E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat’ta 712 kişi noter huzurunda boynu bükük kaldı

“Boyabat’ta 712 kişi noter huzurunda boynu bükük kaldı” diye yazarak sosyal medya hesabından paylaşan Yeniden Refah Partisi Boyabat İlçe Başkanı Şevket Maviş Boyabat’ta iş hayali ile yaşayan yıllardır yerel siyasetçilerden medet bekleyen ve hayal kırıklığına uğrayan işsizler ordusunun kanayan yarasına parmak bastı.

Yeniden Refah Partisi Boyabat İlçe Başkanı Şevket Maviş yaptığı paylaşımda; ”Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda çalıştırılmak üzere 9 aylık geçici 94 işçi alımı için verilen ilana 806 kişi başvurmuş. Bu rakam neredeyse Saraydüzü ilçemizin merkez nüfusu kadar. Boyabat’ta issizliğin boyutu orta da. İşe alınacaklar dün noter huzurunda kurayla belirlendi. Kura çekiminde adları okunan 94 kişi sevinç gözyaşı dökerken, 712 kişi boynu bükük bir şekilde spor salonundan ayrıldı.“ cümlelerine yer verdi.

Boyabat Belediye başkanın yapmaya çalıştığı fakat bir türlü bitiremediği projeleri de gündeme alan Yeniden Refah Partisi Boyabat İlçe Başkanı Şevket Maviş, Boyabat’ta işsizleri, israfı, istihdamı ve 2024 yapılacak yerel seçimlerdeki hedeflerini göstererek şöyle devam etti; ”Üretim ve istihdama yönelik fabrikalar kurarak yüzlerce kişiye iş istihdamı sağlamak yerine, Boyabatlıların milyonlarca liralık paralarını lüzumsuz bir şekilde harcayarak, Tarihi Kırkkızlar Kayası’nı sit alanından çıkarıp tahrip ederek, Cam terası, Seyir Kulesi yapanlar mutlu musunuz? Bu durumdan biz mutlu değiliz. Ağlattığınız, gözyaşı dökerek boynu bükük bir şekilde evlerine gönderdiğiniz bu kardeşlerimizle birlikte ilk seçimde biz de sizi evlerinize yollayacağız. Allah’ın izniyle, Boyabat Belediyesi’nin imkanlarını israf etmeden çalışarak, terleyerek Boyabat’ta dünya’nın en teknolojik, en büyük ahşap fabrikasını kuracağız. Ben çalışacağım; eşime çocuklarıma, yakınlarıma, komşularıma mahcup olmayacağım diyen; kardeşlerimizi burada istihdam ederek gözlerinin içini güldüreceğiz.”

Tarih:07 09 2021 18:08(553) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: gerçekten 09 09 2021 00:16
gerçekten size de şaşıyorum, devlet yoneticileri özelleştirme ile bir çok yeri elinden çıkarmışken bir belediyeden iş istihdamı sağlamasını beklemek yanlış bir yaklaşım. teras, kule veya onlara benzer farklı birşey gereksiz para harcama, ilçenin eksikleri varken onlara yatırım yapmak yanlış birşey, ilçeye hizmet değil külfettir onlar. işsizlik var evet, iş begenmemezlikde var. onlarca işi beğenmeyenlerde var.

2. Yorum: gökbörü 09 09 2021 00:01
ya arkadaş yuzde birlik yada o. sıfır bır oyu olan saadet refah vs partileri gundeme getirmeyin ya bu partiler akp yı doğurdu ve yirmi yıldır iktidar ölüsü bile halen yuzde 35 bandında akp realıtesını artık herkes kabul etsin. syg. tabı ülkenin yılmaz ve yagane sahıbı tek partimiz mhp sonsuza dek varolsun.

1. Yorum: evet 08 09 2021 18:15
kalsınlar işi ne yapacaklar bunlar kadrolu partizan seçime kadar böyle oyalanacaklar alkış tutacaklar sonra boş çuval gibi kapının önüne koyulacaklar yani leyleğin ömrü laklakla geçer misali madem bu kadar atasözü yazdık yorumu altta kalanın canı çıksın diyerek bitirelim


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Barış Karadeniz'in 19 Eylül Gaziler Günü Merhamete İhtiyacı Olanlara Merhamet Edi Ahi Evran Yıl Dönümü Karadeniz; "Sağlık kurumlarımızdaki aksa KOCA MİMARLIK Ofisi Boyabat'ta Hizmete A Yasin Gökcül vefat etti Yaya Geçidinden Geçmek İsteyen Öğrenciye Ayşe Sever hanımefendi vefat etti Mahmure Ulutürk hanımefendi vefat etti İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar̵ Boyabat Sinop Arasında Sis Beraberinde K Boyabat'ta Hafif Ticari Araç Yandı Hüseyin Demir vefat etti "Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetin İçinde Bebek Olan Araba, Yokuş Aşağı Git Cereme çekiliyor! Hikmet Özdemir hanımefendi vefat etti Boyabat’ta Tarihi Ev Rezaleti! Kaymakamlık Asansörü Tamir Edildi Kereste Boşaltırken Düşen İşçi Öldü Şükrü Küçükbaş, İstanbul'da Kasap Dükkan Halil Karakaş vefat etti Yakup Dayı vefat etti Elleriniz Kopsun, Nasıl Kıydınız? Boyabat Yeni İlçe Emniyet Müdürü Emre Gö Boyabat’ta Araç Domuza Çarptı Boyabat Kaymakamlık Binasındaki Bozuk As Sinop Üniversitesi’nde Yüz Yüze Eğ Osman Yener vefat etti Asiye Menteş hanımefendi vefat etti Burak Akça'nın projesi uygulama masasına Hikmet Türk vefat etti Turgay Mor vefat etti Teşekkür Mesajı (11 Elül 2021) Mustafa Kurukaya vefat etti Aşkın Ayrancıoğlu'na İran'dan “Dün Kaymakam Enver Yılmaz Boyabat’ta k Ömer Kartal vefat etti Emine Şahin hanımefendi vefat etti İmar Değişikliği Yokmuş, Arsa Tahsisi Va Boyabat Panayırının Tarihi Belli Oldu Sündüs Uçar hanımefendi vefat etti 6 Aydır Çivi Çakılmadı, Neyi Bekliyorsun Doğa harikası tatlıca şelalelerinde zara Marangozlar ve İnşaatçılar Küçük Sanayi Cumhuriyet Halk Partisi 98.Kuruluş Yıldö Talat Poyraz vefat etti Firdevs Özkan hanımefendi vefat etti Ramazan Yıldız vefat etti Tümü

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *