E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Grip Aşısı Gerçeği

Grip aşısının ithalinde hem geç kalınmış olması hem de getirilen miktar yetmediği için sadece "yüksek risk" taşıyanlara yapılacak olması her kesimden vatandaşın tepkisine yol açtı.

Sağlık Bakanlığı vatandaşlara risk durumlarına göre grip aşısı yapılacağını ve herkesin risk durumlarını e-Nabız sistemi üzerinden öğrenebileceğini açıkladı.

Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar grip aşısı olması gerekenlerin aşı olamadığının altını çizdi.

Grip aşısı olması gereken milyonlarca insanın aşıya ulaşamadığı, aşının sadece 'yüksek risk grubundaki raporlulara' yapıldığı belirtildi.

RİSKLİ HASTALIĞI OLANA AŞI YOK

Vatandaşlar "AKP, salgın sürecinde grip aşısını bile yeterli sayıda temin edemedi. Grip aşısı olması gereken milyonlar aşı olamıyor. Sadece yüksek risk grubundaki raporlulara yapılıyor. Ancak riskli hastalığı olanlara bile rapor çıkmıyor." diyerek tepki gösterdi.

Tarih:22 10 2020 14:20(1395) Facebook'ta Paylaş

8. Yorum: gökbörü 26 10 2020 15:40
ne oldi misafır denen şarloton -15 mılyon doz en az aşı ıhtıyacımız var 800.000 adet geldi ne oldi !şarlotonlukla bu işler yürümüyor yıne halkı uyuttular en başından berı halkı uyuttular türk tabıbler birliği gerçeklerı çıkarınca ne oldi terorıst oldı -muhalıfsen ya pkk lı ya fetöcü sün zaten ama az kaldı tükendı bu iktıdar çırpınmaya gerek yok !

7. Yorum: elit şahıs 24 10 2020 14:16
tutturmuşsun bir elit kesim de elit kesim. artık popülizmden bedava ekmek yeme devri bitti dostum. eğitimli bir avuç insanı hedef göstererek toplumun büyük çoğunluğunu konsolide etmek çok basitti değil mi? söylediklerin yalan yanlış ne önemi var ki birkaç anahtar kelimeyi kullandığında zaten taraftar bulursun. nedir bu anahtar kelimeler? "elit kesim, okumuş kesim" covid ile mücadele kapsamında canını ortaya koyan saygıdeğer doktorları bile hedef göstermişsin popülizm uğruna.

okumuş ve kültürlü insanların bu kadar hedef gösterildiği başka bir yer var mıdır acaba?

6. Yorum: atsız 23 10 2020 17:40
çok bilmiş misafir :misafir umduğunu değil bulduğunu yer!grip aşısınin etkisi en fazla 6 aydır hatta 6 aydan bile kısa!!! aktrollerin kalitesi bu kadar mı düştü?artık para vermiyorlar mı para?

5. Yorum: gökbörü 23 10 2020 15:36
mısafır kardeş sen farklı bır dunya da yaşıyosun galıba bu ülke benım aklımın alamıycağı hangı ilaçları uretıyomuş soyle bılelım , akp ıktıdarında saman bıle ıthal edılırken bız hangı muthıç ilaçları üretıyoruz soyle alalım kullanalım - geç bu hayalperestlıklerı yoruma bıle gerek yok ama yıne de yaptım !!!!!!!!ayrıca mıllıyetçılığı devletçılığı senden ve senın gibilerden öğrenecek değilim !adın gibi akp de misafır artık çok yakında gıdecek !

4. Yorum: evet 23 10 2020 14:29
misafir kendini kültürlü donanımlı konuşmayı çok iyi biliyor aşı konusunda master yapmış dört dörtlük birisi gibi anlatmışta biz senin gibiler kısaca ........ diyoruz...

3. Yorum: atsız 23 10 2020 12:34
onların aşısı varsa,şahsım şahsının ümmetinin de allahı var!!!

2. Yorum: misafir 23 10 2020 10:46
haberin yazarı ve 1. yorumcu bilmediğin ve yalan yanlış yazma. sondan başa gideyim aşı yaptırmak istemeyenler dinci tabir ettiğin kesim değil elit kesim okumuş kültürlü ve bunların arasında doktorlar bile var biraz araştır aşıya karşı çıkanlar yani kendini elit sanan tipler. iki grip aşısının bir kaç değişik tipi var ve covid ile ilgilisi yok covid den korumuyor türkiyede de bundan önce kaş kişi grip aşısı yaptırıyordu birde aşının büyük çoğınluğu abd de üretiliyor bu ülkelerde parayla dahi vermiyor. birde bilmen için söylüyorum grip aşısı bir yıllık bir koruma yapıyor kızamık gibi ömür boyu değil. son olarak bu ülke senin aklının alamayacağı ilaçları üretiyor aşıyıda üretiyor akp düşmanlığı bırak ülkene hükümetine devletine sahip çık.

1. Yorum: gökbörü 22 10 2020 14:54
ne olacaktı sankı şaşıracak durum yok -birincisi aşıyı fransa ve ingiltere üretıyor -önce can sonra canan -ayrıca talep çok -ve yıne ayrıca bızde para da yok -doğal olarak aşı da yok !!!!!!!!!!!!!global bır sureç bu o yüzden önce zengın ülkeler sonra kalırsa diğerlerı -tabı akp burada daha iktıdarın ilk yllarında aşı ile ilgili birimleri lav ettiği için şimdi o günlerı de arar olduk buda diğer konu -biz bu kafayla daha çok sıkıntı çekerız her konuda !!!!!!!!hangi konu:aşı zararlıdır vurdurmayın diye düşünen din tandanslı zihnıyetler şimdi aşıyı yana yana arar oldu!herşeyın başı bilim ilim gerısı boş!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Erhan Usta: "Samsun'un 5 milletvekili va Babacan: Sinop'un sorunlarını çok iyi bi Sinop'ta kadın sürücüler konvoy düzenled Haksız da değil hani! Başkan Uğur Giresun güven tazeledi Sinop Üniversitesinden Eğitim- Öğretim i Meryem Coşkun hanımefendi vefat etti Cevdet Taş vefat etti Halil Bayram vefat etti İsmail Demirkol vefat etti Nöbetçi Akaryakıt İstasyonu ve Lastik Ta Sanayi Kavşağı Sinyalizasyon Sistemi Akt Riskli Bölgede Yürütmeyi Durdurma Kararı Sinop Valisi Başta Olmak Üzere Bakın Kim Sinop Valiliği Hıfzıssıhha Kurulu 81 Say Mürüvvet Çil hanımefendi vefat etti Reşat Şen vefat etti Muzaffer Şen vefat etti Orhan Baykan vefat etti Sinop’ta otomobil ineğe çarptı, polisler Hanife Aslan hanımefendi vefat etti Gülçiçek Çil hanımefendi vefat etti İçişleri Bakanlığı'ndan yeni korona önle Sinop'ta 361 bin 200 TL korona cezası Muharrem Hekimoğlu vefat etti Boyabat’ta Yangın Ev Kullanılamaz Vergi/Sosyal Güvenlik Prim Borcu olanlar Veli Bürümlü vefat etti Mehmet Ali Çelen vefat etti Tekneleri bozulunca yakayı ele verdiler Otomobil, 10 metreden aşağı uçtu Sinop'ta 2020 Yılında 30 Bin 926 Dekar T Macide Dilek hanımefendi vefat etti Musa Köstek vefat etti Turan Ekiz vefat etti Karadeniz, Sinop'ta ki Güncel Koronavirü Mehmet Ali Kılıç vefat etti Meliha Kozanoğlu hanımefendi vefat etti Şehri Körükoğlu hanımefendi vefat etti Boyabat'ta Sigara İçme ve Sokağa Çıkma Y Hüseyin Cömert'in "Boy-abad Köyleri ve S Tahta balık kasaları 16 yıl önce hayatım Ayancık'taki teleferik sistemi tarih old Sündüs Çakır hanımefendi vefat etti Mustafa Tandoğan vefat etti Kız Kaçırma Olayı Kanlı Bitti: 1 Ölü Gülser Bıyıklı hanımefendi vefat etti Hüseyin Doğanoğlu vefat etti Boyabat’ta Trafik Kazası 1 Ölü Tümü

Yağmur Tekstil İşçi


Acı Reçete


KKTC’nin 37. Kuruluş Yılı Kutlu olsun


Çocuklar ve hayvanlar


Sinop Basınını Rahatsız Eden Olay


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1442


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Kasım ayı ziyaretci sayısı:1245092 DtGaNi
* ANASAYFA *