyorsunuz. İşlediğiniz insanlık ayıbı ve suçu değil mi. Yetkililer hala neden işlem yapmıyor. İşlem yapmamakta ısrar ediyor.?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:19 10 2020 14:22(2236) Facebook'ta Paylaş

18. Yorum: yenimahalleli 23 10 2020 11:04
kaçdefa orman yandı biliyor musunuz çöplük yüzünden ama akp de olduğu için belediye birşey yapılmadı zabit tutulmadı yazık

17. Yorum: vatandaş 22 10 2020 09:55
40 senedir boyabatı aynı zihniyet yönetiyor şimdi soruyorum ne değişti .gözü kapalı oy veriliyor takım tutar gibi şimdi soruyorum hiç mi akıllanmaz insanlar.hangi belediye başkanı bu sorunu halledecek bakalım önümüzdeki 40 senede.saygılar.

16. Yorum: vatandaş 22 10 2020 01:28
camikebir mah muhtarı,yeni mahalle muhtarı,gökdere mah muhtarı,gazidere köyü muhtarı,yıldız mahallesi muhtarına gerek yok koku oraya kadar gitmiyor zaten. eğer bu muhtarlar bir araya gelip bu işe el atsınlar,bir ay içinde çöp sorunu ortadan kalkar.

15. Yorum: nurmsl 21 10 2020 13:16
http://alo181.csb.gov.tr/web/ bu adrese yapabilirsiniz

14. Yorum: boyabat 20 10 2020 22:34
bu çöp kokusu 4 tarafı ormanla kaplı abat şehir boyabata hiç ama hiç yakışmıyor,yetkililer bir an önce arıtma sistemini faaliyete geçirmeli.bir gün bile çok önemli.

13. Yorum: camteras 20 10 2020 21:18
sayın başkan

kırkkızlarda çalışmalarına başlanan cam teras dan önce katı atık tesisini bitirin de. oraya gitmek isteyenler mecburi istikamet ve yer bakımından kokuya maruz kalmasınlar ki başkalarına da kötülemesinler, ayrıca cam teras da inşallah diğer çalışmalar gibi son aşamalara geldiğinde bırakılmaz. mesela kule hala neden ucube gibi orada

12. Yorum: alpaşalulu 20 10 2020 17:01
aga bunun lamicimi yok,çevre kirliliği yapan bir belediye ve belediye başkanı olabilirmi yahu ben o koltukda otursaydım veya hasbel kader seçilmiş olsaydum benim ilk icraatım yatağımı yorganımı ankaraya atar geridönüşüm yapılacak bir çöp ayrıştırma dönüştürme tesisinin ödeneğini çıkartmak olurdu. bir adam düşünün ki, evinin etrafını b.k götürüyo...bir başkan düşünün ki kasabasının etrafını...

11. Yorum: nurmsl 20 10 2020 14:12
haberin diğer kısmı ise gerçekten de can sıkıcı.merkeze kadar geliyorsa yakın köylerin hali çok daha vahim demektir.acilen nereye şikayet gerekiyorsa yapmalıyız.

10. Yorum: nurmsl 20 10 2020 14:07
habere ilk baktığımda çok sinirlendim.bu sinirle neler neler yazacaktım neler sonuçta can sağlığı,sonra haberi araştırmaya başladığımda iyi ki araştırmışım dedim.zannediyorun geçen senelerin haberini ısıtıp verdiniz.keşke öncesinde hem ulusal hem global plartformlarda ki hava indeks sonuçlarına baksaydınız.

9. Yorum: boyabat sevdalısı 20 10 2020 11:33
20 yıldır iktidarın yönettiği boyabat. suç yöneticilerde değil, suç boyabatlıda

8. Yorum: muhsin 20 10 2020 09:38
şefik başkan bu haberii ciddiye al biz sana oy verdik ama konu halkın sağlığı olduğunda kulak arkası edilmez bu olaya ivedilikle çare bulunsun takipçisiyiz

7. Yorum: camikebirli 20 10 2020 02:34
aslında bu çöplükten gelen pis koku,boyabatın birinci derecede öncelikli çözülmesi gereken bir problemi.acilen çözülmesi gerekiyor.çünkü insanların sağlığı önemli.

6. Yorum: halk 20 10 2020 02:27
bu haberi yaptığınız için sizden allah razı olsun,yeni mahallede özellikle sabaha karşı öyle bir pis yanık kokusu çöküyorki inanamazsınız,bu çöplük yanmak zorundamı,en azından yakmasınlar.yetkili her kim ise biran önce bu sorunu çözsün artık.

5. Yorum: ramazan muslu 19 10 2020 21:03
busene gazidere köyünde domates olmadı neden demiyorlar secildikleri zaman gazider ve akyörükköyü muhtarlarına söyledim bu çöplük icin dilekce verin dedim fakat amirlerinden korkuyorlar maaş memurları vatandaşı düşünmüyorlar çöplükten kokudan gecilmiyor belediye başkanı yapıyoruz diyor ama herhalde 2023 bitecek sanırım.o zamana kadar yaşarsak göreceğiz
aklı olan göle yatsın misali.

4. Yorum: sanayiden 19 10 2020 19:03
yazıklar olsun belediye başkanına başka söylecek şey bulamıyorum

3. Yorum: atsız 19 10 2020 18:36
acele etmeyelim önce allahın izniyle kule ve seyir terası bir bitsin sıra çöpe de gelecek!!!
çok özel bir ilçeyiz hamdolsun,ibişlikte üstümüze yok.bunca yıldır ne çöp sorununu çözdük,ne de yeni yol üstünde araçların park sorununu çözebildik!!!
bütün becerikli yerel ve genel yöneticiler bize nasip olmuş maşallah!!!

2. Yorum: bektaşii 19 10 2020 17:42
çok hassas bir haber yapmışsınız tebrik ederim
çöplükteki duman olduğu gibi ilçeye yayılıyor özellikle bağlar mevkiinde koku ciddi anlamda hissediliyor
buna bir önlem alınması gerekmektedir
kule bitmiş olsaydı en azından arada bir çıkar temiz hava alırdık

1. Yorum: saffet 19 10 2020 16:45
bu konuda dava acilmalidir, insanlari resmen zehirliyorlar ve insan sagligini tehlikeye atiyorlar. bu bir suctur ve cezasini cekmeliler. boyabat gibi dogasi guzelligi ile on plana cikan bir sehir de boyle pis komur havasi cop havasi hic yakismiyor. belediyenin ilk once halledecegi is bu konular olmalidir, kendilerine bina yapmak degil, ucube bir kule yapmak degil. boyabat belediyesi cevre birimi sadece yan gelip yatiyor, hicbir is yapmiyorlar kiniyorum ve aldiklari para haram olsun diyorum.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Erhan Usta: "Samsun'un 5 milletvekili va Babacan: Sinop'un sorunlarını çok iyi bi Sinop'ta kadın sürücüler konvoy düzenled Haksız da değil hani! Başkan Uğur Giresun güven tazeledi Sinop Üniversitesinden Eğitim- Öğretim i Meryem Coşkun hanımefendi vefat etti Cevdet Taş vefat etti Halil Bayram vefat etti İsmail Demirkol vefat etti Nöbetçi Akaryakıt İstasyonu ve Lastik Ta Sanayi Kavşağı Sinyalizasyon Sistemi Akt Riskli Bölgede Yürütmeyi Durdurma Kararı Sinop Valisi Başta Olmak Üzere Bakın Kim Sinop Valiliği Hıfzıssıhha Kurulu 81 Say Mürüvvet Çil hanımefendi vefat etti Reşat Şen vefat etti Muzaffer Şen vefat etti Orhan Baykan vefat etti Sinop’ta otomobil ineğe çarptı, polisler Hanife Aslan hanımefendi vefat etti Gülçiçek Çil hanımefendi vefat etti İçişleri Bakanlığı'ndan yeni korona önle Sinop'ta 361 bin 200 TL korona cezası Muharrem Hekimoğlu vefat etti Boyabat’ta Yangın Ev Kullanılamaz Vergi/Sosyal Güvenlik Prim Borcu olanlar Veli Bürümlü vefat etti Mehmet Ali Çelen vefat etti Tekneleri bozulunca yakayı ele verdiler Otomobil, 10 metreden aşağı uçtu Sinop'ta 2020 Yılında 30 Bin 926 Dekar T Macide Dilek hanımefendi vefat etti Musa Köstek vefat etti Turan Ekiz vefat etti Karadeniz, Sinop'ta ki Güncel Koronavirü Mehmet Ali Kılıç vefat etti Meliha Kozanoğlu hanımefendi vefat etti Şehri Körükoğlu hanımefendi vefat etti Boyabat'ta Sigara İçme ve Sokağa Çıkma Y Hüseyin Cömert'in "Boy-abad Köyleri ve S Tahta balık kasaları 16 yıl önce hayatım Ayancık'taki teleferik sistemi tarih old Sündüs Çakır hanımefendi vefat etti Mustafa Tandoğan vefat etti Kız Kaçırma Olayı Kanlı Bitti: 1 Ölü Gülser Bıyıklı hanımefendi vefat etti Hüseyin Doğanoğlu vefat etti Boyabat’ta Trafik Kazası 1 Ölü Tümü

Yağmur Tekstil İşçi


Acı Reçete


KKTC’nin 37. Kuruluş Yılı Kutlu olsun


Çocuklar ve hayvanlar


Sinop Basınını Rahatsız Eden Olay


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1442


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Kasım ayı ziyaretci sayısı:1247479 DtGaNi
* ANASAYFA *