E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

CHP’li Karadeniz: Nükleer Santrallerden Derhal Vazgeçin

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “Bir devlet, sağlıklı bir nefes için devletini feda edecekse Sinop ve Akkuyu nükleer santrallerinden derhal vazgeçmelidir” dedi.

CHP Milletvekili Karadeniz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Şehir Hastanesi kredi anlaşması imza törenindeki nükleer santraller ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi. Erdoğan’ın  “Bir devlet, sağlıklı bir nefes için devletini feda etmeye hazır olmalıdır” dedikten sonra Erdoğan’ın Sinop’ta ve Akkuyu’da kurulmak istenen nükleer santralleri kamu özel sektör projelerindeki “marka” olarak sunduğunu ifade eden CHP’li Karadeniz, “AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çelişki dolu açıklaması nükleer santraller ile ilgili kafasının ne kadar karışık olduğunu ortaya koyuyor.” dedi.

“Bir devlet sağlıklı bir nefes için devletini feda edecekse Sinop ve Akkuyu nükleer santrallerinden derhal vazgeçmelidir” diyen Karadeniz, şöyle devam etti:

“Nükleer santrallerin Türkiye’nin başına nasıl bir bela olduğunun farkına varmayanlar, milletin sağlığı ile oynadıklarının da farkında değiller. Bu bir beladır. Türkiye’nin, Sinop’un Akkuyu’nun başına bu belayı musallat etmeye çalışıyorlar. Çernobil’in yarattığı felaket ortada. Fukuşima’nın yarattığı felaket ortada. Nükleer katliamlar yaşandı. Nükleer santrallerin güvenilir olmadığı bu felaketlerle kanıtlanmışken bu ısrar niye? Bunun bir tehdit olduğunu insanlığın katili nükleer santraller en acı şekilde göstermiştir. Bir insanımızın dahi sağlığı için devleti feda edeceksek, Sinop’ta da, Mersin’de nükleer santral projeleri derhal durdurulmalıdır. Sinop’ta da, Akkuyu’da da,  Türkiye’nin başka bir yerinde de nükleer santral istemiyoruz.”

Tarih:21 07 2017 22:01(343) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sinop dağlarında görülen canlının ismi o Cumartesi Panayır İzlenimleri-2 Cumartesi Panayır İzlenimleri-1 Cemal Ekiz, Sağlıklı Yaşam İçin Alkol ve Yerel Basın Destek Bekliyor Boyabat Marangozlar küçük sanayi sitesin Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu YEDAŞ, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü Boyabat Panayırı Bir Senegalinin Vazgeçi Haber57 Gazetesine Anlamlı Ziyaret Zor Anlar Yaşattılar Kadın Kolları İmza Topladı Boyabat Panayırı Devam Ediyor Örnek vatandaş! Aynı yerde bir günde iki kaza Büyükkızık Köyü'ndeki Mezar Türk Tarihin Ayşe Şahin, MHP Kadın Kolları Başkanı Ol Suna Ekiz Boyabat Adliye Personeli ile Y Mutlu Şehrin Mutlu İneği! Boyabat Haber Gazetesi Okuyucu Rekoruna Açık Öğretim Lisesi 2017/1 Ders Seçme İş Fair Play Kervanı Sinop’tan Geçti Haberden Sonra Atatürk Büstü Hemen Yerin Aşkın Ayrancıoğlu'nun Eserleri Her Yerde Sokak Hayvanlarına Duyarlı Davranış Vandallar İşbaşında CHP’li Barış Karadeniz: Atık Ekono Utandıran Manzara Hasan Akbey vefat etti CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz M Boyabat’ta Kaçak Tütün ve Sigara E Çakarlı araçların geçiş üstünlükleri ipt Erdoğan'ın Türkçülük sözlerine Özdağ ve Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkçülük yapmak Okul müdürü kütüphaneyi mescide çevirdi Remzi Kargın vefat etti Sinop İŞKUR İşverenlerin İhtiyaçlarını T Kentin Kurumları Tek Tek Alarm Veriyor! Boyabat Aydınlanıyor Saime Bozkurt hanımefendi vefat etti Yaz saati uygulamasının yıllık bilançosu Can’dan Sinopspor’a Annesiz Kalan Yavru Köpeklere Vatandaş S Otomobil Alevler İçinde Kaldı Tümü

Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Dün-Bugün-Yarın..!


Türk, Türkler ve Türklük Üzerine


21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlu Olsun!


Kiralık Daire


“Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri suç sende değil


Panayıra Götürmedi


Ne mutlu Türküm diyene...


Hüseyin Cömert Farkı


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Maskeli Fırıldaklar


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:730968
DtGaNi


* ANASAYFA *