E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Başkan Uğur Giresun güven tazeledi

AK Parti Sinop 7. Olağan Kongresinde mevcut başkan Uğur Giresun güven tazeleyerek tekrar başkanlığa seçildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Sinop 7. Olağan Kongresi Korucuk Mahallesindeki yeni spor salonunda büyük bir katılımla yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da canlı bağlantıyla kongreye katılarak konuşma yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir ile AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ve İl Başkanı Uğur Giresun birlikte salona girerek coşkulu kalabalığı selamladığı kongre, divanın teşekkülü ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kongrenin Divan Başkanlığını Kırşehir Milletvekili ve Sinop İl Koordinatörü Mustafa Kendirli gerçekleştirirken, divan üyeliklerini ise Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Gerze İlçe Başkanı Cumhur Kurt, İl Kadın Kolları Başkanı Remziye Eda Özvin ve İl Gençlik Kolları Başkanı Doğan Can Al yaptı.

SİNOP BELEDİYESİNE SİTEM

Kongrede selamlama konuşması yapan AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun, konuşmasının başında Sinop Belediyesine sitem etti. Kongreye katılanların salona gelmek için kullandıkları yolun çamur içinde olmasından dolayı hazirundan özür dileyen Başkan Giresun: "Sizleri bu çamurlu yoldan getirmek istemezdik. Belediye başkanımızla geçen hafta ve bu hafta yaptığımız görüşmelerde bu yolun bitirileceğini söylemişti, ama maalesef bu yolu bitiremediler. Takdiri sizlere bırakıyorum. Bu konuda hepinizden özür diliyorum" dedi.

EN BÜYÜK DUAM MAHCUP OLMAMAKTI

13 Aralık 2018 tarihinde Sinop İl Başkanı olarak görevlendirildiğini hatırlatan Başkan Giresun, göreve başlarken en büyük duasının Başkan Erdoğan, genel merkez, teşkilat ve Sinoplulara mahcup olmamak olduğunu söyledi. Giresun: "Bu mahcubiyeti yaşamamak için; bizimle aynı derdi ve aynı sevdayı taşıyan yol arkadaşlarımızla birlikte, bu süreçte gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Göreve başladığımız ilk andan itibaren teşkilatımızın tüm kademeleriyle birlikte, 31 Mart Yerel Seçimlerine odaklandık. Aday belirleme sürecimizin ardından 3 ay gibi kısa bir sürede, seçim çalışmalarımızı büyük bir heyecan ve yoğun bir tempoyla icra ettik. Sabahın ilk ışıklarından, gecenin geç saatlerine kadar bazen işlek bir caddede, bazen bir köy evinde, bazense bir kahvehanede hemşerilerimizle buluştuk, şehirlerimizin geleceğine dair hayallerimizi anlattık ve hepsinden kıymetlisi onları dinledik, dertleriyle hemhal olduk. Uykusuz kaldığımız her günün yorgunluğunu, insanımızın yüzündeki tebessümle unuttuk.

HER GÜNÜN SONUNDA YARINI PLANLADIK

Şehrimizin mutluluğuna gölge düşüren her problem için çözümler sunduk, projeler geliştirdik ve sahadan bir an olsun ayrılmadık. Seçim süreci boyunca, her günün sonunda yarını planladık, uyandığımız her sabaha heyecan ve umutla başladık. Belediye Başkan Adaylarımız ve teşkilatımızla birlikte, başarılı, etkin ve yoğun bir tempoyla geçen 31 Mart yerel seçimlerinde, Sinop merkez ve Ayancık ilçemizde arzu ettiğimiz sonuca ulaşamasak da, 8 ilçemizin 7’sini Ak Belediyecilikle buluşturarak tarihi bir başarıya imza attık. Ayrıca 21 İl Genel Meclis Üyesinden 18’ini kazanarak, il genel meclisi oy oranı bakımından da Türkiye’de AK Partimizin en fazla oy aldığı üçüncü şehir olduk. Sayın Sinop Milletvekilimiz Dr. Nazım Maviş başta olmak üzere; bu başarıda pay sahibi olan Mahalle başkanımızdan, yönetimlerimize, belediye başkanlarımızdan meclis üyelerimize, kadın kollarımızdan gençlik kollarımıza, ilçe başkanlarımızdan sandık müşahitlerimize kadar tüm yol arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

SİNOP'UN GELECEK 50 YILINI PLANLIYORUZ

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından, kesintisiz icraat dönemini fırsat bilerek, Sinopluların refahını en üst düzeye çıkarmak için birbirinden kıymetli projeleri hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Giresun sözlerini şöyle sürdürdü: "Bize oy versin vermesin, her bir vatandaşımıza karşı kendimizi sorumlu hissederek; ulaşımdan sağlığa, turizmden eğitime, teknolojiden sanayiye, tarımdan spora kadar pek çok alanda Sinop ve ilçelerimizi tarihi yatırımlarla buluşturduk ve buluşturmaya devam ediyoruz. Bugünse, Meydan projemizle, çevre yolu projemizle, cezaevi ve kale surları restorasyon çalışmalarımızla, TOKİ projemizle ve devam eden diğer tüm yatırımlarımızla birlikte; şehrimizin sadece bugünü değil gelecek 50 yılını hep birlikte planlıyoruz. İnşallah bu büyük projeler tamamlandığında, Sinop’umuzun çehresi değişecek, turizm değeri kat ve kat artacak ve bölgesinin çekim merkezine dönüşecektir. Bu büyük hedefleri gerçekleştirmek de inşallah bu salonda bulunan ak kadrolara nasip olacaktır" diye konuştu.

MAVİŞ: HER BAŞARIYI SİZLERLE KAZANDIK

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş bu zamana kadar emeği geçen tüm il başkanları ve milletvekillerini isim isim sayarak kendilerine teşekkür etti.

Diğer ilçe, belediye başkanları ve tüm parti organlarında daha önce görev yapan teşkilat mensuplarına şükranlarını sunan Maviş: "Her başarışı sizlerle başardık. Son seçimde Sinop'un 8 tane ilçesinin 7'sini AK Parti belediyeciliği ile tanıştırdık. 2004’ten buyana girdiğimiz seçimlerde en çok belediyeyi aldık. 21 il genel meclis üyesinin 18’ini AK Partili arkadaşlarımızdan oluşturduk. Türkiye genelinde il genel meclisi oy oranı itibariyle 51 ilin içerisinden Rize’den, Adıyaman’dan sonra Sinop 3’üncü oldu. Bu başarıyı sizlerle elde ettik. Bu başarının fatihleri, bu başarının kahramanları sizlersiniz. Tıpkı Evliya Çelebi’nin, Katip Çelebi’nin, İbn-i Batuta’nın  güzelliği ile övündüğü Sinop’ta yaşamış ve Sinop’u bize bırakmış olan Seyyid Bilal, Sarı Saltuk, Gazi Çelebi, Emir Gazi Tayboğa gibi çalıştınız gayret ettiniz ve bu başarıyı hep birlikte elde ettik. Şimdi bu başarının kahramanlarına bu kürsüden bir kere daha teşekkür etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir konuşmasında Sinop teşkilatındaki birlik ve beraberliğin daim olmasını diledi.

Kandemir: "Önümüzde 2023 seçimleri var, zor bir dönemeçten geçeceğiz biliyoruz. Karşımızda başka mihraplar ile yol alabilir miyiz diye düşünen bir muhalefet anlayışı var. Katil ile maktülün adeta birbirine karıştığı bir dönemde biz hakkın, hakikatin yanında duranlar, bu işin mücadelesini verenler olarak gayret gösterecek mücadele edeceğiz. Sinop’ta muhteşem bir hava var. Müthiş bir birlik beraberlik var, ben gerçekten çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'da kongreye canlı olarak bağlanarak, coşkulu kalabalığa hitap etti. Kongrede ayrıca Sinop genelindeki yatırımları konu alan video gösterimi de sunuldu.

YENİ YÖNETİMDE KİMLER VAR?

Yapılan konuşmalar ardından faaliyet ve gelir-gider ve hesap raporları okunarak oylandı, daha sonra seçimlere geçildi. Kongreye tek liste olarak giren AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun oyların tamamını alarak tekrar başkan seçildi.

Giresun başkanlığında oluşan yeni yönetimde şu isimler yer aldı: "Ali Rıza Aydın, Bekir Kaya, Bircan Kocatepe, Cemalettin Koca, Cevdet Al, Davut Bayra, Demirhan Demirkol, Ercan Akbaş, Erhan Taban, Ersin Yaman, Fatma Şekeryapan Göksu, Ferhat Ersan, Göksel Demirel, Güryay Güzel, Halime Zurnacı, Halit Tuna Açıköz, Hasan Özcan, İsmail Kalemtaş, İsmail Tekin, Kader Güner, Mesut Koçak, Mete Bal, Mustafa Ercan, Mustafa Urhan, Mücahit Taha Can, Necip Tekin, Nihal Üçüncüoğlu, Nurgül Arslan, Nuriye Çetinkaya, Osman Demirtaş, Ömer Faruk Çakıcı, Serdar Sever, Serkan Pak, Sevim Urhan, Sibel Özcan, Süleyman Yazıcı, Talih Kozanoğlu, Yasemin Taş ve Ziyattin Özcan.

Kongreye; Çankırı Milletvekili Salim Civitoğlu, 23. Dönem AK Parti Sinop Milletvekili Kadir Tıngıroğlu, Genel Merkez Karadeniz Koordinatörlerinden Yahya Çelik, MHP Sinop İl Başkanı Ali Çakır, İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, eski il başkanları Dursun Demirel ve Ali Çöpcü, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, ilçe başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Kaynak: Vitrinhaber

Tarih:23 11 2020 13:59(939) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: osman 23 11 2020 18:20
tepede ki sabah uyanıyor mehmet diyor o oluyor ali diyor o oluyor eşref saatine kim denk gelirse o olur kim karşı çıkar ki? yarın rte uğur giresunu alır 18 yaşında bir çocugu yapacağım desek giderler seve seve oy verirler niye verdik niçin verdik başarılı mı değil mi soramazlar çünkü kendileri de korkuyor tek kelime söz etmekten demoraktik yollarla mı sçeiliyor he seçiliyor işte.!!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat sanayisi çalışıyor, Boyabat geli AK Parti Sinop’ta Siyaset Akademis Boyabat’ta Sentetik Hapla Yakalana Boyabat Hal Yerinde Bıçaklı Kavga: 1 Yar Boyabat’ta Ekstazi Hapla 3 Kişi Ya Boyabat Karayolları Karla Mücadele Aralı Sinop Ayancık Yolunda Trafik Kazası Hakkı Göletli vefat etti Kamyonetle çarpışan motosikletin sürücüs Türkeli'de deniz mayını bulundu! 15 Ocak 2021 KESK Bordro Yakma Eylemi Ömer Güler vefat etti Orhan Gökoğlu vefat etti Şehri Çiçek hanımefendi vefat etti Leyla Sümer hanımefendi vefat etti Yağmurun Yaptığına Bakın! Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden Duyuru Şanlan: Ortak akıl hakim olmalı Hasan Memiş vefat etti Boyabat’ta ilk koronavirüs aşısı u Boyabat’ta Çöpleri Kaldırmak Belediyeye Her ilçe yapmış, Durağan bakmış! Yahya Balcıoğlu vefat etti Sis Altında Boyabat Kalesi Kontrolden Çıkan Araç Uçağa Çarpmaktan S 4 Kattan Düşen Boyabatlı Kız Yaşam Mücad Sinop Özel İdare Kışa Hazır Seyredilecek Yerler Yaptın da, Sıra Seyr Yazık çok yazık, 20 Yıldır Durağan’ Mektubumu Cumhurbaşkanımıza Ver Sinop'a su sağlayan barajda tehlike çanl Mustafa Köseoğlu vefat etti Ülkemizdeki Kuşaklar ve Eğitime Etkisi Anlam Okulunda da İstiklal Marşımızın se Abdullah Genç, TOBB Ekonomik Raporu İnce Barış Karadeniz 10 Ocak Çalışan Gazeteci Muhammet Maşalı vefat etti Selahattin Şimşirgil vefat etti Recep Savaşkan vefat etti Asuman Tataş hanımefendi vefat etti Şevki Gündüz vefat etti İki mahkum firar etti Sinop'ta kahreden olay Çöp Yangını Korkuttu Emine Yıldırım hanımefendi vefat etti Boyabat Orta Çarşıdan İlk İtirazlar Yüks Boyabat Dörtyol’da Otomobil Alev A İYİ Parti, Sinop'ta Esnafları Ziyaret Et Karadeniz, Gerze'de Neler Olduğunu Sorgu Tümü

Bir Turizm Masalı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 18 Ocak 2021


Çalmak


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Yeni Yılı Kullanma Talimatı


Sarıkamış Faciası


Bugün Kış Başlıyor


Özler Petrol Eleman İlanı


Sinop Basınını Rahatsız Eden Olay


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:904412 DtGaNi
* ANASAYFA *