E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Babacan: Sinop'un sorunlarını çok iyi biliyoruz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Biz Sinop’un sorunlarını çok iyi biliyoruz. Ayancık-Türkeli Yolu çileye dönmüş durumda. Karadeniz Sahil Yolunun İstanbul’a bağlanması projesi çok yavaş gidiyor" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. olağan genel kuruluna katılmak üzere Sinop'a geldi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Sinop İl Kongresi'ne katıldı.

Sanayi mevkiinde karşılanması ardından parti otobüsünden Sinopluları selamlayan Babacan, daha sonra genel kurulun yapıldığı Kültür Merkezi Salonu'na geçti.

SİNOP KAMU YATIRIMLARINDAN YETERİNCE FAYDALANAMIYOR

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Birhan Yalçın, katılımcıları selamlayarak Sinop'un sorunlarını dile getirdi.

Sinop'un kamu yatırımlarından yeterince faydalanamadığını öne süren Başkan Yalçın, Karadeniz Sahil Yolunun devamı olan Sinop-Ayancık-Türkeli yolunun yapılamadığını söyledi.

Yalçın sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz Sinoplular olarak sahip olduğumuz potansiyelin farkındayız. Ancak kamu yatırımları eksik ve yetersiz. Sinop kalkınmada öncelikli bölge olmasına rağmen, girişimcilerimiz yatırım teşviklerinden yeterince yararlanamamaktadır. Yatırımlar arzu edilen seviyede olmayınca istihdam sorununa kalıcı çözümler bulunamamaktadır. Dolayısı ile en başta gelen sorunlar arasında işsizlik, genç işsizlik gelmektedir. Bunun sonucu olarak büyük şehirlere göç dalgası yaşanmaktadır. İlimizin sorunları arasında bir diğeri de bazı ilçelerimiz arası ulaşım sorunudur. Sinop ve çevre illerinin umutla beklediği Karadeniz Sahil Yolunun devamının İstanbul yoluna bağlanmasına ilişkin hiç bir somut adım atılmamıştır".

İl Başkanı Birhan Yalçın'ın konuşmasının ardından sahneye gelen Genel Başkan Babacan'a Başkan Yalçın Sinopspor atkısı hediye etti.

GENÇLER GELECEK KAYGISI DUYUYOR

Salonu dolduran partililere seslenen Babacan, Türkiye'de gençlerin gelecek kaygısı duyduklarını söyledi.

DEVA Partisi olarak iktidara geldiklerinde devlet kurumlarına girişlerde mülakat sistemini kaldıracaklarını ve liyakati esas alacaklarını dile getiren Babacan, "Bu ülkede üniversite birinci sınıfa başlayan bir genç dört yıl sonra mezun olduğunda iş bulamayacağı karamsarlığını yaşıyor. Biz parti olarak gençlerin yarınlara olan umutlarını yeşertmek istiyoruz. Parti programımızda da yer aldığı gibi görevi üstlendiğimiz zaman devlet kurumlarına işe girişlerde mülakatı kaldıracağız. Eş, dost, akraba ilişkileri son bulacak. Liyakat esasına göre gençlerimiz yarınlarına umutla bakacak. Artık bu ülkenin gençleri göç ederek dışardan imkanları kovalamamalı. Bizim hedefimiz devleti gençlerin hizmetine sunmak" dedi.

SİNOP'UN SORUNLARI VAR

Babacan, Sinop'un sorunlarını çok iyi bildiklerini belirterek, özellikle Sinop-Ayancık-Türkeli yolunun çileye dönüştüğünü dile getirdi.

Babacan sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz Sinop’un sorunlarını çok iyi biliyoruz. Sinoplular büyük şehirlere göç ediyor oradan da yurt dışına gitme peşindeler. Biz Sinoplu gençlerimizin her türlü desteği sağlayacağı parti Deva Partisi olacağız. Sinop’un sorunları var; Ayancık-Türkeli Yolu çileye dönmüş durumda. Karadeniz Sahil Yolunun İstanbul’a bağlanması projesi çok yavaş gidiyor. Yol yapmakla övünenlerin yeteri kadar Sinop’a yatırım yapmadığı ortadadır. Sinop gümrüğü işlevsiz durumdadır. Bu limandan aktif bir şekilde yararlanmak çok önemli ama gerektiği gibi kullanılamıyor. Ama bunların hepsini düzelteceğiz. Sinop’ ta buğdaydan, mısıra kadar her şey üretilebilecekken bugün gübre, ilaç, yem, mazot fiyatları maliyetler arttığı için üretim zorlaştı; çiftçimizin de Devası olmak için geliyoruz. Sinop;  tarih ve kültür şehri. Boyabat Kalesi, Erfelek Şelalesi, Ayancık İnatlı Mağarası Sinop’ un ülkemizde yeteri kadar tanıtılabildiğine inanmıyoruz. Sinop’ un eşsiz kültürüne yakışacak kadar Sinop’u tanıtmalıyız. Arkadaşlarımızla ülkeyi devretme yetkisini ele aldığımızda illerimiz, ilçelerimiz, köylerimizle ilgili gerekli atılımları yapacağız. Sinop’un Devaya Devanın Sinop’a ihtiyacı var. Adalet için, özgürlük için yola çıktık, ayrıştırmayacağız, hep beraber Türkiye’nin yaralarını saracağız artık Sinop’ un, Türkiye’nin Devası var, biz hazırız"

Genel kurul ardından İl Başkanı Birhan Yalçın, Genel Başkan Babacan'a Sinop'a özgü gemi maketi hediye etti. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan daha sonra patisinin il binasının açılışını gerçekleştirdi ve esnaf ziyaretinde bulundu.

DEVA Partisi Sinop 1. olağan genel kurulunda İl Başkanı Birhan Yalçın başkanlığında oluşan yönetimde ise şu isimler yer aldı; R. Mert Özcan, Sertaç Ercan, İlknur Özsoy, Zübeyda Ural Doğan, Oya Asak, Zafer Güdü, Hakan Er, Hasan Gördük, Ayşegül Bahadır, Çağrı Çal, Tamer Birincioğlu, Suat Işıksalan, Mustafa Taşkın, Dilek Ünal, Polat Akyüz, Derya Dirice, Birol Günaydın, Elif Kuru, Baver Taraman, Ahmet Alkan.

Kaynak: Vitrin Haber

Tarih:23 11 2020 14:15(1779) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: atsız 24 11 2020 17:14
yeniden parça parça akepe dayatılıyor bu millete;önce deva arkasından gelecek yani akepenin mutasyon geçirmiş yavruları.karadeniz sahil yolu bitince istanbul'a bağlanınca ne olacak?bu yol sinopluya kuş mu konduracak?ne çektiysek bu yol sevdasından çektik!ayancık çatalzeytin arasında yol yapıyoruz diye resmen deniz dolduruluyor!yazık değil mi giden paralara?hanönü-turkeli dağ yolu yapılıyor binlerce ağaç kesilerek!
dikmen-durağan arası benzer bir yol yapımı var!buralarda trafik filan yok,ayda yılda bir araç geçiyor.eğer bir şey yapılmak isteniyorsa sinop-istanbul eskiden haftada iki kez yapılan vapur seferlerini canlandırın.en azından mal naklini buraya aktarın kazalar ve mnavlun maliyetleri düşsün!

2. Yorum: merhaba 24 11 2020 00:54
sayın babacan sinop a hoşgeldiniz .boyaba ' a da bekleriz inşallah.

1. Yorum: deva 23 11 2020 15:19
sayın babacan a başarılar dileriz.tam destek ...


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat sanayisi çalışıyor, Boyabat geli AK Parti Sinop’ta Siyaset Akademis Boyabat’ta Sentetik Hapla Yakalana Boyabat Hal Yerinde Bıçaklı Kavga: 1 Yar Boyabat’ta Ekstazi Hapla 3 Kişi Ya Boyabat Karayolları Karla Mücadele Aralı Sinop Ayancık Yolunda Trafik Kazası Hakkı Göletli vefat etti Kamyonetle çarpışan motosikletin sürücüs Türkeli'de deniz mayını bulundu! 15 Ocak 2021 KESK Bordro Yakma Eylemi Ömer Güler vefat etti Orhan Gökoğlu vefat etti Şehri Çiçek hanımefendi vefat etti Leyla Sümer hanımefendi vefat etti Yağmurun Yaptığına Bakın! Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden Duyuru Şanlan: Ortak akıl hakim olmalı Hasan Memiş vefat etti Boyabat’ta ilk koronavirüs aşısı u Boyabat’ta Çöpleri Kaldırmak Belediyeye Her ilçe yapmış, Durağan bakmış! Yahya Balcıoğlu vefat etti Sis Altında Boyabat Kalesi Kontrolden Çıkan Araç Uçağa Çarpmaktan S 4 Kattan Düşen Boyabatlı Kız Yaşam Mücad Sinop Özel İdare Kışa Hazır Seyredilecek Yerler Yaptın da, Sıra Seyr Yazık çok yazık, 20 Yıldır Durağan’ Mektubumu Cumhurbaşkanımıza Ver Sinop'a su sağlayan barajda tehlike çanl Mustafa Köseoğlu vefat etti Ülkemizdeki Kuşaklar ve Eğitime Etkisi Anlam Okulunda da İstiklal Marşımızın se Abdullah Genç, TOBB Ekonomik Raporu İnce Barış Karadeniz 10 Ocak Çalışan Gazeteci Muhammet Maşalı vefat etti Selahattin Şimşirgil vefat etti Recep Savaşkan vefat etti Asuman Tataş hanımefendi vefat etti Şevki Gündüz vefat etti İki mahkum firar etti Sinop'ta kahreden olay Çöp Yangını Korkuttu Emine Yıldırım hanımefendi vefat etti Boyabat Orta Çarşıdan İlk İtirazlar Yüks Boyabat Dörtyol’da Otomobil Alev A İYİ Parti, Sinop'ta Esnafları Ziyaret Et Karadeniz, Gerze'de Neler Olduğunu Sorgu Tümü

Bir Turizm Masalı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 18 Ocak 2021


Çalmak


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Yeni Yılı Kullanma Talimatı


Sarıkamış Faciası


Bugün Kış Başlıyor


Özler Petrol Eleman İlanı


Sinop Basınını Rahatsız Eden Olay


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:903407 DtGaNi
* ANASAYFA *